Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Nie wiesz, jaki prezent kupić? Napisz tutaj!

Twój temat nie pasuje do innych działów? Umieść go tutaj!

Re: Nie wiesz, jaki prezent kupić? Napisz tutaj!

Postautor: Hinaru » wt 29 gru, 2015 15:10

Maciek, Dla kogo ten prezent potrzebujesz? ;)
Piękna jest miłość,która nie boli
Która spokojny daje sen
Nie zgadniesz : "komu?","kto?" i "dlaczego?"
Miłość potrzebna jest jak tlen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Has thanked: 16 times
Have thanks: 25 times
Imię: Fabian
Marzenie: Nie mam konkretnego
Medals: 2

Postautor: Maciek » śr 30 gru, 2015 01:05

Jak to dla kogo? To muszę sprecyzować? Tego w umowie nie było. Jak trzeba to powiem komu, nie bede przecież dymu robił.
Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 4 times
Imię: Maciek

Postautor: Pawian » śr 30 gru, 2015 18:43

No to z takich prezentow typu unisex polecam ladnie zapakowane produkty do stworzenia jakiejs potrawy. Ostatnio widzialam w sklepie takie gotowe paczki o roznych tematach. Przykladowo paczka z produktami do ugotowania spaghetti bolognese zapakowana w klimacie Wloch. Mozna tez samemu cos takiego zrobic, jezeli kreatywnosc na to pozwala. Kto nie lubi dobrze zjesc? Dowiesz sie w jakich smakach dana osoba gustuje, znajdziesz fajny przepis, kupisz potrzebne produkty i ladnie to zapakujesz - oryginalny prezent. Nie gustuje w prezentach, ktore mozna gdzies rzucic i o nich zapomniec, jak np jakies poduszki i pluszaki.

Bylam w tym sklepie, a te zywnosciowe pakiety wygladaja mniej wiecej tak: http://www.xenos.nl/eten-en-drinken/ita ... omatensaus niestety online nie ma takiego wyboru jak w sklepie stacjonarnym, w tym linku jest pakiet najblizszy temu co widzialam.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Maciek » śr 30 gru, 2015 23:25

Dzieki, ale to nie przejdzie.
Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 4 times
Imię: Maciek

Postautor: alicjarw » czw 10 lis, 2016 13:39

Moim zdaniem jeżeli standardowe prezenty typu kosmetyki, biżuteria czy ciuchy nie przejdą to polecam kupić coś pod hobby danej osoby. Np. mojemu tacie ostatnio kupiłam akcesoria myśliwskie bo uwielbia wyprawy do lasu i podróże po terenach leśnych :)
Awatar użytkownika
alicjarw

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Jaśmin » czw 05 sty, 2017 00:07

Pawian pisze:No to z takich prezentow typu unisex polecam ladnie zapakowane produkty do stworzenia jakiejs potrawy. Ostatnio widzialam w sklepie takie gotowe paczki o roznych tematach. Przykladowo paczka z produktami do ugotowania spaghetti bolognese zapakowana w klimacie Wloch. Mozna tez samemu cos takiego zrobic, jezeli kreatywnosc na to pozwala. Kto nie lubi dobrze zjesc? Dowiesz sie w jakich smakach dana osoba gustuje, znajdziesz fajny przepis, kupisz potrzebne produkty i ladnie to zapakujesz - oryginalny prezent. Nie gustuje w prezentach, ktore mozna gdzies rzucic i o nich zapomniec, jak np jakies poduszki i pluszaki.

Bylam w tym sklepie, a te zywnosciowe pakiety wygladaja mniej wiecej tak: http://www.xenos.nl/eten-en-drinken/ita ... omatensaus niestety online nie ma takiego wyboru jak w sklepie stacjonarnym, w tym linku jest pakiet najblizszy temu co widzialam.

Przegenialne to jest! Bardzo bym była zadowolona z takiego prezentu... :serce: Zapisuję sobie ten pomysł na przyszłe okazje, na pewno mi się przyda :super: Teraz głowię się nad czymś fajnym dla mojego narzeczonego z okazji trzech króli... Pomysły mile widziane... Interesuje się technologią, różnymi rzeczami informatycznymi, konsolami, grami... Problem w tym, że ja się na tym totalnie nie znam ;) Myślałam o jakimś małym robocie albo dronie (?) tylko nie wiem czy pieniędzy mi wystarczy...
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Pawian » sob 07 sty, 2017 02:03

Ailén, poszperalabym w internecie jakies fajne gadzety futurystyczne, ktore wygladaja "high-tech" ale mozna ich do czegos uzyc. Nie ma juz raczej na to czasu, ale na aliexpress jest tego w uj. https://www.thisiswhyimbroke.com/gifts/ ... uter-geeks znalazlam fajna stronke, szukalam z ciekawosci :D
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Jaśmin » sob 07 sty, 2017 03:08

Kurczę, ale genialne! Jesteś złota, Pawian! Jak ulał tam coś dla niego znajdę :swirus:
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Mia » wt 31 sty, 2017 10:49

I co dla niego kupiłaś?
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 29 times

Postautor: drimka » śr 26 kwie, 2017 07:59

Możecie mi doradzić tutaj w sprawie prezentu dla chłopaka z okazji jego urodzin? Mianowicie chciałabym mu sprezentować coś oryginalnego i nieszablonowego. Tak aby widział, ze się wysiliłam.
I borę pod uwagę zaprojektowani koszulki.
Awatar użytkownika
drimka

Imię: anna

Postautor: Leah P » śr 26 kwie, 2017 12:49

Boomf? Ja kupilam mojemu, ale wlasciwie to potem sama to wszystko zezarlam :swirus: Oplaca sie zdecydowanie.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Have thanks: 36 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: JJRC.. » wt 02 maja, 2017 07:37

Jeżeli ma być to oryginalny i nietuzinkowy prezent dla chłopaka, to może postaw na coś modnego jak elektronika i konkretnie dron. co o tym sądzisz? Chętnie pomożemy podczas wyboru optymalnego modelu.
Awatar użytkownika
JJRC..

prezent dla niego

Postautor: lostintranslation » wt 05 wrz, 2017 17:20

Hej!

Zbliżają się imieniny mojego lubego, a kompletnie nie mam na tę chwilę pomysłu co mu kupić. : P
Pomoże ktoś? :)
Awatar użytkownika
lostintranslation
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 2 times
Imię: Anka

Re: prezent dla niego

Postautor: Kerosine » śr 06 wrz, 2017 19:05

lostintranslation, a czym się Twój luby interesuje? Najlepsze prezenty - niezależnie od okazji - to według mnie właśnie te nawiązujące do zainteresowań/hobby/pasji danej osoby: ryzyko rozminięcia się z gustem obdarowanego i mimowolnego rozczarowania go jest w ich przypadku minimalne, za to prawdopodobieństwo sprawienia mu autentycznej radości naprawdę wysokie. Jeszcze lepszym patentem* jest spytanie jej wprost, co chciałaby dostać lub [jeśli mimo wszystko wolałabyś tego nie robić] zdobycie stosownej informacji w pośredni sposób - tutaj już praktycznie nie sposób popełnić faila.

W miarę pewnym i uniwersalnym tropem, jakim warto kierować się przy wyborze prezentu dla mężczyzny jest także jego praktyczność, choć oczywiście - jak każdy podarunek - musi cechować go także widoczny wkład uczuciowy weń włożony.

[zdaję sobie sprawę, że piszę nader ogólnikowo i być może nawet lecę frazesami, ale z jednej strony ilość podanych przez Ciebie informacji jest niezwykle skąpa, a z drugiej naprawdę jestem zwolenniczką mocno indywidualnego podejścia do tematu]

* przynajmniej w mojej opinii, jako kogoś, kto z jednej strony jeśli nie wyrazi precyzyjnie, co pragnie dostać notorycznie otrzymuje prezenty dalekie od swoich marzeń, a z drugiej niezbyt przepada za niespodziankami
W nocy, oczywiście, nasze miasto
Choć na zawsze opuszczone, budzi się do życia,
Tam sny nasze wędrują niczym chmury
Okna oświetlając światłem księżyca
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 4 times
Have thanks: 6 times

Re: prezent dla niego

Postautor: lostintranslation » czw 07 wrz, 2017 11:56

Kerosine pisze:lostintranslation, a czym się Twój luby interesuje? Najlepsze prezenty - niezależnie od okazji - to według mnie właśnie te nawiązujące do zainteresowań/hobby/pasji danej osoby: ryzyko rozminięcia się z gustem obdarowanego i mimowolnego rozczarowania go jest w ich przypadku minimalne, za to prawdopodobieństwo sprawienia mu autentycznej radości naprawdę wysokie. Jeszcze lepszym patentem* jest spytanie jej wprost, co chciałaby dostać lub [jeśli mimo wszystko wolałabyś tego nie robić] zdobycie stosownej informacji w pośredni sposób - tutaj już praktycznie nie sposób popełnić faila.

W miarę pewnym i uniwersalnym tropem, jakim warto kierować się przy wyborze prezentu dla mężczyzny jest także jego praktyczność, choć oczywiście - jak każdy podarunek - musi cechować go także widoczny wkład uczuciowy weń włożony.

[zdaję sobie sprawę, że piszę nader ogólnikowo i być może nawet lecę frazesami, ale z jednej strony ilość podanych przez Ciebie informacji jest niezwykle skąpa, a z drugiej naprawdę jestem zwolenniczką mocno indywidualnego podejścia do tematu]

* przynajmniej w mojej opinii, jako kogoś, kto z jednej strony jeśli nie wyrazi precyzyjnie, co pragnie dostać notorycznie otrzymuje prezenty dalekie od swoich marzeń, a z drugiej niezbyt przepada za niespodziankami

Kerosine, mój luby pracuje jako programista. W wolnym czasie lubi gotować, dobrze zjeść, poczytać coś fajnego, pograć w grę. Książka odpada i kosmetyki też, bo już wcześniej dostał ode mnie. Co do zapytania go wprost, co byc chciał, to już pytałam i sam nie wiedział xD Polecił kupić T-shirt, a to chyba z braku pomysłów (już wcześniej zasugerowałam koszulkę). Myślalam właśnie o czymś praktycznym, ale na razie nic mi do głowy przychodzi - majsterkowiczem nie jest.
Awatar użytkownika
lostintranslation
Marzyciel-Gaduła

Postautor: 108 » czw 07 wrz, 2017 13:49

To może spróbuj pójść w stronę gotowania: noże, gary, roboty kuchenne, książki kucharskie (to nie są tak naprawdę książki :swirus: ), fartuchy, podkładki, miksery, blendery, sokowirówki itd.

Albo spróbuj ugotować mu coś wyjątkowego w ramach prezentu.

Ewentualnie jakąś gierkę jak lubi pograć. Podpatrz w co gra, wklikaj w google gry "gry podobne do x" i na forach internetowych na pewno znajdziesz polecanki.

Pytanie wprost o to, co ktoś chce dostać w prezencie jest bez sensu, bo nie po to kupujemy prezenty, żeby dać komuś coś, co sam może sobie kupić, tylko, żeby pokazać jak dobrze go znamy. Tak to widzę.
108
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 3 times

Postautor: lostintranslation » czw 07 wrz, 2017 14:31

108 pisze:Pytanie wprost o to, co ktoś chce dostać w prezencie jest bez sensu, bo nie po to kupujemy prezenty, żeby dać komuś coś, co sam może sobie kupić, tylko, żeby pokazać jak dobrze go znamy. Tak to widzę

No masz rację.

Odnośnie gry odpada, bo przecież to już kosztowne rzeczy, zarabiam minimalną krajową, a nawet on mi tak drogich prezentów kupuje xD Myślalam o jakimś seksualnym gadżecie czy coś w tym stylu, żeby go bardziej do seksu zachęcić : P
Awatar użytkownika
lostintranslation
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Kerosine » pt 08 wrz, 2017 20:13

108 pisze:Pytanie wprost o to, co ktoś chce dostać w prezencie jest bez sensu, bo nie po to kupujemy prezenty, żeby dać komuś coś, co sam może sobie kupić, tylko, żeby pokazać jak dobrze go znamy. Tak to widzę.

Rozumiem Twój tok myślenia [przynajmniej tak mi się wydaje], niemniej przyznam szczerze, że osobiście nigdy nie myślałam o dawaniu prezentów w ten sposób. W moim odczuciu ofiarowujemy je przede wszystkim po to, by sprawić komuś przyjemność - wszelkie inne potencjalne motywy mają charakter jedynie drugorzędny. Najlepszym sposobem na uszczęśliwienie drugiej osoby w tej materii zaś jest w mojej opinii sprawienie jej dokładnie tego, o czym marzy [a najlepszym źródłem takiej informacji - ona sama]. To jednak chyba po prostu jeden z wielu możliwych sposobów patrzenia na tę sprawę.

[BTW, wbrew pozorom nie zawsze dana osoba sama może kupić sobie wymarzoną rzecz].

lostintranslation pisze:Polecił kupić T-shirt, a to chyba z braku pomysłów (już wcześniej zasugerowałam koszulkę).

T-shirt to całkiem dobry pomysł, o ile jest spersonalizowany - w Sieci i chyba również stacjonarnie istnieje wiele miejsc, gdzie można zamówić koszulkę z dowolnym wybranym przez siebie nadrukiem. Zresztą spersonalizowane gadżety [kubki, długopisy, kalendarze] to ogólnie uniwersalna i wcale niezła propozycja prezentu.

108 pisze:To może spróbuj pójść w stronę gotowania: noże, gary, roboty kuchenne, książki kucharskie (to nie są tak naprawdę książki ), fartuchy, podkładki, miksery, blendery, sokowirówki itd.

Albo spróbuj ugotować mu coś wyjątkowego w ramach prezentu.

Obrazek

:D

lostintranslation pisze:Myślalam o jakimś seksualnym gadżecie czy coś w tym stylu, żeby go bardziej do seksu zachęcić : P
Ooo, też świetny pomysł!
W nocy, oczywiście, nasze miasto
Choć na zawsze opuszczone, budzi się do życia,
Tam sny nasze wędrują niczym chmury
Okna oświetlając światłem księżyca
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 4 times
Have thanks: 6 times

Postautor: lostintranslation » sob 09 wrz, 2017 23:42

Dzisiaj wpadlam na pomysł żeby kupić mu deskę do podawania steków bądź patelnię, bo jest miłośnikiem steków.
Awatar użytkownika
lostintranslation
Marzyciel-Gaduła

Postautor: rytygier » ndz 10 wrz, 2017 10:47

lostintranslation,

no nie wiem. Jeszcze sobie pomyśli, że chcesz go zagonić do kuchni i gotowania ...
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: lostintranslation » ndz 10 wrz, 2017 11:16

rytygier pisze:lostintranslation,

no nie wiem. Jeszcze sobie pomyśli, że chcesz go zagonić do kuchni i gotowania ...

Rytgier, nie muszę go zaganiać, bo właśnie sam chętnie często coś robi w kuchni. Lubi gotować, a steki to uwielbia. Sam przyrządza właśnie ;)
Awatar użytkownika
lostintranslation
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Mia » wt 19 wrz, 2017 17:36

i co mu kupiłaś? (kiedy miał imieniny?)
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Have thanks: 29 times

Postautor: lostintranslation » śr 27 wrz, 2017 19:41

Wspomnianą deskę do podawania steków z nożem do ich krojenia + T-shirt z fajnym motywem. Był bardzo zadowolony :) Imieniny miał w zeszły piątek.
Awatar użytkownika
lostintranslation
Marzyciel-Gaduła

Poprzednia

Wróć do Rozmówki marzycieli