Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Yankee Candle hit czy kit?

Wymarzone cztery ściany, przytulne gniazdko... lub po prostu dom. Jak go urządzić by był przytulny i praktyczny? Jak zaprojektować wymarzony ogród?
DZIAŁ W FAZIE TESTU

Yankee Candle hit czy kit?

Postautor: Leah P » ndz 08 sty, 2017 20:54

Pewnie kazdy przegladajacy w 2016 roku Instagrama widzial te nazwe - Yankee Candle. Czy rozni sie to czyms od normalnej swieczki z tesco? Czy warto wydawac na to okolo 100zl? Czy ktos z was przetestowal ten fenomen? I co sadzicie?
Obrazek

Ja kupilam sobie ostatnio, bo promocja byla na swiateczne (jako ze juz po swietach :hyhy: ) i nie wiem, jak ktos moze wydac na to £30 (bo taka byla oryginalna cena duzej swieczki, ja kupilam mala, bo zal mi bylo nawet tych 50%). Pachnie moze i ladnie, ale nie widze wiekszej roznicy miedzy tym, a jakakolwiek inna swieczka zapachowa z supermarketu. Jedyny plus to to, ze znajduje sie w szklanym sloiczku, ktory mozna zamknac bardzo latwo i szybko, by ja zgasic, ale zadnych innych super-wlasciwosci nie widze :P
Awatar użytkownika
Leah P |X|
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah
Medals: 1

Re: Yankee Candle hit czy kit?

Postautor: Majeczka » ndz 29 sty, 2017 16:10

Ja kiedyś wydałam kupę kasy na WoodWick - unikalną święcę z drewnianym knotem - boskość totalna! drewno w czasie palenia skwierczy jakby paliło się ognisko :serce:. Potem odkryłam, że można kupić drewniane knoty za grosze (teraz własnie takie kupuje i przelewam świece kupione z innych źródeł).

Ogólnie co do YC kiedyś się zachwycałam, bo mają te szalone zapachy np. makaroników, albo "baby powder".
Nigdy nie kupiłam, bo studencka bieda nie pozwala :P. Dla mnie największym faworytem jest firma Polskie Świece - zapachy głębokie, przyjemne. Nie zabijają ceną i dodatkowo są polskie. Czego chcieć więcej?
Kiedy życie daje ci cytryny, nie płacz , tylko weź się w garść i zrób z nich lemoniadę :)
Majeczka |X|
Bujający w obłokach

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Maja

Postautor: Mia » pn 30 sty, 2017 10:16

w ogóle świeczki zapachowe pachną? szczerze to myślałam że one pachną ale bez podpalenia xD
jakoś nigdy nie było "czuć" tego zapachu w trakcie palenia -.-
ja zdecydowanie wolę w kominku dać kilka kropel, podgrzewacz pod spodem i mam zapach, i tak spotkałam się z yankee ale tymi małymi, w formie muffinek, ciekawy kształt, może dobre na prezent dla kogoś, ale ja zdecydowanie nie gustuję
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia |X|
Extra marzyciel

Has thanked: 30 times
Have thanks: 28 times

Postautor: Kerosine » wt 05 wrz, 2017 20:07

Leah P, Yankee Candle to nie tylko świece, ale również wspomniane przez Mię woski zapachowe ["tartinki"] - wbrew panującemu powszechnie przekonaniu wiele osób to te drugie stawia zdecydowanie wyżej. Jeśli chodzi o tę markę miałam jak do tej pory styczność jedynie właśnie z nimi i nie powiem, wrażenie jakie na mnie wywarły było na tyle pozytywne, że postanowiłam na stałe włączyć je w skład swojego zestawu do aromaterapii. Są stosunkowo niedrogie [a w porównaniu z resztą asortymentu YC wręcz śmiesznie tanie], dostępne w bardzo szerokiej gamie zapachowej [aczkolwiek pewne warianty mają charakter jedynie sezonowy/edycji limitowanych, co może stanowić minus], przede wszystkim zaś niezwykle intensywnie pachną* i wiernie odtwarzają aromaty prawdziwych kwiatów czy owoców. Gdy roztapiam mój ukochany wosk jaśminowy - na punkcie tej woni mam prawdziwą obsesję i bez ogródek powiem, że to przede wszystkim ona "robi" dla mnie Yankee Candle - naprawdę czuję się jakbym wąchała żywe kwiecie. Zapach jest iście odurzający. Chociaż mimo wszystko nie ma róży bez kolców: jako zdecydowaną wadę wosków YC wymieniłabym brak podziałki umożliwiającej łatwe podzielenie ich na części [patent, który marka ta zdecydowanie mogłaby zapożyczyć od konkurencyjnego Kringle'a] oraz związane z nim bardzo obfite kruszenie się przy krojeniu/łamaniu.

Nad kupnem świecy - oczywiście jaśminowej - owszem, zastanawiałam się nie raz i nie dwa, ale ze względu tak na cenę największego słoja [mniejsze ponoć niespecjalnie opłaca się nabywać], jak i kilkukrotnie już usłyszaną opinię**, że w porównaniu z woskiem jej zapach jest dużo delikatniejszy póki co wstrzymałam się z podjęciem decyzji. Odstrasza mnie także potencjalna konieczność nabycia dodatkowych akcesoriów [jak specjalne szczypczyki do przycinania knota]. Niemniej nie wykluczam mimo wszystko skuszenia się na nią w przyszłości - jakby nie było to zawsze świeca.

Moim aromaterapeutycznym marzeniem/zamiarem pozostaje natomiast z całą pewnością przetestowanie produktów Kringle i Woodwicka [zwłaszcza tego pierwszego, który uchodzi za bardziej luksusową i dopracowaną wersję Yankee Candle]. Intensywny, wiernie odtworzony zapach bzu czy konwalii, na samą myśl przechodzi mnie dreszczyk ekstazy <3

Mia pisze:w ogóle świeczki zapachowe pachną? szczerze to myślałam że one pachną ale bez podpalenia
jakoś nigdy nie było "czuć" tego zapachu w trakcie palenia -.-

Oczywiście, że pachną :D Muszą jednak być dobrej jakości, aromat kiepskich świec rzeczywiście będzie wyczuwalny jedynie przy bezpośrednim przystawieniu nosa do wosku.

* przynajmniej te, które ja wypróbowałam - a muszę przyznać, że ze względu na taki, a nie inny gust celowo starałam się wybrać jak najmocniejsze
** w tym od samej ekspedientki ze stacjonarnego sklepu YC
W nocy, oczywiście, nasze miasto
Choć na zawsze opuszczone, budzi się do życia,
Tam sny nasze wędrują niczym chmury
Okna oświetlając światłem księżyca
Awatar użytkownika
Kerosine |X|
Moderator

Has thanked: 3 times
Have thanks: 6 times

Postautor: Leah P » śr 06 wrz, 2017 14:35

Ja w koncu kupilam troche wieksza swiece Yankee Candle, jablkowa, i jestem nadal bardzo rozczarowana. Moze sprobuje wosku, jak w koncu bede na swoim i znajde troche czasu na takie zabawy. Swieca ma tak slaby zapach, ze nawet przy porownaniu ze swiecami z Ikei za 1/5 tej ceny, wypada koszmarnie.
Awatar użytkownika
Leah P |X|
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah

Postautor: Melancthe » śr 06 wrz, 2017 23:59

Dostalam w prezecie i bylam zadowolona. Ale i tak uwazam, ze byly znacznie przecenione. Sama z wlasnej woli nigdy bym tyle na swieczke nie wydala.
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Melancthe |X|
Newbie

Has thanked: 21 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta

Postautor: marigot » czw 07 wrz, 2017 19:20

W sumie to nie wiem na czym ich fenomen polega...
Ale ja ostatnio prawie w ogóle nie korzystam też ze świec
marigot |X|
Bujający w obłokach

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times

Postautor: Kerosine » sob 09 wrz, 2017 15:47

Kerosine pisze:Leah P, Yankee Candle to nie tylko świece, ale również wspomniane przez Mię woski zapachowe ["tartinki"]
Tak tylko uzupełnię, bo widzę, że mi umknęło - obok najbardziej kojarzonych z marką Yankee Candle mniejszych i większych świec w szklanych słojach oraz wosków istnieją jeszcze małe świeczki wolnostojące "na przetestowanie zapachu" [tzw. samplery] i tealighty. Zwłaszcza te pierwsze nie odbiegają ponoć zanadto intensywnością od wosków, mogą zresztą - po pokrojeniu - być używane podobnie jak one. Cena regularna: 11 zł w oficjalnym sklepie Yankee Store, a zatem jedynie 2 zł więcej niż wosk [w promocji schodzą poniżej 10].
Awatar użytkownika
Kerosine |X|
Moderator

Postautor: Pawian » sob 09 wrz, 2017 21:11

Ja natomiast polecam te woski do domkow na swieczke. Chodzi mi glownie o woski domowej roboty na bazie perfum. Dostalam kiedys jeden do wyprobowania jeden wosk na bazie perfum Angel, mimo ze ich personalnie nie lubie, ale w domu mi pieknie pachnialo przez kilka tygodni [!!!!]. Swieczki, woski i inne duperele mialam chyba wszystkie, bo codziennie mam w zwyczaju je palic, ale te DIY wydaja mi sie najlepsze.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian |X|
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Kerosine » ndz 10 wrz, 2017 08:49

Pawian pisze:woski domowej roboty na bazie perfum

Przyznam szczerze, że po raz pierwszy słyszę zarówno o woskach DIY, jak i o ich wersji na bazie perfum [choć w sumie powinnam z łatwością wydedukować możliwość ich wykonania - jakby nie było proces technologiczny wytwarzania świec nie należy do zbyt skomplikowanych i z łatwością da się przeprowadzić go w domu, więc tym bardziej produkcja wosków we własnym zakresie nie powinna nastręczać trudności]. Niemniej brzmi to mega ciekawie i inspirująco, zaraz poszukam na ten temat stosownych materiałów.
Awatar użytkownika
Kerosine |X|
Moderator

Postautor: Pawian » ndz 10 wrz, 2017 14:30

Kerosine, mega pomysl jak ma sie stare perfumy, ktore kurza sie na polce :P [na youtubie nazywa sie to diy wax melts]
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian |X|
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Wróć do Styl życia, czyli dom i ogród