Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Jakimi byliście nastolatkami?

"Dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie", więc przypomnij sobie jak to było z Tobą. ;-)

Re: Jakimi byliście nastolatkami?

Postautor: Pytalska » sob 11 kwie, 2015 16:26

W moim przypadku trudno to jakkolwiek określić. Pewnie dlatego, bo co chwilę ulegałam metamorfozom, przymierzałam wiele mentalnych masek... może to dlatego większość moich postaci na PBFach jest właśnie takich? :D Ale powracając do konkretów. Jakoś trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek podczas dojrzewania był cały czas taki sam. To okres kształtowania nie tylko naszych ciał, bo dotyczy głównie psychiki. Szukamy swojego miejsca na świecie. Pragniemy znaleźć sposób na swoją egzystencję, która praktycznie rzecz biorąc w wieku nastoletnim dopiero rozwija swoje skrzydła. Jeżeli ktoś jest w takim okresie zmienny - to dobrze. A przynajmniej dla mnie.
jak po śmierci nic nie będzie to się wkurwię.

Dziecko, ona jest dzieckiem
Które cicho płynie
W łzach na wietrze
Zimno - tak bardzo jej zimno
Ona czuje ciepło
Blisko swojego gardła
Miłość - on mówi o miłości
Jego miłość jest w niej
Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 3 times
Have thanks: 9 times
Imię: Joanna

Postautor: Peggy_Brown » sob 11 kwie, 2015 19:59

Ja byłam niesprawiającą problemów, dobrze uczącą się i nieśmiałą nastolatką. W domu czasem luzowałam i pozwalałam sobie na gadanie o wszystkim, jednak w towarzystwie czułam się dobrze, ale niepewnie siebie. Byłam trochę pulchniejsza, co powodowało różne problemy w akceptacji siebie. Zostało mi sporo z tej dawnej mnie, ale też nabyłam zupełnie innych cech i innego podejścia.
Ale dla rodziców byłam dzieckiem, którego nie mogli się powstydzić. Chwalić się mną nie chwalili, ale wstydzić też nie musieli. Czasem tylko sądzę, że mnie mama za mocno rozpieściła i mimo że nie było to na zasadzie spełniania moich zachcianek, to jednak od wielu obowiązków mnie odsuwała i teraz ma leniwą dorosłą córkę :D
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 38 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: sargall » wt 21 lip, 2015 12:21

Oj byłam paskudą i to wielką:) Dlatego teraz nie oceniam nastolatek bo wiem że mogą z tego wyrosnąć:)
Awatar użytkownika
sargall

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Laurelin » wt 04 sie, 2015 16:30

Moje bycie nastolaką można podzielić na dwa etapy: wczesne nastolatkowanie, byłam cicha, nieśmiała, rodzice mieli zero problemów. Prócz tego, że nie chciało mi się uczyć to było jak w niebie.
Późnie nastolatkowanie, tu się zaczeło, prócz tego, że ujawniła się moja choroba to nadal nie chciało mi się uczyć, rodzice wychodzili z siebie abym chodziła i ukończyła liceum.
Exstasowa muzyka

"Fuzzy Wuzzy was a bear. Fuzzy Wuzzy had no hair. Fuzzy Wuzzy wasn't very fuzzy was he."

Moje gg: 823139
Awatar użytkownika
Laurelin
Moderator

Have thanks: 6 times
Marzenie: 1000cc
Medals: 1

Postautor: Dafne » wt 04 sie, 2015 16:37

A ja to bym chciała wrócić do nastolatkowania. :ciacho: Mniejsze problemy, wieksza beztroska, zyc nie umierać.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: Laurelin » wt 04 sie, 2015 16:41

Ja bym chciała wrócić do tego wczesno gimnazjalnego. Uwielbiałam chodzić do Pani Jadzi na kółko plastyczne, najmilsze wspomnienie z gimnazjum.
Exstasowa muzyka

"Fuzzy Wuzzy was a bear. Fuzzy Wuzzy had no hair. Fuzzy Wuzzy wasn't very fuzzy was he."

Moje gg: 823139
Awatar użytkownika
Laurelin
Moderator

Have thanks: 6 times
Marzenie: 1000cc

Postautor: Dafne » wt 04 sie, 2015 16:49

O dziwo, również tęskno mi za gimnazjum. Nie przypuszczałam, że do tego dojdzie, bo gdy opuszczałam mury tej szkoły, modliłam się, by nigdy nie spotkać tych ludzi. Teraz mi ich brakuje... trochę.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: Evanescence » pt 07 sie, 2015 23:11

Okresu buntu jakiegoś u mnie nie było :)
Chociaż... każdy tak mówi. :zabawa:

Tak... teraz jestem już chyba na tyle dojrzała by powiedzieć, że dawałam w kość. Oj, dawałam.
Awatar użytkownika
Evanescence

Postautor: janusz.b » czw 13 sie, 2015 17:10

krisuuu pisze:Naiwnym, zabawnym, śmiesznym, ekstrawertycznym, imprezowiczem ;)
Pozwolisz kolego, ze nasze odpowiedzi będą zbieżne?? Ja byłem taki sam. Lubilem imprezy i się smiac. :hurra:
Czlowiek poznaje siebie, gdy zmierzy się z przeszkodami:) Najwiekszym bledem jest zrobić blad i nie naprawić go:) Nie oceniajmy nikogo - ocenmy najpierw siebie:)
janusz.b
Marzyciel-Gaduła

Imię: janusz.b
Marzenie: zeby nie bylo nienawisci

Postautor: marzanna » czw 13 sie, 2015 18:02

A ja... byłam, że tylko do rany przyłożyć. ;)
marzanna
Bujający w obłokach

Have thanks: 7 times
Imię: Julia

Postautor: janusz.b » pt 14 sie, 2015 07:55

marzanna pisze:A ja... byłam, że tylko do rany przyłożyć. ;)
Nie lubialas być w towarzystwie kolegow koleżanek tylko taka grzeczna Zosia - Samosia? :D
Czlowiek poznaje siebie, gdy zmierzy się z przeszkodami:) Najwiekszym bledem jest zrobić blad i nie naprawić go:) Nie oceniajmy nikogo - ocenmy najpierw siebie:)
janusz.b
Marzyciel-Gaduła

Imię: janusz.b
Marzenie: zeby nie bylo nienawisci

Postautor: rytygier » wt 18 sie, 2015 20:01

Byłem bardzo cichy, skryty, pogrążony w marzeniach.
Stworzyłem sobie własny świat. On mi wystarczał. Nie miałem ani kolegów, ani przyjaciół, ani dziewczyny.
Byłem odludkiem, wręcz mizantropem.
Nikt( nawet rodzice) nie wiedzieli kim naprawdę jestem, jak żyję, o czym myślę, przed czym uciekam, czego się boję, czego nienawidzę.
Izolowałem się i wycofywałem się w świat książek, muzyki, świat marzeń.
Uczyłem się dobrze, rodzice nie mieli raczej ze mną problemów.
W szkole początkowo koledzy nie dokuczali mi, bo byłem wysoki i silnie zbudowany. na pewno coś tam za moimi plecami gadali ale mnie to nie obchodziło. Niestety gdy zorientowali się, że jestem bardzo łagodny było nieco gorzej.
Nie imprezowałem. Palić papierosy i pić alkohol zacząłem dopiero jako osoba pełnoletnia.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 68 times
Medals: 2

Postautor: QueenDream » wt 18 sie, 2015 20:05

rytygier, można powiedzieć że byłeś ideałem nastolatka pod względem papierosów i alkoholu, rzadko zdarzają się tacy( i zdarzali się), którzy czekali do pełnoletności z tym.
Ale czy stwarzanie własnego świata i całkowite odizolowanie się od rzeczywistości było dobre? Jak teraz oceniasz to z perspektywy czasu?
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 42 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: rytygier » wt 18 sie, 2015 20:18

QeenDream, w konfrontacji z problemami i wyzwaniami wieku dojrzałego poniosłem całkowitą porażkę.
A mój wiek męski śmiało mogę określić jako czas mojej klęski.
Rzeczywistość zadała mojemu wyizolowanemu, wewnętrznemu światu druzgocący cios.
Mimo to wciąż pozostaję niepoprawnym marzycielem, bo od marzeń się uzależniłem.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 68 times
Medals: 2

Postautor: zoner » wt 19 gru, 2017 20:29

Cichy,spokojny... a po szkole ...inne towarzystwo,muzyka rockowa/Hard Rock/,papieroski,ciut alkoholu...
:hyhy:
Moje talenty są tak ukryte,że nawet ja nie mogę ich znaleźć.
Awatar użytkownika
zoner
Marzyciel-Gaduła

Postautor: QueenDream » wt 19 gru, 2017 23:44

zoner, czyli w Twoim przypadku sprawdza się powiedzenie, cicha woda brzegi rwie ;P
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 42 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: zoner » śr 20 gru, 2017 11:55

QueenDream,Nie pomyślałem o tym ale chyba tak! :hyhy:
Moje talenty są tak ukryte,że nawet ja nie mogę ich znaleźć.
Awatar użytkownika
zoner
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Śniący » pt 29 gru, 2017 22:28

Ja to byłem trochę zadziorny w młodości...

Trochę szalałem, były różne głupoty, ale jakoś wyrosłem z tego.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: Prezzoo » wt 02 sty, 2018 15:53

Ja byłem skryty, mało rozmowny, siedziałem cały czas w domu. Oglądałem wtedy kreskówki albo grałem na PlayStation2. Niby fajne czasy ale myślę że mogłem w tym czasie być więcej z kolegami... Grać w piłkę i rozmawiać z dziewczynami. No ale to już było i nie wróci :mad:
Awatar użytkownika
Prezzoo
Początkujący marzyciel

Has thanked: 1 time
Have thanks: 1 time
Imię: Przemysław
Marzenie: Wolność finansowa, codziennie mieć sobotę i wolnoś

Postautor: Rachel » pn 08 sty, 2018 23:35

Kiedyś byłam osobą bardziej otwartą, mniej zamknięta na ludzi, na świat.. Teraz mogę uznać, że stworzyłam swój własny świat w którym czuje się najlepiej i to mi wystarcza. Sama dobieram ludzi których wpuszczam dalej, stawiam siebie a nie innych na pierwszym miejscu. Na przestrzeni lat wiele się zmieniło, ja się zmieniłam. Wiele moich cech nie zmieniło się za moją sprawą a za tym co mnie spotkało. Wszystko to jednak część mnie. Puzzle mojego życia, sama je układam. Rodzice czasami mieli problemy ze mną ale byłam zbyt pogrążona w swoim beztroskim podejściu aby się tym martwić. Jak chciałam skakałam po dachach, kradłam truskawki, kładłam się na jezdni... a potem zaczęło się życie ;bo nie wypada;
Nigdy nie byłam kimś kto spędza pół dnia przy książkach i jest nauczony na każdy sprawdzian. Miałam dobrą pamięć i to mi pomagało przetrwać. Nigdy też nie zależało mi na dobrych wynikach. Z biegiem czasu nie mogę rzec, że czegokolwiek żałuję bo to były moje wybory, moje poświęcanie na to czasu w mniejszym bądź większym stopniu. Zawsze byłam rozmarzoną błądzącą dziewczyną i tak jest po dziś dzień. Nie bardzo odnajduje się w życiu a co za tym idzie wszystko przychodzi mi z trudem zatem gdy już cokolwiek uda mi się na moment uznać za ważny punkt mojego życia mogę być z tego dumna.
Zawsze byłam zamknięta w sobie i to również pozostaje niezmienne. Byłam nastolatką niezrozumiałą. To jedyne prawdziwe określenie.
Awatar użytkownika
Rachel
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 10 times

Postautor: 108 » pt 12 sty, 2018 00:58

Serio? pisze:Buntowaliście się? Czy może byliście cichymi i nieśmiałymi nastolatkami?

A to się wyklucza?

Pytalska pisze:Jakoś trudno mi uwierzyć, że ktokolwiek podczas dojrzewania był cały czas taki sam. To okres kształtowania nie tylko naszych ciał, bo dotyczy głównie psychiki. Szukamy swojego miejsca na świecie. Pragniemy znaleźć sposób na swoją egzystencję, która praktycznie rzecz biorąc w wieku nastoletnim dopiero rozwija swoje skrzydła. Jeżeli ktoś jest w takim okresie zmienny - to dobrze.

Słuszna uwaga.

U progu gimnazjum byłem raczej cichym i spokojnym dzieciakiem. W dużej mierze wynikało to z tego, że pochodzę z małego osiedla na przedmieściach, gdzie wszyscy wszystkich znają. Chodziłem do malutkiej podstawówki (w klasie po 15-20 osób). No i byłem dosyć skromnej postury.

Natomiast w gimnazjum trzeba było zacząć życie od nowa w dosyć nieprzyjaznym środowisku. To też zdarzyło mi się kilka bójek, raz nawet sprawą zainteresowała się policja. Ale to nie ja je inicjowałem, więc trudno powiedzieć, żeby były skutkiem mojego dorastania.

W gimnazjum zdarzyło mi się zaliczyć parę piw, nawet jakieś wino w parku. Co ciekawe w liceum straciłem zainteresowanie tego typu rozrywkami i do osiemnastki raczej trzymałem się z daleka od imprez. Wolałem posłuchać muzyki w domu albo poczytać książkę.

Należałem raczej do tych durnych i przemądrzałych nastolatków. W liceum byłem czymś w rodzaju dzisiejszych korwinistów. Mojego życia to nie ubogaciło, ale na tym polegał mój bunt chyba.
108
Marzyciel-Gaduła+

Have thanks: 4 times

Postautor: Amandaaa » śr 14 lut, 2018 12:31

Wydaję mi się, że bardzo się nie buntowałam ;)
Awatar użytkownika
Amandaaa

Imię: Amanda

Poprzednia

Wróć do Kraj dzieciństwa i młodości