Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

System podatkowy obecnie w Polsce.

Bądź na bieżąco, dowiedz się jaką nowiną aktualnie żyje świat. Co nowego w polityce, gospodarce, wśród gwiazd.

System podatkowy obecnie w Polsce.

Postautor: Śniący » wt 08 sie, 2017 09:54

Jaka jest prawda o obecnych podatkach w Polsce?
Czy nadal podatki są w naszym kraju niesprawiedliwe? Dlaczego nie może być niższych podatków, szczególnie dla tych, najmniej zarabiających?

Pogadajmy.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Re: System podatkowy obecnie w Polsce.

Postautor: Patorek » wt 08 sie, 2017 11:04

Śniący pisze:Dlaczego nie może być niższych podatków,

A wtedy kto, by płacił za rachunki po tysiąc zł za jeden posiłek, ciekawe posiłki typu ośmiorniczki w drogich restauracjach? :rotfl:
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Śniący » wt 08 sie, 2017 12:01

Bo według mnie prawda wygląda tak, że państwo polskie bogaci się na podatnikach, szczególnie sporo zabierając tym najmniej zarabiającym i z drugiej strony rząd narzeka, że brakuje wielu miliardów złotych na remonty dróg, na inne inwestycje i publicznie wygłasza to w MEDIACH.

Tylko nie wiadomo, czy aby to nie jest kłamstwo i ściema rządu?

Ekonomiści, finansiści mówią, że POLSKI BUDŻET ma rocznie wpływów ok. trzystu miliardów złotych, a to ogromna kwota środków w budżecie.
Oczywiście, te kwoty miliardowe się zmieniają w zależności od wpływów do budżetu i akurat teraz, przynajmniej w tym roku mamy nadwyżkę budżetową, choć nie jest to jakiś, szczególny sukces rządu, jak się tym tak chwalą w rządzie.
Mając trzysta miliardów złotych rocznie w budżecie państwa, nie można narzekać na brak środków, a narzekają tylko Ci, którym jest zawsze mało i mało i takich polityków w rządzie nie brakuje.

Przecież z budżetu, prawdopodobnie oni sobie sporo milionów przywłaszczają, bo uważają, ze mają takie prawo, a wszyscy podatnicy ich finansują.
Zresztą, nie chodzi tylko o polityków, ale i o prawników, którzy też są finansowani z budżetu.
Taka Pani Prezes Najwyższego Sądu w Warszawie, z tego co czytałem, posiada kilkanaście, prywatnych działek, majątki nie tylko w gotówce, ale i w złocie, w innych walutach i to samo może dotyczyć wszystkich "prezesów" ważnych instytucji.
Czyli Ci, co są na najwyższych stanowiskach, muszą mieć nie tylko najwięcej, ale i muszą mieć podwyżki pensji, bo zarabiają za mało i chcą mieć najwięcej od reszty społeczeństwa.

Posłowie, którzy mają 10 tysięcy pensji miesięcznie, uważają, że zarabiają za mało i powinni mieć 30 tysięcy miesięcznie, jak nie więcej.
To samo dotyczy premiera Polski i prezydenta Polski.
Na nich wszystkich, biedni ludzie muszą oddawać zapracowaną złotówkę, w postaci podatków, bo budżet zawsze musi mieć w tym jak najlepszy "interes" i, przede wszystkim, wysokie pensje dla wszystkich partii politycznych.

Dla mnie jawne okradanie biednych ludzi, ograbianie ich z wyższych podatków i nikt się tym nie przejmuje.
Fakt, że podatki trzeba płacić i nikt tutaj tego nie kwestionuje, ale one powinny być sprawiedliwe, a ci, którzy zarabiają najmniej, jako zwykli pracownicy, powinni płacić groszowe podatki od najniższej pensji.
A nawet mogliby być całkowicie zwolnieni z podatków, bo mało kto normalnie przeżyje za 1200 zł. miesięcznie z pensji minimalnej.

Tylko nikt się takimi ludźmi nie martwi.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: cayman » pt 11 sie, 2017 10:19

nie zagladam tutaj czesto ale musze zapytać..czy szanowne towarzystwo wie cos o wysokości podatków w europie..bo do tej europy to w 2004 roaku to aż was w du*** kilało aby podpisac..wiec teraz trzeba płacic...a płacicie i tam mniej niz powinniście..to dzięki tym właśnie rządom p.szydło
Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel

Has thanked: 99 times
Have thanks: 13 times
Medals: 1

Wróć do Polityka i wydarzenia