Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Opalenizna

Jak to mówią ''w zdrowym ciele, zdrowy duch'', a wy jak dbacie o siebie aby utrzymać dobrą kondycję ciała? Nie tylko zdrowie to droga do sukcesu, kobietom pomagają też w tym makijaż, ciuchy. Tutaj dowiecie się o nowinkach kosmetycznych oraz modowych.

Re: Opalenizna

Postautor: Pawian » wt 13 cze, 2017 19:39

Kupilam krem do opalania spf50 z bronzerem firmy Austalian Gold i od poltora tygodnia nie ma juz slonca. Podono ma byc za***isty, ale nie mam sznasy jak narazie sie o tym przekonac.
Jakas blogerka, ktora ma taka sama mleczna karnacje co ja go polecila, zdjecia "po" opalaniu zniewalajace, piekny braz, wiec... :P
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Jaśmin » czw 15 cze, 2017 02:25

U mnie sa upaly a jakos plaza mi w tym roku zupelnie nie po drodze. Mama mnie meczy zebym sie opalila bo slub, nie moge byc przeciez biala w sukience, a ja jakos ostatnio zupelnie innymi kategoriami na to patrze i zupelnie mi nie zalezy... Wrecz przeciwnie, blada przynajmniej jestem oryginalna i wyrozniam sie :rotfl:
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Leah P » czw 15 cze, 2017 11:25

Tylko badz ZBYT blada, Jasmin. Mnie to tez kompletnie zwisalo, a potem niespodzianka - samochod slubny bez dachu, ja nie pomyslalam o filtrze i w ciagu 15 minut jazdy od fryzjera do domu i kolejnych 15 do restauracji spalilam sobie rece kompletnie, temperatura 37 stopni, zadnej chmurki. Tylko twarz mi ocalala, bo mialam 10 kilo tapety. Oparzenia do tego stopnia, ze 1) na polowie zdjec wygladam jak burak, 2) bolalo przez dwa tygodnie.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: Jaśmin » pt 16 cze, 2017 01:52

Kurcze, dobrze ze mowisz, pomysle o filtrze, pewnie nie wpadlabym na to sama...

Wiesz, cos na pewno sie opale sila rzeczy chociaby przez chodzenie w bluzkach bez rekawow, nie ma sily bym byla calkiem blada. Ale tez nie bede raczej specjalnie lezala na plazy tylko po to by byc ciemniejsza. Akurat w Hiszpanii bladosc jest atrakcyjna bo ciemniejsza karnacje to tutaj na poludniu ma wiekszosc ludzi, wiec byc naturalnie bladym to jest WOW :swirus: :rotfl: A moja mama niestety ma myslenie takie jak chyba jeszcze kiedys bylo ze jak jest lato to TRZEBA sie opalic bo blada wygladasz na chora i nieatrakcyjna. Wydaje mi sie ze teraz juz troche sie od takiego myslenia odchodzi.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: twinkle » pn 19 cze, 2017 22:36

Ooo... muszę zobaczyć, czy mają moją piankę. A w ogóle to w stacjonarnych super-pharm czy online?
twinkle
Początkujący marzyciel

Has thanked: 2 times
Have thanks: 0 time
Imię: Kasia
Marzenie: mam ich wiele :)

Postautor: miiuriel » śr 21 cze, 2017 15:27

Filtr to mus, zwłaszcza jak się ma jasną karnację...
@twinkle ja kupowałam st.moriz stacjonarnie, albo online super-pharm nie mają, albo ja się nie odnalazłam na stronie. :swirus:
miiuriel
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time

Postautor: marigot » czw 29 cze, 2017 21:57

Wiecie że ja bym nawet nie pomyślała o tym filtrze na śłub :rotfl: :rotfl: :rotfl:
marigot
Bujający w obłokach

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times

Postautor: miiuriel » pt 30 cze, 2017 15:52

No raczej na ślub to chyba żadna z nas by nie pomyślała. W końcu opalanie w takim dniu raczej nie jest w planach. :D
miiuriel
Marzyciel-Gaduła

Postautor: karolajna22 » pt 30 cze, 2017 18:25

Marigot, ja też nie :-) Może dlatego, że brałam ślub w październiku? :cool:

Dziewczyny, help! Widziałam sporo pozytywnych opinii o tym St. Moriz… Ale co będzie lepsze mus czy balsam?
Awatar użytkownika
karolajna22
Początkujący marzyciel

Imię: Karolina
Marzenie: Żyć spokojnie

Postautor: veryAnka » pt 30 cze, 2017 19:10

Ja wolę mus. Łatwiej mi się go rozprowadza i jakoś chyba przyjemniej, jeżeli chodzi o konsystencję. No ale to pewnie kwestia preferencji i przyzwyczajenia. ;) Ja taki mam:

Obrazek
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+

Have thanks: 1 time

Postautor: Mia » pt 30 cze, 2017 19:28

Jaśmin pisze:wygladasz na chora i nieatrakcyjna. Wydaje mi sie ze teraz juz troche sie od takiego myslenia odchodzi.
no nie wiem, chyba że ktoś przypieka się na czerwień i nie brązowieje skóra lecz wraca do pierwotnego stanu, albo jest no-lifem xd różnie osoby myślą, ja się już spotkałam nawet z takimi określeniami, że jak masz białą skórę to jesteś jak księżniczka, a jak brązową to pracujesz w polu, dawno temu, a może i nie w których krajach dalej to krąży, Ci co biali uchodzili za bogatych, a Ci brązowi za pracowników z niskim statusem, stąd się przyjęło też że biali byli królami, władcami, a czarni do pracy, niewolnictwa. Z czasem te granice zaczęły się zacierać, choć dalej w krajach ciemnoskórych, biała kobieta (przeważnie) traktowana jest jak anioł, perła, zachwyca i chce się ją poznać.

Podsumowując: biała skóra uznawana jest za oznakę zdrowia i dbania o siebie, od opalania takiej typowej solarnej się odchodzi bo szkoda ciała (i powstawania czerniaków) ale myślę że z zachowanym umiarem i muśnięcie słońca jest bardzo okej, ja np siebie bardziej lubię w takim wydaniu, sama np nie nakladam pudrów, podkładów więc w sumie przez prawie rok jestem biała xd a tak zbrązowiała mi skórka i jest okej
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 29 times

Postautor: janeczka » sob 01 lip, 2017 17:49

veryAnka pisze:O, a ja jak zwykle nic nie wiem i zamawiam jak sierota przez neta. Wszystko mają czy tylko wybrane?? :)

Czemu jak sierota? Na stronie stmoriz.pl dostaniesz wszystko. Nie masz kłopotu czy to akurat jest czy nie ma, czy może dostawa będzie za tydzień bo masz wszystko i zawsze. Można oglądać i oglądać i nikt się na Ciebie nie patrzy jakbyś chciała coś zwędzić :P Ceny są też lepsze niż w drogeriach.
Awatar użytkownika
janeczka
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Jaśmin » pn 03 lip, 2017 15:53

Mia pisze:
Jaśmin pisze:wygladasz na chora i nieatrakcyjna. Wydaje mi sie ze teraz juz troche sie od takiego myslenia odchodzi.
no nie wiem, chyba że ktoś przypieka się na czerwień i nie brązowieje skóra lecz wraca do pierwotnego stanu, albo jest no-lifem xd różnie osoby myślą, ja się już spotkałam nawet z takimi określeniami, że jak masz białą skórę to jesteś jak księżniczka, a jak brązową to pracujesz w polu, dawno temu, a może i nie w których krajach dalej to krąży, Ci co biali uchodzili za bogatych, a Ci brązowi za pracowników z niskim statusem, stąd się przyjęło też że biali byli królami, władcami, a czarni do pracy, niewolnictwa. Z czasem te granice zaczęły się zacierać, choć dalej w krajach ciemnoskórych, biała kobieta (przeważnie) traktowana jest jak anioł, perła, zachwyca i chce się ją poznać.

Podsumowując: biała skóra uznawana jest za oznakę zdrowia i dbania o siebie, od opalania takiej typowej solarnej się odchodzi bo szkoda ciała (i powstawania czerniaków) ale myślę że z zachowanym umiarem i muśnięcie słońca jest bardzo okej, ja np siebie bardziej lubię w takim wydaniu, sama np nie nakladam pudrów, podkładów więc w sumie przez prawie rok jestem biała xd a tak zbrązowiała mi skórka i jest okej

Mia, ja moja opinie oparlam na obserwacji roznych znajomych Polakow ktorzy przyjezdzaja do Hiszpanii na chwile i ich glownym celem jest OPALIC SIE, dopiero jak sie opala to wtedy zwiedzanie i tak dalej :D Ale nie wiem, moze na takie osobniki po prostu trafiam a moze po prostu zdania sa podzielone jakos pol na pol. Mozliwe :D

Faktycznie w krajach ciemnoskorych biala, blada kobieta to cos wspanialego. To chyba tak dziala ze zazwyczaj chcemy to czego nie mamy - jestes blada to chcesz sie opalic, masz ciemna karnacje to robisz wszystko zeby wygladac jak najjasniej, masz loki to prostujesz, masz wlosy proste to krecisz, masz blond to farbujesz na ciemny, masz ciemne to rozjasniasz i tak dalej :rotfl: :rotfl:
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: adelia » sob 15 lip, 2017 21:53

Bardzo lubię być opalona, ale nie przepadam za leżeniem i opalaniem się, bo mnie to nudzi. :zdegustowany: Najchętniej bym chciała, żeby można było czytać książkę i się opalać, niczego przy tym nie zasłaniając, niestety - wypróbowałam, na razie mi się w ogóle to nie udaje :D Także leżę i opalam się uparcie z muzyką w uszach i jest całkiem spoko przez jakieś dwie godziny, kiedy mogę się zdrzemnąć i totalnie tak wyluzować, że odpływam ciałem i duszą.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: karolajna22 » śr 26 lip, 2017 18:52

veryAnka pisze:Ja wolę mus. Łatwiej mi się go rozprowadza i jakoś chyba przyjemniej, jeżeli chodzi o konsystencję. No ale to pewnie kwestia preferencji i przyzwyczajenia. ;) Ja taki mam:

Obrazek

Dzięki za podpowiedź. Kupiłam mus ale jeszcze nie używałam. Za 2 tygodnie idziemy na wesele, to będzie okazja :-)
Myślicie, że zrobić wcześniej próbę, czy iść na żywioł i w dniu wesela machnąć? :cool:
Awatar użytkownika
karolajna22
Początkujący marzyciel

Postautor: Pawian » śr 26 lip, 2017 20:48

karolajna22 pisze:Myślicie, że zrobić wcześniej próbę, czy iść na żywioł i w dniu wesela machnąć?

Jezeli kupilas mus, to starczy ci na wiecej niz kilka aplikacji, wiec nie wiem dlaczego czekasz na ostatnia chwile :d
Pierwsza aplikacja to proby i bledy, wiec lepiej poczytaj o tym jak najlepiej jest przygotowac cialo do fake tan zanim zaczniesz.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Postautor: Elizka001 » pt 28 lip, 2017 08:47

Ja również nie radziłabym czekać z samoopalaczem na ostatnią chwilę. Tym bardziej jeśli robi się to pierwszy raz. Najlepiej wypróbować go co najmniej tydzień wcześniej. Jeśli wyjdą jakieś zacieki i plamy to będzie jeszcze czas, żeby je skorygować.
Awatar użytkownika
Elizka001

Postautor: marigot » pn 31 lip, 2017 20:29

Samoopalacz najlepiej nałożyć specjalną rękawicą, wtedy nie będzie zacieków i plam ;)
Sprawdzony sposób... No i dobrze przygotowana skóra...

Ale z tym porównaniem, że kiedyś czarnoskórzy byli do pracy coś w tym może być...
W sumie dalej się niektórzy śmieją, że opalenizna robotnika czyli rękawki białe
marigot
Bujający w obłokach

Postautor: miiuriel » pn 31 lip, 2017 20:59

Też jestem zdania, że lepiej wcześniej. Przynajmniej będziesz wiedziała czego się spodziewać, ewentualnie co można zrobić lepiej. ;) Ja się nie zawiodłam ani na musie, ani na piance z st.moriz mam nadzieję, że u ciebie też się sprawdzi. Dziewczyny dobrze radzą, więc nie będę powtarzać. :)
miiuriel
Marzyciel-Gaduła

Postautor: veryAnka » pn 31 lip, 2017 22:19

Nałożyłabym choćby po to, żeby zobaczyć jak na mnie odcień wygląda i jak sobie radzę z nakładaniem. Choć o sam efekt to raczej spokojna jestem w przypadku tych samoopalaczy akurat.
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: karolajna22 » pn 31 lip, 2017 22:25

No tia... Sierota ze mnie! Twierdziłam, że po co wcześniej robić skoro dobrze mi w skórze młynarza i dopiero zrobię z siebie murzyna dzień przed weselem. A co, jak mi coś nie pójdzie?
I wiecie co? Zapomniałam o tej rękawicy... Da się to jakoś ładnie zrobić bez? Czy lepiej pobiegać po sklepach i kupić?
Awatar użytkownika
karolajna22
Początkujący marzyciel

Postautor: miiuriel » pn 31 lip, 2017 22:32

Z rękawicą jest łatwiej rozprowadzić równomiernie i bez smug. Możesz próbować bez, ale ona zdecydowanie ułatwia życie. ;)
miiuriel
Marzyciel-Gaduła

Postautor: karolajna22 » wt 01 sie, 2017 19:31

No to muszę lecieć po tą rękawicę. Obawiam się, że bez niej sobie nie poradzę... Dzięki dziewczyny za pomoc i trzymajcie kciuki ;)
Awatar użytkownika
karolajna22
Początkujący marzyciel

Postautor: marigot » wt 08 sie, 2017 21:16

karolajna22, wydaje mi się że i bez dała byś sobie radę..
Powiedz potem jak Ci poszło i jak wyszła ;)
Ja teraz będę koleżance dorabiać opaleniznę w zdjęciach...
marigot
Bujający w obłokach

Postautor: janeczka » czw 31 sie, 2017 22:28

No rękawica bardzo ułatwia, nawet całkowita gapa jak ja sobie wtedy radzi. Już nie trzeba kombinować, samo idzie.
Awatar użytkownika
janeczka
Marzyciel-Gaduła

Postautor: marigot » czw 07 wrz, 2017 19:25

Moje rajstopy w spreyu teraz w sobotę będą w użyciu...
Dekolt ładnie opalone a nogi blade... a muszę jakoś wyglądać...
marigot
Bujający w obłokach

Postautor: QueenDream » czw 07 wrz, 2017 20:18

Rajstop w sprayu nigdy nie próbowałam, jednak miałam doczynienia z samoopalaczem w sprayu i w umiarkowanym stosowaniu nawet u mnie się sprawdzał.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 39 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.
Medals: 1

Postautor: twinkle » wt 12 wrz, 2017 17:03

Rajstopy są lepsze pod tym względem, że ukrywają niedoskonałości. Więc jak masz jakieś pajączki, siniaki, blizny, to pod rajstopami w sprayu znikną ;)
twinkle
Początkujący marzyciel

Has thanked: 2 times
Imię: Kasia
Marzenie: mam ich wiele :)

Postautor: veryAnka » ndz 01 paź, 2017 19:49

Ale nadal upierać się będę, że z kilku wypróbowanych stmoriz były najlepsze.
veryAnka
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Pawian » ndz 01 paź, 2017 21:42

Niedawno odkrylam poprzez instastory znajomej, ze sa ZDROWE solarium : OOO
Lozka, ktore jakastam technologia podbudowuja kolagen i maja tez inne jakies wlasciwosci.... Sorki, ale jak tak to wole te solarium niz sie smarowac i scrubowac w nieskonczonosc :P
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

PoprzedniaNastępna

Wróć do Moda, uroda i zdrowie