Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Co przeczytałeś?

Świat książek. Potrafisz 'pożreć' książkę w jedną noc? Podaj tytuł, niech inni też nie mogą zasnąć bez dowiedzenia się co będzie w następnym rozdziale.

Re: Co przeczytałeś?

Postautor: Gabi133 » ndz 22 paź, 2017 20:04

"Małe życie" - genialne! O "Ludziach na drzewach" O DZIWO nie słyszałam. W sumie małe życie było dosyć głośną książką, a skoro druga pozycja jeszcze do mnie nie dotarła to śmiem podejrzewać, że jest całkiem świeża. ;)
Ja ostatnio lecę z trochę lżejszą tematyką "Myśl jak Sherlock Holmes". To znaczy tematyka lżejsza, sposób pisania zdecydowanie nie. Nie powiedziałabym, żeby taka proporcja działała na korzyść, no ale jeszcze za wcześnie, żeby się poddać. :P
Gabi133
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Gabrysia

Postautor: Dafne » czw 26 paź, 2017 18:40

Polskie morderczynie - Katarzyna Bonda

Obrazek

Mogłabym się czepiać troszkę, że zabrakło mi jednego nazwiska w książce, ale może, może się kiedyś doczekam i tego.
Książka jest dość ciekawa, choć zarazem dość przewidywalna, nie dowiedziałam się z niej nie wiadomo czego. Najmocniejszą stroną reportażu jest wywiad pod koniec. Całość podobała mi się, nie było źle.

Sprawa Niny Frank - Katarzyna Bonda

Obrazek

Podobało mi się o wiele bardziej niż Pochłaniacz i zbyt ciężki Okularnik. Fajna sprawa z tą celebrytką - aktorką serialu i jej śmiercią, książka dostarcza trochę humoru, a trochę nastrojowości i napięcia. Wciągnęłam w 3 dni :D. Na pewno sięgnę po dwie kolejne książki dotyczące profilera Huberta Meyera.
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: marigot » czw 26 paź, 2017 19:16

QueenDream pisze:
marigot pisze:Aktualnie pochłaniam kolejną książkę Katarzyny Bondy...

Jaką?

Ja w już jestem prawie na końcu książki "Klasa", wciąga na maska.

Pochłonęłam "sprawę Niny... jakiejśtam" później "polskie morderczynie"
Teraz natomiast wciągnęł mnie "pochłaniacz" i od razu zaczęłam "okularnika"
marigot
Bujający w obłokach

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times

Postautor: panczas » pt 27 paź, 2017 01:44

Czytał ktoś z was "Dziewczynę w walizce"? Dosyć ciekawa i wciągająca książka, teoretycznie o miłości, ale nie do końca takiej jaka każda dziewczyna marzy, a nawet wręcz przeciwnie. W skrócie napiszę: Jest to historia o studencie medycyny, który nienawidzi ludzi, nie lubi nawet własnej matki, a jedyną "osobą", którą darzy uczuciem, są zwłoki starszej kobiety, na której jako student przeprowadza sekcje. Jednak wszystko się zmienia, gdy poznaje pewną dziewczynę, w której się zakochał i postanowił, że za wszelką cenę, udowodni jej, że będą razem szczęśliwi. Podkreślam: za wszelką cenę. Nawet jeżeli ona nie do końca w to wierzy, to on jej udowodni, że się myli.

Postępowanie głównego bohatera bywa naprawdę przerażające, a jeszcze bardziej przerażający (albo irytujący) jest fakt, iż w jego mniemaniu wszystko co robi jest słuszne i jak najbardziej dla dobra jego ukochanej. Co gorsza, zakończenie jest kompletnie nie po mojej myśli. Jak ktoś nie czytał to warto poświęcić wieczór lub kilka :)
Awatar użytkownika
panczas

Imię: Darek

Postautor: Suicider » pt 27 paź, 2017 10:37

Jaglany detoks. Oczyść organizm w 7 dni!- Zaremba Marek
Przyjemnie się czyta, autor wie o czym pisze i czerpie z różnych źródeł.
Sporo ciekawych informacji na temat żywienia
Zresztą skutki odczuwam na sobie.
Sam detoks świetny na zgubienie kilogramów.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Has thanked: 38 times
Have thanks: 24 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Postautor: rytygier » pt 27 paź, 2017 12:29

,,Rakietowe dzieci " (Antologia SF)
Obrazek

Zbiór opowiadań fantastyczno - naukowych mistrzów gatunku tj. Anderson, Leiber, Bradbury, Pohl czy Sturgeon, których głównymi bohaterami są dzieci, bardzo okrutne, o zwichrowanej psychice lub dysponujące olbrzymią mocą.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 67 times
Medals: 2

Postautor: Dafne » sob 28 paź, 2017 21:22

Pokój - Emma Donoghue

Obrazek

Czyta się bardzo szybko, jest ciekawie napisana i chyba sobie obejrzę film ponownie. Wciągnęłam ją jednym tchem. Jest pisana z perspektywy 5-letniego chłopca, jest dużo zabawnych zwrotów, mimo dramatyzmu w fabule, to nie odczuwałam jakiegoś przeciążenia wrażeniami.
Super książka o. :ciacho:
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: Grotesqa » czw 02 lis, 2017 13:48

HANYA YANAGIHARA
Ludzie na drzewach

Piękna powieść pokazująca życie z trochę innej strony. Autor buduje bardzo wiarygodnych i fajnych bohaterów, w których wcągasz się momentalnie. Cieszę się że takie książki jeszcze ktoś pisze :) :padam:
Awatar użytkownika
Grotesqa

Imię: Magda
Marzenie: Dwie krowy :)

Postautor: sweatdream » pn 06 lis, 2017 15:36

Nie będę oryginalna, widzę, że już cześć z Was czytała nową Yanagiharę, i ja się przyłączę. Dla mnie na równi z Małym życiem, jeśli chodzi o kunszt pisarski, historię, "wciąganie". Krótsza niż Małe życie ;)
sweatdream
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 2 times
Marzenie: mieć zawsze o czym marzyć...

Poprzednia

Wróć do Literatura