Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Jogurty

Każdy z nas lubi dobrze zjeść od dań ostrych, przez słone, aż po ulubione słodkości. Niejeden łasuch pewnie jest wśród nas. Podobno ''przez żołądek do serca'', więc jeśli masz jakiś niebanalny przepis - podziel się nim z nami.

Postautor: arcoiris » ndz 05 cze, 2011 12:43

(ja jogurty jem prawie codziennie, najbardziej lubię bananowy z czymś tam (nie pamiętam z czym) oraz jabłko z cynamonem. Naturalne lubię jeść z musli albo robię sobie sama że wrzucam jakieś bakalie, otręby albo suszone owoce i łyżeczkę dżemu. Pychotka
"Jeśli chcesz ujrzeć coś wartościowego, nie podnoś głowy, nie szukaj tego na piedestałach. Prawdziwe perełki ukryte są wśród kurzu i spowite mgłą zapomnienia"
arcoiris
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Medals: 2

Postautor: Pytalska » ndz 05 cze, 2011 12:53

Ubóstwiam joghurty, a najbardziej te naturalne. ^^ I nic ani nikt nie mzieni mojej miłości do jedzenia tych pyszności. Chyba, że ktośzmieni smak wszystkich joghurtów świata, ale wtedy ja złapię za świetlny miecz i i stanę d owalki z Dobrem i Złem joghurtów tego świata!
jak po śmierci nic nie będzie to się wkurwię.

Dziecko, ona jest dzieckiem
Które cicho płynie
W łzach na wietrze
Zimno - tak bardzo jej zimno
Ona czuje ciepło
Blisko swojego gardła
Miłość - on mówi o miłości
Jego miłość jest w niej
Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 3 times
Have thanks: 9 times
Imię: Joanna

Postautor: Master Jedi » pn 11 lip, 2011 14:01

Lubię jogurty o wszystkich smakach z wyjątkiem truskawkowego. Truskawki ogólnie lubię, ale jogurtu o tym smaków nie znoszę. Nie wiem dlaczego. ;) A ostatnio mam apetyt nie tyle na jogurty co na desery mleczne, np. Satino, puddingi wszelkie (Serduszko chociażby), kaszki itp. ;)
Master jest tylko jeden... ja!
Master Jedi
Łapacz chmur

Medals: 1

Postautor: StreetArt » pn 11 lip, 2011 20:30

Bardzo lubie jogurty. Najlepsze są oczywiście nauralne. Ze smakowych to mogę zjeść truskawkowe lub z owocami leśnymi. Pyszne są z kawałkami owoców. Najgorsze jogurty to o smaku jabłka z cynamonem i brzoskwiniowe. W zyciu ich nie tknę!
StreetArt
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: partyk19 » pn 11 lip, 2011 21:03

Lubię. Jeżeli są jakieś w lodówce, to długo nigdy nie postoją. Dosyć szybko je zjadam. :)
'Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwy.syny będą zawsze.'
partyk19
Newbie

Has thanked: 1 time

Postautor: Master Jedi » śr 13 lip, 2011 16:47

I bardzo dobrze, bo jogurty są zdrowe. ;) Lepiej zjeść je niż jakąś tabliczkę czekolady. :P
Master jest tylko jeden... ja!
Master Jedi
Łapacz chmur

Postautor: partyk19 » śr 13 lip, 2011 17:09

Aaaale, czekolada też dobra jest :D
'Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwy.syny będą zawsze.'
partyk19
Newbie

Has thanked: 1 time

Postautor: nieogarniety » ndz 31 lip, 2011 20:23

lubię jogurty! nawet te tanie z biedronki, o
nieogarniety
Administrator

Has thanked: 41 times
Have thanks: 45 times
Imię: Marcin
Medals: 5

Postautor: Ayla » pn 01 sie, 2011 09:57

rychu pisze:lubię jogurty! nawet te tanie z biedronki, o

Te tanie są produkowane przez Bakomę ;) więc dobrze, że są tanie.

Lubię, najbardziej o smaku tropikalnych owoców. Jakieś mango, brzoskwinia. Gruszkowe są dooobre :P
Ale muszę się z nimi ograniczać. Bo mają dużo białka... :>
Pod moim sercem, inne bije serce,
Nieznane, a jakże bliskie i jakże kochane,
Pod moim sercem małe rączki dziecka,
cichutko pukają do mojego serca ...
Awatar użytkownika
Ayla
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: poly » pn 01 sie, 2011 18:35

Master Jedi pisze:Lepiej zjeść je niż jakąś tabliczkę czekolady. :P

Lepiej zjeść je z tabliczką czekolady :P

Mój żołądek jogurtów nie lubi. Szkoda, bo ja bardzo. Może kiedyś dojdziemy do synchronizacji.
Świat cię nie kocha.
poly
Newbie

Has thanked: 61 times
Have thanks: 51 times
Imię: Iwona
Medals: 4

Postautor: teshi » pn 01 sie, 2011 18:49

hmm. No lubię :D bardzo lubię :D Co by tu więcej pisać, zdrowe pyszne... tanie :D
Sometimes I scared myself I just can't let it go
teshi
Extra marzyciel

Postautor: Obwarzanek » wt 02 sie, 2011 15:23

Ostatnio zbrzydły mi okrutnie, w ogóle nie mam na nie ochoty. Wolę serek farmerski albo straciatella.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: elfox » pn 15 sie, 2011 23:27

zazwyczaj bacoma ;D codziennie mam je w domu..
Obrazek
elfox
Bujający w obłokach

Has thanked: 4 times

Re: Jogurty

Postautor: powidlo » wt 27 mar, 2012 18:49

Nauczyłam się, zmuszając się. Jak do mleka. Bo wolę wypić jogurt niż zjeść batona.

Polubiłam takie kauflandowskie z makiem i migdałami, albo kawowe czy z zieloną herbatą z mlekovity czy jakoś tak. Wolę też pitne, bo są wygodniejsze.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Guśka » wt 27 mar, 2012 19:14

Jogurty? Lubie owocowe lecz ich nie jem z powodów takich, że sa kalorycznę, a naturalnego nie lubie, już wole kefir ;)

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara

Postautor: Kerosine » ndz 10 gru, 2017 19:31

Lubię, a ze względu na [względnie] niską kaloryczność stanowią trwały element mojego jadłospisu. Jeszcze do niedawna były to "zerówkowe"/odchudzone i - rzadziej - zwykłe wersje najpopularniejszej chyba Jogobelli, jakiś czas temu jednak odkryłam jogurty premium: ze zwiększoną ilością owoców oraz ograniczoną niemal do minimum liczbą składników [co oznacza pozbawienie zdecydowanej większości dodatków, a już na pewno tych chemicznych], które na dodatek pochodzić mogą ze źródeł ekologicznych. Pyszne, dzięki zawartości cukru trzcinowego równie słodkie jak tradycyjne*, a zarazem w moim subiektywnym odczuciu bardziej kremowe i gęste od rzadkiej tak naprawdę Jogobelli - zdecydowanie polecam. Osobiście wybieram Bakomę BIO.

Na tym jednak nie koniec, bo przy całej swej aprobacie i sympatii żywionej dla tradycyjnych jogurtów tymi, które naprawdę skradły moje serce są te produkowane na bazie owczego i koziego mleka. Ach! Co za rozkosz dla podniebienia. Znacznie gęstsze i "pełniejsze" nawet od krowich jogurtów premium [nic zresztą dziwnego, wszak mleko zwłaszcza owiec charakteryzuje się zdecydowanie większą zawartością tłuszczu], o konsystencji w istocie kremowego serka, a przy tym występujące nierzadko w bardzo atrakcyjnych wariantach smakowych [w moim przypadku wanilia i cytryna] - po prostu obłędne, znakomity dodatek do pełnoziarnistej bułeczki na śniadanie i wielka zachęta do dalszego eksplorowania świata owczych i kozich produktów. Jeśli chodzi o mnie wybieram głównie wyroby francuskiej marki Rians [w moim mieście do kupienia w Auchan].

Nie bardzo natomiast mogę niestety przekonać się do najzdrowszych ponoć spośród wszystkich jogurtów naturalnych, choć nabywszy dziś słoiczek owczego jogurtu w tym właśnie typie i opakowanie borówek nie rezygnuję z prób przekonania się doń.

* niestety nawet przestrzegając dietetycznego reżimu nie jestem w stanie całkowicie zrezygnować ze spożycia cukru
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 9 times
Have thanks: 12 times

Postautor: Śniący » ndz 10 gru, 2017 20:32

Również i ja jem czasami jogurty, ale jeszcze bardziej serki homogenizowane, tyle że są mniejsze.
Nie wiem, czy jogurty są zdrowe, czy to nie sama chemia, bo opinie na temat jogurtów są różne i niektórzy uważają, iż wcale nie są dobre, a tylko kaloryczne i mają za dużo cukru.

Ja jedząc jogurty, mam świadomość, że one mogą nie wpływać dobrze na zdrowie i każdy, kto je jogurty, nie ma pewności, że są stu procentowo zdrowe.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: rytygier » pn 11 gru, 2017 08:21

Jadam jogurty naturalne. Często polewam nimi też gotowany ryż . Najczęściej wydają mi się one za mało słodkie więc dodaję do nich cukru. Owocowe niegdyś jadałem. Teraz jakoś mi nie podchodzą.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 68 times

Postautor: Aneta » wt 12 gru, 2017 08:41

Po złamaniu nogi moja dieta bazowała głównie na białku zwierzęcym,w tym jadłam też dużo jogurtów naturalnych. Lekarz polecił mi bym zwróciła uwagę na produkty,które jem bo to też ma znaczenie w rekonwalescencji po urazach i złamaniach. Nie miałam pojęcia, że tym co jem mogę przyspieszyć leczenie. Musiałam dostarczyć do organizmu wapń, fosfor i witaminę D w odpowiednich proporcjach więc uważałam na to co jem i w jakich ilościach. Chyba odpowiednia dieta i rehabilitacja przyniosły efekty bo noga na szczęście nie boli i nie odczuwam bardzo tego, że miałam wypadek.
Awatar użytkownika
Aneta

Imię: Aneta
Marzenie: Znaleźć kogoś

Postautor: Kerosine » ndz 17 gru, 2017 12:03

Śniący pisze:Również i ja jem czasami jogurty, ale jeszcze bardziej serki homogenizowane, tyle że są mniejsze.

Mniejsze? Nie powiedziałabym, wydaje mi się, że występują głównie w takich samych pod względem gramatury lub nawet większych niż jogurty opakowaniach...

Śniący pisze:Nie wiem, czy jogurty są zdrowe, czy to nie sama chemia, bo opinie na temat jogurtów są różne i niektórzy uważają, iż wcale nie są dobre, a tylko kaloryczne i mają za dużo cukru.

"Sama chemia" to raczej nie jest, zwłaszcza, że w sklepach można już dostać wspomniane wcześniej przeze mnie jogurty premium [pozbawione dodatku jakichkolwiek sztucznych substancji]. Podobnie zdecydowanie nie należą do najbardziej kalorycznych i bogatych w cukier przekąsek/pomysłów na drugie śniadanie czy podwieczorek. Fakt, można wybrać w ich miejsce coś [jeszcze] bardziej zdrowego i odżywczego, jednak wciąż zdecydowanie wygrywają w porównaniu np. z Milky Wayem.

rytygier pisze:Jadam jogurty naturalne. Często polewam nimi też gotowany ryż . Najczęściej wydają mi się one za mało słodkie więc dodaję do nich cukru. Owocowe niegdyś jadałem. Teraz jakoś mi nie podchodzą.

Z ciekawości - czemu? Przecież najbardziej charakterystyczną cechą ich smaku jest właśnie słodycz.

Aneta pisze:Po złamaniu nogi moja dieta bazowała głównie na białku zwierzęcym,w tym jadłam też dużo jogurtów naturalnych.

Jogurt jako taki nie stanowi raczej zbyt dobrego jego źródła, nawet naturalny - to produkt dostarczający w głównej mierze węglowodanów. Pewien wyjątek stanowić mogą jedynie niektóre jego odmiany, takie jak islandzki skyr [o którym na śmierć zapomniałam w swoim poprzednim wpisie i który również jak najbardziej polecam!]. Generalnie jednak jeśli ktoś pragnie zwiększyć udział białka zwierzęcego w swojej diecie powinien sięgnąć przede wszystkim po pierś z kurczaka, schab wieprzowy czy chude [choć w sumie nie tylko] ryby, a dopiero w dalszej kolejności po jogurty.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Postautor: rytygier » ndz 17 gru, 2017 12:55

Kerosine pisze:
rytygier pisze:Jadam jogurty naturalne. Często polewam nimi też gotowany ryż . Najczęściej wydają mi się one za mało słodkie więc dodaję do nich cukru. Owocowe niegdyś jadałem. Teraz jakoś mi nie podchodzą.

Z ciekawości - czemu? Przecież najbardziej charakterystyczną cechą ich smaku jest właśnie słodycz...

Dla osobiście jogurty naturalne są za mało słodkie, doprawiam więc je duża dawką cukru - czubata łyżka stołowa cukru na duży jogurt naturalny. Ogólnie lubię słodkości.
Ostatnio zmieniony ndz 17 gru, 2017 13:07 przez Kerosine, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Poprawa cytowania
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: Kerosine » ndz 17 gru, 2017 13:00

rytygier, chodziło mi o to, że właśnie jogurty owocowe są przede wszystkim słodkie :D
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Postautor: rytygier » ndz 17 gru, 2017 13:23

Kerosine, toteż owocowych nie słodzę , tylko te naturalne.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: Śniący » ndz 17 gru, 2017 13:52

Kerosine pisze:
Śniący pisze:Nie wiem, czy jogurty są zdrowe, czy to nie sama chemia, bo opinie na temat jogurtów są różne i niektórzy uważają, iż wcale nie są dobre, a tylko kaloryczne i mają za dużo cukru.

"Sama chemia" to raczej nie jest, zwłaszcza, że w sklepach można już dostać wspomniane wcześniej przeze mnie jogurty premium [pozbawione dodatku jakichkolwiek sztucznych substancji]. Podobnie zdecydowanie nie należą do najbardziej kalorycznych i bogatych w cukier przekąsek/pomysłów na drugie śniadanie czy podwieczorek. Fakt, można wybrać w ich miejsce coś [jeszcze] bardziej zdrowego i odżywczego, jednak wciąż zdecydowanie wygrywają w porównaniu np. z Milky Wayem.

Ja tam nie wiem, jak jest naprawdę z jogurtami i nie jestem specjalistą od żywienia.
Teraz to w każdym produkcie może być sporo chemii albo mało chemii. Nie mamy też pewności, jako konsumenci, czy jogurty, jak inne produkty, wpływają dobrze na nasze zdrowie.
Bo opinie w tym temacie są różne i nawet niektórzy lekarze i specjaliści od żywienia, jak również dietetycy, uważają, że prawie wszystko, co jest do jedzenia szkodzi i najlepiej nie jeść nic, żeby być wychudzonym i na końcu umrzeć z głodu, bo to co jemy, szkodzi zdrowiu, ponieważ nie ma teraz zdrowej żywności na rynku i w sklepach.

Nie wiadomo, komu wierzyć?

A te "opinie", to może być tylko bujda, którą ludzie sobie wymyślają.

Niektórzy jedzą byle co, piją byle co i żyją długie lata, co świadczy o "dobrym zdrowiu" i organizmie.
W pewne mity też nie można wierzyć.
Ostatnio zmieniony ndz 17 gru, 2017 15:30 przez Kerosine, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Poprawa cytowania
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Poprzednia

Wróć do Kulinaria