Filmy i bajki Disney'a

Jesteś kinomanem? Nałogowo oglądasz seriale? To dział specjalnie dla Ciebie!
Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Leah P » 15 mar 2017, 18:39

Ogladaliscie za czasow dziecinstwa? A moze nadal ogladacie? Co sadzicie o roznicy pomiedzy starszymi i nowszymi filmami, ktore wolicie? Jaki jest wasz ulubiony, a ktory podobal wam sie najmniej? Macie jakies uwagi do sposobow tworzenia poszczegolnych filmow przez te firme?

Usunięty 2094

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Usunięty 2094 » 15 mar 2017, 22:39

Jestem wielką fanką filmów Disneya. Od małego oglądam tego typu bajki, zaś moją pierwszą był Pinokio - jako 3-letnie dziecko chodziłam jak on i go naśladowałam. ;)
Później była faza na Małą Syrenkę (lalka Barbie- Arielka, której spaliłam włosy xD), ale na zawsze zapamiętam Króla Lwa, istne arcydzieło uczące, że nigdy nie należy się poddawać i zawsze podążać za wyznaczonym celem. To też film o prawdziwej przyjaźni, zresztą chyba wszystkie bajki Disneya opowiadają o pozytywnych wartościach.
Za to nie przypadła mi do gustu Śnieżka, byłam na niej w kinie (irytujący dubbing), podobnie jak nie przepadam za Śpiącą królewną.
Lubię za to Mulan i to obie części. A kojarzy ktoś Dumbo? Jejku jak ja płakałam na scenie, gdzie słoniątko żegna się ze swoją mamą, wzruszająca scena. No i nieśmiertelna śmierć Mufasy, najsmutniejszy moment z wszystkich bajek. Pamiętam jak puściliśmy w 3 klasie liceum Króla Lwa i na tej scenie parę osób uroniło łzę ;).

Nie widzę wyraźnej różnicy między starymi bajkami Disneya a nowymi, może humor się wyostrzył w nowszych produkcjach i kreska lepsza. Ale chyba Disney już nie wypuszcza bajek, bo podobno połączył się z Pixarem? Mogę polecić studia Pixar świetną animację, W głowie się nie mieści. :hyhy:

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Peggy_Brown » 15 mar 2017, 23:09

Dafne pisze:W głowie się nie mieści. :hyhy:
o tak. Bajka świetna, dająca wiele do myślenia.

Lubię od czasu do czasu włączyć nowe bajki, możliwe, że Disneya, lub innego producenta. Nie bardzo się na nich znam. Ale większość z tych bajek wnosi coś do życia dzieci jak i dorosłych. Każdy z nich przeżywa je na swój sposób i wynosi z nich czasami cenne lekcje.

Usunięty 2094

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Usunięty 2094 » 15 mar 2017, 23:34

Peggy_Brown, a którą bajkę Disneya najbardziej lubisz?

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: _Magnolia_ » 16 mar 2017, 18:27

Leah P pisze:Ogladaliscie za czasow dziecinstwa?
Tak.
Leah P pisze:A moze nadal ogladacie?
Tak.
Leah P pisze:Co sadzicie o roznicy pomiedzy starszymi i nowszymi filmami, ktore wolicie?
Dawniejsze miały to "coś", obecnie to jest byle najwięcej na filmach zarobić dostosowując fabuły do ogólnej mentalności społeczeństwa.
Leah P pisze:Jaki jest wasz ulubiony, a ktory podobal wam sie najmniej?
Trudno mi powiedzieć, ulubionych mam całkiem sporo :super: najmniej "WALL-E", co z tego, że robocik uroczy, gdy cała fabuła nudzi? Jeszcze do tego została przedstawiona ta przerażająca głupota ludzi na statku, nie no, naprawdę by tak się skończyło? Że wszelkie wygody otępiają człowieka do tego stopnia?
Leah P pisze:Macie jakies uwagi do sposobow tworzenia poszczegolnych filmow przez te firme?
Jakoś odkąd połączył się z Pixarem, to te filmy przez większą część straciły to "coś". Nawet nie tak dawno czytałam, że "Kraina Lodu" miała być filmem, który powraca do tych wartości, do tego wszystkiego co oczarowało kiedyś widzów. W sumie film nie jest zły, powiedziałabym, że dobry, bo tym razem jest poruszana tematyka o poświęceniu siebie dla dobra bliskich i innych, z drugiej strony było coś w tym stylu w "Mulan", jak dziewczyna poszła na miejscu ojca do wojska, i o miłości w rodzeństwie, choć bałwan wkurzał mnie niesamowicie.

Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach
Posty: 356
Rejestracja: 29 cze 2014, 18:36
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Filip » 16 mar 2017, 19:11

Adolf Hitler bardzo lubił takie bajki, znaleziono nawet postacie bajkowe narysowane jego ręką.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Leah P » 16 mar 2017, 19:53

Jakoś odkąd połączył się z Pixarem, to te filmy przez większą część straciły to "coś". Nawet nie tak dawno czytałam, że "Kraina Lodu" miała być filmem, który powraca do tych wartości, do tego wszystkiego co oczarowało kiedyś widzów. W sumie film nie jest zły, powiedziałabym, że dobry, bo tym razem jest poruszana tematyka o poświęceniu siebie dla dobra bliskich i innych, z drugiej strony było coś w tym stylu w "Mulan", jak dziewczyna poszła na miejscu ojca do wojska, i o miłości w rodzeństwie, choć bałwan wkurzał mnie niesamowicie.
Ja nie przepadam za tymi typowo pixarowymi bajkami z malymi ludzikami z ogromnymi glowami (bo z tym mi sie kojarzy pixar), jedyne co typowo od nich lubilam to byli The Incredibles. Jedna z moich ulubionych bajek wszechczasow. No i Kraine Lodu uwielbiam, swietny film, mimo ze znalazlo sie tam pare niedociagniec. Jedyne co mnie denerwuje w prawie wszystkich tych bajkach, to dubbing. Kazda bajka jaka ogladalam z polskim dubbingiem byla po prostu irytujaca w pewnym momencie. Nie wiem, co producenci bajek maja z tym wprowadzaniem super-hyper mlodziezowego slangu w dubbingach. Juz od wczesnego dziecinstwa bylo to dla mnie niezwykle zenujace, a teraz nic sie nie zmienilo. Takie 'jak Stefan z wytworni wyobraza sobie, ze nastolatki moga mowic do siebie nawzajem'. Czy oni nie zdaja sobie sprawy z tego, ze slangi zmieniaja sie tak szybko, ze nikt poza pewna grupa juz przy premierze tego nie pojmie, a po pol roku od premiery te slowa beda juz malo uzywane, wiec wyjdzie to zwyczajnie glupio. To jak dla mnie bylo bardzo typowe dla Pixara, a od paru lat przeszlo tez do bajek Disney'a (patrz - Olaf we Frozen, kiedy w angielskiej wersji nie byl w ogole irytujacy, w polskiej nie moglam tego sluchac).

Jak dla mnie Mulan traktowala zupelnie o czyms innym, nie wiem, jak te bajki sa do siebie podobne. We Frozen glowny watek to byla relacja siostr, wyobcowanie jednej z nich, kiedy Mulan opowiadala o poswieceniu i milosci do rodzicow.
Dawniejsze miały to "coś", obecnie to jest byle najwięcej na filmach zarobić dostosowując fabuły do ogólnej mentalności społeczeństwa.
Mysle, ze kiedys tez ludzie probowali najwiecej na nich zarobic i dostosowac je do mentalnosci ludzi, ale po prostu ta mentalnosc 40 lat temu byla inna, wiec moze nam sie wydaje, to sa jakies uniwersalne wartosci czy cos :hyhy:

Usunięty 2094

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Usunięty 2094 » 16 mar 2017, 23:20

Leah P, to jakie bajki Disneya lubisz?

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Peggy_Brown » 17 mar 2017, 20:16

Dafne, nie wiem. Ciężko mi wymienić tak z głowy. Klasyką jest Król lew. Nie lubię za to śpiącej królewny, a ostatnio w tv była i nadal utwierdzam się w tym, że jej nie lubię.

Ciężko, ciężko powiedzieć którą. Jednak te z naszego dzieciństwa inaczej się oglądało niż te współczesne.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Leah P » 21 mar 2017, 18:05

Ciężko, ciężko powiedzieć którą. Jednak te z naszego dzieciństwa inaczej się oglądało niż te współczesne.
Leah P, to jakie bajki Disneya lubisz?
Tak, bajki z naszego dziecinstwa ogladalo sie inaczej i mnie bardzo czesto po prostu nudzily. Juz jako dziecko nie bylam w stanie zniesc Krolewny Sniezki i calej tej reszty. Zwyczajnie jako kilkulatce te bajki nie wydawaly mi sie wystarczajaco interesujace, nie bylo w nich prawie zadnej akcji, tance ze zwierzatkami tylko mnie usypialy. Dopiero te nowsze z Disneya mi sie podobaly. Najlepsze to jak dla mnie Brave, Tangled i Frozen, bo wszystkie trzy bazuja na czyms juz znanym, ale ida w strone nowoczesnych bajek i przekazuja wspolnczesne ludziom wartosci w sposob przystepny.

Ale zastanawiam sie, co sadzicie o filmowych wersjach bajek jak np. Kopciuszek albo Piekna i Bestia (jesli ktos juz ogladal)?

Usunięty 2094

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Usunięty 2094 » 21 mar 2017, 20:12

Mi z kolei bardziej podobają się starsze bajki Disneya. Co do filmowych interpretacji, nie mam zdania, bo nie widziałam zarówno Kopciuszka, jak i Pięknej i bestii (widziałam natomiast wersję francuską).

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: _Magnolia_ » 26 mar 2017, 12:58

Leah P pisze:Jedyne co mnie denerwuje w prawie wszystkich tych bajkach, to dubbing. Kazda bajka jaka ogladalam z polskim dubbingiem byla po prostu irytujaca w pewnym momencie. Nie wiem, co producenci bajek maja z tym wprowadzaniem super-hyper mlodziezowego slangu w dubbingach. Juz od wczesnego dziecinstwa bylo to dla mnie niezwykle zenujace, a teraz nic sie nie zmienilo.
Polski dubbing niestety nie zachwyca właśnie z tego względu. Ktoś, kto chce uczyć się język i pomyśli, że na bajkach mógłby się podszkolić, niczego nie pojmie. Na filmwebie pamiętam, że był na ten temat dyskusja i ktoś mi napisał, że właśnie dzięki dubbingowi jak jest zrobiony, to ma się wrażenie, że jest taki swojski. W moich uszach brzmi to wszystko straszliwie sztucznie, takie na siłę. Cóż, kwestia punktu widzenia.
Leah P pisze:Jak dla mnie Mulan traktowala zupelnie o czyms innym, nie wiem, jak te bajki sa do siebie podobne. We Frozen glowny watek to byla relacja siostr, wyobcowanie jednej z nich, kiedy Mulan opowiadala o poswieceniu i milosci do rodzicow.
Nie no, chodziło mi o to, że wspólnie mają temat o poświęceniu, tyle tylko że jeden film przedstawia jedną formę, drugi drugą :)

Usunięty 2094

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Usunięty 2094 » 26 mar 2017, 15:39

Jeśli chodzi o dubbing, nie mam żadnych zarzutów :PPP. Szczególnie dobry jest w Shreku, no ale to już nie Disney.

Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 107
Rejestracja: 30 sty 2017, 16:43
Płeć: Mężczyzna

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: shrek » 26 mar 2017, 15:40

Dafne pisze:Szczególnie dobry jest w Shreku
No wiadomo :D

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Leah P » 22 kwie 2017, 22:03

Obejrzalam w koncu Piekna i Bestie i jakos mnie nie zachwycil ten film. Gra aktorska nie powala. Owszem, animacja bardzo ladna, ale nic, czego bym sie nie spodziewala przed obejrzeniem filmu. Ba, myslalam, ze suknia Belli bedzie bardziej spektakularna, albo przeniesiona troche (!) do wspolczesnosci, ale zdecydowanie nie spodziewalam sie zwyklej studniowkowej sukienki. Jak bylam mala to wszyscy chcieli miec sukienki takie jak ksiezniczki, bo bylo to zwyczajnie nieosiagalne z niewielkim budzetem (i rodzicami bez umiejetnosci krawieckich), a taka kiecke mozna kupic w kazdym sklepie. Sama mialam dwie bardzo podobne i wygladaly na mnie lepiej. ROZCZAROWANIE :rozpacz: Sukienka kopciuszka byla lepsza.


Podobno kolejna animacja przerzucona w rzeczywisty wymiar ma byc Krol Lew, nie wiem, jak oni to maja zamiar zrobic, ale moze byc ciekawie :super:

Usunięty 6699

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Usunięty 6699 » 22 kwie 2017, 22:08

Leah P, Mowa o tej co teraz do kin weszła? :)

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Leah P » 22 kwie 2017, 22:38

Tak, dokladnie o tej. :(

Usunięty 6699

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Usunięty 6699 » 22 kwie 2017, 23:15

Leah P, Szczerze mówiąc również gra aktorska mnie nie powaliła. Ale ogółem podobało mi się to wszystko bo takiego typu filmy kojarzą mi się z dzieciństwem i beztroskim podejściem do życia :)

Gully Foyle

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Gully Foyle » 08 maja 2017, 9:42

Jeśli chodzi o Disney'a to najmilej wspominam Cinderella i Lady and the Tramp z lat 50 ubieglego wieku. To bajki mojego dziecinstwa i ogladalo sie je po kilkanascie razy. Takze z braku innych opcji. Czasem byla przerwa rok czy dwa, ale jak rodzenstwo zaczynalo ogladac to automatycznie sie do tego wracalo. Po latach musze przyznac ze to dwa przyklady znakomicie zrobionych opowiesci i wciaz moga sie podobac a nawet zachwycac.

pangu
Posty: 8
Rejestracja: 07 cze 2017, 6:47
Płeć: Kobieta

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: pangu » 07 cze 2017, 18:54

Ja jestem obrażona na disney'a. O ile pogodziłam się, że już tak pięknie zrobionych bajek, z tak piękną ścieżką dźwiękową jak; "Mała Syrenka", "Śpiąca Królewna" czy "Piękna i Bestia",od nich nie obejrzę tak... gwoździem do trumny jest dla mnie "Przebudzenie Mocy" z czymś pomarańczowym, co wygląda jak E.T po wylewie.
Sentyment zostanie jedynie do starszych produkcji, z nowych jakby dusza uleciała. Mam trochę żalu nie starał się być bardziej... indywidualny a produkcje zaczęły przypominać setki innych.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Leah P » 07 cze 2017, 20:26

Lol, to co, lepiej by bylo gdyby zostali przy tych samych wtornych (w tym momencie) odtworzeniach bajek typu Kopciuszek, zamiast isc w strone bardziej kreatywnych produkcji? Przeciez Disney jest jak najbardziej indywidualny. Nie wydaje mi sie tez zeby ich filmy przypominaly setki innych, po prostu oczywistym jest, ze nie beda rysowac recznie klatka po klatce w momencie, w ktorym grafika komputerowa idzie co raz dalej. Jak dla mnie w tym momencie Disney ma charakterystycznie rysowane postaci w animacjach stricte disneyowo-bajkowych, a to, czy ktos probuje narysowac podobne, to juz nie ich sprawa.

Mia
Początkujący marzyciel
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2019, 21:51
Płeć: Kobieta

Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Mia » 27 mar 2019, 21:55

Uwielbiam bajki i filmy Disneya i bardzo często do nich wracam, tak samo zdarza mi się słuchać soundtracków z tychże produkcji. Niosą za sobą pewne wspomnienia i wiarę w lepsze jutro.

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Filmy i bajki Disney'a

Post autor: kick » 27 mar 2019, 23:15

Król Lew!!!

Awatar użytkownika
Dafne
fajna frela
Posty: 13
Rejestracja: 13 lut 2019, 17:49
Płeć: Kobieta

Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Dafne » 27 cze 2019, 21:05

Syrenka Ariel - od zawsze, na zawsze!

Usunięty 8229

Filmy i bajki Disney'a

Post autor: Usunięty 8229 » 17 maja 2020, 18:47

Walt Disney stworzył wiele kultowych i popularnych bajek. A moją ulubioną jest „Król Lew”. Prawdziwy film o zataczaniu się kręgu życia. Polecam obejrzeć ten materiał, aby dowiedzieć się więcej o nauce, którą przekazuje bajka.
www. youtube. com/watch?v=wnyWLkwfypc
(link należy połączyć, ponieważ te forum blokuje udostępnianie zewnętrznych linków)

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość