Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Co przeczytałeś?

Świat książek. Potrafisz 'pożreć' książkę w jedną noc? Podaj tytuł, niech inni też nie mogą zasnąć bez dowiedzenia się co będzie w następnym rozdziale.

Re: Co przeczytałeś?

Postautor: kallina » ndz 27 sie, 2017 20:26

Amerykańskich bogów Neila Gaimana, a teraz kończę Tulipanową Gorączkę.
Serial na podstawie książki trochę mnie rozczarował, ale zobaczymy, jak będzie z drugim tytułem.
kallina
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Joasia

Postautor: 108 » ndz 27 sie, 2017 22:51

Mówiąc o serialu na podstawie książki masz na myśli "Amerykańskich Bogów", prawda? Powiem szczerze, że zawiodła mnie raczej książka, niż serial. Lubię Gaimana za "Nigdziebądź", "Gwiezdny Pył" i komiksy o Sandmanie, ale "Amerykańscy" w ogóle mi się nie podobali. Tym bardziej byłem zaskoczony, że serial (widziałem ze trzy odcinki) był tak fajnie zrobiony. Praktycznie scena w scenę jest zaadaptowany z książki (czasem są zamienione miejscem, a czasem po prostu dialogi są przepisane z pierwowzoru), ale efekty i sposób prowadzenia akcji mi się nawet podobał.
108
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 3 times

Postautor: Melancthe » czw 31 sie, 2017 20:36

Wlasnie skonczylam czytac 'Pan lodowego ogrodu' tom 3, czwarty czeka juz na polce, ale nie moge sie jakos zmusic by 'zakonczyc' te przygode. :suchy:
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Melancthe
Newbie

Has thanked: 21 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta
Medals: 1

Postautor: Kitowy90 » pt 01 wrz, 2017 15:02

Ja jestem w trakcie czytania "Tulipanowej gorączki". Chce zdazyc prze premier w kinie, mam nadzieje, ze mi sie uda :)
Awatar użytkownika
Kitowy90

Postautor: kallina » ndz 10 wrz, 2017 20:28

108 pisze:Mówiąc o serialu na podstawie książki masz na myśli "Amerykańskich Bogów", prawda? Powiem szczerze, że zawiodła mnie raczej książka, niż serial. Lubię Gaimana za "Nigdziebądź", "Gwiezdny Pył" i komiksy o Sandmanie, ale "Amerykańscy" w ogóle mi się nie podobali. Tym bardziej byłem zaskoczony, że serial (widziałem ze trzy odcinki) był tak fajnie zrobiony. Praktycznie scena w scenę jest zaadaptowany z książki (czasem są zamienione miejscem, a czasem po prostu dialogi są przepisane z pierwowzoru), ale efekty i sposób prowadzenia akcji mi się nawet podobał.

Oj, serial jest rozwleczony strasznie :( Owszem, obejrzałam cały sezon, ale jakoś mnie nie porwał (może dlatego, że po przeczytaniu książki znam już fabułę)?

Kitowy90 pisze:Ja jestem w trakcie czytania "Tulipanowej gorączki". Chce zdazyc prze premier w kinie, mam nadzieje, ze mi sie uda :)

Ja zdążyłam, ale więcej z fabuły nie zdradzę. Do kina idę :)
kallina
Początkujący marzyciel

Imię: Joasia

Postautor: QueenDream » pn 11 wrz, 2017 14:21

Jestem w trakcie czytania," Przyjaciele na zawsze". dobra książka na zabicie nudy ;)
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 37 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: sweatdream » czw 14 wrz, 2017 12:19

kallina pisze:Amerykańskich bogów Neila Gaimana, a teraz kończę Tulipanową Gorączkę.
Serial na podstawie książki trochę mnie rozczarował, ale zobaczymy, jak będzie z drugim tytułem.

Mnie jakoś Gaiman nie porwał, miałam kilka podejść. Za to ekranizacją Tulipanowej myślę, ze się nei zawiedziesz :) Jestem po lekturzde (dawno dawno) i po filmie (weekend) i podobało mi sie :) Teraz czytam "Dracha" Twardocha, bardzo go lubię.
sweatdream
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 2 times
Marzenie: mieć zawsze o czym marzyć...

Postautor: przyjaciel » czw 14 wrz, 2017 13:46

ja ostatnio przeczytałem dxzienniczek siostry Faustyny baaaaaaaaaaaaaaardzo ciekawa ksiazka polecam
Awatar użytkownika
przyjaciel

Imię: andrzej

Postautor: Mia » wt 19 wrz, 2017 17:21

no kurde wypadałoby przeczytać jeszcze raz " To " S. Kinga, bo coś tam pamiętam ale właśnie... "coś"
teraz jak już jest ekranizacja to chyba przemłócę raz jeszcze ten tysiąc stron... ostatnio czytałam to jakieś 5 lat temu i to tylko raz, choć miałam podejścia ze trzy razy... bo pamiętałam że akcja zaczyna się tak dość mocno po 300 pierwszych stronach.. hardkorowo, ciekawe czy ktoś tu czytał " To " ;p
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 30 times
Have thanks: 28 times

Postautor: QueenDream » wt 19 wrz, 2017 19:48

Właśnie kończe czytać "Blackout" książka bardzo wciągająca.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 37 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Poprzednia

Wróć do Literatura