Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Ulubiona epoka?

Interesujesz się historią i lubisz o niej dyskutować? To idealny dział dla Ciebie!

Re: Ulubiona epoka?

Postautor: Melancthe » pn 26 cze, 2017 21:36

hmm bardzo ciekawe pytanie, nad ktorym wypada sie glebiej zastanowic, gdyz w zaleznosci od kraju epoka ktora mnie najbardziej interesuje moze sie zmienic. Mowiac ogolnie najbardziej fascynuje mnie neolit i epoka brazu. Z czasow bardziej 'nowozytnych' prawdopodobnie pozytywizm w literaturze.
The mind is its own place, and in itself can make a heaven of hell, a hell of heaven..'
Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 7 times
Imię: Wioletta
Medals: 1

Postautor: rytygier » sob 15 lip, 2017 19:55

Zdecydowanie romantyzm ew. neoromantyzm. Sam jestem osobą egzaltowaną , przekonaną o misyjnym charakterze sztuki. W romantyzmie pociąga mnie również patos, irracjonalizm i wybujały indywidualizm a także zwrócenie się w kierunku duchowej strony działalności człowieka.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 67 times
Medals: 2

Postautor: Majin » pn 13 lis, 2017 16:01

Wiktoriański Londyn to zdecydowanie moja ulubiona epoka. Ciemne uliczki, karoce wszędzie - nutka niebezpieczeństwa ale i coś bardzo pociągającego... w tym i pociągi, bo przecież kolej była bardzo istotna w tamtych czasach.
Awatar użytkownika
Majin

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Adam
Marzenie: Latać w przestworzach jak ptak!

Postautor: Kerosine » wt 28 lis, 2017 17:38

Chyba starożytność. Na dobrą sprawę odnosząca się do każdego regionu geograficznego, ale szczególnie Mezopotamii. Nie wiem do końca czemu właśnie ta epoka wydaje się najbardziej do mnie przemawiać, jednak za każdym razem na dźwięk/widok słowa "starożytność" w mojej głowie pojawia się obraz bardzo ciepłych i suchych krain przesyconych niezwykłym, na wpół realnym klimatem - tworzonym m. in. przez tajemnicze, monumentalne budowle z rozpalonego słońcem kamienia - i właśnie to nadrzędne skojarzenie zdaje się rzutować na całe moje postrzeganie tych tak dawno minionych czasów [najwidoczniej jako osobę, której przypisany jest żywioł ognia instynktownie ciągnie mnie do wszystkiego co ciepłe, może też reinkarnacja jednak istnieje? pewnie po prostu również eskapizm i pragnienie ucieczki jak najdalej wstecz z obecnej rzeczywistości w ten cokolwiek wybujały sposób dają o sobie znać]. Poza tym im dalej w przeszłość, tym więcej zagadek jej dotyczących i coraz mniej pewnej wiedzy, lubię ten jeden z najbardziej zbliżających się miejscami do fantastyki okresów w dziejach.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 4 times
Have thanks: 8 times

Poprzednia

Wróć do Historia