Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Telewizja czy wyjście na dwór?

"Dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie", więc przypomnij sobie jak to było z Tobą. ;-)

Re: Telewizja czy wyjście na dwór?

Postautor: Kejt22 » wt 30 maja, 2017 14:30

Pomiędzy telewizją a wyjściem na dwór zawsze wybiorę to drugie. Jako dziecko uwielbiałam siedzieć na dworze całe dnie grać w badmintona, kosza, siatkówkę, nożną czy też skakać po dachach własnych garażów. Zostało mi to do dziś, bez wątpienia wolę 'towarzystwo' natury, świeżego powietrza i wszystko co tak pozytywnie może się kojarzyć ze spędzeniem czasu na przysłowiowym dworze.
Awatar użytkownika
Kejt22
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 1 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Kerosine » wt 30 maja, 2017 19:48

Co prawda nie oglądam telewizji, jej rolę już dawno całkowicie przejął u mnie komputer, myślę jednak, że nie robi to większej różnicy... w końcu i tu, i tu chodzi o gapienie się w ekran i zatracanie w osiągnięciach cywilizacji :D Odpowiadając na zawarte w tytule pytanie - to zależy. W cieplejszej porze roku lub bardziej precyzyjnie: gdy na zewnątrz jest ładna pogoda z rzadka wybieram pozostanie w domu [a już z całą pewnością nie ma mowy o marynowaniu się przed laptopem gdy świeci ostre słońce, niebo zaś ma tak intensywny odcień błękitu, że aż kłuje w oczy - yaay, mój ulubiony typ aury]. Natomiast jesienią i zimą lub ogólnie przy panującej na świecie szarudze nie mam zwykle ochoty wychodzić na dwór [tak naprawdę nie chce mi się wtedy nawet spoglądać w okno i najchętniej pozaciągałabym wszystkie zasłony]: widok zwisających nisko nad ziemią chmur i/lub mgły znacząco obniża mój i tak pozostawiający zwykle wiele do życzenia nastrój, a ja sama mam wrażenie, że również mój umysł spowija szary kokon.
W nocy, oczywiście, nasze miasto
Choć na zawsze opuszczone, budzi się do życia,
Tam sny nasze wędrują niczym chmury
Okna oświetlając światłem księżyca
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 3 times
Have thanks: 6 times

Postautor: rytygier » wt 30 maja, 2017 19:56

Zdecydowanie wolę wyjść na dwór niż spędzać czas przed telewizorem. Na dobrą sprawę telewizor jest mi całkiem zbędny. Włączam go raz , góra dwa razy w tygodniu. Uwielbiam natomiast długie, samotne spacery najlepiej po ,w miarę odludnych, miejscach. Mieszkam w dużym mieście, więc znaleźć takie miejsce nie jest czasem łatwo ale najczęściej mi się to udaje. Spacery na świeżym powietrzu to idealna okazja , by oddać się marzeniom i rozmyślaniom. Szczególnie lubię wychodzić z domu gdy jest trzaskający mróz lub pada deszcz, to dodaje moim spacerom magii. Telewizor to dla mnie jedynie ogłupiający pożeracz czasu, który można lepiej wykorzystać.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 63 times
Medals: 2

Postautor: Kerosine » wt 30 maja, 2017 20:33

rytygier pisze:Uwielbiam natomiast długie, samotne spacery najlepiej po ,w miarę odludnych, miejscach. Mieszkam w dużym mieście, więc znaleźć takie miejsce nie jest czasem łatwo ale najczęściej mi się to udaje.
Rozumiem, że przeczesałeś już cały Widzew-Wschód i Olechów? :D

Kocham nasze miasto właśnie za to, że pomimo iż jest wielką metropolią wciąż można w nim znaleźć miejsca, nad którymi unosi się klimat dawnej wsi i które oferują możliwość nie tylko samych długich, samotnych spacerów, ale i wypoczynku na łonie natury.
W nocy, oczywiście, nasze miasto
Choć na zawsze opuszczone, budzi się do życia,
Tam sny nasze wędrują niczym chmury
Okna oświetlając światłem księżyca
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 3 times
Have thanks: 6 times

Postautor: rytygier » wt 30 maja, 2017 20:35

Kerosine, Dokładnie ! Nasze miasto wręcz tonie w zieleni. Ja lubię także myszkować po ruinach dawnych fabryk i zakładów przemysłowych.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 63 times
Medals: 2

Postautor: Serduszko » pn 07 sie, 2017 15:29

Zdecydowanie lepiej i zdrowiej zarówno dla zdrowia fizycznego jak i psychicznego jest wyjście na zewnątrz niż siedzenie przed telewizorem, zwłaszcza w dzisiejszych czasach kiedy zaobserwować można tak dużo problemów z rozwojem dziecka i coraz częstszym uzależnieniem dzieciaków i młodzieży od komputera, telewizji itp. :(
Awatar użytkownika
Serduszko

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time

Postautor: Elizka001 » śr 16 sie, 2017 14:42

Oczywiście, że wyjście na dwór. Pamiętam jak byłam dzieckiem to większość swojego czasu spędzałam na podwórku. Czasami ciężko było mnie namówić, aby przyszła coś zjeść, a co dopiero mówić o pójściu już do domu. Niestety ale obecnie dzieci bardzo dużo czasu spędzają przed telewizorem lub laptopem, a ich rodzicom to w ogóle nie przeszkadza bo mają przecież ciszę i spokój. Miejmy jednak nadzieję, że ta sytuacja się jednak zmieni.
Awatar użytkownika
Elizka001

Postautor: cecylia » czw 21 wrz, 2017 06:57

Tylko wyjście na dwór i zabawa na świeżym powietrzu. Przed telewizorem można tylko nabawić się skrzywienia kręgosłupa i pogorszenia wzroku :-) :zdziwko:
Awatar użytkownika
cecylia

Imię: Cecylia

Poprzednia

Wróć do Kraj dzieciństwa i młodości