Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Ogrzewanie domu

Ognisko domowe, tak jak każdy ogień - nie podsysane gaśnie. Rodzina to najbliżsi nam ludzie, towarzyszący nam praktycznie od dnia narodzin, a dom to ostoja spokoju i bezpieczeństwo. Gniazdko rodzinne to taki ciasny, ale własny kąt.

Ogrzewanie domu

Postautor: ździchu » śr 26 sie, 2015 15:03

Czym ogrzewacie swoje domy czy mieszkania?? Zastanawiacie się nad ekologicznymi rozwiązaniami czy nie?
Awatar użytkownika
ździchu |X|
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Ździchu
Marzenie: Domek jednorodzinny

Re: Ogrzewanie domu

Postautor: marzanna » pt 28 sie, 2015 16:03

Tradycyjnie - piec komputerowy - niestety na węgiel.Piszę niestety, ponieważ nie stać mnie na nic innego i lepszego,ekologicznego. :(
marzanna |X|
Bujający w obłokach

Have thanks: 7 times
Imię: Julia
Medals: 1

Postautor: Koniuszy » śr 02 wrz, 2015 22:44

Prawda jest taka, że większość Polaków nie zwracała na to uwagi, bo niezbyt opłacało się w nie inwestować. Ale teraz, gdy tanieją np. kotły kondensacyjne, panele solarne, ludzie zwrócą się ku nim ze względów finansowych, a nie z jakiejś wielkiej miłości do środowiska zapewne.
Awatar użytkownika
Koniuszy |X|

Have thanks: 1 time
Imię: Maciek
Marzenie: spełnić wszystkie oprócz jednego

Postautor: ździchu » czw 03 wrz, 2015 12:46

a słyszeliście o pelletach?? czytałem, że to jest ekologiczne rozwiązanie. stosuje ktoś z Was albo z Waszych znajomych??
Awatar użytkownika
ździchu |X|
Początkujący marzyciel

Imię: Ździchu
Marzenie: Domek jednorodzinny

Postautor: marzanna » czw 03 wrz, 2015 14:40

Koniuszy pisze:Prawda jest taka, że większość Polaków nie zwracała na to uwagi, bo niezbyt opłacało się w nie inwestować. Ale teraz, gdy tanieją np. kotły kondensacyjne, panele solarne, ludzie zwrócą się ku nim ze względów finansowych, a nie z jakiejś wielkiej miłości do środowiska zapewne.

Co takiego?? pierwsze słyszę, że tanieją panele??
marzanna |X|
Bujający w obłokach

Have thanks: 7 times
Imię: Julia

Postautor: arekpawlak » pt 04 wrz, 2015 11:52

Ekologiczne ogrzewanie jest teraz modne, o ile tak to można nazwać ;) Firmy prześcigają się w swoich innowacyjnych ofertach i możliwościach ;) Z tego co zauważyłem dużo osób decyduje się na solary i kotły kondensacyjne. Przeczytałem ostatnio na tej stronie [CIACH], że bardzo duże mamy zobowiązanie do 2020 roku. Jeśli uda nam się spełnić te wszystkie wymagania to będę pod wielkim wrażeniem :D

>Nie podajemy linków/L.
Awatar użytkownika
arekpawlak |X|

Imię: arek

Postautor: erzecznikstelmet » sob 05 wrz, 2015 09:51

ździchu pisze:a słyszeliście o pelletach?? czytałem, że to jest ekologiczne rozwiązanie. stosuje ktoś z Was albo z Waszych znajomych??

Witam! Pellet to ekologiczne ogrzewanie uzyskiwane ze zrębków drewna i trocin. Jako przedstawiciel firmy Stelmet - czołowego producenta w kraju zapraszam do zapoznania się z nasza ofertą. Mamy w niej dwa rodzaje wysokiej jakości i certyfikowanego pelletu - Lava oraz Olimp.

W razie pytań jestem do dyspozycji.

Pozdrawiam
Andrzej Wysocki
eRzecznik pelletów Stelmet
Awatar użytkownika
erzecznikstelmet |X|

Postautor: Jumper » wt 22 wrz, 2015 23:15

Opalanie domu pelletem w żaden sposób nie jest skomplikowane, a przy tym mam świadomość że nie szkodzę środowisku naturalnemu. Dla mnie to miłe uczucie. Poza tym paliwo to ma dobrą kaloryczność i jego cena jest bardzo korzystna.
Awatar użytkownika
Jumper |X|

Postautor: Kucyk » śr 23 wrz, 2015 18:21

Jeśli ekologiczny to pellet. Pod warunkiem że bedzie on dobrej klasy. Bez domieszek tylko same sprasowane trociny drewniane. Taki pellet jeszcze ma dodatkowa zaletę. Mianowicie mało popiołu pozostaje po spaleniu. Dlatego nie ma problemu z pozbyciem sie tego odpadu.
Awatar użytkownika
Kucyk |X|

Imię: Andrzej

Postautor: Koniuszy » czw 24 wrz, 2015 23:42

Z pelletami jest tak samo. Ludzie w nie idą, bo coraz bardziej się to opłaca, nie z wielkiej miłości do środowiska. Ale też można pomyśleć o kotle kombi pellet-drewno i wtedy pole manewru jeśli idzie o opalanie jest jeszcze większe.
Awatar użytkownika
Koniuszy |X|

Imię: Maciek
Marzenie: spełnić wszystkie oprócz jednego

Postautor: Mikołaj » czw 01 paź, 2015 08:25

Jako miłośnik energii odnawialnej nie mógłbym ogrzewać domu niczym innym jak tylko pelletem. Oprócz korzyści jakie z tego ma środowisko naturalne dla mnie liczył się aspekt finansowy jak i dostępności produktu na rynku. Najważniejsze jest jednak to, że niewielkim nakładem pracy w domu jest ciepło a w kotłowni czysto dzięki zastosowaniu pelletu.
Awatar użytkownika
Mikołaj |X|

Postautor: Dyląg » czw 13 paź, 2016 08:52

Odnawialne źródła energii są okej, ale w naszym klimacie trochę się nie sprawdzają (głównie jeżeli chodzi o kolektory słoneczne). Dlatego też ja stosuję w domu ogrzewanie klasyczne za pomocą paliwa stałego. Węgiel orzech od SmartTrans jest bardzo mocno oczyszczony więc też jest raczej bezpieczny dla środowiska i nie ma co mówić tutaj o zanieczyszczeniu. Bardzo dobrze grzeje więc nawet przy temperaturze -20 stopni na zewnątrz w środku jest cieplutko.
Awatar użytkownika
Dyląg |X|

Imię: Jarosław

Postautor: QueenDream » czw 13 paź, 2016 16:46

Dyląg pisze:głównie jeżeli chodzi o kolektory słoneczne

Dlaczego uważasz, że się to nie sprawdza?
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream |X|
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 39 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: alicjarw » śr 09 lis, 2016 15:05

Akurat w kwestii ogrzewania domu radzę najpierw pomyśleć o jego izolacji. Profesjonalna izolacja termiczna, a najlepiej izolacja nie wełną czy styropianem tylko pianą poliuretanową pozwala sporo zaoszczędzić na ogrzewaniu. I o właśnie ocieplaniu budynku powinniśmy najpierw myśleć.
Awatar użytkownika
alicjarw |X|

Postautor: Jaśmin » śr 09 lis, 2016 17:53

U nas w mieszkaniu ogrzewania brak, więc... za ogrzewanie robią koce :D W przypływie większego "mrozu" termofor.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin |X|
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: adelia » wt 06 gru, 2016 15:05

U mnie w domu ogrzewamy olejem opałowym. Ogrzewanie się włącza, kiedy temperatura schodzi poniżej określonego poziomu, co teraz bardzo mi przeszkadza, bo marznę. Mieszkając w bloku, gdzie ogrzewanie działa non stop, nawet przy tym niskim ustawieniu kaloryferów jest ciepło, to już mi przeszkadza, że chwilami w domu jest totalnie zimno. A ja, gdy tam przyjeżdżam, marznę nonstop :D
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia |X|
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: Jaśmin » wt 20 gru, 2016 21:32

adelia pisze:U mnie w domu ogrzewamy olejem opałowym. Ogrzewanie się włącza, kiedy temperatura schodzi poniżej określonego poziomu, co teraz bardzo mi przeszkadza, bo marznę. Mieszkając w bloku, gdzie ogrzewanie działa non stop, nawet przy tym niskim ustawieniu kaloryferów jest ciepło, to już mi przeszkadza, że chwilami w domu jest totalnie zimno. A ja, gdy tam przyjeżdżam, marznę nonstop :D

My kupiliśmy jednak grzejnik właśnie na olej opałowy... bo wiecznie marzłam.

Mam już serdecznie dość zimy, Dziubki.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin |X|
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Antek » wt 05 wrz, 2017 11:48

U mnie ogrzewanie zarezerwowane jest dla pelletu bo jest ogólnie bezproblemowy. Można go tez łatwo kupić droga internetową a dla mnie akurat to duża zaleta.
Awatar użytkownika
Antek |X|

Postautor: masnyMaseł » wt 03 paź, 2017 11:17

Jednym z miejsc gdzie przydaje się najlepiej ogrzewanie elektryczne jest działka lub domek letniskowy, ponieważ energia elektryczna drożeje to nie opłaca się takiej stosować w mieszkaniach czy też w dużych domach.
Awatar użytkownika
masnyMaseł |X|

Imię: Rafał
Marzenie: Zostać łabendziem

Postautor: Roman » pn 23 paź, 2017 11:00

Gdybym był milionerem to może i brałbym prąd pod uwagę. Wiem ile kosztuje podgrzanie bojlera więc dziękuję. Znając wydatki i dbając o środowisko wybrałem pellet bo w ogrzewaniu spełnia moje kryteria.
Awatar użytkownika
Roman |X|

Postautor: Radek » ndz 05 lis, 2017 10:02

Do niedawna pellet był postrzegany jako jakaś ekstrawagancja a obecnie jest dobrą alternatywą dla tych dla których liczy się ekologia połączoną z wydajnością a nawet z wygodą bo można go też kupić online
Awatar użytkownika
Radek |X|

Wróć do Ognisko rodzinne