Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Oceń obraz

Malarstwo i rzeźba nie są Ci obce? Podziwiasz architekturę? Zajrzyj do tego działu.

Oceń obraz

Postautor: Kerosine » śr 29 lis, 2017 17:47

Jedna z ambitniejszych, a z mojego osobistego punktu widzenia również najprzyjemniejszych forumowych zabaw. Jak sugeruje tytuł [i dział, w którym jest umieszczona], oceniamy w niej dzieła malarskie wklejone przez naszych poprzedników =) Mile widziane - choć niekonieczne - jest uzasadnienie wystawionej noty [naturalnie im dłuższe tym lepsze] oraz/lub podzielenie się refleksjami i odczuciami, jakie wywołuje w nas dany obraz: na dobrą sprawę to o nie przede wszystkim chodzi ;) Skala ocen 1-10 lub procentowa, wedle uznania.

Zaczynam:

Obrazek

Salvador Dali, Widmo wozu
W nocy, oczywiście, nasze miasto
Choć na zawsze opuszczone, budzi się do życia,
Tam sny nasze wędrują niczym chmury
Okna oświetlając światłem księżyca
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 4 times
Have thanks: 8 times

Re: Oceń obraz

Postautor: rytygier » czw 30 lis, 2017 12:41

Kerosine, oglądając ten obraz mam wrażenie jakbym przeniósł się do innego świata, alternatywnej rzeczywistości, bardzo podobnej do tej , do której przenoszę się w czasie snu.
Obraz ma w sobie coś niesamowitego, nierealnego a nawet złowrogiego. Coś jakby halucynacja albo wizja spowodowana zanurzeniem się w odmiennych stanach świadomości.
Ogólnie dzieło udane. W skali od 1 do 10 daję 8.

Moja kolej :

Obrazek

Eugene Delacroix : "Wolność wiodąca lud na barykady"
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 67 times
Medals: 2

Re: Oceń obraz

Postautor: Dafne » czw 30 lis, 2017 20:57

Jak tak patrzę na ten obraz, nie widzę w nim nic, co budziłoby mój sprzeciw, a jednak to nie jest mój styl. Podejrzewam, że całość odnosi się do jakiegoś wydarzenia historycznego, bo przedstawia bitwę, ale od tego typu malarstwa wolę przedstawienie ludzi w codziennych sytuacjach, niż takich jak wojna.

Daję ocenę 6/10
Nie budzi we mnie konkretnych emocji, ale muszę dodać ocenę za styl, który wygląda poprawnie jak na czasy, w których został wykonany. A jednak brak mu nowatorstwa, kombinowania z formą, jest tendencyjny.

Obrazek

Józef Chełmoński: "Babie lato"
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Wróć do Sztuka