Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Kuchnia indukcyjna czy gazowa?

Każdy z nas lubi dobrze zjeść od dań ostrych, przez słone, aż po ulubione słodkości. Niejeden łasuch pewnie jest wśród nas. Podobno ''przez żołądek do serca'', więc jeśli masz jakiś niebanalny przepis - podziel się nim z nami.

Kuchnia indukcyjna czy gazowa?

Postautor: she » czw 10 lut, 2011 13:03

Jak w temacie? Jaką kuchnie macie w domu? I co myślicie o tej drugiej?

Ja w domu mam kuchnie indukcyjną.Z kilku powodów.
Pierwszym jest to,że ja po prostu nie umiem gotować,potrafię "przypalić nawet wodę w garnku". A gotując na indukcji mi to nie grozi,włączam timer i wyłącza się wtedy kiedy powinno :PPP
Drugim,nie jest na gaz-i tak mam duże rachunki za gaz :oczami:
Trzecim- nie poparzę się o nią. A z moimi "ruchami" w kuchni wszystko możliwe ;D
Czwartym-według mnie jest tańsza i szybsza od kuchenki gazowej.

Jedno co mnie denerwuje w tym,to to że do niej muszą być specjalne garnki. Dwa razy kupiłam "niby specjalnie do kuchni indukcyjnej" i du*a. :| Za trzecim razem trafiłam już dobrze!

Teraz tylko potrzebuję Pana który będzie mi na niej kucharzył ;) :PPP
'she dances in a ring of fire and throws off the challenge with a shrug' - J.M
she
Newbie

Has thanked: 19 times
Have thanks: 37 times
Imię: Patrycja
Medals: 2

Re: Kuchnia indukcyjna czy gazowa?

Postautor: Guśka » sob 31 mar, 2012 13:57

TrisHka pisze:Jak w temacie? Jaką kuchnie macie w domu? I co myślicie o tej drugiej?

Ja w domu mam kuchnie indukcyjną.Z kilku powodów.
Pierwszym jest to,że ja po prostu nie umiem gotować,potrafię "przypalić nawet wodę w garnku". A gotując na indukcji mi to nie grozi,włączam timer i wyłącza się wtedy kiedy powinno :PPP
Drugim,nie jest na gaz-i tak mam duże rachunki za gaz :oczami:
Trzecim- nie poparzę się o nią. A z moimi "ruchami" w kuchni wszystko możliwe ;D
Czwartym-według mnie jest tańsza i szybsza od kuchenki gazowej.

Jedno co mnie denerwuje w tym,to to że do niej muszą być specjalne garnki. Dwa razy kupiłam "niby specjalnie do kuchni indukcyjnej" i du*a. :| Za trzecim razem trafiłam już dobrze!

Teraz tylko potrzebuję Pana który będzie mi na niej kucharzył ;) :PPP

Mam kuchnie gazową, ale tak nie do końca, bo tam gdzie się piecze ciasta itd to jest elektryczna, przynajmniej nie trzeba podpalać w środku. Nie przepadam za taką typową gazową, jest większe prawdopodobieństwo, że wybuchnie, poza tym dziwnie się w niej piecze różne rzecz ( ciasta, jedzenie ).

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara
Medals: 1

Postautor: Melancthe » sob 31 mar, 2012 14:38

Indukcyjna :D bardzo wygodna i łatwo się ją czyści ^^ (a przy moich "zdolnościach" kulinarnych to bardzo istotna sprawa)
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Melancthe
Newbie

Has thanked: 21 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta

Postautor: powidlo » sob 31 mar, 2012 15:03

Gazowa, bo się zraziłam indukcyjną. Na pierwszym roku miałam taką, która już się chyba kończyła, ale była okrutna. Potrafiła się sama włączać i wyłączać, grzała totalnie nierówno, była strasznie niewygodna.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Kerosine » sob 28 paź, 2017 18:13

Pozostali domownicy niezmiennie od wielu lat używają tradycyjnej kuchenki gazowej [i raczej negatywnie odnoszą się do sugestii zastąpienia jej być może innym sprzętem gdy już odmówi posłuszeństwa], ja jednak mam u siebie w pokoju właśnie indukcyjną płytę - niewielką, z zaledwie jednym polem grzewczym, typowo przystosowaną do potrzeb jednej tylko osoby. I choć na początku również miałam obawy czy takie rozwiązanie się sprawdzi muszę przyznać, że okazały się bezpodstawne: indukcja magnetyczna - podobnie jak promieniowanie mikrofalowe - umożliwia znaczne skrócenie czasu gotowania, a brak otwartego płomienia działa kojąco na żywiony przeze mnie przed nim pewien lęk. Jest również bardzo łatwa w czyszczeniu, nie muszę także martwić się przypadkowym zalaniem palników i jego ewentualnymi skutkami. Ze swej strony jak najbardziej mogę polecić, płyta jakiej używam to bodajże ten oto Ardes [identyczny lub bardzo zbliżony model].
W nocy, oczywiście, nasze miasto
Choć na zawsze opuszczone, budzi się do życia,
Tam sny nasze wędrują niczym chmury
Okna oświetlając światłem księżyca
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 4 times
Have thanks: 6 times

Postautor: QueenDream » sob 28 paź, 2017 20:34

Powiem tak, nigdy nie mogłam się przekonać do indukcyjnej, zanim sama jej nie zaczęłam posiadać u siebie w domu ;)
Szybko na niej się gotuje, w dodatku w teście na bezpieczeństwo zapalenia się na niej oleju, w sensie kiedy byśmy zapomnieli wyłączyć oleju wyszła najlepiej, w sensie nie dochodzi na niej do zapłonu oleju, sama się wyłączy po osiągnięciu granicznej temperatury. Nie zamieniłabym indukcji na żadną inną kuchenkę.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 39 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: Leah P » czw 09 lis, 2017 16:08

Ja nie umiem nawet wlaczyc gazowej, w zyciu nic na takiej nie ugotowalam, wiec wybor jest prosty XD Pare razy gotowalam cos na zywym ogniu, ale na plycie gazowej w zyciu.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah

Wróć do Kulinaria