Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Drinki, koktajle alkoholowe

Każdy z nas lubi dobrze zjeść od dań ostrych, przez słone, aż po ulubione słodkości. Niejeden łasuch pewnie jest wśród nas. Podobno ''przez żołądek do serca'', więc jeśli masz jakiś niebanalny przepis - podziel się nim z nami.

Drinki, koktajle alkoholowe

Postautor: Leah P » pn 05 wrz, 2016 14:07

Lubicie roznego rodzaju drinki i koktajle alkoholowe? Jakie sa wasze ulubione? Mozecie podzielic sie przepisami na nie? Gdzie piliscie najlepsze?

Pamietam, ze kiedy jeszcze mieszkalam w Polsce, wieloskladnikowe drinki nie byly takie znowu popularne. Jak jest teraz?

Ostatnio zakochalam sie w espresso martini. I to nie dlatego, ze lubie to pic. Uwielbiam je robic. Druga najwazniejsza czesc mojego pracowniczego teamu (druga, bo ja najwazniejsza :rotfl: ) ostatnio ukazala mi tajemnice mieszania skladnikow koktajli z naszego menu i teraz czuje sie jak mistrz alchemik, kiedy ktos prosi o negroni :D
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah
Medals: 1

Re: Drinki, koktajle alkoholowe

Postautor: Mia » pn 24 paź, 2016 19:02

Leah P pisze:espresso martini

czyli że co? kawa espresso dodana do martini? coś oprócz tego jest?
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 30 times
Have thanks: 28 times

Postautor: Leah P » pt 28 paź, 2016 16:03

Wlasnie nie ma w tym martini, to jest najlepsze :rotfl:
1espresso
2wodka(najlepiej absolut vanilla, bo daje dodatkowy posmak, ale jak zrobilam z eristoff albo chase tez bylo spoko)
1sugar syrup
1kahlua
W szejkerze z lodem ze 20 razy az wybije sie cukier i zrobi sie ladna piana. Serwowane bez lodu w szklance do martini, wystarczy poczekac az piana przejdzie cala na gore i pieknie to wyglada i smakuje :serce:
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Delfinek » czw 19 sty, 2017 00:32

Havana Sunrise

Receptura

40ml rum
40ml Passoa
20ml Malibu
100ml sok pomarańczowy
20ml syrop grenadine
Przygotowanie

Do szklanki przeznaczonej do long drinków wypełnionej lodem wlać syrop grenadine. W shakerze wstrząsnąć likier passoa, malibu oraz rum a następnie przelać delikatnie do szkła. Szkło dopełnić sokiem pomarańczowym. Drinka udekorować owocami tropikalnymi.
Awatar użytkownika
Delfinek

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Mia » ndz 22 sty, 2017 10:09

o ten havana sunrsie mógłby mi posmakować ;p

Leah P pisze:Wlasnie nie ma w tym martini, to jest najlepsze

jest kieliszek xd to już coś

kurde, od drinków to mam faceta, sama nie robię, mimo że mam shaker, likiery, alkohole i można by coś wykombinować, ale w domu na imprezach to nikt nie pije, a jak już to kieliszek wódki w szklance soku -.-

muszę się podpytać i napiszę tu te które lubię pić o ;p
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 30 times
Have thanks: 28 times

Postautor: Leah P » wt 07 mar, 2017 22:48

No w domu to ciezko, bo po trzech to ja juz zapominam jak sie kolejne robi, reszta znajomych tez i juz tylko 'a daj ten rum z kola'.

Ostatnio wrocilam do starego znanego smaku - Manhattan. Nie wiem czy to przez angosture czy przez co, bo ja wlasciwie whisky nie pije wcale poza tym koktailem. Moze czasem Irish Coffee, ale tez nie przepadam za tym na co dzien.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: QueenDream » sob 15 lip, 2017 10:50

Coraz częściej piję drinki na "Miesięcznicach Pogorzyckich" na które przyjeżdżają moje przyjaciółki, do tej pory najlepszym drinkiem był Sex on the Beach.
Obrazek
Pięknie wygląda i fajnie smakuje :) a przepis na niego można znaleźć na wielu stronach.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 37 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: Leah P » sob 15 lip, 2017 17:14

Klasyk, QueenDream ;) Jak ci to smakuje to spróbuj tez roznych daiquiri (najlepiej truskawkowego na poczatek).
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Wróć do Kulinaria