Co przeczytałeś?

Świat książek, zarówno tych papierowych, jak i e-booków. Potrafisz pożreć książkę w jedną noc? Podziel się ulubionymi tytułami z Marzycielami! Tylko nie spojleruj, bo ban!
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: QueenDream » 06 paź 2017, 12:07

Ostatnio chłonę książki jak normalnie jakieś desery ;)
Po Blackout przeczytałam "Ołtarz Kości" - książka trochę podchodząca pod SF ale polecam.
Następnie przyszła także kolej na "Małe życie"-smutna opowieść o życiu przyjaciół, którzy poznali się w collegu.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Śniący » 09 paź 2017, 21:57

A ja właśnie czytam własną książkę - thriller amerykański pt. "Należysz do mnie", autorki Karen Rose.
Bardzo ciekawy thriller i świetnie napisany.
Opowiada o seryjnym mordercy, który zabija, niby w zemście, ale policja, detektywi w wydziału zabójstw ustalają sprawę i motyw seryjnego zabójcy.

Wydarzenia dzieją się w mieście Baltimore w stanie Maryland, w USA.

Kocham takie thrillery.

Usunięty 2094

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 2094 » 15 paź 2017, 9:38

Aktualnie czytam "Erynie" Marka Krajewskiego. Szuka się daleko wciągających kryminałów, a tymczasem blisko mamy takie perełki. Choć wiem, że nie każdemu się spodoba, bo tło wydarzeń to powojenny Lwów, jednak takie miejsce akcji nadaje to "coś" książce i sprawia, że czyta się z zapartym tchem. Zwłaszcza że tematyka jest dość ciężka. Od Krajewskiego czytałam też "Arenę szczurów", zamierzam przeczytać wszystkie jego książki.

W planach przeczytanie "Lampionów" Bondy, ale nie wiem, czy się zdobędę na to. Nie przekonuje mnie styl pisarski tej pani, za mną 70 stron przeczytanych bardzo, bardzo pobieżnie i nic nie zapowiada, abym się do tej książki przekonała.
Przeczytałam też jakiś czas temu "Pochłaniacza" i "Okularnik" Bondy i za każdym razem czułam znużenie, wręcz niesmak podczas lektury. :rotfl:
Mia pisze:ciekawe czy ktoś tu czytał " To " ;p
Zamierzam się zabrać.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Śniący » 15 paź 2017, 9:57

Moja książka, którą sobie czytam, ma ponad 500 stron, czyli dość gruba.
Raczej prawie nie mam cienkich książek, własnych. Natomiast wypożyczałem z BIBLIOTEKI też i cienkie książki z gatunku: kryminał.

Katarzyny Bondy jeszcze żadnej książki nie miałem okazji przeczytać.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: marigot » 15 paź 2017, 21:11

Aktualnie pochłaniam kolejną książkę Katarzyny Bondy...

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Śniący » 15 paź 2017, 21:53

Kiedyś, jak byłem trochę młodszy, to sporo czytałem amerykańskich thrillerów, choć i obecnie też je czytam.
W zdecydowanej większości wczytywałem się przez ostatni czas w różne kryminały, nie tylko polskie.
To z uwagi na moje zainteresowanie sprawami kryminalnymi, policją kryminalną i również kryminalistyką.
Ja czytam też miesięczniki kryminalne, typu: "Detektyw", "Śledztwo" i ani jednego miesięcznika nie przeoczę.
Zresztą zbieram te gazety w domu i mam całe stosy tych gazet. Ja jestem jednym z wielu "wiernych miłośników" tych miesięczników od lat.

Tylko różnica, między literaturą kryminalną, a tymi miesięcznikami jest taka, że w literaturze mamy fikcję literacką, wymyśloną przez autorów, a w tych gazetach wydarzenia są prawdziwe i miały miejsce.

Usunięty 5938

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 5938 » 16 paź 2017, 7:51

Śniący pisze: Ja czytam też miesięczniki kryminalne, typu: "Detektyw", "Śledztwo" i ani jednego miesięcznika nie przeoczę.
Śniący, ,,Detektywa" , to i ja niegdyś czytywałem. To bodajże najstarszy w Polsce miesięcznik kryminalny, który zaczął wychodzić pod koniec lat 80 -tych. Pamiętam, że jako dzieciak czytałem go po kryjomu, w tajemnicy przed rodzicami, bo na tytułowej stronie widniał wielki czarny napis : Tylko dla dorosłych. Historie w nim opisywane powodowały, że przechodziły mi ciary po plecach i nie mogłem spać w nocy .

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Śniący » 16 paź 2017, 11:33

rytygier pisze:
Śniący pisze: Ja czytam też miesięczniki kryminalne, typu: "Detektyw", "Śledztwo" i ani jednego miesięcznika nie przeoczę.
Śniący, ,,Detektywa" , to i ja niegdyś czytywałem. To bodajże najstarszy w Polsce miesięcznik kryminalny, który zaczął wychodzić pod koniec lat 80 -tych. Pamiętam, że jako dzieciak czytałem go po kryjomu, w tajemnicy przed rodzicami, bo na tytułowej stronie widniał wielki czarny napis : Tylko dla dorosłych. Historie w nim opisywane powodowały, że przechodziły mi ciary po plecach i nie mogłem spać w nocy .
No teraz to jest więcej tych magazynów kryminalnych, bo jest i WYDANIE SPECJALNE "Detektywa", co trzy miesiące i "Detektyw Ekstra", który ukazuje zbrodnie i sprawy kryminalne z czasów PRL-u, komuny.

Jest "Reporter", "Śledczy", ale te magazyny są już droższe.
Ja wolę, zdecydowanie dwa, najpopularniejsze magazyny kryminalne, które czytam od wielu lat.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: QueenDream » 16 paź 2017, 21:51

marigot pisze:Aktualnie pochłaniam kolejną książkę Katarzyny Bondy...
Jaką?

Ja w już jestem prawie na końcu książki "Klasa", wciąga na maska.

Usunięty 2094

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 2094 » 16 paź 2017, 21:58

Też chciałam spytać cóż to za książka Bondy.

QueenDream pisze:Ja w już jestem prawie na końcu książki "Klasa", wciąga na maska.
A o czym? :>


Czekam na przesyłkę Córki króla moczarów, trochę baśń, a trochę thriller. W sam raz na dziewczęce główki. Tematycznie podobna do Pokoju.

kaka
Posty: 1
Rejestracja: 17 paź 2017, 11:09
Płeć: Mężczyzna

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: kaka » 17 paź 2017, 11:15

sweatdream pisze:Rewelacyjna powieść, która pochlania od pierwszej strony. Bardzo polecam :) Obrazek
Ja teraz czytam kolejną powieść tej autorki, a mianowicie "Ludzie na drzewach". Też mogę tę książkę jak najbardziej każdemu polecić. Jest to książka mocna, która porusza wiele trudnych tematów, lecz warto ją przeczytać.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: QueenDream » 17 paź 2017, 18:49

Dafne pisze:A o czym?
Generalnie akcja książki dzieje się w Polsce, konspiracje, układy, porwania. Takie klimaty. No i szykowanie zamachu terrorystycznego który jest katastrofą globalną, nie chce za dużo spoilerować :) Książka już przeczytana, teraz czytam już kolejną -
Obrazek
Też wciąga :)

Usunięty 2094

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 2094 » 17 paź 2017, 19:29

QueenDream, uwielbiam Alex Kavę, ale tylko jej pierwsze książki. Jakoś te nowsze nie potrafią mnie tak zaciekawić jak te czytane pod koniec podstawówki (jakoś tak to było, czytałam krótko po premierze). Moja ulubiona to "Dotyk zła", majstersztyk. Praktycznie oczy same sunęły po literkach. Czytałam też będąc nieco starszą osobą.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Śniący » 17 paź 2017, 20:24

Akurat ja mam własną książkę tej autorki, i akurat "Dotyk zła".
Kilka thrillerów Alex Kava przeczytałem, ale też bardzo dobre thrillery ma Tess Gerritsen i inne autorki tego gatunku.
Takie thrillery zawsze wciągają do ostatniej strony.

Przeważnie w tego typu thrillerach, mowa jest o psychopatycznych, seryjnych mordercach.
Amerykanie to kochają!

Usunięty 2094

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 2094 » 19 paź 2017, 6:38

Dafne pisze:Aktualnie czytam "Erynie" Marka Krajewskiego.
Skończyłam. Typowa, wciągająca powieść detektywistyczna, skupiłam się na okładce przy wyborze tej książki, bo jest świetna. Do tego nawiązania do mitologii greckiej i jestem w niebie.


Teraz wzięłam się za to:
Obrazek

Wciąga od pierwszej strony. Luźne nawiązanie do baśni Andersena plus thriller psychologiczny o pewnej toksycznej relacji [nie chcę tu za dużo zdradzać, ale przypomina mi to Pokój, więc wszystko jasne.]
Książkę zakupiłam po rekomendacji pewnej youtuberki.

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: QueenDream » 19 paź 2017, 9:15

"Śmiertelne napięcie" przeczytane wczoraj i też wczoraj zabrałam się za pierwsza książkę Mroza (która zaczęłam czytać) "Wotum nieufności".
Mimo tego, że nie interesuję się za bardzo polityka, ta książka już mnie kupiła.

Miss Sixi
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 149
Rejestracja: 07 mar 2012, 12:18
Imię: ala

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Miss Sixi » 21 paź 2017, 17:11

kaka pisze:
sweatdream pisze:Rewelacyjna powieść, która pochlania od pierwszej strony. Bardzo polecam :) Obrazek
Ja teraz czytam kolejną powieść tej autorki, a mianowicie "Ludzie na drzewach". Też mogę tę książkę jak najbardziej każdemu polecić. Jest to książka mocna, która porusza wiele trudnych tematów, lecz warto ją przeczytać.
Też taka gruba jak M życie? :D Widziałam trailer, jakieś tematy Afryki?

Usunięty 2094

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 2094 » 22 paź 2017, 7:03

Skończyłam Córkę króla moczarów Karen Dionne. Powieść z rodzaju tych poruszających i niby jest to thriller psychologiczny, jak informuje okładka (mamy rzetelne studium psychologiczne ofiary), to gęsty klimat łagodzą liczne odniesienia do baśni Andersena i jej interpretacje, opisy przyrody Górnego Półwyspu w stanie Michigan, a jedynym mankamentem książki są liczne opisy. W moim przypadku jest to plus, natomiast zdaję sobie sprawę, że mało kto lubi takie rozwiązania, gdyż dialogów tutaj jest dość mało.

Książka mnie urzekła, pod koniec miałam ciarki i choć podejrzewałam jak to się skończy, to w niektórych miejscach styl pisania przechodzi w odważny, acz nie powiązany - na szczęście - z wulgarnością, którą w sprytny sposób mogła przemycić autorka. Tu tego nie ma.
Podobała mi się ta książka i mogę polecić fanom historii o patologicznych rodzinach. :P

kallina
Początkujący marzyciel
Posty: 30
Rejestracja: 24 gru 2013, 0:05
Imię: Joasia
Płeć: Kobieta

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: kallina » 22 paź 2017, 18:55

Miss Sixi pisze:
kaka pisze:Ja teraz czytam kolejną powieść tej autorki, a mianowicie "Ludzie na drzewach". Też mogę tę książkę jak najbardziej każdemu polecić. Jest to książka mocna, która porusza wiele trudnych tematów, lecz warto ją przeczytać.
Też taka gruba jak M życie? :D Widziałam trailer, jakieś tematy Afryki?
Nie, rzecz ma miejsce na dwóch mikroindonezyjskich wyspach. :) Ale fakt faktem, książka dotyczy żyjących tam plemion. Forma narracji jest bardzo ciekawa, ponieważ przypomina pamiętnik, trochę dokument naukowca, który badał wspomniane plemiona. Ludzie na drzewach poruszają naprawdę ważne tematy, w tym nauki, piękna czy moralności. Polecam bardzo :serce:

Gabi133
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 06 sty 2012, 0:57
Imię: Gabrysia
Lokalizacja: Warszawa

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Gabi133 » 22 paź 2017, 20:04

"Małe życie" - genialne! O "Ludziach na drzewach" O DZIWO nie słyszałam. W sumie małe życie było dosyć głośną książką, a skoro druga pozycja jeszcze do mnie nie dotarła to śmiem podejrzewać, że jest całkiem świeża. ;)
Ja ostatnio lecę z trochę lżejszą tematyką "Myśl jak Sherlock Holmes". To znaczy tematyka lżejsza, sposób pisania zdecydowanie nie. Nie powiedziałabym, żeby taka proporcja działała na korzyść, no ale jeszcze za wcześnie, żeby się poddać. :P

Usunięty 2094

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 2094 » 26 paź 2017, 18:40

Polskie morderczynie - Katarzyna Bonda

Obrazek

Mogłabym się czepiać troszkę, że zabrakło mi jednego nazwiska w książce, ale może, może się kiedyś doczekam i tego.
Książka jest dość ciekawa, choć zarazem dość przewidywalna, nie dowiedziałam się z niej nie wiadomo czego. Najmocniejszą stroną reportażu jest wywiad pod koniec. Całość podobała mi się, nie było źle.


Sprawa Niny Frank - Katarzyna Bonda

Obrazek

Podobało mi się o wiele bardziej niż Pochłaniacz i zbyt ciężki Okularnik. Fajna sprawa z tą celebrytką - aktorką serialu i jej śmiercią, książka dostarcza trochę humoru, a trochę nastrojowości i napięcia. Wciągnęłam w 3 dni :D. Na pewno sięgnę po dwie kolejne książki dotyczące profilera Huberta Meyera.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: marigot » 26 paź 2017, 19:16

QueenDream pisze:
marigot pisze:Aktualnie pochłaniam kolejną książkę Katarzyny Bondy...
Jaką?

Ja w już jestem prawie na końcu książki "Klasa", wciąga na maska.
Pochłonęłam "sprawę Niny... jakiejśtam" później "polskie morderczynie"
Teraz natomiast wciągnęł mnie "pochłaniacz" i od razu zaczęłam "okularnika"

Awatar użytkownika
panczas
Posty: 18
Rejestracja: 19 lip 2012, 9:57
Imię: Darek
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Scotland

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: panczas » 27 paź 2017, 1:44

Czytał ktoś z was "Dziewczynę w walizce"? Dosyć ciekawa i wciągająca książka, teoretycznie o miłości, ale nie do końca takiej jaka każda dziewczyna marzy, a nawet wręcz przeciwnie. W skrócie napiszę: Jest to historia o studencie medycyny, który nienawidzi ludzi, nie lubi nawet własnej matki, a jedyną "osobą", którą darzy uczuciem, są zwłoki starszej kobiety, na której jako student przeprowadza sekcje. Jednak wszystko się zmienia, gdy poznaje pewną dziewczynę, w której się zakochał i postanowił, że za wszelką cenę, udowodni jej, że będą razem szczęśliwi. Podkreślam: za wszelką cenę. Nawet jeżeli ona nie do końca w to wierzy, to on jej udowodni, że się myli.

Postępowanie głównego bohatera bywa naprawdę przerażające, a jeszcze bardziej przerażający (albo irytujący) jest fakt, iż w jego mniemaniu wszystko co robi jest słuszne i jak najbardziej dla dobra jego ukochanej. Co gorsza, zakończenie jest kompletnie nie po mojej myśli. Jak ktoś nie czytał to warto poświęcić wieczór lub kilka :)

Usunięty 5226

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 5226 » 27 paź 2017, 10:37

Jaglany detoks. Oczyść organizm w 7 dni!- Zaremba Marek
Przyjemnie się czyta, autor wie o czym pisze i czerpie z różnych źródeł.
Sporo ciekawych informacji na temat żywienia
Zresztą skutki odczuwam na sobie.
Sam detoks świetny na zgubienie kilogramów.

Usunięty 5938

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 5938 » 27 paź 2017, 12:29

,,Rakietowe dzieci " (Antologia SF)
Obrazek

Zbiór opowiadań fantastyczno - naukowych mistrzów gatunku tj. Anderson, Leiber, Bradbury, Pohl czy Sturgeon, których głównymi bohaterami są dzieci, bardzo okrutne, o zwichrowanej psychice lub dysponujące olbrzymią mocą.

Usunięty 2094

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 2094 » 28 paź 2017, 21:22

Pokój - Emma Donoghue

Obrazek


Czyta się bardzo szybko, jest ciekawie napisana i chyba sobie obejrzę film ponownie. Wciągnęłam ją jednym tchem. Jest pisana z perspektywy 5-letniego chłopca, jest dużo zabawnych zwrotów, mimo dramatyzmu w fabule, to nie odczuwałam jakiegoś przeciążenia wrażeniami.
Super książka o. :ciacho:

Grotesqa
Posty: 1
Rejestracja: 02 lis 2017, 13:44
Imię: Magda
Płeć: Kobieta

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Grotesqa » 02 lis 2017, 13:48

HANYA YANAGIHARA
Ludzie na drzewach

Piękna powieść pokazująca życie z trochę innej strony. Autor buduje bardzo wiarygodnych i fajnych bohaterów, w których wcągasz się momentalnie. Cieszę się że takie książki jeszcze ktoś pisze :) :padam:

sweatdream
Marzyciel-Gaduła
Posty: 53
Rejestracja: 09 lut 2015, 16:39
Płeć: Kobieta

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: sweatdream » 06 lis 2017, 15:36

Nie będę oryginalna, widzę, że już cześć z Was czytała nową Yanagiharę, i ja się przyłączę. Dla mnie na równi z Małym życiem, jeśli chodzi o kunszt pisarski, historię, "wciąganie". Krótsza niż Małe życie ;)

Usunięty 2094

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Usunięty 2094 » 09 sty 2018, 12:20

Nie ma jej, Joy Fielding - ostatnio. Fajnie się czytało, może trochę banalna, ale czego się spodziewać po książce o porwaniu dziecka.

Obecnie czytam horror Ketchuma, Zabawa w chowanego. Polska wreszcie zdecydowała się ją wydać, wow.
W porównaniu z Dziewczyną z sąsiedztwa czy Jedynym dzieckiem, Zabawa jest dość miałkim horrorem. No ale chyba nim Ketchum debiutował :oczami:
W sumie trochę nudna ta książka, niebawem mam zamiar wziąć się za jego trylogię o kanibalach. Wstyd się przyznać - jeszcze jej nie czytałam.

Awatar użytkownika
Sibilla
Marzyciel-Gaduła
Posty: 73
Rejestracja: 21 sty 2018, 10:56
Płeć: Kobieta

Re: Co przeczytałeś?

Post autor: Sibilla » 30 sty 2018, 13:20

A możecie polecieć jakaś książkę "motywującą, dająca siłę"/

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości