Switch to full style
Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów?
Odpowiedz

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

sob 22 kwie, 2017 19:58

Notoryczne sypianie z innymi facetami po ostro zakrapianych imprezach (a człowiek nawet nie wiedział, że jego luba właśnie imprezuje, dopóki nie dostał kilkudziesięciu zdjęć)

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

ndz 23 kwie, 2017 13:33

Ja też myślę i uważam, że związek może się rozpaść przez głupią i przesadną zazdrość.
Nie potrafię zrozumieć facetów, którzy cały czas kontrolują swoje dziewczyny przez nieuzasadnioną zazdrość?
To już podchodzi pod jakaś obsesję.
Normalny związek partnerski polega na zaufaniu, na dawaniu sobie przestrzeni, własnego czasu dla siebie i nawet intymności.
To, że ktoś z kimś jest, nie znaczy, że na każdym kroku trzeba kogoś sprawdzać i kontrolować, jak nienormalny.
Ale to jest wymysł niepoważnych ludzi, bo nikt normalnie myślący tak by się nie zachowywał.

I będąc z kimś taki, ma się potem problem z taką osobą i można tylko współczuć.
Ja nie byłem w związku partnerskim, ale gdybym był, nigdy bym do niczego nie ograniczał kobiety, żony, ani nie kontrolowałbym jej, żeby uszanować prywatność i własne sprawy kobiety.
Ja bym nawet nie lubił czegoś takiego robić, bo ja nigdy się do nikogo nie wtrącam, nie mieszam się w czyjeś prywatne sprawy, z szacunku dla kogoś.
Po prostu trzeba znać pewne granice i tego się trzymać. Nie każdy z kimś musi tworzyć związki, bo są też przeciwieństwa, inne charaktery i przekonania. Na siłę tu się nic nie da.

Natomiast, ja nie bardzo wierzę, że "przeciwieństwa się do siebie przyciągają". To jest raczej tylko taka teoria i jakiś mit...
Jak przeciwieństwa się mogą przyciągać, jeżeli ktoś ma odmienne myślenie, całkiem inny charakter i jeszcze do tego inny pogląd? Jakoś trudno w to uwierzyć.

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

ndz 23 kwie, 2017 17:45

Śniący, Również nie rozumiem dlaczego faceci tacy są. Często przez to rozpadają się ich związki.
Alee..... Kobiety w niczym nie odstają w tym aspekcie. A wręcz potrafią tak mącić, że to się w głowie nie mieści. Jak dla mnie taki związek bez zaufania nie ma prawa bytu. O ile zdrowa zazdrość taka w granicach rozsądku jest nawet przyjemna to taka przesadna niszczy to nim się zacznie. No ale o czym my tu rozmawiamy. Jak mi ktoś wskaże choćby 10 par w których związek oparty jest na zaufaniu, wierności, szczerości to dam mu nie wiem co ale coś na pewno :D
Chociaż to wszystko jest pogmatwane bo czasami ludzie specjalnie dają sobie powody do zazdrości i w sumie nie wiem czemu to czynią.

A że przeciwieństwa się przyciągają to się akurat zgodzę. Już nie mowa o związku ale przecież różnych ludzi mamy w swoim życiu i czasami się od nich różnimy a jakoś potrafimy nadawać na tych samych falach. W związku z kimś jest podobnie a czasami jest to nawet potrzebne bo dzięki inności partnerzy mają choćby o czym rozmawiać..

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

czw 27 kwie, 2017 21:48

Jeden zniszczyła zazdrość i o dziwo nie z mojej strony...
A drugi ojciec mojego lubego.. a może raczej jego zapatrzenie w niego.. od a ja niedobra nie chciałam być grzeczna i potulna :D

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

ndz 30 kwie, 2017 00:02

Najbardziej dziwna dla mnie rzecz, jeden z moich związków zniszczyła moja chęć zdobywania wiedzy i własne zdanie w tym temacie. Ja zła chciałam coś w życiu osiągnąć zamiast skończyć edukację na liceum...

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

pn 26 cze, 2017 20:50

Mogę powiedzieć, co, a raczej kto niszczy mój aktualny związek, który wydaje mi się najpoważniejszym dotychczas, bo niedługo będziemy mieszkać ze sobą (takie plany). Niszczy go moja mama mówiąca: "ona moją synową nie będzie", cudowne słowa wpadające do głowy 23 latka :)

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

pn 26 cze, 2017 21:14

hmm wiekszosc moich zwiazkow niszczyl fakt. iz bylam samodzielna, dobrze zorganizowana i nie balam sie spelniac swoich marzen :ciacho: a i ze jestem ateistka :ok:

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

wt 26 wrz, 2017 00:21

Ostatni związek: Odległość, ktoś trzeci, niedojrzałość drugiej osoby (z naciskiem na ten drugi i trzeci powód)

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

wt 26 wrz, 2017 10:47

Jeśli nie ma zaufania, szacunku między osobami, to nawet nie ma mowy o związku bliskim, a i nawet bliskie koleżeństwo byłoby pod znakiem zapytania...?
Związek partnerski zawsze się powinien opierać na wartościach i pewnych zasadach, tylko często tego brakuje, ludzie o tym zapominają, dlatego są rozpady związków, konflikty, nieporozumienia.
Akurat to mnie już nie dziwi w dzisiejszych czasach.
Niektórym ludziom się wydaje, że tylko wystarczy z kimś być i nic więcej, a to tak nie działa.
Oczywiście, w wielu przypadkach jest tak, że ludzie z kimś są jedynie dla seksu, dla samej przyjemności, ale nic pozytywnego do związku partnerskiego nie wnoszą, nie starają się, żeby było dobrze, ciekawie i albo to wychodzi tylko od jednej strony, albo od obydwu stron.

Bywa różnie.

Bezsensowne jest bycie z kimś niewłaściwym i jeszcze godzenie się na taki związek.
Tak, jakby tacy ludzie nie widzieli innego wyjścia z takiej sytuacji, a jest inne wyjście, i to dużo lepsze, np. singielstwo.
W wielu przypadkach jest tak, że ludzie, którzy są ze sobą razem, jedna ze stron lub druga ze stron zachowuje się tak, jakby ta druga osoba była własnością i nic innego się już nie liczy.
To przeważnie jest ze strony partnerów, którzy traktują dziewczyny/kobiety, jak swoją własność, a czasem też osaczają te dziewczyny przez swoje, chore myślenie.
Od tego właśnie najczęściej pojawia się przesadna zazdrość, kontrolowanie bezpodstawne, nieuzasadnione pretensje.
I kobiety sobie nie powinny na to pozwalać, bo tu są granice.
A że niektóre sobie pozwalają na coś takiego, to już problem kobiet.

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

wt 03 paź, 2017 20:34

U mnie obecny związek mogłyby zniszczyć inne plany i spojrzenia na przyszłość każdego z nas. Nawet liczyłam się z tym, że zakończymy ten związek. O dziwo nasze plany zaczęły iść wspólną drogą, chyba tylko dlatego, że jasno postawiłam sprawę, że:
1. nie będę mieszkać z teściami ;) lubię ich, ale na kawę, a nie na co dzień
2. ja się niedługo wyprowadzam i albo robimy to razem, albo ja sama i czekam wtedy na niego, aż się zdecyduje.

Jestem bardzo zadowolona. Teraz możemy w końcu zacząć żyć wspólnie, a nie każde po swojemu. Jedyne co to musiałam zamienić plan mieszkania na dom, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy. Teraz tak myślę, że kończyć związek z ta błahego powodu byłoby trochę przegięciem, ale z drugiej strony tak całkowicie robić w życiu cokolwiek wbrew sobie też nie jest dobre.

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

pn 13 lis, 2017 15:26

Moja była była egoistką i nie miała czasu dla nas oboje. Dziwię się, że w ogóle byliśmy z sobą pięć lat, skoro tak słabo to wyglądało.

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

ndz 19 lis, 2017 23:32

Brak pasji do oboju. :swirus:

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

pt 22 gru, 2017 11:02

Myślę, że otoczenie najbliższych z jej strony. Zawsze była podatna na innych, ale chciałem wierzyć, że umie na końcu zawsze wybrać dobrze. Niestety w czasie kryzysu, co jest normalne w każdym związku zamiast próbować walczyć podpuszczona i z chęcią zrobienia mi na złość narobiła głupot plus utworzyła mur nie do przebicia.

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

pt 16 lut, 2018 18:50

Czy komuś z Was zwiazek zniszczył brak seksu, bądź niedopasowanie seksualne?
Odpowiedz