Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Jakiego wzrostu powinna być kobieta ?

Twój temat nie pasuje do innych działów? Umieść go tutaj!

Re: Jakiego wzrostu powinna być kobieta ?

Postautor: Leah P » pn 15 maja, 2017 18:09

Glupie pytanie, bo wzrost to jedna z niewielu rzeczy, ktorych nie da sie tak latwo skorygowac. To tak samo jakby pytac 'jakie DNA powinna miec kobieta?'
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: Chandler » pn 15 maja, 2017 18:44

Leah P, jednak preferencje jakieś każdy mieć może. Jedni wolą niższa Kobiety, drudzy zaś wyższe. Pytanie jak każde inne.
Przestałem być sobą, nie jestem nawet połową, zostało mnie ćwierć.
Awatar użytkownika
Chandler
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 2 times
Imię: Paweł
Marzenie: Niekończąca się butelka Whiskey.

Postautor: Czernin » sob 20 maja, 2017 15:36

Podobno nie ma głupich pytań.

Na mój gust w okolicy 175 cm, może być też mniej. Lubię długie nogi. W sumie wzrost nie jest najważniejszy, ale jeśli o ten temat chodzi to odpowiednie proporcję jak ktoś już wspomniał.
Czernin

Have thanks: 0 time
Marzenie: Biegać na poziomie 16-17 minut na 5000m.

Postautor: Dafne » ndz 21 maja, 2017 07:21

Leah P pisze:Glupie pytanie, bo wzrost to jedna z niewielu rzeczy, ktorych nie da sie tak latwo skorygowac. To tak samo jakby pytac 'jakie DNA powinna miec kobieta?'

Potwierdzam właściwie. O ile nad wagą można pracować, tak nad wzrostem już nie bardzo.
dum spiro, spero

Has thanked: 90 times
Have thanks: 133 times
Medals: 10

Postautor: Kerosine » ndz 21 maja, 2017 10:21

Dafne pisze:
Leah P pisze:Glupie pytanie, bo wzrost to jedna z niewielu rzeczy, ktorych nie da sie tak latwo skorygowac. To tak samo jakby pytac 'jakie DNA powinna miec kobieta?'

Potwierdzam właściwie. O ile nad wagą można pracować, tak nad wzrostem już nie bardzo.

Ale nie zmienia to faktu, że - tak jak pisał Chandler - można mieć różne preferencje, nazwijmy to, estetyczne czy związane z komfortem przebywania w towarzystwie danej osoby. Poza tym wiele dziewcząt/kobiet z czysto praktycznych powodów uważa dany wzrost za lepszy lub gorszy od innych [np. dla mnie osobiście mierzenie jedynie 1,55 m byłoby tragedią z powodu niemożności sięgnięcia gdziekolwiek wyżej bez pomocy i konieczności znacznie bardziej skrupulatnego pilnowania wagi].

Nie rozumiem przytaczanego argumentu, szczerze mówiąc.
Obrazek
Awatar użytkownika
Kerosine
Moderator

Has thanked: 4 times
Have thanks: 8 times

Postautor: Dafne » ndz 21 maja, 2017 20:15

Kerosine pisze:Ale nie zmienia to faktu, że - tak jak pisał Chandler - można mieć różne preferencje, nazwijmy to, estetyczne czy związane z komfortem przebywania w towarzystwie danej osoby.
Mi to pachnie jakąś segregacją, typizowaniem ludzi ze względu na bycie "gorszym" i "lepszym", nadawanie etykietek i wymyślania sobie problemów. Ktoś może powiedzieć, że przesadzam, ale takie odniosłam wrażenie. Oczywiście, preferencje jako takie to nic złego, jednak te wyrażane rozsądnie, a nie oczekiwanie idealnego partnera przykładowo.

Myślę, że to co napisała Leah brzmi rozsądnie.
dum spiro, spero

Postautor: Leah P » pn 22 maja, 2017 10:52

Nie wiem, jakos zawsze mi sie wydawalo, ze przykladanie wagi do wzrostu partnera jest jakies takie zupelnie plytkie i glupie, bo nikt nie ma na to tak naprawde wplywu. Serio zwracacie uwage na takie rzeczy, kiedy kogos poznajecie i determinujecie, czy sie z taka osoba zadawac czy nie? Jesli tak to jest to jednoznacznie dziwne.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Chandler » pn 22 maja, 2017 11:09

Jest różnica między mówienia o swoich preferencjach, a uzależniania znajomości od tego typu rzeczy. To, że przykładowo ja preferuję Kobiety o wzroście 170cm i niżej, nie znaczy, że wszystkie inne skreślam. To tak jak z tym, że lubię zielony kolor oczu. To, że przykładowo moja dziewczyna miałaby inny kolor, nie ma znaczenia. To wciąż tylko preferencje.

Lubię kolor bordowy, ale to nie znaczy, że inne kolory skreślam.

Leah P, Dafne, dla mnie to szukanie drugiego dna. Rozumiem, że jesteście Kobietami i może was to w jakiś sposób ruszać czy nawet obrażać, ale to tylko luźne pytanie. Z mężczyznami macie podobnie, jedne wolą wyższych, drugie nie za bardzo, jedne umięśnionych itp. To czy ktoś traktuje to jako priorytet, a nie preferencje, to jest już problem poszczególnych osób.
Przestałem być sobą, nie jestem nawet połową, zostało mnie ćwierć.
Awatar użytkownika
Chandler
Początkujący marzyciel

Have thanks: 2 times
Marzenie: Niekończąca się butelka Whiskey.

Postautor: Leah P » pn 22 maja, 2017 13:06

Mowilam ogolnie o wzroscie, nie o wzroscie kobiet. Nie wiem, czemu mialoby mnie obrazac to, ze ktos lubi to lub tamto, po prostu nie podoba mi sie to, jak sformulowane jest pytanie, to przede wszystkim. U kobiet tak samo idiotyczne jest mowienie 'mezczyzna zaczyna sie od 1.8m' i tak dalej. Zawsze mi sie takie teksty kojarzyly z pierwsza klasa gimnazjum i dziewczynami, ktore nigdy w zyciu mezczyzny nie widzialy poza tata i moze wujkiem. Po prostu zawsze wydawalo mi sie, ze na jakims poziomie rozwoju (tak okolo 20-23 lat) gubi sie te wymagania z kosmosu, bo poznaje sie prawdziwych ludzi, a wyobrazenie 'jak bede dorosla to bede zadawala sie tylko z wysokimi brunetami' odchodzi do lamusa.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Postautor: Dafne » czw 25 maja, 2017 19:45

Jak mówiłam, nie mam nic do preferencji. Gusta są różne. Nie wiem, czy gdybym była wyższa, podobaliby mi się niżsi faceci czy ci wyżsi ode mnie. Ale fakt jest taki, że wzrost nie jest jakimś wyraźnym składnikiem świadczącym o jakości relacji.
Zapewne nie chcielibyście być "skreśleni" z tytułu wzrostu czy to podczas rozmowy kwalifikacyjnej, czy przy okazji randki, prawda?

Leah P pisze:U kobiet tak samo idiotyczne jest mowienie 'mezczyzna zaczyna sie od 1.8m' i tak dalej.
Tak... gdzieś jest to oczekiwanie obecne. Albo gadanie, że niskie kobiety są słodkie, bo można się nimi zaopiekować, a te wysokie kojarzą się z jakimś wyzwoleniem, niskie wręcz przeciwnie- z uległością. I gdzieś obserwuję, że te niskie koleżanki rzeczywiście mają trochę większe powodzenie niż wyższe.

Nie wiem, czy to zasługa niskiego wzrostu, czy innych aspektów...

Chandler, raczej nie czuję się urażona czy coś... ;)
Ale raczej mówię o takim wymaganiu od partnerki konkretnego wzrostu. Że jak nie ma tyle i tyle, to się nie umówię, nie dam szansy. Nie tędy droga.
dum spiro, spero

Poprzednia

Wróć do Rozmówki marzycieli