Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Zamachy we Francji/i nie tylko

Bądź na bieżąco, dowiedz się jaką nowiną aktualnie żyje świat. Co nowego w polityce, gospodarce, wśród gwiazd.

Re: Zamachy we Francji/i nie tylko

Postautor: Patorek » pt 23 gru, 2016 10:01

cayman pisze:droga pani radze tylko radzą w okresie świątecznym nie śpiewac kolęd i nie dzielic sie opłatkiem tak jak mamusia nauczyła bo to sie mija z celem a pożytek z tego żaden skoro gruntu nie ma a i idea wyparowała z główki..

Co to ma do rzeczy?

Ja nie biorę udziału w tego typu szopkach i nie potrzebuje specjalnej okazji żeby spotkać się z rodziną, czy 'zjednoczyć' się z nimi. <facepalm>

Co do tematu terrorystów. Jak zawsze do tej pory idealnie podsumował to Trump swoją opowieścią o wężu i kobiecie o miękkim sercu.

Trafniej do tematu już chyba nie da się podejść.

http://www.sadistic.pl/trump-opowiesc-o-wezu-vt407159.htm
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: cvku » pt 23 gru, 2016 10:33

Leah P pisze:Co za różnica jakiej narodowości był terrorysta, a jakiej narodowości był ten drugi? Nie wiem dlaczego miałoby to kogokolwiek interesować.
Ależ różnica jest taka, że jest to dla osób chcących przyjmować imigrantów niesamowicie niewygodne doniesienie. Aż Ci się oczka zaświeciły, gdy tylko usłyszałaś o pierwszych doniesieniach o ataku terrorystycznym w którym udział wzięła ciężarówka z polskimi tablicami rejestracyjnymi... może w końcu się uda, może będzie chociaż jeden argument... no niestety... jednak wyszło jak wyszło i teraz trzeba wrócić do swojej codziennej postawy wklejając teksty tego typu, że przecież narodowość nie ma w ogóle żadnego znaczenia. :3

Największym ewenementem w tej sprawie o jakim się dowiedziałem to były Szwedzkie feministki popierające przyjmowanie imigrantów, które po tym jak zostały kilkukrotnie zgwałcone przez naszych kochanych przybyszy sprawy w ogóle nigdzie nie zgłosiły, gdyż jak później się przyznały mogłoby to negatywnie rzutować na opinię dotyczącą imigrantów. Feminizm w pigułce.

Leah P pisze:Co za różnica jakiej narodowości był terrorysta, a jakiej narodowości był ten drugi? Nie wiem dlaczego miałoby to kogokolwiek interesować.
Leah P pisze: Chyba nikt nie ma nadziei, że katoliccy psychole też się wezma za masowe wybijanie ludzi, ale ja na przykład się tego obawiam, podobnie jak każdy inny, kto obserwuje polskich katolików z boku.
Leah P pisze: Chyba nikt nie ma nadziei, że katoliccy psychole też się wezma za masowe wybijanie ludzi, ale ja na przykład się tego obawiam, podobnie jak każdy inny, kto obserwuje polskich katolików z boku.
Fakt, że imigranci dokonują masowych zamachów terrorystycznych NIE MA ŻADNEGO znaczenia, bo przecież "normalni ludzie to normalni ludzie, a chorzy fanatycy to chorzy fanatycy" i pochodzenie W OGÓLE nie ma żadnego znaczenia, AAALE (!!!) NIECH MI TUTAJ JAKIŚ katolik (tfu) KOGOKOLWIEK POZABIJA (choć nigdy tego nie zrobił, ale krzywo się spojrzał i ja się teraz boję) TO... ZOBACZYCIE... ZOBA... zobaczycie... że... yyy...

Da się w prosty sposób bronić społeczność uciekającą z terenów dotkniętych wojną, ale żeby od razu zaprzeczać samej sobie? No no no. Nie trudno jest się domyślić, że kiedy imigranci (nie daj Boże) dotrą również do Polski i Ci wszyscy "polscy katolicy" zaczną się bronić przed ich agresją będzie to powodem oburzenia w Twoich oczach. Słyszałem już o kilku przypadkach w europie, spokojnie protestujących katolików przeciwko agresji zaatakowanych przez imigrantów w Wielkiej Brytanii (tu nawet oglądałem nagranie), czy o mieście bodajże w Monachium (czy jakimś w Szwecji, bo tam to dochodziło do sytuacji które przerastały moją wyobraźnię) gdzie ludzie wyszli na ulicę i... rozdawali zwykłe ulotki mówiące o sprzeciwianiu się agresji ze strony imigrantów, beż żadnych obraźliwych zwrotów i zostali oni zatrzymani przez policję... a ulotki były powodem gwałtów jakich się dopuścili... chyba nie trzeba przypominać kto się dopuścił i nie poniósł konsekwencji. To są sprawdzone informacje, ale jeśli mi nie ufasz możesz w to nie wierzyć, lub jak wolisz - nie brać w tym przypadku narodowości pod uwagę.

Leah P pisze:P.S. Po co ta zbiórka pieniędzy dla rodziny tego gościa? Co oni takiego zrobili, żeby pieniadze im wysyłać?
Może dlatego, że skoro syn tej matki oddał swoje życie, aby ratować innych ludzi (to jest właśnie katolicki fanatyzm, ale co tam, nieważne) to musi ona jak i cała rodzina przeżywać teraz ogromną żałobę. Taka postawa to najwyższy stopień bohaterstwa, nie mówiąc już o tym, że w tym tłumie ocalałych osób mogły stać również bliskie nam osoby, czy my sami. W takim przypadku słowa uznania dla niektórych osób okazały się niewystarczające i postanowiły wspomóc rodzinę zmarłego. Pieniądze choć nie będą żadnym pocieszeniem to pomogą choć na jakiś czas nie martwić się codziennością, czy pracą by mogli się oni w spokoju oddać się żałobie. Zgaduję, że gdyby owym bohaterem okazał się muzułmanin napisałabyś coś innego? Nvm, pytanie retoryczne.

Na koniec dodam jeszcze tylko, że:
:v
Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach

Has thanked: 21 times
Have thanks: 32 times
Marzenie: by Śniący pojechał na daleką Syberię i tam został

Postautor: Leah P » pt 23 gru, 2016 14:29

Cvku, ja naprawde nadal nie widze zadnej hipokryzji w tym, co napisalam. I nie wiem, dlaczego twierdzisz, ze oczka mi sie zaswiecily na wiesc o polskich rejestracjach. Czy naprawde sadzisz, ze jestem jakas psychopatka, ktora cieszy tragedia innych? W pierwszym poscie na ten temat zastanawialam sie tylko nad przyczyna tego, co sie stalo, pisalam to pare godzin po tym ataku, kiedy nie wiadomo bylo zupelnie nic poza rejestracjami samochodu. Przez kilka wczesniejszych dni media trabily na temat polskich protestow i jakichs afer w parlamencie, co w tamtym momencie MOGLOBY skladac sie w logiczna calosc. Nie napisalam w tym poscie, ze tak na pewno sie stalo. Podalam jedna z mozliwych przyczyn. Nikomu nie zycze smierci, nie ignoruje tez zagrozenia ze strony islamskich terrorystow. Nie probuje nagle ci wmawiac, ze zagrozenie nie istnieje, a powinnismy sie skupic w ramach walki z terroryzmem na zwalczaniu katolicyzmu. Obawiam sie katolickich fanatykow TAK SAMO, NA ROWNI z islamskimi fantatykami, bo w momencie, w ktorym ktos wysadzi mnie w powietrze, raczej nie bedzie mialo dla mnie znaczenia, czy byl to katolik czy muzumanin. Dla ciebie mialoby to roznice?

Strach przed jednym nie wyklucza strachu przed drugim. A chyba nie powiesz mi, ze ruchy fanatykow katolickich w Polsce w jakis sposob kogos uspokajaja. Rzad coraz bardziej przypomina to, co dzialo sie przed druga wojna swiatowa w nazistowskich Niemczech. Nie mowie tego, bo jestem lewakiem i tak musze mowic, wbrew pozorom nie kazdy siedzi w polityce po uszy. Zastanawiam sie po prostu jak mozna ignorowac jawne przejawy rasizmu, homofobii i generalnie jakiejs niewytlumaczalnej nienawisci ze strony ludzi, ktorzy wypowiadaja sie w telewizji, czesto ludzi uwazajacych sie za gleboko religijnych. Nie wiem, czy pamietasz, ale przed dojsciem do mediow Muzulman wypowiadajacych sie w tym samym tonie, ataki terrorysyczne to byla szansa jedna na bilion, cos o czym ludzie nawet zaczynali zartowac, bo ledwo pamietali poprzedni. Odkad wysoko postawieni ludzie tej religii i jednoczesnie rzadu poszczegolnych panstw zaczeli karmic ludzi nienawiscia, zaczelo sie tych atakow i przemocy coraz wiecej.

Tak dzieje sie, kiedy postawi sie przed tlumami wizje MY kontra ONI, a obie religie w formie fanatycznej tak wlasnie robia. W kazdym kraju sa ludzie, ktorzy wspieraja rozne partie polityczne, ale nigdzie nie widzialam takiej pogardy i opluwania ludzi o innych pogladach, jak w Polsce i nie jestem w stanie winic o to niczego innego, jak pozycje Kosciola Katolickiego w tym panstwie. Dlaczego w krajach, w ktorych religia nie jest na pierwszym miejscu, prosci ludzie popierajacy partie konserwatywne i liberalne sa w stanie rozmawiac ze soba normalnie o polityce, bez obrazliwych slow, upupiania rozmowcy i traktowania wszystkich jako wyznawcow takich samych pogladow. Nigdy poza Polska nie spotkalam sie z nikim, kto wmawialby mi moje wlasne poglady na podstawie tego, jaka partie popieram. Dlaczego JA mam niby odpowiadac za to, co wszyscy lewacy robia. Zreszta nie wiem, jak wyobrazasz sobie tych wszystkich lewakow - wszyscy lewacy z Polski albo z Europy spotykaja sie na dorocznych zlotach, na ktorych ustalaja sobie, ze na to beda tak odpowiadac, ze gwaltow ze strony muzulman nie zglaszamy itp.? Gwarantuje ci, ze kazdy mimo bycia lewakiem ma troche inne poglady niz inna osoba, bo kazdy ma inne doswiadczenia. Polityka, sprawy spolecznosciowe to nie jest religia, tu nie ma jednej ksiazki, ktora ma mowic, jak kazdy wyznawca powinien sie zachowac i w co wierzy, i tak wedlug mnie powinno pozostac.

Staram sie akceptowac roznych ludzi, o roznych wyznaniach i pogladach. I nie chce, zebys zrozumial to tak, jakbym uwazala, ze wszyscy muzulmanie sa swieci, a katolicy be. Jeszcze ze trzy lata temu moze bym tak powiedziala, ale zaangazowanie w sprawy rownosciowe przywrocilo mi wiare w to, ze katolicy to tez ludzie, ale tak samo, jak w kazdej innej religii zdarzaja sie u nich odchyly w strone patologicznych zachowan. Piszesz, ze katolicy nie dali mi powodu do strachu - odpowiem, ze dali powody do strachu na cale zycie i nie mam nic przeciwko podzieleniu sie tym z wami na forum, tylko wolalabym tego nie robic w publicznym dziale, gdzie kazdy ma dostep, bo jednak byly to dla mnie bardzo traumatyczne przezycia i nie koniecznie chcialabym, by ktokolwiek po rejestracji mogl to przeczytac.

Nie chce tez zabrzmiec, jakbym lekcewazyla udzial tego mezczyzny, bo owszem, wykazal sie odwaga, ale nie sadze, by zbiorka pieniedzy byla konieczna. Ludzie otrzymuja odszkodowania z tego tytulu naprawde spore. Zbiorka pieniedzy ani zycia mu nie wroci, ani nie polepszy humoru rodzinie. Wydaje mi sie tez, ze niestety media beda przez dlugi czas wykorzystywac wizerunek tego mezczyzny do celow propagandowych.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: cvku » wt 27 gru, 2016 13:22

Leah P pisze:ja naprawde nadal nie widze zadnej hipokryzji w tym, co napisalam
Parafrazując napisałaś, że "ludzi w ogóle nie interesuje narodowość terrorysty - nawet ani jednej osoby, jednak patrząc z boku na polskich katolików to ludzie się boją, że zaczną masowo mordować ludzi". Stwierdzenie jest bezdennie głupie, bo nie dość że przeczy samo sobie to jeszcze zawiera fałszywe informacje. Po pierwsze ludzi interesuje to kto dokonał zamachu, sama jesteś na to dowodem, więc po co kłamać że to nikogo nie interesuje? Po drugie nikt przy zdrowych zmysłach nie obawia się zmasowanych ataków polskich katolików. xD
Leah P pisze:powinnismy sie skupic w ramach walki z terroryzmem na zwalczaniu katolicyzmu
Leah P pisze:Obawiam sie katolickich fanatykow TAK SAMO, NA ROWNI z islamskimi fantatykami, bo w momencie, w ktorym ktos wysadzi mnie w powietrze, raczej nie bedzie mialo dla mnie znaczenia, czy byl to katolik czy muzumanin. Dla ciebie mialoby to roznice?
Jeśli muzułmanin wysadziłby Cię w powietrze, byłabyś kolejną feministką która zginęłaby z rąk tych którym chciała pomóc, jeśli zrobiłby to katolik to byłby pierwszy atak katolików na poparcie Twojej tezy, więc równica jest taka.
Leah P pisze:Zastanawiam sie po prostu jak mozna ignorowac jawne przejawy rasizmu, homofobii i generalnie jakiejs niewytlumaczalnej nienawisci
Oh, ah, wszyscy tylko atakują biedne mniejszości... Za bycie rasistą grozi do 3 lat pozbawienia wolności, jakoś nikt nie został chociażby podciągnięty do odpowiedzialności za to w mediach ostatnio. Może się mylę?
Leah P pisze:Nie wiem, czy pamietasz, ale przed dojsciem do mediow Muzulman wypowiadajacych sie w tym samym tonie, ataki terrorysyczne to byla szansa jedna na bilion, cos o czym ludzie nawet zaczynali zartowac, bo ledwo pamietali poprzedni. Odkad wysoko postawieni ludzie tej religii i jednoczesnie rzadu poszczegolnych panstw zaczeli karmic ludzi nienawiscia, zaczelo sie tych atakow i przemocy coraz wiecej.
Zupełnie nie rozumiem tych zdań.
Leah P pisze:Piszesz, ze katolicy nie dali mi powodu do strachu - odpowiem, ze dali powody do strachu na cale zycie i nie mam nic przeciwko podzieleniu sie tym z wami na forum, tylko wolalabym tego nie robic w publicznym dziale, gdzie kazdy ma dostep, bo jednak byly to dla mnie bardzo traumatyczne przezycia i nie koniecznie chcialabym, by ktokolwiek po rejestracji mogl to przeczytac.
Szanuję to, ale z jednej strony przez to boisz się wszystkich polskich katolików i rozciągasz to na całą grupę katoli, wrzucając ich do jednego worka, a w innym miejscu bronisz lewaków bo każdy z nich jest inny i każdy z nich "trochę" się różni żeby nie wrzucać ich do jednego worka. To wszystko co zawarłaś w tym poście tak bardzo się kupy nie trzyma, że mój mózg prawie eksploduje i dopiero będzie, że katolik się wysadził, więc kończę.
:v
Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach

Has thanked: 21 times
Have thanks: 32 times
Marzenie: by Śniący pojechał na daleką Syberię i tam został

Postautor: Leah P » wt 27 gru, 2016 19:54

Parafrazując napisałaś, że "ludzi w ogóle nie interesuje narodowość terrorysty - nawet ani jednej osoby, jednak patrząc z boku na polskich katolików to ludzie się boją, że zaczną masowo mordować ludzi". Stwierdzenie jest bezdennie głupie, bo nie dość że przeczy samo sobie to jeszcze zawiera fałszywe informacje. Po pierwsze ludzi interesuje to kto dokonał zamachu, sama jesteś na to dowodem, więc po co kłamać że to nikogo nie interesuje? Po drugie nikt przy zdrowych zmysłach nie obawia się zmasowanych ataków polskich katolików. xD

Dobrze, moze w ten sposob - to, ze sa to polscy fanatycy katoliccy, ktorych sie obawiam nie wynika z ich religii, ani narodowosci, ale z fanatyzmu. Sprecyzowalam, ze sa to polscy katolicy, bo nigdy nie spotkalam sie osobiscie z fanatykami chrzescijanskimi pochodzacymi z innego kraju. Tak samo jak inni okreslaja terrorystow fanatykami islamskimi, by odroznic ich od tych normalnych wyznawcow danej religii.
Nie probuje nagle ci wmawiac, ze zagrozenie nie istnieje, a powinnismy sie skupic w ramach walki z terroryzmem na zwalczaniu katolicyzmu.

Jeśli muzułmanin wysadziłby Cię w powietrze, byłabyś kolejną feministką która zginęłaby z rąk tych którym chciała pomóc, jeśli zrobiłby to katolik to byłby pierwszy atak katolików na poparcie Twojej tezy, więc równica jest taka.

Nie wiem, co moj feminizm ma wspolnego z tym tematem, ale nie pragne pomagac terrorystom, wiec raczej nie zginelabym z rak ludzi, ktorym chcialam pomoc.
Oh, ah, wszyscy tylko atakują biedne mniejszości... Za bycie rasistą grozi do 3 lat pozbawienia wolności, jakoś nikt nie został chociażby podciągnięty do odpowiedzialności za to w mediach ostatnio. Może się mylę?

Nie widzialam w mediach zadnych przypadkow, bo generalnie nie dochodzi w Polsce do zadnych procesow z tym zwiazanych, a jesli juz to nikogo nie obchodzi niesprawiedliwosc z tym zwiazana. Kiedy bylam w gimnazjum moj znajomy o ciemniejszym kolorze skory dostal tak zwany wp***dol od nazioli-katoli, kiedy wychodzil z Kosciola, bo wedlug nich brudasy nie mialy wstepu. Kolega stracil wzrok. Panowie fanatycy zaplacili grzywne i tyle. W telewizji nic a nic, w internecie nic a nic, mimo ze jego matka starala sie naglosnic sprawe. Gdzie ta odpowiedzialnosc? I przypominam, ze bylo to dobre 6 lat temu, czyli jeszcze przed wyjsciem na ulice prawdziwych polakow patriotow z przyklaskujacycm temu rzadem.
Zupełnie nie rozumiem tych zdań.

Jeszcze raz, bo moze to moja wina, jak juz mowilam, miesza mi sie wiele rzeczy jezykowo, wiec moze cos zle napisalam. Retoryka wysoko postawionych duchownych islamskich te 10-15 lat temu byla podobna do tej, do ktorej siegaja teraz duchowni katoliccy. Szybko przerodzilo sie to w fanatyzm i w niektorych przypadkach do zwyczajnego nawolywania do nienawisci. I widze te same tendencje, kiedy ogladam polska katolicka telewizje. Im wiecej fanatyzmu religijnego w telewizji - tym wiecej nienawisci na tle rasowym i terroryzmu.
Szanuję to, ale z jednej strony przez to boisz się wszystkich polskich katolików i rozciągasz to na całą grupę katoli, wrzucając ich do jednego worka, a w innym miejscu bronisz lewaków bo każdy z nich jest inny i każdy z nich "trochę" się różni żeby nie wrzucać ich do jednego worka. To wszystko co zawarłaś w tym poście tak bardzo się kupy nie trzyma, że mój mózg prawie eksploduje i dopiero będzie, że katolik się wysadził, więc kończę.

Napisalam juz wczesniej, ze mimo iz kiedys balam sie poszczegolnych katolikow i przeciagalam ten strach na kazdego z nich, staram sie tego nie robic. Nie kazdy jest idealny, ja tez czasami mam jakies obawy, ale przypominam sobie, ze w wiekszosci sa irracojnalne. Dlatego staralam sie odrozniac fanatycznych katolikow od tych normalnych, kiedy pisalam, ale moze gdzies pominelam to rozroznienie. Nie twierdze, ze kazdy katolik jest zly, bo chyba nie dolaczylabym do katolickiej rodziny przy slubie, gdybym w ten sposob nadal myslala. A w twoich postach niestety widac, ze nie odrozniasz fanatycznych muzulman od tych normalnych - wszyscy sa zli, kazdy w koncu cie wysadzi i zobaczysz swoje dobre serce, zamknac granice i tyle. Nie jestem w stanie sie z tym zgodzic, tak samo jak ty nie zgadzasz sie z traktowaniem wszystkich katolikow na podstawie kilku zachowac spaczonych jednostek.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: cayman » wt 27 gru, 2016 21:12

czytam tak sobie te pani posty i widze jak sie pani mota..cos tam pani palnąła i teraz próbuje bronic tego co kiedyś palnęła..oczywiście ma pani prawo pisac co sie pani podoba ale tematem są wydarzenia we francji i nie tylko..więc wrócę do tematu,,
śmieszy mnie przygotowanie niemców na ataki terrorystyczne ,kierowca wjeżdza w tłum i ucieka z terytorium niemiec ..? projurator oznajmił że sprawca zbigł i można sie spodziewac kolejnych zamachów na dworcach i lotniskach..acha to był peter frank a ja mu dam rozwiązanie jak się przygotowac..rozstawic betonowe bloki jak zrobili to angole w londynie przed parlamentem..
Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel

Has thanked: 99 times
Have thanks: 13 times

Postautor: Jaśmin » śr 28 gru, 2016 00:38

Leah P pisze:Strach przed jednym nie wyklucza strachu przed drugim. A chyba nie powiesz mi, ze ruchy fanatykow katolickich w Polsce w jakis sposob kogos uspokajaja. Rzad coraz bardziej przypomina to, co dzialo sie przed druga wojna swiatowa w nazistowskich Niemczech.

Szczerze to też to tak widzę i martwi mnie sytuacja na świecie OGÓLNIE, to co się wyprawia w polityce, w ekonomii, to jak ludziom zaczyna odbijać palma, mówiąc kolokwialnie... pomijając detale. Nie wiadomo kto na końcu okaże się być przyjacielem a kto wrogiem.

cayman pisze:śmieszy mnie przygotowanie niemców na ataki terrorystyczne ,kierowca wjeżdza w tłum i ucieka z terytorium niemiec ..?

Też mnie to na początku zastanowiło.
A później podali w telewizji informację, że policja zajęła się fałszywym tropem Pakistańczyka i prawdziwy sprawca wyjechał z kraju kiedy jeszcze nie był podejrzanym. Mimo to jest to dość dziwne, że facet W TŁUMIE wydostał się z samochodu i po prostu sobie gdzieś uciekł niezauważony... Dziwaczna sprawa.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 28 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Leah P » czw 29 gru, 2016 18:39

Jak czytalam wiadomosci, ogladalam telewizje, nawet na Wikipedii juz jest artykul - wszedzie napisane jest, ze kierowca zostal zastrzelony trzy godziny przed atakiem. Czyli kiedy probowal powstrzymac tego zamachowca? :zdziwko:
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Jaśmin » czw 29 gru, 2016 22:15

W hiszpańskiej telewizji też raz tylko słyszałam, że coś wspomnieli, że możliwe, że podczas szamotaniny polski kierowca zmienił trasę samochodu ale nie wypowiadają się o nim w kategorii bohatera na pewno.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: HELLBRINGER » pt 30 gru, 2016 09:20

Leah P, bo media muszą robić szopkę. Dlatego też dają takie walnięte informacje. Jak było? Nie wiem, ale wiem że teraz trzeba odpowiednio filtrować każdą informację. Wszystko jest przesiąknięte propagandą z jednej i drugiej strony.

I pamiętam jak pisałem 2 - 3 lata temu, że ataków będzie więcej. Iiii proszę bardzo, chyba nie ma tygodnia by nie było jakiejś sensacji w europie.

REFUGES WELCOME ( IN HELL )
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!

For this message the author HELLBRINGER has received thanks:
cayman(pt 30 gru, 2016 15:34)
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?
Medals: 4

Postautor: cayman » pt 30 gru, 2016 15:40

HELLBRINGER pisze:Leah P, bo media muszą robić szopkę. Dlatego też dają takie walnięte informacje. Jak było? Nie wiem, ale wiem że teraz trzeba odpowiednio filtrować każdą informację. Wszystko jest przesiąknięte propagandą z jednej i drugiej strony.

I pamiętam jak pisałem 2 - 3 lata temu, że ataków będzie więcej. Iiii proszę bardzo, chyba nie ma tygodnia by nie było jakiejś sensacji w europie.

REFUGES WELCOME ( IN HELL )

bardzo mądry post..pisałem o tym tej pani powyzej wiele razy..zapisy z monitoringu i GPS są jednoznaczne..trasa została w ostatniej sekundzie zmieniona..w kabinie są widoczna dwie postacie..a czy to duch śp. polaka czy on sam ocenili biegli i policja wraz ze służbami specjalnymi..tyle
Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel

Has thanked: 99 times
Have thanks: 13 times

Postautor: Leah P » pt 30 gru, 2016 17:12

Leah P, bo media muszą robić szopkę. Dlatego też dają takie walnięte informacje. Jak było? Nie wiem, ale wiem że teraz trzeba odpowiednio filtrować każdą informację. Wszystko jest przesiąknięte propagandą z jednej i drugiej strony.

Nie wiem, tutaj nikt sie jakos nie drze, ze BBC klamie i robi szopke. Nie slyszalam jeszcze krytykowania BBC o stronniczosc. A polskie media pokazuja sytuacje, jakby caly swiat nagle dziekowal polskiemu bohaterowi, kiedy tak naprawde nic takiego miejsca nie mialo, nie slyszalam tez ani razu, by ktos wspomnial jego imie i nazwisko w telewizji, a przez pare dni mialam BBC News wlaczone 24h. O zbiorce pieniedzy zadnej tez nie slyszalam ani w mediach ogolnych, ani lokalnych, ani tez typowo polskich-na-wyspach.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Leah P » czw 08 cze, 2017 20:11

Chyba pierwszy raz ucieszylam sie, ze przeprowadzilam sie do mniejszego miasta z Bristolu, kiedy w wiadomosciach podawali informacje o ewakuacji Cabot Circus. Nie wiem, co myslec o tych wszystkich atakach w Londynie i Manchesterze, bo na pewno nie wrozy to dobrze, ale tez nie chce nagle zamknac sie w domu, bo gdzies moze sie cos wydarzyc. Straszne jest to, ze istnieja ludzie, ktorzy nie szanuja innych i ogolnie zycia ludzkiego. I boli mnie to, ze nadal obraca sie to przeciwko wszystkim muzumanom, to jest po prostu chore, zeby winic kazdego o ciemniejszym kolorze skory o cos, co zrobili ludzie, ktorzy zdecydowanie maja ze soba wielki problem.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Jaśmin » czw 08 cze, 2017 21:38

Wiesz co Leah to jest tak, zawsze prościej jest kopać kogoś słabszego niż rzeczywiście zająć się problemem i dobrać do skóry prawdziwym radykałom. Łatwiej wykrzykiwać hasła, chodzić na jakieś manifestacje i zrywać muzułmankom hidżaby z głów niż wejść w muzułmańską dzielnice i przetrzepać kogo trzeba. Ja w tym momencie też zaczęłam być uważniejsza. Nie odwróciłam się na pewno przeciwko ludziom arabskiego pochodzenia ale nie jestem już tak ufna jak byłam. Przede wszystkim to każdego zbrodniarza miejsce jest za kratami. A uchodźcy powinni być dokładnie sprawdzani zanim zostaną wpuszczeni do Europy, dla naszego własnego bezpieczeństwa. Cała ta sytuacja powinna być lepiej kontrolowana, a nie tak, że na hurra wpuszczamy wszystkich jak leci, czy to bez dokumentów czy coś. Wiele Europejek też wychodzi za ledwo poznanych Arabów a oni tylko liczą na wizę i wzium do Europy :ok: Też powinno się uświadamiać takie kobiety, że takie sytuacje się zdarzają i że wizowcy to niestety fakt. U mnie w telewizji mówili że właśnie jeden z zamachowców w ostatnich atakach w Londynie był mężem Irlandki i dzięki temu miał legalny pobyt na terenie UK.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Leah P » czw 08 cze, 2017 22:18

Ale co zrobic z takimi jak ten ostatni - pol marokanczyk, pol wloch. Nie mozna go deportowac do Maroka, bo przeciez ma obywatelstwo Wloskie na rowni z Marokanskim. Jest obywatelem Unii. Z drugiej strony nie rozumiem jak ludzie wychowani w naszym europejskim swiecie, bez prawdziwych wojen, doswiadczen tego typu sa w stanie odwrocic sie przeciwko calej tej kulturze i zaufac komus z terenow zniszczonych torturami i wojna. A moze po prostu ci ludzie sa sfrustrowani wszystkim co dzieje sie na swiecie? Chcialabym czasami wiedziec, co siedzi w glowach tych terrorystow i ludzi o podobnych pogladach, co dokladnie popycha ich do takich czynow. Bo na razie spotkalam sie tylko z tym, ze w wywiadach rodzina i znajomi tych ludzi mowia, ze nie maja pojecia, ze nigdy czegos takiego sie nie spodziewali. Albo rodziny ludzi, europejczykow, ktorzy wyjechali do Syrii by dolaczyc do ISIS. Ogladalam jakis program w albanskiej TV gdzie pokazywali rodzine takiego chlopaka i tragedie, ktora ich spotkala. Bo tak, byla to dla nich tragedia, ze ich dziecko wyjechalo po pierwsze w niebezpieczne miejsce, po drugie robic po prostu straszne rzeczy. I ich tez nurtowalo pytanie DLACZEGO.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Jaśmin » czw 08 cze, 2017 23:15

Ja Ci mogę powiedzieć co siedzi. Mój pierwszy chłopak, którego matka jest Francuzką a ojciec Algierczykiem i nieraz mi mówił z żalem, że nie czuje się częścią tego (europejskiego) społeczeństwa, że jest nieraz gorzej traktowany tylko dlatego że ma arabskie korzenie. Że czasem zapraszali go na rozmowy kwalifikacyjne tylko po jego CV (a ma francuskie imię i nazwisko po matce) a jak zobaczyli jego twarz to go zbywali. To chłopak, który się urodził we Francji i całe życie mieszkał we Francji, nawet nie mówił po arabsku ;) Tyle tylko, że wiadomo po ojcu miał rysy, ciemniejszą karnację. Tak sobie myślę, że tacy ludzie jeśli czują się odrzuceni przez swoje społeczeństwo, swój kraj to zaczynają szukać "schronienia" w krajach swoich przodków, w wmyśl zasady wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Czują, że Europa jest zła i be bo ich dyskryminuje a na pewno Algieria i tak dalej to kraina miodem i mlekiem płynąca (bo jej nie znają :)).

Drugaopcja - ludzie w jakiś sposób wyrzutki społeczeństwa, którzy są rozwiedzeni, którzy w różny sposób przegrali w zyciu i nagle otwiera się przed nimi opcja zrobienia czegoś "chwalebnego", dzięki czemu będą "bohaterami", zostaną "zapamiętani przez potomnych" i tym podobne bujdy na resorach. To jest manipulacja, ludzie którzy mają władzę wiedzą jak zagrać na moralach takich zmęczonych życiem wyrzutków. Oni są tylko pionkami w machinie w której chodzi o władzę i pieniądze.

Taka jest moja teoria.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Śniący » pt 09 cze, 2017 08:58

No a te zamachy w Europie Zachodniej, to przeważnie dokonują mieszkańcy tych krajów, którzy już od wielu lat mieszkali w Europie.
Mogli oni być instruowani przez Państwo Islamskie, bo przecież oni kontaktowali się z Bliskim Wschodem i dostawali instrukcje, jak dokonywać zamachów.

Jak mieliśmy ataki na World Trade Center w Nowym Jorku w 2001 roku. to nawet do tych "ataków" mogli się przyczynić sami Amerykanie albo współpracować z islamistami.
W historii USA byli tacy Amerykanie, i to na wysokich stanowiskach, którzy zdradzili swój kraj dla zysków i współpracowali z terrorystami, z grupami przestępczymi.
Także to, że Amerykanie uważają się za "wielkich patriotów", to nie znaczy jeszcze, że dla "interesów", dla grubych milionów dolarów nie zdradziliby swojego kraju, bo tak bywało.
W USA najbardziej liczą się dolary i to Amerykanie kochają najbardziej. Natomiast, zamachy w Europie, to może tez być efekt polityczny, bo np. Francja, Wielka Brytania, Niemcy wysyłali swoje wojska na teren Afganistanu, Iraku i również Syrii, a islamiści w tych krajach z nimi walczyli, więc teraz mogą się mścić za wtrącanie się do Wschodu.
Myślę, że te zamachy są sprawą polityczną.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: CzechThisOut » wt 13 cze, 2017 07:18

Jaśmin pisze:Ja Ci mogę powiedzieć co siedzi. Mój pierwszy chłopak, którego matka jest Francuzką a ojciec Algierczykiem i nieraz mi mówił z żalem, że nie czuje się częścią tego (europejskiego) społeczeństwa, że jest nieraz gorzej traktowany tylko dlatego że ma arabskie korzenie. Że czasem zapraszali go na rozmowy kwalifikacyjne tylko po jego CV (a ma francuskie imię i nazwisko po matce) a jak zobaczyli jego twarz to go zbywali. To chłopak, który się urodził we Francji i całe życie mieszkał we Francji, nawet nie mówił po arabsku ;) Tyle tylko, że wiadomo po ojcu miał rysy, ciemniejszą karnację. Tak sobie myślę, że tacy ludzie jeśli czują się odrzuceni przez swoje społeczeństwo, swój kraj to zaczynają szukać "schronienia" w krajach swoich przodków, w wmyśl zasady wszędzie dobrze gdzie nas nie ma. Czują, że Europa jest zła i be bo ich dyskryminuje a na pewno Algieria i tak dalej to kraina miodem i mlekiem płynąca (bo jej nie znają :)).

Drugaopcja - ludzie w jakiś sposób wyrzutki społeczeństwa, którzy są rozwiedzeni, którzy w różny sposób przegrali w zyciu i nagle otwiera się przed nimi opcja zrobienia czegoś "chwalebnego", dzięki czemu będą "bohaterami", zostaną "zapamiętani przez potomnych" i tym podobne bujdy na resorach. To jest manipulacja, ludzie którzy mają władzę wiedzą jak zagrać na moralach takich zmęczonych życiem wyrzutków. Oni są tylko pionkami w machinie w której chodzi o władzę i pieniądze.

Taka jest moja teoria.

Takie poczucie odrzucenia czy też bycia drugorzędnym obywatelem na pewno boli, ale nie może być żadną wymówką dla takich akcji. Polacy też często (choć oczywiście nie zawsze) są gorzej traktowani na zachodzie od Niemców, Holendrów czy Brytyjczyków, a mimo to jakoś się nie wysadzają.
Do you think what I'm thinking?
I think that they're thinking that we care about what they think.
But don't you think that their thinking about all this thinking a little too much?
CzechThisOut
Bujający w obłokach

Has thanked: 2 times
Have thanks: 8 times
Imię: Olaf

Postautor: Leah P » wt 13 cze, 2017 21:50

Takie poczucie odrzucenia czy też bycia drugorzędnym obywatelem na pewno boli, ale nie może być żadną wymówką dla takich akcji. Polacy też często (choć oczywiście nie zawsze) są gorzej traktowani na zachodzie od Niemców, Holendrów czy Brytyjczyków, a mimo to jakoś się nie wysadzają.

Alez absolutnie nie jest to wymowka. Rozmawiamy o przyczynach. Przyczyna nie zawsze jest usprawiedliwieniem. Sama nie spotkalam sie z tym mitycznym traktowaniem Polakow gorzej niz innych imigrantow. Na pewno nie powiedzialabym, ze Polakow gdziekolwiek traktuja gorzej niz ludzi pochodzacych z bardziej odleglych kultur. Jednak wiekszosc Polakow ma dosyc jasny kolor skory i bycie Polakiem nie rzuca sie w oczy. Zadna biala osoba nie doswiadczy tego bycia ocenianym od pierwszego spojrzenia na podstawie koloru skory.

Polacy moze i sie nie wysadzaja, ale w moich oczach rownie dobrze mogliby, bo od nikogo innego nie slysze codziennie pieprzenia, ze sa dyskryminowani (bo sasiad jezdzi BMW, a on maluchem), pracuja za nieludzkie stawki (tj. trzy pensy mniej niz jeden jedyny brytyjczyk, ktory powiedzial im ile zarabia, o ile nawet to wiedza, a nie tylko im sie wydaje), a rzad tylko by wydawal na brudasow i jakichs tfu imigrantow, uchodzcow, a nie dawal benefity Polakom, ktorym sie nalezy, bo oni to przeciez sa u siebie. Plus odpierdalaja inne akcje ZAWSZE, ale to ZAWSZE tlumaczac sie tym ze sa dyskryminowani. Do stopnia takiego, ze nawet probe gwaltu i przemoc probuja wybronic tym, ze jak nie pojdzie ze mna, to pojdzie z ciapatym, myslac, ze tu jest Polska i ich rzeczywiscie nie zamkna.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Jaśmin » czw 15 cze, 2017 02:34

CzechThisOut pisze:

Ja nikogo nie usprawiedliwiam, po prostu opisalam ten mechanizm i jak to dziala. Nic wiecej.

Leah P pisze:Alez absolutnie nie jest to wymowka. Rozmawiamy o przyczynach. Przyczyna nie zawsze jest usprawiedliwieniem. Sama nie spotkalam sie z tym mitycznym traktowaniem Polakow gorzej niz innych imigrantow. Na pewno nie powiedzialabym, ze Polakow gdziekolwiek traktuja gorzej niz ludzi pochodzacych z bardziej odleglych kultur. Jednak wiekszosc Polakow ma dosyc jasny kolor skory i bycie Polakiem nie rzuca sie w oczy. Zadna biala osoba nie doswiadczy tego bycia ocenianym od pierwszego spojrzenia na podstawie koloru skory.

W Hiszpanii tez sie nie traktuje gorzej Polakow. Wrecz przeciwnie ostatnio Hiszpanie maja fizia mizia na punkcie Polski. Mnostwo ich podrozuje do Polski i sa zakochani w Polkach wiec byc Polka w Hiszpanii to wrecz uprzywilejowana pozycja :cool:

No ale jak ktos chce ponarzekac to zawsze sobie znajdzie powod, prawda? :P

Ja bym Polakow nie porownywala do ludzi arabskiego pochodzenia w tym momencie bo oni rzeczywiscie maja trudniejsze zycie z powodu bycia muzulmaninami, przez ataki terrorystyczne i rozne plotki i nie plotki ktore kraza o islamie.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: kolo » pt 30 cze, 2017 11:18

Leah P pisze:Moja pierwsza myśl - może katoliccy fanatycy w końcu dorównali swoim islamskim wzorcom w walce z multikulti i dżęderem? Zobaczymy jak się więcej rozjaśni.

No bo rzeczywiście katoliccy fanatycy są taaacy aktywni w kwestii organizacji zamachów terrorystycznych, że jak tylko Polak siądzie za kierownicą (a jak wiadomo, każdy Polak to katolik i jeszcze fanatyk katolicki) to takie pomysły same się nasuwają :). Doskonała dedukcja.

Moja pierwsza myśl to było: nieszczęśliwy wypadek. Pierwsze doniesienia były niejednoznaczne, więc "optymistycznie" założyłem, że doszło do nieszczęśliwego zbiegu okoliczności, a nie do czegoś tak paskudnego...
Awatar użytkownika
kolo

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Kolo
Marzenie: spaaać

Poprzednia

Wróć do Polityka i wydarzenia