Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Paszport

Liczy się kreatywność i aktywny tryb życia!

Postautor: DexKanon » śr 25 maja, 2011 08:16

TomalaRamone pisze:Paszport mam od 2002 roku - w przyszłym traci ważność.

Proponuję w końcu wyrobić dowód :P .

Sam paszportu nie posiadam, bo wiem że w najbliższym czasie nie będzie mi potrzebny. Ale może gdy będzie mnie coś we łbie swędziało, to sobie wyrobię...
[center]Ja jestem Cisza! Milcz dumny! Zabiorę Cię do trumny![/center]
DexKanon
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Medals: 1

Postautor: Eranor » czw 26 maja, 2011 19:34

Paszport od dobrych nastu lat. Przydawał się i to dość często... póki chciało się gdziekolwiek ruszać na wakacje :P
"Idealizmy przestają być piękne, gdy doda się do nich pierwiastek o nazwie rzeczywistość."

Jeśli już czytasz mój post to przynajmniej przeczytaj to, co jest napisane, a nie to, co chcesz zobaczyć...
Eranor
Sponsor

Postautor: InfernalTear » czw 26 maja, 2011 19:58

Mam od podstawówki, a nawet dwa bo włoski i polski xD Właściwie nie wiem na co mi ten pierwszy, ale mniejsza...
Parę razy się przydał przy wyjazdach za granice.
"I don't believe in fairy tales, but I believe in u and me..."
InfernalTear
Sponsor

Postautor: Q » pt 01 lip, 2011 12:36

InfernalTear pisze:a nawet dwa bo włoski i polski xD Właściwie nie wiem na co mi ten pierwszy, ale mniejsza...

Chyba po to, żeby mieć dowód włoskiego obywatelstwa, co? :>
Reszta jest milczeniem.
Q
Spełniacz Marzeń

Have thanks: 1 time

Postautor: partyk19 » pt 01 lip, 2011 16:43

Posiadam jakoś od gimnazjum. W zasadzie przydał się wiele razy. Najbardziej podczas kilku podróży na Ukrainę, bo to nie UE i dowód nie wystarcza (chociaż jak jeździłem, to dowodu jeszcze nie miałem), no i jeszcze do innych krajów Europy..
'Strzyg, wiwern, endriag i wilkołaków wkrótce nie będzie już na świecie. A skurwy.syny będą zawsze.'
partyk19
Newbie

Has thanked: 1 time

Postautor: StreetArt » wt 05 lip, 2011 18:45

Posiadam paszport niemiecki i polski. Mam go juz kilka lat. Użyty był chyba z dwa razy. Teraz gdzies leży w dokumentach.
StreetArt
Marzyciel-Gaduła+

Re: Paszport

Postautor: adus93 » śr 09 lis, 2011 21:02

Mam go od dawna, zresztą niedługo będzie do wymiany, chociaż teraz przy dowodzie to do większości państwa się już nie przyda. Nie pamiętam ile czekałam, pewnie jakiś miesiąc, szczerze nie wiem. W każdym razie się przydawał i przydaje chociażby jak jechałam do Anglii czy do Bułgarii.
Obrazek

we found LOVE
in a hopeless place
adus93
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Ada

Postautor: rzeczywista » sob 07 sty, 2012 11:30

QueenDream pisze:Posiadacie ten dokument?

Tak.
QueenDream pisze:Od jak dawna?

Od czterech lat.
QueenDream pisze:Przydał się Wam kiedyś?

Tak, kiedy wyjeżdżałam za granicę. :luka:
QueenDream pisze:Jak długo czekaliście na jego wydanie?

Do miesiąca.
Cum tacent, clamant.
rzeczywista
Bujający w obłokach

Postautor: Dafne » sob 07 sty, 2012 14:15

QueenDream pisze:W sumie wydawałoby się że jest dokumentem mało istotnym, no ale czasem jednak się przydaje.
Przydaje się, oj przydaje :P.

QueenDream pisze:Posiadacie ten dokument?
Pewnie :P.
QueenDream pisze:Od jak dawna?
Od 6 lat, bo gdy jechałam do Słowacji, to potrzebowałam.
QueenDream pisze:Przydał się Wam kiedyś?
Tak.
QueenDream pisze:Jak długo czekaliście na jego wydanie?
Około miesiąca.
dum spiro, spero
Awatar użytkownika
Dafne
V.I.P

Has thanked: 86 times
Have thanks: 128 times
Medals: 10

Postautor: powidlo » śr 28 mar, 2012 12:34

Gdzieś z dziesięć lat temu wyrabiałam. Przydał się, bo jeździliśmy na Słowację.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga
Medals: 10

Postautor: Guśka » śr 28 mar, 2012 15:37

Wyrabiam regularnie kiedy mi trzeba. Aktualnie mam 2, teraz rzadko mi się przydaję, wcześniej częściej.

"Tell me what you know about dreams, tell me what you know about night terrors, nothin’. You don't really care about the trials of tomorrow, rather lay awake in a bed full of sorrow." ~ K.C.
Guśka
Newbie

Have thanks: 1 time
Imię: Dagmara

Postautor: adelia » śr 27 cze, 2012 22:14

Paszport posiadam od trzeciego roku życia, to jest już trzynaście, no prawie czternaście lat. Już raz musiałam zmieniać, bo stracił swoją ważność. W moim przypadku się przydaje, jest niezbędny wręcz.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: V » śr 27 cze, 2012 22:24

Zgubiłem dokumenty, myślałem, że będę latał z paszportem, a tu zonk - w styczniu stracił ważność. Mam szczęście. Póki co, nie będę wyrabiał nowego, bo na żaden daleki wyjazd się nie zanosi.
Dlaczego nie w moim łóżku palisz tej nocy papierosa za papierosem?
V
Newbie

Has thanked: 22 times
Have thanks: 33 times
Imię: Eljot
Medals: 3

Postautor: Effy » ndz 08 lip, 2012 21:21

Nie posiadam paszportu. Jak narazie mi nie potrzebny. Jak chcę się wybrać do krajów należących do UE, raczej mi nie potrzebny. Z pewnością kiedyś sobie wybiorę. Chcę wybrać się do Meksyku.
Effy
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 13 times
Have thanks: 20 times
Medals: 4

Postautor: piagizela » sob 14 lip, 2012 16:45

Chwilowo brak, czekam, aż zrobią - i dziwnie mi bez. Żaden ze mnie wielki podróżnik, ale źle by mi było, gdybym nie mogła gdzieś pojechać, bo mi się nie chciało wyrobić. A nawet w samej Unii dowód to może być za mało.
:lick:
piagizela
Newbie

Has thanked: 47 times
Have thanks: 44 times
Medals: 2

Postautor: Yen » śr 22 sie, 2012 14:20

Mój paszport ważny jest do 2014. Przydaje sie, gdyż zadarza mi sie podróżować poza Unię Europejską.
Poza tym np. prawo jazdy robiłam tuż po 18, nie zdążyłam wyrobić sobie dowodu, wiec na egzamin szłam z paszportem:)
Yen
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Paulina

Postautor: KITT » pt 24 sie, 2012 12:50

Paszportu nie mam i mi nie potrzebny :)
Pika Pika Pika Knight ;)
KITT
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Imię: Krzysiek

Postautor: CzechThisOut » ndz 26 sie, 2012 09:32

Granicę Serbską, jeśli jadę na weekend - przekraczam właśnie na paszporcie, dostaję wtedy pieczątkę. Jeśli jadę na więcej, przekraczam na dowód. Jest to dość głupie, ale w moim wypadku bardziej praktyczne. Powiedzmy, że wjeżdżam do Serbii w nocy z piątku na sobotę (ale już sobotnia data) a wyjeżdżam z niedzieli na poniedziałek - ale na niedzielnej dacie - wtedy jestem teoretycznie 1 dzień w Serbii - jest to legalne i celnik oglądając taką pieczątkę nie będzie się mógł do niczego przyczepić. Teoretycznie po 24h w Serbii trzeba się zarejestrować na policji, więc w ten sposób unikam trochę kłopotu (na pieczątce nie ma godziny ;) ) Kiedy jadę na dłużej, to na dowód, wtedy w razie czego powiem, że tylko co przyjechałem :D ale to nie zawsze przejdzie :(
Do you think what I'm thinking?
I think that they're thinking that we care about what they think.
But don't you think that their thinking about all this thinking a little too much?
CzechThisOut
Bujający w obłokach

Has thanked: 2 times
Have thanks: 8 times
Imię: Olaf

Postautor: Luck316 » ndz 26 sie, 2012 10:12

Paszport posiadam chyba od siódmego roku życia. Kiedyś przydawał się do przekraczania granic Słowackiej, Węgierskiej, Austryjackiej, Czeskiej. Ostatnio przydał się w Chorwacji i Turcji.
Na­wet naj­dal­szą podróż zaczy­na się od pier­wsze­go kroku- Siddharda Gautama Budda
Luck316
Extra marzyciel

Have thanks: 7 times
Imię: Łukasz

Postautor: CzechThisOut » pn 27 sie, 2012 20:25

Luck316 pisze:Paszport posiadam chyba od siódmego roku życia. Kiedyś przydawał się do przekraczania granic Słowackiej, Węgierskiej, Austryjackiej, Czeskiej. Ostatnio przydał się w Chorwacji i Turcji.

Nie wiem jak z Turcją, ale do Chorwacji już w 2008 wjeżdżałem na dowód :)
Do you think what I'm thinking?
I think that they're thinking that we care about what they think.
But don't you think that their thinking about all this thinking a little too much?
CzechThisOut
Bujający w obłokach

Have thanks: 8 times
Imię: Olaf

Postautor: Offline » pn 27 sie, 2012 21:15

Pierwszy paszport wyrobili mi gdy miałam 2/3 latka. Potem się unieważnił i rok temu wyrobiłam nowy, bo pierwszy raz wyjeżdżałam z rodzicami za granicę na wakacje. I w tym roku wyjechaliśmy i tak jak rok temu zawsze przy przekraczaniu granic rodzice musieli okazać paszporty do sprawdzenia.
Extra marzyciel

Has thanked: 10 times
Have thanks: 11 times
Imię: Dominika
Medals: 5

Postautor: taluncia » pn 27 sie, 2012 21:52

Data ważności mojego paszportu wypadła na maj tego roku i ciągle zastanawiam się czy jest sens wyrabiać ponownie...
"To, co widzimy zależy w głównej mierze od tego, co chcemy zobaczyć."
- John Lubbock
taluncia
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 5 times
Imię: Natalia

Postautor: Jaśmin » pn 16 sty, 2017 02:09

Pierwszy miałam wyrobiony jako dziecko a drugi w 2009 roku jeśli dobrze pamiętam, więc już powoli będzie mi się kończyła jego ważność :) Nie używam go praktycznie wcale, dopóki Polska nie była w Unii to przekraczałam na nim granicę a teraz wszędzie z dowodem osobistym jedynie. Także z obecnego paszportu wielkiego użytku nie zrobiłam ;)
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Leah P » czw 25 maja, 2017 19:25

CzechThisOut pisze:Granicę Serbską, jeśli jadę na weekend - przekraczam właśnie na paszporcie, dostaję wtedy pieczątkę. Jeśli jadę na więcej, przekraczam na dowód. Jest to dość głupie, ale w moim wypadku bardziej praktyczne. Powiedzmy, że wjeżdżam do Serbii w nocy z piątku na sobotę (ale już sobotnia data) a wyjeżdżam z niedzieli na poniedziałek - ale na niedzielnej dacie - wtedy jestem teoretycznie 1 dzień w Serbii - jest to legalne i celnik oglądając taką pieczątkę nie będzie się mógł do niczego przyczepić. Teoretycznie po 24h w Serbii trzeba się zarejestrować na policji, więc w ten sposób unikam trochę kłopotu (na pieczątce nie ma godziny ;) ) Kiedy jadę na dłużej, to na dowód, wtedy w razie czego powiem, że tylko co przyjechałem :D ale to nie zawsze przejdzie :(

A mozna spytac, po co tyle zachodu?

Ostatnio na kazdej granicy ogladaja moj paszport bardzo dokladnie (na Polskiej granicy tez), strona po stronie. Nie zauwazylam, zeby robili tak z innymi ludzmi. Czasami zdarza sie, ze stoje przy strazy granicznej z 5-6 minut, kiedy wszystkich innych przepuszczaja po 20 sekundach. Chyba tylko w UK nie zadawali mi glupich pytan typu 'skad pani przyjechala', 'jak dlugo ma pani ten paszport', 'ile razy opuszczala pani kraj zamieszkania w tym roku'. Nie rozumiem dlaczego, ale nie chce sie tez wyklucac na granicy, bo to nigdy nic dobrego nie przynosi.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah

Postautor: Jaśmin » sob 27 maja, 2017 00:08

Może dlatego, że Twój mąż jest albańskiego pochodzenia?

Trochę to głupie ale ja kiedyś pracując na lotnisku byłam przetrenowana, żeby rumuńskie, albańskie paszporty/dowody sprawdzać trzykrotnie. Włoskie dowody też, bo są bardzo łatwe do podrobienia (a przynajmniej kiedyś były bo teraz nie mam pojęcia czy coś się nie zmieniło).

A inna sprawa to też zależy na jakiego celnika się trafi, bywają upierdliwcy, lub którymś po prostu coś się w Tobie nie spodoba z niewiadomego powodu. Też miewałam czasem pytania, że po co jadę, jak długo zostanę tutaj czy tam... Nawet jadąc w granicach Hiszpanii z punktu A do punktu B autobusem zdarzały się kontrole policyjne i wypytywali przypadkowe osoby.

Natomiast w zeszłym miesiącu przekraczaliśmy z Józkiem śmieszną granicę UK między La Linea a Gibraltarem i nawet na nasze dowody nie spojrzeli.

Gdy wracaliśmy do Hiszpanii byliśmy w kolejce tuż za dużą grupą Niemców. Pierwszy był José i celnik tylko na niego spojrzał i zaśmiał się
-No siema, José Antonio, ty to chyba nie jesteś Niemcem, co? :D Hihihaha
Miłego dnia! Witamy w domu.

A ja myślałam, że paszport będzie potrzebny, bo jednak UK nie w Unii, teraz jazdy z Brexitem... Sto razy sprawdzałam czy mamy paszporty w walizkach a tutaj takie jaja :hyhy:
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Leah P » sob 27 maja, 2017 17:56

UK nadal jest w Unii, Jasmin :hyhy:

Może dlatego, że Twój mąż jest albańskiego pochodzenia?

Trochę to głupie ale ja kiedyś pracując na lotnisku byłam przetrenowana, żeby rumuńskie, albańskie paszporty/dowody sprawdzać trzykrotnie. Włoskie dowody też, bo są bardzo łatwe do podrobienia (a przynajmniej kiedyś były bo teraz nie mam pojęcia czy coś się nie zmieniło).

Ma brytyjski (legalny) paszport, w ktorym wpisana jest tylko miejscowosc urodzenia, malo kto na swiecie jest w stanie powiedziec gdzie sie to miasto znajduje, a pisownie ma taka, ze mogloby byc angielskie. I mowi bardzo brytyjsko, jego nigdy o nic nie pytaja, zazwyczaj w ogole nie sprawdzaja mu paszportu, nawet na lotniskach. Nasze malzenstwo nie jest tez zarejestrowane w Polsce, a w brytyjskich ksiegach stanu cywilnego jestem zona brytyjczyka. Jedynie co moga zobaczyc w moim paszporcie to pieczatki albanskie i czarnogorskie, ale czy ludzie nie jezdza tam czesto na wakacje?

Jak wam pokazywali jak odroznic prawdziwe od falszywych? Nie wiem, ale nie sadze, zeby ci wszyscy ludzie pracujacy na lotniskach rzeczywiscie potrafili rozpoznac dobra falszywke. Gdyby potrafili, to nie mialabym pewnie zadnych znajomych albanczykow, bo by tutaj nie wjechali. Ba, meza tez bym nie miala pewnie :rotfl:

Czy w Hiszpanii tez sa paszporty z chipami? Czy tylko papierowe?
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Jaśmin » pn 29 maja, 2017 01:22

Leah P pisze:UK nadal jest w Unii, Jasmin

Chciałam napisać, że UK nie w Schengen :swirus: Wyleciałam myślami w przód już :rotfl:

Nigdy wcześniej nie byłam w UK więc nie do końca wiedziałam jak to działa, czy sam dowód wystarczy.

Leah P pisze:Ma brytyjski (legalny) paszport, w ktorym wpisana jest tylko miejscowosc urodzenia, malo kto na swiecie jest w stanie powiedziec gdzie sie to miasto znajduje, a pisownie ma taka, ze mogloby byc angielskie. I mowi bardzo brytyjsko, jego nigdy o nic nie pytaja, zazwyczaj w ogole nie sprawdzaja mu paszportu, nawet na lotniskach. Nasze malzenstwo nie jest tez zarejestrowane w Polsce, a w brytyjskich ksiegach stanu cywilnego jestem zona brytyjczyka. Jedynie co moga zobaczyc w moim paszporcie to pieczatki albanskie i czarnogorskie, ale czy ludzie nie jezdza tam czesto na wakacje?

Nie mam pojęcia, różni ludzie różne mają myślenie. Nie wiem jak UK ale na przykład Hiszpania w tym momencie coraz bardziej się okopuje, zaczynają być coraz bardziej na NIE i ogólnie jak widzą jakichkolwiek obcokrajowców to są o wiele bardziej uważni. Ty masz paszport polski? Jeśli tak to mogli stwierdzić - Polka mieszkająca w UK, jeżdżąca do Albanii, niestandardowa sytuacja, trzeba ją wypytać. Albo po prostu masz takiego pecha, że randomowo Ciebie się czepiają? A może chcą poderwać? :rotfl:

Leah P pisze:Jak wam pokazywali jak odroznic prawdziwe od falszywych? Nie wiem, ale nie sadze, zeby ci wszyscy ludzie pracujacy na lotniskach rzeczywiscie potrafili rozpoznac dobra falszywke. Gdyby potrafili, to nie mialabym pewnie zadnych znajomych albanczykow, bo by tutaj nie wjechali. Ba, meza tez bym nie miala pewnie

Czy w Hiszpanii tez sa paszporty z chipami? Czy tylko papierowe?

Pokazywali nam różne metody zabezpieczania dokumentów oficjalnych, mikroczcionkę, znaki wodne i tym podobne. Jak sprawdzać czy osoba na zdjęciu to ta osoba która posługuje się paszportem i się nie pomylić pomimo upływu lat, jakie cechy wyglądu się nie zmieniają - kształt twarzy, wysokość czoła, odległość nosa od czegośtam, wiele rzeczy już nie pamiętam bo to było 7 lat temu.

Sama wiedza to nie wszystko, główny problem to jest to, że często nie ma czasu dobrze sprawdzić. Ja akurat pracowałam na El Prat - Barcelona, skąd wylatywał lot za lotem dosłownie i nieraz miałam kilkusetosobowe kolejki bo na przykład zbiegły się trzy loty jeden za drugim... Więc na paszport tylko rzucało się szybko okiem czy jest ważny, czy są ewentualne potrzebne wizy i czy osoba na zdjęciu jest mniej więcej podobna do siebie. Nie było czasu dokładnie sprawdzać. Teoria to jedno a praktyka drugie, niestety.

W Hiszpanii są papierowe paszporty ;)
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Leah P » czw 08 cze, 2017 20:02

Wlasnie tak mi sie wydawalo, ze po prostu czasu nie ma. Bo mimo ze mnie zatrzymaja na 15 minut, to wszyscy inni przechodza calkiem szybko. I nie sadze, zeby typ w okienku az tak sie przygladal i sprawdzal kazdy element kazdego paszportu. Zajeloby to duzo wiecej czasu i pewnie odprawe na samolot o 15 zaczynaloby sie o 7 rano.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Jaśmin » czw 08 cze, 2017 21:44

To prawda, dlatego głównie mieliśmy sprawdzać właśnie 'podejrzanych' ludzi, nietypowe trasy, ludzi którzy potrzebowali wiz czy mieli wszystkie na miejscu, dokumenty właśnie albańskie, włoskie, rumuńskie albo po prostu kogoś wyrywkowo się sprawdzało dokładniej :)
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Śniący » pt 23 cze, 2017 17:07

Ja paszportu jeszcze nie mam, ale chciałbym go mieć, bym mógł polecieć do Stanów i pojechać do Rosji.
Zresztą, i do Stanów i do Rosji są też potrzebne wizy, oprócz paszportów.
W przypadku USA, nie każdy może otrzymać wizę z różnych względów. Przede wszystkim, Amerykanom chodzi o to, w jakim celu, nie tylko obywatele Polski przylatują do USA, czy mają u kogo się zatrzymać.

Z tego, co słyszałem, nie każdemu z krajów europejskich przyznają wizę, ponieważ rząd amerykański nie chce, żeby zbyt wielu obcokrajowców się na stałe osiedlało w Stanach.
Oni muszą ograniczać przyjmowanie obcokrajowców, bo do Stanów to cały świat chciałby przylecieć, a i tak mieszkają tam wszystkie narodowości świata.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Poprzednia

Wróć do Sport i podróże