Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Wyszukiwanie dobrych thrillerów psychologicznych.

Świat książek. Potrafisz 'pożreć' książkę w jedną noc? Podaj tytuł, niech inni też nie mogą zasnąć bez dowiedzenia się co będzie w następnym rozdziale.

Wyszukiwanie dobrych thrillerów psychologicznych.

Postautor: Śniący » wt 13 gru, 2016 23:25

Lubię na stronach internetowych, w wyszukiwarce: Google przeglądać literaturę: thriller psychologiczny.
Jest taka księgarnia internetowa "Lubimy czytać", w której można sobie wyszukać gatunki książek jakie się chce.
Oczywiście to nie jedyna strona internetowej literatury.

Są tam bardzo ciekawe thrillery psychologiczne, których na rynku jest coraz więcej. Jest w czym wybierać i nawet są tanie książki.
Okazuje się, że thrillery psychologiczne są popularne już nie tylko w USA, ale w wielu krajach świata.
Coraz więcej w nich śmierci, zbrodni, tajemniczych tropów...kłamstw, iluzji, zagadek.
Gdy mówimy o "thrillerach psychologicznych", mamy w nich do czynienia z ludzką psychiką, zaburzeniami, depresją, chorobami psychicznymi, co staje się dla samego siebie i innych niebezpieczne.

Ale taki gatunek literatury najbardziej wciąga czytelników na świecie.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Re: Wyszukiwanie dobrych thrillerów psychologicznych.

Postautor: Ruta » śr 14 gru, 2016 16:54

Aha.

Dla mnie to to samo co klasyczny thriller. Przecież nie w każdej powieści lały się na każdym kroku krew i flaki. Takie rozróżnienie 'gatunkowe' pomaga szukać konkretnego stylu książki, ale moim zdaniem jest nużące to, że niektórzy z tego próbują na siłę robić nowy gatunek. Nie wiem po co.

Przecież cały czas gdzieś w różnych gatunkach dzieli się jakieś trendy, np. młodzi dorośli.
Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 72 times
Have thanks: 178 times
Medals: 13

Postautor: Śniący » sob 11 mar, 2017 18:16

Wracając do tematu, ja czytam teraz thriller amerykański i jest to już kolejna książka, którą kupiłem.
Właściwie to kupiłem sobie kilka książek tego gatunku w ostatnim czasie.

Amerykańskie thrillery są coraz bardziej popularne, zresztą nie tylko w samym USA.
Jest coraz więcej pisarzy w USA, którzy zaczynają tworzyć i pisać thrillery, a którzy wcześniej byli autorami całkiem innych gatunków literatury.
Mam jeden thriller amerykański i autorka z tego co czytałem, pisała wcześniej tylko romanse i dramaty.
Potem zaczęła też a może już tylko pisać thrillery i kryminały i ma już ich sporo napisanych.
W USA taki gatunek literatury jest tak bardzo popularny, że wielu autorów innych gatunków interesuje się również pisaniem thrillerów, bo zyskują popularność na całym Świecie i są bardzo chętnie czytane.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: Dafne » czw 21 gru, 2017 14:16

W temacie thrillerów psychologicznych, to mogę polecić pierwsze książki Alex Kavy na temat profilerki Maggie O'Dell: "Zło konieczne", "Granice szaleństwa", "Dotyk zła", "Łowca dusz". Mega <3

Ale najczęściej ten gatunek jest tak przereklamowany, że to, co się reklamuje jako thriller psychologiczny nim nie jest. Nie skupiałabym się aż tak na gatunkach, co na treści. :]
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Postautor: Iluminacja » sob 23 gru, 2017 10:00

Dafne pisze:Ale najczęściej ten gatunek jest tak przereklamowany, że to, co się reklamuje jako thriller psychologiczny nim nie jest. Nie skupiałabym się aż tak na gatunkach, co na treści.
Polać jej!

Jeśli może być też kryminał psychologiczny to polecam Wyjątek. (dlaczego mi się teraz o nim przypomniało :niepewny: )
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 58 times
Have thanks: 43 times
Medals: 7

Wróć do Literatura