Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Forum dla samobójców.

Twój temat nie pasuje do innych działów? Umieść go tutaj!

Forum dla samobójców.

Postautor: Śniący » pn 02 paź, 2017 21:21

Temat trochę przykry, ale prawdziwy.
Od dawna w sieci są popularne fora dla samobójców, dla osób, które planują się zabić, w różny sposób.
Nawet przeglądałem sobie takie fora w Internecie, trochę o tym czytałem i moim zdaniem, kompletna głupota i dziwię się, że ktoś wymyślił takie fora, wspierające, zachęcające inne osoby do targnięcia się na własne życie.

Takie fora powstały po to, aby ludzi skłaniać do samobójstwa, ponieważ ludzie, którzy z jakichś powodów chcą sobie odebrać życie, wchodzą na takie fora, rejestrują się tam i szukają u innych "porady", jak się skutecznie zabić.

Bzdura!

O tym też mówi się w MEDIACH, ale mam wrażenie, że jest to jeszcze temat TABU...
Jeszcze ludzie nie chcą za bardzo o tym rozmawiać.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Re: Forum dla samobójców.

Postautor: Dafne » wt 03 paź, 2017 20:08

Jeśli fora te mają być takim kącikiem wsparcia dla osób w potrzebie i służyć pomocą, widzę jakiś sens w nich.
Ale jeśli mają służyć do samonapędzającego się użalania nad sobą, wtedy... ciężko cokolwiek zrobić.

Nie odwiedzam takich miejsc, kompletnie mnie nie interesują. Wiem natomiast o istnieniu pewnego forum dla autoagresywnych. Mam mieszane uczucia co do tych forów.
dum spiro, spero
Marzyciel

Has thanked: 88 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: Śniący » wt 03 paź, 2017 22:00

Akurat wiem, co to za forum, bo je przeglądałem.
Każdy, kto myśli o samobójstwie, potrzebuje realnej pomocy, ale u psychologów i psychiatrów, bo oni są od tego, żeby takim ludziom pomagać.

Nie sądzę, żeby forum dyskusyjne o samobójstwach było dobrym miejscem na to, żeby sobie pomóc.
Oczywiście, są tam ludzie, którzy mają ten sam problem i dzielą się tam swoimi przeżyciami o samobójstwie, ale radzić komuś, jak się zabić i ktoś się na to godzi, to już dla mnie jest nie do przyjęcia.
Nikt normalny nie dawałby nikomu rady, jak sobie odebrać życie.
Raczej ktoś powinien robić wiele, żeby ratować innych i starać się udzielać dobrych rad, jak przestać w ogóle myśleć o samobójstwie.
Ale dziś, niektórzy mają różne problemy i myślą o samobójstwie, szczególnie młodzi ludzie.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: bronek89 » pt 06 paź, 2017 19:11

Takie fora powinni od razu usuwać i wziąć się za tych co je założyli i propagują takie coś.
Awatar użytkownika
bronek89

Have thanks: 0 time

Postautor: Śniący » sob 07 paź, 2017 11:40

I ja też tak uważam, ponieważ tam zachęcają do samobójstwa i dają rady, jak to zrobić.
Osoby zaburzone, z depresją, z różnymi problemami psychicznymi dość często mają myśli samobójcze, bo to tak działa i przez chorobę, przez problemy chcą sobie odebrać życie, szukając wsparcia na forach samobójczych.
Oczywiście też nie chce uogólniać, bo pewnie są osoby na tego typu forach, które chcą pomagać ludziom z problemami i odwodzą ich od myśli samobójczych, ale przeważnie, na takich forach nikt się nikim nie przejmuje i ludziom jest obojętne, że ktoś się zabije.
Łatwo jest dawać innym rady, jak sobie odebrać życie przez forum, nie widząc drugiej osoby i nie znając jej realnie.

Ale nie może tak być.

Jeżeli jest wiedza o tym, że ktoś w rodzinie, wśród znajomych ma takie problemy i chce popełnić samobójstwo, daje takie sygnały, to powinno się robić wszystko, żeby pomóc takim ludziom i odpędzić od nich myśli o samobójstwie.

Np. od tego są psychologowie i psychiatrzy.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Dafne » ndz 08 paź, 2017 21:11

Śniący pisze:Osoby zaburzone, z depresją, z różnymi problemami psychicznymi dość często mają myśli samobójcze, bo to tak działa i przez chorobę, przez problemy chcą sobie odebrać życie, szukając wsparcia na forach samobójczych.
A czy aby na pewno głównym problemem tych osób są myśli samobójcze?
Śniący pisze:Oczywiście też nie chce uogólniać, bo pewnie są osoby na tego typu forach, które chcą pomagać ludziom z problemami i odwodzą ich od myśli samobójczych
Raczej nie. Ale też zastanawia mnie.. czy trzeba koniecznie komuś napisać "idź się utop", by zachęcić do samobójstwa? No nie. Poza tym podżeganie do niego to przestępstwo, a nie sądzę, by grupa "wsparcia" na forum się pod to podpinała.

To bardziej ciągłe wałkowanie tematu problemu sprawia, że dana osoba stoi w miejscu.
dum spiro, spero
Marzyciel

Postautor: Śniący » pn 09 paź, 2017 09:30

Dafne pisze:
Śniący pisze:Osoby zaburzone, z depresją, z różnymi problemami psychicznymi dość często mają myśli samobójcze, bo to tak działa i przez chorobę, przez problemy chcą sobie odebrać życie, szukając wsparcia na forach samobójczych.
A czy aby na pewno głównym problemem tych osób są myśli samobójcze?
Śniący pisze:Oczywiście też nie chce uogólniać, bo pewnie są osoby na tego typu forach, które chcą pomagać ludziom z problemami i odwodzą ich od myśli samobójczych
Raczej nie. Ale też zastanawia mnie.. czy trzeba koniecznie komuś napisać "idź się utop", by zachęcić do samobójstwa? No nie. Poza tym podżeganie do niego to przestępstwo, a nie sądzę, by grupa "wsparcia" na forum się pod to podpinała.

To bardziej ciągłe wałkowanie tematu problemu sprawia, że dana osoba stoi w miejscu.

Ale wiesz, to jest raczej tak, że osoby z myślami samobójczymi same się rejestrują na tego typu forach i szukają porady, jak się zabić, a przy okazji są tam inne osoby, które mogą poradzić, jak to zrobić, żeby samobójstwo się udało.
Wcale nie twierdzę, że wiele osób na takich forach "zachęca" innych do skutecznego samobójstwa, bo pewnie nie, ale niektórzy tak.
Oczywiście, że przestępstwem jest podżeganie, czy to do zabójstwa, czy do samobójstwa inną osobę, ale też trzeba to udowodnić.
Wszystko zależy od tego, kto jest na takich forach, jacy tam są ludzie. Ludzie są wszędzie różni i są pewnie też tacy, którym nie zależy na tym, że ktoś się zabije i chętnie dają rady, jak się zabić.

Jeżeli są osoby myślące o samobójstwie, mają problemy psychologiczne, to ja poleciłbym normalne fora psychologiczne, które są bardzo popularne i tam o takich problemach można dyskutować i szukać dobrej porady, gdyż na takich forach są też psychologowie i psychiatrzy.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: rytygier » pn 09 paź, 2017 12:59

Śniący,

jak ktoś rzeczywiście chce się zabić , to zrobi to i nie będzie potrzebował ,,wsparcia " tego typu forów. Kilka osób z mojego bliskiego otoczenia popełniło samobójstwo a jeszcze więcej rozważało jego popełnienie. Na szczęście na teoretyzowaniu zwykle się kończyło.
Ja pamiętam, że swego czasu ( kiedy jeszcze o forach dla samobójców nikt jeszcze nie słyszał) wśród depresyjnie nastawionych młodych ludzi furorę robiła książka Dereka Humphry ,, Ostateczne wyjście ". Znaleźć można było w niej praktyczne wskazówki jak skutecznie samodzielnie lub z cudzą odebrać sobie życie . Autor wprawdzie zaznaczał, że książka skierowana jest dla osób nieuleczalnie i śmiertelnie chorych ale przecież skorzystać z zawartych w niej wskazówek mógł każdy.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.

For this message the author rytygier has received thanks:
Iluminacja(sob 14 paź, 2017 22:41)
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 64 times
Medals: 2

Postautor: Śniący » pn 09 paź, 2017 14:38

rytygier pisze:Śniący,

jak ktoś rzeczywiście chce się zabić , to zrobi to i nie będzie potrzebował ,,wsparcia " tego typu forów. Kilka osób z mojego bliskiego otoczenia popełniło samobójstwo a jeszcze więcej rozważało jego popełnienie. Na szczęście na teoretyzowaniu zwykle się kończyło.
Ja pamiętam, że swego czasu ( kiedy jeszcze o forach dla samobójców nikt jeszcze nie słyszał) wśród depresyjnie nastawionych młodych ludzi furorę robiła książka Dereka Humphry ,, Ostateczne wyjście ". Znaleźć można było w niej praktyczne wskazówki jak skutecznie samodzielnie lub z cudzą odebrać sobie życie . Autor wprawdzie zaznaczał, że książka skierowana jest dla osób nieuleczalnie i śmiertelnie chorych ale przecież skorzystać z zawartych w niej wskazówek mógł każdy.

I pełna zgoda, tylko takiego typu fora, na których tematyka jest o samobójstwach, to już jest przykre i nawet przerażające.
Przeważnie jest tak, że wszystkie osoby, które się rejestrują na takich forach dla samobójców, wspierają się w tym, jak się zabić i jak to zrobić najskuteczniej i już samo to jest dla mnie kompletną bzdurą.
Bo niby każdy sam decyduje o swoim życiu i nawet ma prawo się zabić, jeżeli ma na to chęć, ale to jest głupota i bezmyślność, żeby sobie odbierać życie, czasem z jakiegoś, błahego powodu.
My nie powinniśmy decydować o tym, żeby sobie odbierać życie, ale tak się przyjęło społecznie, że każdy ma swoje życie i może z nim zrobić, co tylko chce.
I tu się nie do końca z tym zgodzę, bo człowiek nawet nie powinien niszczyć sobie własnego życia, np. przez alkohol, narkotyki, przez konflikt z prawem, a jednak wielu ludzi na świecie to robi i nie dbają o własne życie.

Niektórzy tracą życie przez głupotę, a gdyby pomyśleli to żyliby nadal.
Życie jest największym darem i nie ma nic cenniejszego od życia i warto uświadamiać ludzi, żeby własne życie bardziej doceniali i szanowali.
O tym nauczają księża w Kościołach, mówią o tym podczas MSZY.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Iluminacja » sob 14 paź, 2017 22:55

Śniący pisze:a przy okazji są tam inne osoby, które mogą poradzić, jak to zrobić, żeby samobójstwo się udało.
Ciężko jest udzielić takiej rady, skoro nawet jeśli miałeś próbę samobójczą, to skoro piszesz to się nie udała i nadal nie wiesz jak to doprowadzić do końca?

Śniący pisze:Jeżeli są osoby myślące o samobójstwie, mają problemy psychologiczne
Bardziej psychiczne. I forum psychologiczne też niezbyt pomoże. Bo jeśli naprawdę nie chcesz żyć to takie rady Cę nie przekonają. No chyba, ze myśli samobójcze nie są jakieś silne to może. Chociaż nic nie zastąpi realnego kontaktu.

Śniący pisze:Bo niby każdy sam decyduje o swoim życiu i nawet ma prawo się zabić, jeżeli ma na to chęć, ale to jest głupota i bezmyślność, żeby sobie odbierać życie, czasem z jakiegoś, błahego powodu.
Nie sądzę żeby ktoś był odpowiednią osobą do oceniania tego.

Śniący pisze:bo człowiek nawet nie powinien niszczyć sobie własnego życia, np. przez alkohol, narkotyki,
No dobra, nie powinien, ale co Cię to obchodzi? Lubisz umoralniać ludzi?

Śniący pisze:Życie jest największym darem i nie ma nic cenniejszego od życia i warto uświadamiać ludzi, żeby własne życie bardziej doceniali i szanowali.
Powiedz to ludziom, którzy są nieuleczalnie chorzy, albo stracili wszystko. :oczami: (P.S wiedziałam, że padnie taki banał)

Śniący pisze:O tym nauczają księża w Kościołach, mówią o tym podczas MSZY.
Oho zagorzały katolik i oczywiście trzeba podkreślić MSZĘ, żeby broń Boże ktoś tego nie przegapił. Po za tym nie mówią o tym na każdej mszy? I raczej bez tego wiadomo, że to nie jest akceptowalne społecznie.
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 53 times
Have thanks: 41 times
Medals: 7

Postautor: Śniący » sob 14 paź, 2017 23:22

Iluminacja pisze:
Śniący pisze:a przy okazji są tam inne osoby, które mogą poradzić, jak to zrobić, żeby samobójstwo się udało.
Ciężko jest udzielić takiej rady, skoro nawet jeśli miałeś próbę samobójczą, to skoro piszesz to się nie udała i nadal nie wiesz jak to doprowadzić do końca?

Śniący pisze:Jeżeli są osoby myślące o samobójstwie, mają problemy psychologiczne
Bardziej psychiczne. I forum psychologiczne też niezbyt pomoże. Bo jeśli naprawdę nie chcesz żyć to takie rady Cę nie przekonają. No chyba, ze myśli samobójcze nie są jakieś silne to może. Chociaż nic nie zastąpi realnego kontaktu.

Śniący pisze:Bo niby każdy sam decyduje o swoim życiu i nawet ma prawo się zabić, jeżeli ma na to chęć, ale to jest głupota i bezmyślność, żeby sobie odbierać życie, czasem z jakiegoś, błahego powodu.
Nie sądzę żeby ktoś był odpowiednią osobą do oceniania tego.

Śniący pisze:bo człowiek nawet nie powinien niszczyć sobie własnego życia, np. przez alkohol, narkotyki,
No dobra, nie powinien, ale co Cię to obchodzi? Lubisz umoralniać ludzi?

Śniący pisze:Życie jest największym darem i nie ma nic cenniejszego od życia i warto uświadamiać ludzi, żeby własne życie bardziej doceniali i szanowali.
Powiedz to ludziom, którzy są nieuleczalnie chorzy, albo stracili wszystko. :oczami: (P.S wiedziałam, że padnie taki banał)

Śniący pisze:O tym nauczają księża w Kościołach, mówią o tym podczas MSZY.
Oho zagorzały katolik i oczywiście trzeba podkreślić MSZĘ, żeby broń Boże ktoś tego nie przegapił. Po za tym nie mówią o tym na każdej mszy? I raczej bez tego wiadomo, że to nie jest akceptowalne społecznie.

Nie, mi akurat nie chodzi o umoralnianie ludzi, bo każdy ma swoją wolę, rozum i sam powinien kierować dobrze swoim życiem, a jeśli tego nie robi, to już sprawa ludzi.
Każdy, zdrowo myślący człowiek wie, że marnowanie własnego życia jest złe, niedobre, ale też każdy sam o tym decyduje.
Co do różnego rodzaju chorób, schorzeń, to trochę inna sprawa, ponieważ tutaj nie ma się wpływu na pewne choroby, które dotykają wielu ludzi, bo niektóre choroby wynikają z genów, są dziedziczone.
Nikt z tych ludzi nie chciałby zachorować, ale na to nie mają żadnego wpływu, mimo że się leczą i przeznaczają na to spore pieniądze.

Na raka też wielu zapada i niektórzy umierają.
Widzisz, jedni są zdrowi, a marnują, niszczą swoje życie z głupoty i bezmyślności, a potem jest zwykle za późno na naprawę zdrowia.
Inni szanują swoje zdrowie, dbają o nie, a i tak różne choroby ich dopadają, niezależnie od nich.
Tylko Ci pierwsi, mają wpływ na pokierowanie swoim życiem, ale postępują źle, niejako na własne życzenie.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Dafne » ndz 15 paź, 2017 08:08

Śniący pisze:Każdy, zdrowo myślący człowiek wie, że marnowanie własnego życia jest złe, niedobre, ale też każdy sam o tym decyduje.
To zależy co uważasz za marnowanie życia. Alkohol, papierosy, narkotyki? A może dla tych ludzi to nie jest marnowanie, a dobra zabawa i przyjemność? Jak ktoś sięga po kawę czy czekoladę, to też marnuje życie? Nie chcę się zagłębiać w jakieś pseudo filozoficzne teorie na temat życia, ale sądzę, że jest po to, by coś przeżyć przede wszystkim, a czasem nie da się inaczej niż poprzez próbowanie różnych "szkodliwych" rzeczy.

Kwestia oceny, czy ktoś postępuje źle, czy nie jest jak dla mnie bardzo płynna i nie da się tego obiektywnie stwierdzić. W końcu człowiek odpowiada za siebie i wie co robi?
dum spiro, spero
Marzyciel

Postautor: Śniący » ndz 15 paź, 2017 11:41

Dafne pisze:
Śniący pisze:Każdy, zdrowo myślący człowiek wie, że marnowanie własnego życia jest złe, niedobre, ale też każdy sam o tym decyduje.
To zależy co uważasz za marnowanie życia. Alkohol, papierosy, narkotyki? A może dla tych ludzi to nie jest marnowanie, a dobra zabawa i przyjemność? Jak ktoś sięga po kawę czy czekoladę, to też marnuje życie? Nie chcę się zagłębiać w jakieś pseudo filozoficzne teorie na temat życia, ale sądzę, że jest po to, by coś przeżyć przede wszystkim, a czasem nie da się inaczej niż poprzez próbowanie różnych "szkodliwych" rzeczy.

Kwestia oceny, czy ktoś postępuje źle, czy nie jest jak dla mnie bardzo płynna i nie da się tego obiektywnie stwierdzić. W końcu człowiek odpowiada za siebie i wie co robi?

No właśnie.
Wszystko jest dla ludzi, tyle że z umiarem.
Akurat narkotyki są niedozwolone, zakazane i ludzie, młodzież zażywają narkotyki nielegalnie, łamiąc prawo i to ludziom niszczy życie, ale nie o tym jest temat.
My dyskutujemy o forach dla samobójców.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: HELLBRINGER » wt 17 paź, 2017 19:11

Hmm forum dla samobójców. Pewnie często tracą aktywnych użytkowników! <krecia> Pytanie czy admin jeszcze dycha.
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 30 times
Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?
Medals: 4

Wróć do Rozmówki marzycieli