Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Jaki film ostatnio oglądaliście?

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!

Re: Jaki film ostatnio oglądaliście?

Postautor: Suicider » wt 22 sie, 2017 19:54

Mia pisze:Oldboy, japonski film. No nie... nuda przez 3/4 filmu

A mnie ten film strasznie intrygował przez cały czas...
Nie domyśliłem się końca i nie powiem, zaskoczył mnie totalnie przez co dobrze go pamiętam.
Kiedyś tam dobejrzę chyba jeszcze 2 części, nie wiem ile ich jest, chyba coś z Zemstą.

Gully Foyle, dej spokój, ja tylko z sentymentu dałem 6 i cieszę się bardzo że nie poszedłem do kina.
Mnie nawet Fassbender nie przekonał bardzo. Ten dziwny koniec, bez happy endu.
Załoga statku przedstawiona jako strasznie naiwna. Już chyba bardziej do gustu przypadła mi walka z Life (2017). Calvin bardziej mroczny. Cieszę się że się nie ekscytowałem zbytnio, to i mniejszy zawód.
Ciekawi mnie czy on chce to dalej ciągnąć.

Ja oglądam całą serię X-Men i może podzielę się wrażeniami.
Pierwsze co mogę powiedzieć - nie wiedziałem że maczał w tym palce Marvel.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Has thanked: 38 times
Have thanks: 24 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Postautor: urszulanka » wt 12 wrz, 2017 16:01

Ostatnio oglądałam Ghost Rider 2 :D
Jeśli potrzebny Ci korzystny http://www.kalkulator.pl/kredyt-hipoteczny/ to skorzystaj z porównywarki na kalkulator.pl
Awatar użytkownika
urszulanka

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Mia » wt 19 wrz, 2017 17:33

Gully Foyle pisze:jest filmem Koreańskim

pardon, faktycznie

Gully Foyle pisze:Jak dla mnie to bardzo dobre, mocne i trudne zarazem kino. Dlatego nie dziwię się, że tak go odebrałaś.
może dlatego go tak odebrałam bo widziałam inne dobre/lepsze filmy, po innych w/w wymienionych ma się już ta ściorany łeb, że jak obejrzałam oldboya no to... może kiedyś, gdybym nie oglądałam tyle psychicznych i dramatycznych filmów ten - wywarłby na mnie wrażenie.

Podam taki przykład filmu "Alive - dramat w Andach" 1 raz go oglądałam jako 9latka i wywarł na mnie duże wrażenie, pamiętam że mogłam go obejrzeć pod warunkiem że będzie ktoś dorosły (w tym przypadku tata) i za każdym razem jak leciał w tv go oglądałam. Widziałam go naprawdę mnóstwo razy i ostatnio jakoś rok temu z moim chłopakiem, tylko że dla mojego chłopaka był to 1 raz, uznał że jest dobry i tyle. Pewnie gdybym go oglądała w mniej więcej takim czasie jak obecnie pewnie bym podeszła do tego podobnie. Podsumowując, mam czasami wrażenie że dużo zależy w jakim czasie się ogląda film. Z jakim nastrojem itd. czyż nie podobnie jest z muzyką? Czasami pewna piosenka w ogóle nie podchodzi, a za którymś razem ta sama piosenka nagle się okazuje strzałem w 10 na nasz nastrój/podejście/klimat itd.

Baywatch. Słoneczny patrol (2017) nie lubię komedii, ale ta... przypadła mi bardzo do gustu :P początkowo myślałam że to "gruby" jak zawsze w takich filmach będzie robił za ciamajdę i to z niego mamy się śmiać cały film, a tu proszę, Zac Efron - idealnie dopasował się do owej roli. Jak dla mnie komedia w dechę i naprawdę się uśmiałam kilkanaście razy. A myślałam że będzie to strata czasu i gdybym poszła na to do kina, nie żałowałabym, a tak oglądałam to na kochanym i uroczym cda.
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 29 times

Postautor: Śniący » czw 28 wrz, 2017 17:24

Ja ostatnio obejrzałem bardzo świetny film amerykański pt. "Snajper" w telewizji.
Jest to nowsza wersja kultowej serii o najlepszym snajperze amerykańskiej armii, z tym że na podstawie prawdziwego i uważanego za jednego z najlepszych, amerykańskich snajperów w MARINES.

Film, jak i prawdziwa historia opowiadają o najskuteczniejszym snajperze w historii armii USA, który miał na koncie ponad 200 osób zabitych na misjach, w Afganistanie, Iraku i nawet na Bliskim Wschodzie.
Zabijał z karabinu snajperskiego wrogów USA na polach walki.
Sam niestety zginął postrzelony śmiertelnie w Teksasie, gdzie mieszkał przez swojego znajomego, również byłego weterana z armii, podczas ćwiczeń strzelania do tarczy.

To było wtedy, kiedy odszedł z armii z powodu przeżyć i problemów psychicznych, spowodowanych przez wojnę w Iraku i Afganistanie.

Film opowiada prawdziwą historię tego SNAJPERA.
Takie filmy bardzo mnie wciągają - sensacyjne/akcji.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: hjuston » czw 05 paź, 2017 16:18

Kingsaman druga część super warto obejrzeć ;)
Awatar użytkownika
hjuston

Imię: Jan

Postautor: bronek89 » pt 06 paź, 2017 19:06

Byłem w kinie na filmie Vegi "Botoks"
Awatar użytkownika
bronek89

Postautor: QueenDream » sob 07 paź, 2017 13:30

bronek89 pisze:Byłem w kinie na filmie Vegi "Botoks"

I jak Ci się podobał?
Ja także byłam na tym filmie.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 40 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: rytygier » pn 09 paź, 2017 13:09

,,Biały tygrys" (2012) - rosyjski film wojenny z elementami fantastyki i grozy . Produkcję uważam za bardzo udaną i dlatego polecam z całego serca.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 67 times
Medals: 2

Postautor: Gully Foyle » wt 10 paź, 2017 17:52

Piraci z Karaibów: Zemsta Salazara

Osobiście całkiem dobrze się na tym bawiłem. Mimo upływu lat ci sami aktorzy wciąż dają radę i mimo, że efektów przybywa to seria trzyma poziom i nie żyje tylko wizualną stronę. Depp w formie a Bardem idealnie się sprawdza jako czarny charakter, który ma wszystkie inne floty w głębokim poważaniu.

Kong Wyspa Czaszki

W sumie nie wiedziałem czego tu się spodziewać. Inne filmy z pod znaku wielkiego goryla znam i są mniej lub bardziej udane. A tutaj jest miło, lekko i przyjemnie. Świetna scena z kilkuminutową anihilacją super-hiper-przygotowanego-na-wszystko oddziału komandosów :D . A Kong rozwala system na każdym kroku nawet jak ten system, w postaci Jacksona, próbuje go zniszczyć wszystkim co tylko posiada.

Wyrmwood: Droga do żywych trupów

Australijski horror o zombie. Zaskakujący muszę przyznać pod względem klimatu, aktorstwa i samego pomysłu. Ma też momenty, z których można nieźle pośmiać.
“Gully Foyle is my name
And Terra is my nation.
Deep space is my dwelling place,
The stars my destination.”

― Alfred Bester, The Stars My Destination
Awatar użytkownika
Gully Foyle
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times
Marzenie: To make all dreams come true

Postautor: Dafne » sob 14 paź, 2017 17:44

Uciekaj- jestem pełna podziwu, że reżyserowi i aktorom udało się stworzyć amerykański film, który buduje napięcie jak mało który tego typu. Wypadałoby go właściwie obejrzeć po raz drugi, bo nie wychwyciłam wszystkich szczegółów. Jest naprawdę dobry. Podejmuje też temat rasizmu i to w nietuzinkowym stylu.

-- 14 paź 2017, 18:46 --

Mia pisze:Oldboy, japonski film. No nie... nuda przez 3/4 filmu, jest koncowka i tak, ona miazdzy totalnie, ale kurcze.. troche sie ciagnie
Żartujesz? Oldboy jest świetny.
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: Gully Foyle » ndz 15 paź, 2017 10:38

Dafne pisze:Żartujesz? Oldboy jest świetny.

Tak Dafne, to naprawdę dobre kino ale nie dla każdego takie będzie. Rozumiem, że do sporej części odbiorców ten film po prostu nie przemówi. Do mnie przemawia i lubię do niego wrócić. Chociaż niezbyt często, gdyż zawiera ładunek negatywnych emocji i ten klimat może się człowiekowi udzielić.

Baby Driver

Bardzo przyjemna komedia akcji, z dobrym aktorstwem. Co wyróżnia ten film? Głownie rytm. Dawno nie widziałem tak rytmicznego filmu, w którym to muzyka rządzi głównym bohaterem i jego poczynaniami. Choćby dlatego warto sobie włączyć ten film.

Jabberwocky

Lubię filmy Terry'ego. Choć nie zawsze są one łatwe, to od wielu lat jego wizje świata są czymś naprawdę atrakcyjnym. Wcześniej jakoś nie miałem okazji obejrzeć jego starszych produkcji (zwłaszcza post Pythonowskich), ale teraz dostęp mamy o wiele lepszy. Największym atutem filmu jak dla mnie jest gra Palina i to jak ukazane jest średniowiecze. Tak jakby Gilliam autentycznie cofnął nas w czasie :D. Same scenki i dialogi bawią a perypetie głównego bohatera są ciekawie ukazane.
“Gully Foyle is my name
And Terra is my nation.
Deep space is my dwelling place,
The stars my destination.”

― Alfred Bester, The Stars My Destination
Awatar użytkownika
Gully Foyle
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times
Marzenie: To make all dreams come true

Postautor: Shoa » czw 19 paź, 2017 12:51

Ostatnio obejrzałem film pt. Baby Driver. Film pełen emocji, efektów specjalnych oraz śmiesznych scen :hyhy: . Polecam go osobom lubiącym filmy akcji.
Awatar użytkownika
Shoa

Have thanks: 1 time
Imię: Michał
Marzenie: Wydać mój autorski projekt

Poprzednia

Wróć do Film