Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Lubisz informatykę? Kopiesz bitcoiny? Zarywasz nocki nabijając expa? A może masz problem z Windowsem 11? Jeśli tak, to znalazłeś właśnie miejsce dla siebie.
Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Śniący » 30 maja 2017, 10:09

Już od 15 czerwca będzie całkowicie zniesiony roaming dla podróżnych, nie tylko z Polski do wszystkich krajów unijnych, bez dodatkowych opłat.
Koszty połączeń telefonicznych i SMS-ów mają być w takiej samej cenie, jak we własnym kraju.
Również, minuty i SMS-y w różnych pakietach nie będą miały, żadnych dodatkowych opłat, jak w normalnych cenach, ustalonych przez operatorów.

Nie wiem, jakie są sieci komórkowe w innych, unijnych krajach i jakie tam są pakiety, usługi, ale mowa jest o sieciach i pakietach polskich.

To dobrze, że w końcu zniosą roaming i zbyt wysokie opłaty za korzystanie z własnych sieci w innych krajach unijnych.
I tak powinno być od samego początku powstania Unii Europejskiej, ale tu chodziło o kasę i dodatkowe zyski na obcokrajowcach, będących w innych krajach.
Nie jest do końca jasna sprawa z mobilnym Internetem na terenie całej Unii.
Być może Internet będzie nadal miał dodatkowe koszty w innych krajach unijnych.

Co sądzicie o ROAMINGU W UNII EUROPEJSKIEJ? O zniesieniu ROAMINGU?

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Leah P » 08 cze 2017, 19:56

Ale to ma dzialac we wszystkich krajach i dla wszystkich sieci komorkowych? Czyli ze jak pojade teraz do Polski to mam placic tak samo jak u siebie? Jakos tego nie widze, szczegolnie internetu.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Ruta » 12 cze 2017, 17:53

Leah P, z tego co wiem, jeśli masz numer komórkowy w polskiej sieci i wyjedziesz do kraju I Strefy Unii Europejskiej, to korzystasz z usług na cennikach krajowych. Czyli bez dodatkowych opłat roamingowych.
Do 15 czerwca wygląda to tak, że operator naliczał swoją opłatę za użycie + naliczał opłaty za roaming (czyli poniekąd to, co musiał zapłacić krajom/operatorom, przez które przekaźniki szły rozmowy/smsy/itd.) Każdy kraj i pakiet roamingowy miał swój własny cennik.
Po 15 czerwca w zależności od sieci, będzie to wyglądało tak, że nie opłacamy już tych opłat roamingowych.

I np. mogę podać to na przykładzie Orange - do 15.06 klient, który ma aktywną usługę Eurotaryfy (usługa obniżająca opłaty za korzystanie z usług w roamingu) w większości planów płacił za minutę wykonanego połączenia 54gr, za odebranie 5gr. Po zniesieniu opłat roamingowych, klient za odebrane połączenia nie płaci w ogóle, a za wykonane płaci tyle ile by płacił w kraju. Czyli jeśli mam plan no limit do krajowych sieci komórkowych, to będąc np. w Niemczech i dzwoniąc na dajmy na to francuską czy też polską komórkę nie płacę nic. Bo mam no limit. Jeśli bym miała płacić za każde połączenie, to bym za minutę płaciła 29gr.
Bez względu czy będę w Paryżu, Krakowie, Berlinie.

Jak jest u innych operatorów nie wiem. Generalnie wszyscy inni podawali swoje cenniki, z których wynikało, że jednak kl dalej coś tam płacić będą. Powinni to zmienić, bo rozporządzenie unijne obejmowała wszystkich operatorów polskiej sieci komórkowej... więc nie wiem jak chcieliby wprowadzić w życie zniesienie opłat roamingowych, jednak je naliczając.
Czy już coś zmieniali.... nie wiem. Nie śledziłam na bieząco.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: marigot » 12 cze 2017, 22:33

Ciekawi mnie bardzo jak to ruszy ;)
Orange w sumie już się reklamuje, ciekawe jak inne sieci.
Wg mnie super rozwiązanie.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Leah P » 12 cze 2017, 23:16

A wszystkie wakacje w Albanii zabookowane na ten rok (nie EU), tyle przegrac :rozpacz:

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Śniący » 26 cze 2017, 15:54

Ja myślę, że we wszystkich sieciach krajów unijnych ten ROAMING jest już zniesiony, nie tylko na polskie sieci komórkowe.
Ale nie wiem, jak to dokładnie ma działać, czy połączenia i SMS-y z polskich sieci na inne sieci krajów unijnych będą w normalnych opłatach, jak we własnym kraju, czy jednak będą to wyższe koszty.

Skoro Unia Europejska obejmuje wszystkie kraje unijne, to w każdej sieci komórkowej, w tych unijnych krajach opłaty powinny być takie same, jak we własnych krajach w Unii, a nie wyższe, jak było to przed 15 czerwca.
W końcu Unia Europejska to przywileje i wspólnota, tak?

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Melancthe » 26 cze 2017, 21:18

Ja sie bardzo ciesze w ciagu ostatnich lat sporo podrozowalam i niestety oplaty roamingowe niezle nabijaly mi rachunek, a nie mam zamiaru kupowac w kazdym kraju do ktorego sie wybieram dodatkowej karty/tel zeby moc swobodnie dzwonic do znajomych. Uwazam. ze te oplaty powinny byc zniesione juz dawno temu :super:

Usunięty 6091

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Usunięty 6091 » 28 cze 2017, 5:50

Śniący pisze:W końcu Unia Europejska to przywileje i wspólnota, tak?
Nie.

Wytłumaczę Ci to na Twój sposób:
Ja uważam że po dołączeniu Polski do Unii Europejskiej będzie miała przywileje, wspólne cele, pieniądze i wzajemną pomoc. Jednak na chwilę obecną widzimy zachwianie proporcji, niemoc i bezsilność wobec krajów które pomimo dostarczeniu pomocy nie wykazują wzrostu tak jak by Unia Europejska sobie tego życzyła i ja uważam że Polska pomimo tego i tak będzie mieć przywileje, pieniądze i że będzie wzajemna pomoc. Ja jednak uważam że Unia Europejska wpisze się jako legenda w karty historii świata.

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: marigot » 29 cze 2017, 21:23

Połączenia i sms faktycznie w ramach abonamentu, ale np Plus nawet w UE daje ograniczoną ilosć transferu dancyh

Awatar użytkownika
Lucanidae
Marzyciel-Gaduła
Posty: 54
Rejestracja: 22 cze 2017, 8:06
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Wielkopolska

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Lucanidae » 30 cze 2017, 14:31

Taki delikatny offtop, ale pragnę zwrócić uwagę, że Unia Europejska obecnie prowadzi szereg tego typu kampanii uwspólnotowienia przestrzeni komunikacyjnej i kulturowej dla wszystkich krajów członkowskich i zniesienie roamingu to dopiero pierwszy krok. Chcą też znieść ograniczenia regionalne dla YouTube i Netflixa, a także ujednolicić strefę sprzedaży platformy Steam na całą Unię.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Leah P » 30 cze 2017, 18:16

Chcą też znieść ograniczenia regionalne dla YouTube
I bardzo dobrze, bo juz mnie irytuje, jak wysylam supersmieszne filmiki znajomym z Polski, a nie moga ich otworzyc, bo niedostepne w ich kraju :rozpacz: Chyba ze tak tylko mowia, bo nie chca ogladac mojego spamu, wtedy bym ich przylapala w koncu!

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: marigot » 31 lip 2017, 21:07

Leah P, a u mnie to w drugą stronę :D
Wysyłam coś do kuzynki do niemiec i ona tego zobaczyć nie może :D

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Zniesienie roamingu w Unii Europejskiej.

Post autor: Jaśmin » 02 sie 2017, 14:14

Dobrze ze to weszlo, moja tesciowa w Polsce normalnie rozmawiala przez telefon jakby byla u siebie. To duze udogodnienie :)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości