Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Biedronka i inne tego typu supermarkety

Twój temat nie pasuje do innych działów? Umieść go tutaj!

Biedronka i inne tego typu supermarkety

Postautor: QueenDream » wt 01 lut, 2011 18:49

Kupujecie w Biedronce?
Co najczęściej?
Co w ogóle uwazacie o tego typu supermarketach? Opłaca się w nich kupowac(nie chodzi mi wyłącznie o cene, ale takze i jakość).

My kupujemy bardzo często w Biedronce(do Lidla to już rzadziej jeżdzimy), uważam, ze nie ma po co przepłacac w sklepach, skoro ma sie Biedronkę pod nosem i mozna w niej kupic wiekszosc najpotrzebniejszych rzeczy czy też słodycze. Po za tym mimo iż Biedronka ma tanie produkty, to ma według mnie je dobre jakościowo, ale to jest tylko wyłącznie moje zdanie.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 39 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: Peggy_Brown » wt 01 lut, 2011 19:49

Nie.
Kiedy wybudowali blisko mnie biedronkę, poszłam obczaić co i jak. Nic nie znalazłam. Chociaż nie. Ostatnio kupiłam proszek do prania i chyba jest nawet ok.

Nie zaopatruję się w żadnych supermarketach, bo ja nienawidzę po nich chodzić. Niepotrzebne mi to, bo marnuje dosyć dużo czasu.
A i jakościowo niektóre produkty są troszeczkę dziwne.

A. Zapomniałabym. Szukałam niedawno marchewek w biedronce, bo po drodze do domu wjechałam, chciałam na obiad ugotować, ale zmutowane jakieś były. POdziękowałam. Nie zjadłam marchewki.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: she » śr 02 lut, 2011 09:29

Ja nie kupuję w Biedronce. Jakoś nie ma po drodze do niej i nie za za bardzo wiem, jakie są tam produkty i jaka jest ich jakość. :niepewny:
QueenDream pisze: uważam, ze nie ma po co przepłacac w sklepach, skoro ma sie Biedronkę pod nosem i mozna w niej kupic wiekszosc najpotrzebniejszych rzeczy czy też słodycze.

No może i nie ma po co przepłacać,ale trzeba pomyśleć też o tych, co mają te swoje osiedlowe sklepiki. Ale jakbym miała jechać specjalnie po masło i chleb do jakiegoś większego sklepu :zdziwko: - to nie dla mnie-zbyt leniwa jestem. :PPP
Peggy_Brown pisze:ale zmutowane jakieś były

Pewnie nie tylko tam są takie..Teraz prawie wszędzie takie są.. :|
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja
Medals: 2

Postautor: Bum! » śr 02 lut, 2011 10:28

U mnie jeśli robi się jakieś większe zakupy, to często właśnie w biedronce. Juz jest kilka produktów sprawdzonych które warto tam kupić. Jeśli mam smak na jakąś przekąskę i jestem akurat w pobliżu biedronki, to wstąpię. I oczywiście jeśli nie ma tam kilometrowych kolejek, bo przeważnie w środku dnia takie tam można zastać. A nie chce mi się czekać 20 min na to żeby kupić tylko wafelka.

Szukałam niedawno marchewek w biedronce, bo po drodze do domu wjechałam, chciałam na obiad ugotować, ale zmutowane jakieś były.

Na takie to już w większości sklepów można się natknąć. Dlatego ja już wiem mniej więcej w jakim sklepie u mnie co warto kupić.

TrisHka pisze:No może i nie ma po co przepłacać,ale trzeba pomyśleć też o tych, co mają te swoje osiedlowe sklepiki.

Oczywiste, ze skoro chce się kupić tylko masło, to lepiej dwa kroki do takiego sklepiku najbliższego. ale czasami takie właśnie mają tak gigantyczne ceny.
Zapewne takim to ciężko jest się utrzymać, ale podwyższeniem cen sobie klientów nie zjednają.
"Sometimes I feel like there is no hope for me at all
But after while I am laughing loud because I love
So many things in my life I do appreciate
All of the moments I'm sure I won't ever forget"
Bum!
Newbie

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Medals: 3

Postautor: she » śr 02 lut, 2011 10:55

Bum! pisze: Juz jest kilka produktów sprawdzonych które warto tam kupić.

QueenDream pisze:Biedronka ma tanie produkty, to ma według mnie je dobre jakościowo

A jakie to są np produkty? :]

Wiadomo,że maja ciężko tacy z osiedlowych sklepików,ale czy aż taka duża różnica jest między ich cenami,a cenami w markecie? Nie wiem jak to jest w Biedronce,ale np.w Piotr i Paweł Folra pro-active kosztuje około 11zł,a w sklepiku osiedlowym około 12zł. Dużego przebicia nie ma. Fakt,przy większej ilości zakupów,tych złotówek z tej różnicy się naskłada,ale przy mniejszych zakupach raczej się nie odczuwa :niepewny:
she
Newbie

Postautor: QueenDream » śr 02 lut, 2011 13:27

TrisHka, z tego co kupujemy to np.,. róznego rodzaju soki(smakuja jak te drozsze a sa o wiele tansze), sery żółte, jogurty, nawet skrzydełka już opanierowane i gotowe do podhrzania sa dobre. Po za tym można tam taniej kupić sok z tymbarka (2,75l).
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 39 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: she » śr 02 lut, 2011 15:05

To tam nawet są artykuły garmażeryjne? :zdziwko:
she
Newbie

Postautor: Obwarzanek » czw 03 lut, 2011 11:50

QueenDream pisze:soki(smakuja jak te drozsze a sa o wiele tansze)

W życiu nie. Ja soku z Biedronki w życiu nie wypiję, toż to wszystko na słodzikach jedzie ._.
Fakt, Cappy i Tymbark święte nie są, ale przynajmniej smakują jak sok pomarańczowy, a nie jak jakaś breja.

Biedronka mi się trochę z takim brudem i bajzlem kojarzy, nigdy nie mogę tam nic znaleźć. Jeśli chodzi o niskie ceny - my mamy na końcu miasta Auchan i jeśli mamy kupować hurtowo i dużo, to tam... Też tam często sajgon jest, ale mimo to wolę go od Biedronki.

Z supermarketów najbardziej lubię Piotra i Pawła. Tam są Pringlesy. Poza tym jakieś takie przyjemne wrażenie sprawia, zawsze czysty, ładny, nie znajduję batonów w dziale z papierem toaletowym i mogę być spokojna, że Nestea, którą kupuję, nie była otwierana.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: ajwenhou » ndz 06 lut, 2011 16:59

persecutoria pisze:Z supermarketów najbardziej lubię Piotra i Pawła. Tam są Pringlesy. Poza tym jakieś takie przyjemne wrażenie sprawia, zawsze czysty, ładny, nie znajduję batonów w dziale z papierem toaletowym i mogę być spokojna, że Nestea, którą kupuję, nie była otwierana.

co prawda to prawda. sklep jest świetny, duży wybór produktów, tylko nie wiem jak cenowo bo mam daleko, a kiedyś byłam blisko i wstąpiłam z ciekawości.

jeśli chodzi o biedronkę to nie chodzę do niej. mój dziadek jest ekspertem w takich sprawach, łazi po tych sklepach i zawsze coś fajnego znajdzie. raz weszłam do niej to nie wiedziałam którędy wyjść bo kolejka po sam koniec sklepu, a wyjścia nie widać.

chodzę tylko do lidla albo aldiego, do aldiego ze względu na ochroniarza ;D
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Lussi-M » ndz 06 lut, 2011 17:04

Chodzę do takiego typu sklepów, ale tylko i wyłącznie w roli obserwatora, nie zamierzam się w tych sklepach okupywać z przyczyny takiej, że nie mam zaufania, co do jakości produktów. Zdecydowanie wolę małe osiedlowe sklepiki.
Nie rozmawiam z użytkownikami poprzez Prywatną Wiadomość. Wszelkie wiadomości będą ignorowane.
Awatar użytkownika
Lussi-M
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 3 times
Marzenie: Jest ich za wiele, aby wybrać jedno!

Postautor: Panda » ndz 06 lut, 2011 17:18

W biedronce robię małe zakupy.A na duże robię w realu,tesco.W marketach opłaca się kupować bo niektóre produkty są tańsze.
Awatar użytkownika
Panda
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Fantazja » czw 10 lut, 2011 21:44

w biedronce praktycznie nie kupuje, jeżeli już to raz na ruski rok. natomiast jeżeli chodzi o supermarkety generalnie, to najczęściej robię zakupy w Inter Marche, ze względu na to, ze znajduje się ono na moim osiedlu. Lubie ten sklep, jest czysty, schludny i przytulny w stosunku do takiej biedronki czy lidla, poza tym pracuje w nim sporo moich znajomych, więc chodzę tam też w celach towarzyskich. ;]
Głupotę to tu możesz kupić nawet jak chcesz w sklepie,
Sprzedawca Cię poklepie po ramieniu, bo ty płacisz,
Jak chcesz mamy w promocji tu kopa w dupę gratis
Fantazja
Spełniacz Marzeń

Postautor: Roose » sob 12 lut, 2011 09:57

Co miesiąc jeżdżę na zakupy do Biedronki Tesco czy też Kaufland
Roose
Bujający w obłokach

Postautor: Kate » sob 26 lut, 2011 22:31

HaGie pisze:Chodzę do takiego typu sklepów, ale tylko i wyłącznie w roli obserwatora, nie zamierzam się w tych sklepach okupywać z przyczyny takiej, że nie mam zaufania, co do jakości produktów.

i ja również. Jedyne co lubię w biedronce to chipsy al'a nachosy i papier toaletowy xD.
Coś lepszego od biedronki mam jedynie Tesco, więc tam robię zakupy.
Kate
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Kasia

Postautor: T85 » ndz 27 lut, 2011 18:48

Akurat ja nic nie mam do biedronki i często robię tam zakupy i to chyba dlatego że mam do niej minutę drogi z domu :). Ale towary mają też fajne nie powiem że nie :)
Miłość piękna jest
Każdy o tym wie
Ale czasem gorsza jest niż śmierć

Brudne dzieci Side- Benia
T85
Spełniacz Marzeń

Imię: Tomasz

Postautor: Saya » śr 02 mar, 2011 07:06

Bardzo często w biedronie kupuje. najzęściej chipsy i piwo lub coś aby na szybko zjeść, jakieś orzeszki lub wafelki.
Lubie ten sklep. Jest blisko dworca PKS w mieście wiec w kilka minut mozna obrócić tam i spowrotem.
Z kumplem często po szkole chodziliśmy do biedrony po chipsy i napój jabłkowy, potem on odprowadzał mnie na PKS i czekajac na autobus jedlismy chipsy i gadalismy. Najwiecej to chyba 6 paczek kupiliśmy.
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Postautor: V » czw 14 kwie, 2011 17:24

Ja rzadko chodzę na zakupy. Ale wolę Tesco. Tam jest dział z książkami, gazetami, można coś zjeść. Biedronka też jest fajna, jest tam tanio. Przeważnie kupuję tam czpisy (jeśli mam ochotę), colę. Alkohole też są tanie.
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 33 times
Imię: Eljot
Medals: 3

Postautor: nieogarniety » czw 05 maja, 2011 23:32

Na początku studiów kupowałem praktycznie tylko w biedronce. Później troszkę więcej zasobów finansowych rozleniwiło mnie i przyzwyczaiłem się do bliższego sklepiku z cenami z kosmosu... ;p Coś za coś.
nieogarniety
Administrator

Has thanked: 41 times
Have thanks: 45 times
Imię: Marcin
Medals: 5

Postautor: Icannotfly. » pt 06 maja, 2011 01:05

Nie lubię jakoś Biedronki, nawet nie mam jej w pobliżu, więc bardzo rzadko w niej bywam. Jedyne co tam lubię, to chipsy, tanie i na prawdę smaczne. ^^
- A ja lubię ten kawałek nieba...
- Ten kawałek nieba ma w du.pie, że go lubisz.
Icannotfly.
Newbie

Imię: Agnieszka

Re: Biedronka i inne tego typu supermarkety

Postautor: powidlo » śr 28 mar, 2012 19:17

Kupuję w Biedronce i Kauflandzie, bo jest tanio. Jako studentka mam ograniczone finanse, staram się też oszczędzać, żeby nie ciągnąć horrendalnych sum od rodziców. Też nie jestem jakimś VIPem i pieskiem francuskim, żeby jeść najdroższe produkty świata.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Guśka » śr 28 mar, 2012 19:23

Oczywiście, że kupuję w biedronce mam blisko, wiem, ze kupuję dobre produkty.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara

Postautor: Dafne » sob 12 maja, 2012 08:02

Ostatnio często chodzę do Biedronki na małe zakupy. Ceny są przyjemne, więc tym przyjemniej odwiedzam Biedronkę.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: BluesElf » sob 12 maja, 2012 09:33

Wolę Kaufland od Biedronki; cotygodniowe zakupy.
"Ja mówię jazz mym narzędziem, jazz mym orędziem
Do ludu tego świata, który wolny już nie będzie
Kochaj, szanuj, popatrz i posłuchaj,
Stańmy razem a przeminie cała zawierucha"
BluesElf
Bujający w obłokach

Imię: Felix

Postautor: Kudłaty » sob 12 maja, 2012 22:18

Znaczna część produktów w moim domu pochodzi z Biedronki, rodzice robią tam zakupy każdego tygodnia.
Sam lubię czasem wpaść do Biedronki po szkole ;>.
Kudłaty
Marzyciel-Gaduła

Imię: Jakub

Postautor: Snup » wt 22 maja, 2012 23:10

Hm... W Biedronce jestem często - dlaczego?
Słodycze! Tanie, a dobre - zazwyczaj z znajomymi kupujemy czekolady, chałwy, batony i takie duperele i nigdy nie narzekaliśmy. Z napojów za zwyczaj kupujemy BePower - który przyznam dobry jest, ale sama chemia.

Moja Mama w biedronce jest co tydzień - zazwyczaj kupuje to co potrzeba do domu, bo jest taniej i dodatkowo zawsze napoje - po 3 - 5 zgrzewek dość taniego picia... I tak te 18 czy 30 butelek starcza maksymalnie na 6 dni...

To niewiarygodne aby Wiara mogła Dzielić!
To niewiarygodne aby Rozkosz mogła Spalić!

Snup
Bujający w obłokach

Imię: Bartłomiej

Postautor: Bogini Śmiechu » ndz 06 sie, 2017 19:37

Przeprowadziłam się niedawno i teraz na parterze mam w bloku biedronkę właśnie. Lepszej lokalizacji nie mogłam sobie wymarzyć. Gorzej, że mają w niej alkohol. Czyli jak Sylwia ma potrzebę wypicia piwa, to schodzi w piżamie na dół po zapasy. :wstyd:
Siedzę na ławce, sięgam głową do chmur...
A niebo jest gładkie i nie ma w nim dziur...
Siedzę na ławce, w głowie wino i śpiew...
A w dole po trawce nogom brykać się chce...
Bogini Śmiechu
Newbie

Have thanks: 3 times
Imię: Sylwia

Postautor: Śniący » ndz 06 sie, 2017 20:34

Ja bardzo często coś kupuje w tym markecie BIEDRONKA i nawet wcześniej był ten sklep obok mojego bloku, ale już go zlikwidowali, ponieważ jest też ten market kawałek dalej, przy szosie.
A co ja sądzę na temat tych MARKETÓW?
Nie mam wyrobionego zdania, a uważam, że mają dobre jakościowo produkty, bo typowo polskie, a tylko jakaś część produktów pochodzi z zagranicy, jak w każdym markecie.

Tu opinie ludzi są różne na temat BIEDRONEK i innych marketów i jedni uważają, że, np. w BIEDRONKACH jest bardzo dobra żywność, a inni uważają, że tam są tylko same śmieci, których się nie da jeść.
Po części jest to prawda, ale nie do końca.
Zależy po jakie produkty sięgamy w marketach.
W Polsce nie ma całkiem pewności, że każda żywność jest całkiem zdrowa, nawet ta "niby ekologiczna".
Owszem, prosto od rolników tak, ale nie każdy zna takich rolników, żeby, bezpośrednio od nich kupować dobrą żywność.
Zresztą taka żywność jest na ogół droższa, bo ma "certyfikat jakości", a nie każdego stać na stałe kupowanie droższej, ekologicznej żywności i produktów.

Nawet w osiedlowych sklepikach też konsumenci nie mają pewności, czy tam jest ekologiczna żywność, bo nie zapominajmy, że mali sklepikarze mogą się zaopatrywać w żywność z hurtowni, z której i właściciele marketów kupują produkty, tyle że np. do sieci BIEDRONEK, mają swoje dostawy ze znakami z napisem "dla biedronki".
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: malheureux » wt 08 sie, 2017 09:17

Mali sklepikarze często zaopatrują się w dużych marketach jak jest jakaś dobra promocja na jakiś produkt i potem sprzedają u siebie. Znam takie przypadki.
A ogólnie to chodzę do marketów bo jest duży wybór no i przeważnie taniej. I nie lubię zbytnio biedronki bo mają tam naustawiane wszystko razem jak w lumpexie, ale czasem bywam bo mają czasem dobre promocje.
Awatar użytkownika
malheureux

Postautor: Śniący » wt 08 sie, 2017 12:27

Ogólnie w marketach jest trochę taniej, niż w małych i średnich sklepach, ale nie każdy produkt i nie w każdym markecie jest tak tanio.
Chyba że są jakieś, kilkudniowe promocje na wybrane produkty, wtedy jest sporo taniej i można kupować w ilościach produkty i to się lepiej opłaca, niż w małych sklepach.

Jeżeli chodzi o te małe i średnie sklepy, nie tylko osiedlowe, to tam jest na ogół drogo, i to nawet w sklepikach w małych miejscowościach.

Myślę, że nie każdy, mały, mniejszy sklep spożywczy, przemysłowy kupuje towary z marketów.
Są gospodarze, rolnicy agroturystyczni, szczególnie na Mazurach, na Pomorzu, na Podlasiu, którzy prowadzą też swoje sklepiki tylko z ekologiczną żywnością lub nie tylko, prosto od nich.
Mają droższą żywność i produkty, ale to jest wszystko swojskie i często też sprzedają te produkty znajomym, rodzinie, mieszkańcom tych wsi i miejscowości.
Tylko też nie każdy produkt (nie) ekologiczny, jest niezdrowy i złej jakości, bo nie.
Wystarczy, że każdy produkt pochodzi tylko od polskich upraw, jak warzywa, owoce, mięso, sery i już ta żywność jest najlepsza w Europie.

Z jednej strony bardzo się chwali polską, naszą żywność, nie tylko w Polsce, a z drugiej strony, różni ludzie mówią jakieś bzdury niepotwierdzone na temat polskiej żywności i produktów, że nie są dobre, że jakieś "podróbki".

Być może tak, ale nie wszystkie, polskie produkty.
Ja mam zaufanie do polskiej żywności, bo jest to żywność z naszej ziemi.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: marigot » wt 08 sie, 2017 21:03

W Biedronce dość często robię zakupy bo jest w niej większość rzeczy które potrzebuję i jest blisko.
No i mam wrażenie że z jakością wielu rzeczy poszli w górę..
Choć gdybym miała wybierać to wolała bym Lidla
marigot
Bujający w obłokach

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times

Następna

Wróć do Rozmówki marzycieli