Co zniszczyło wasze związki ??

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów? A może ktoś Cię niemiłosiernie wkurwia i masz ochotę zabić jego i całą jego rodzinę? Śmiało!
Awatar użytkownika
Chandler
Początkujący marzyciel
Posty: 44
Rejestracja: 15 kwie 2017, 22:17
Imię: Paweł
Płeć: Mężczyzna

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Chandler » 22 kwie 2017, 19:58

Notoryczne sypianie z innymi facetami po ostro zakrapianych imprezach (a człowiek nawet nie wiedział, że jego luba właśnie imprezuje, dopóki nie dostał kilkudziesięciu zdjęć)

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Śniący » 23 kwie 2017, 13:33

Ja też myślę i uważam, że związek może się rozpaść przez głupią i przesadną zazdrość.
Nie potrafię zrozumieć facetów, którzy cały czas kontrolują swoje dziewczyny przez nieuzasadnioną zazdrość?
To już podchodzi pod jakaś obsesję.
Normalny związek partnerski polega na zaufaniu, na dawaniu sobie przestrzeni, własnego czasu dla siebie i nawet intymności.
To, że ktoś z kimś jest, nie znaczy, że na każdym kroku trzeba kogoś sprawdzać i kontrolować, jak nienormalny.
Ale to jest wymysł niepoważnych ludzi, bo nikt normalnie myślący tak by się nie zachowywał.

I będąc z kimś taki, ma się potem problem z taką osobą i można tylko współczuć.
Ja nie byłem w związku partnerskim, ale gdybym był, nigdy bym do niczego nie ograniczał kobiety, żony, ani nie kontrolowałbym jej, żeby uszanować prywatność i własne sprawy kobiety.
Ja bym nawet nie lubił czegoś takiego robić, bo ja nigdy się do nikogo nie wtrącam, nie mieszam się w czyjeś prywatne sprawy, z szacunku dla kogoś.
Po prostu trzeba znać pewne granice i tego się trzymać. Nie każdy z kimś musi tworzyć związki, bo są też przeciwieństwa, inne charaktery i przekonania. Na siłę tu się nic nie da.

Natomiast, ja nie bardzo wierzę, że "przeciwieństwa się do siebie przyciągają". To jest raczej tylko taka teoria i jakiś mit...
Jak przeciwieństwa się mogą przyciągać, jeżeli ktoś ma odmienne myślenie, całkiem inny charakter i jeszcze do tego inny pogląd? Jakoś trudno w to uwierzyć.

Usunięty 6699

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Usunięty 6699 » 23 kwie 2017, 17:45

Śniący, Również nie rozumiem dlaczego faceci tacy są. Często przez to rozpadają się ich związki.
Alee..... Kobiety w niczym nie odstają w tym aspekcie. A wręcz potrafią tak mącić, że to się w głowie nie mieści. Jak dla mnie taki związek bez zaufania nie ma prawa bytu. O ile zdrowa zazdrość taka w granicach rozsądku jest nawet przyjemna to taka przesadna niszczy to nim się zacznie. No ale o czym my tu rozmawiamy. Jak mi ktoś wskaże choćby 10 par w których związek oparty jest na zaufaniu, wierności, szczerości to dam mu nie wiem co ale coś na pewno :D
Chociaż to wszystko jest pogmatwane bo czasami ludzie specjalnie dają sobie powody do zazdrości i w sumie nie wiem czemu to czynią.

A że przeciwieństwa się przyciągają to się akurat zgodzę. Już nie mowa o związku ale przecież różnych ludzi mamy w swoim życiu i czasami się od nich różnimy a jakoś potrafimy nadawać na tych samych falach. W związku z kimś jest podobnie a czasami jest to nawet potrzebne bo dzięki inności partnerzy mają choćby o czym rozmawiać..

marigot
Bujający w obłokach
Posty: 409
Rejestracja: 01 cze 2015, 14:23
Płeć: Kobieta

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: marigot » 27 kwie 2017, 21:48

Jeden zniszczyła zazdrość i o dziwo nie z mojej strony...
A drugi ojciec mojego lubego.. a może raczej jego zapatrzenie w niego.. od a ja niedobra nie chciałam być grzeczna i potulna :D

miiuriel
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 17 lip 2013, 14:43
Płeć: Kobieta

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: miiuriel » 30 kwie 2017, 0:02

Najbardziej dziwna dla mnie rzecz, jeden z moich związków zniszczyła moja chęć zdobywania wiedzy i własne zdanie w tym temacie. Ja zła chciałam coś w życiu osiągnąć zamiast skończyć edukację na liceum...

Usunięty 2886

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Usunięty 2886 » 26 cze 2017, 20:50

Mogę powiedzieć, co, a raczej kto niszczy mój aktualny związek, który wydaje mi się najpoważniejszym dotychczas, bo niedługo będziemy mieszkać ze sobą (takie plany). Niszczy go moja mama mówiąca: "ona moją synową nie będzie", cudowne słowa wpadające do głowy 23 latka :)

Awatar użytkownika
Melancthe
Newbie
Posty: 1733
Rejestracja: 28 paź 2010, 13:18
Imię: Wioletta
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Wien

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Melancthe » 26 cze 2017, 21:14

hmm wiekszosc moich zwiazkow niszczyl fakt. iz bylam samodzielna, dobrze zorganizowana i nie balam sie spelniac swoich marzen :ciacho: a i ze jestem ateistka :ok:

bezwet
Posty: 1
Rejestracja: 26 wrz 2017, 0:18
Płeć: Mężczyzna

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: bezwet » 26 wrz 2017, 0:21

Ostatni związek: Odległość, ktoś trzeci, niedojrzałość drugiej osoby (z naciskiem na ten drugi i trzeci powód)

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Śniący » 26 wrz 2017, 10:47

Jeśli nie ma zaufania, szacunku między osobami, to nawet nie ma mowy o związku bliskim, a i nawet bliskie koleżeństwo byłoby pod znakiem zapytania...?
Związek partnerski zawsze się powinien opierać na wartościach i pewnych zasadach, tylko często tego brakuje, ludzie o tym zapominają, dlatego są rozpady związków, konflikty, nieporozumienia.
Akurat to mnie już nie dziwi w dzisiejszych czasach.
Niektórym ludziom się wydaje, że tylko wystarczy z kimś być i nic więcej, a to tak nie działa.
Oczywiście, w wielu przypadkach jest tak, że ludzie z kimś są jedynie dla seksu, dla samej przyjemności, ale nic pozytywnego do związku partnerskiego nie wnoszą, nie starają się, żeby było dobrze, ciekawie i albo to wychodzi tylko od jednej strony, albo od obydwu stron.

Bywa różnie.

Bezsensowne jest bycie z kimś niewłaściwym i jeszcze godzenie się na taki związek.
Tak, jakby tacy ludzie nie widzieli innego wyjścia z takiej sytuacji, a jest inne wyjście, i to dużo lepsze, np. singielstwo.
W wielu przypadkach jest tak, że ludzie, którzy są ze sobą razem, jedna ze stron lub druga ze stron zachowuje się tak, jakby ta druga osoba była własnością i nic innego się już nie liczy.
To przeważnie jest ze strony partnerów, którzy traktują dziewczyny/kobiety, jak swoją własność, a czasem też osaczają te dziewczyny przez swoje, chore myślenie.
Od tego właśnie najczęściej pojawia się przesadna zazdrość, kontrolowanie bezpodstawne, nieuzasadnione pretensje.
I kobiety sobie nie powinny na to pozwalać, bo tu są granice.
A że niektóre sobie pozwalają na coś takiego, to już problem kobiet.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Peggy_Brown » 03 paź 2017, 20:34

U mnie obecny związek mogłyby zniszczyć inne plany i spojrzenia na przyszłość każdego z nas. Nawet liczyłam się z tym, że zakończymy ten związek. O dziwo nasze plany zaczęły iść wspólną drogą, chyba tylko dlatego, że jasno postawiłam sprawę, że:
1. nie będę mieszkać z teściami ;) lubię ich, ale na kawę, a nie na co dzień
2. ja się niedługo wyprowadzam i albo robimy to razem, albo ja sama i czekam wtedy na niego, aż się zdecyduje.

Jestem bardzo zadowolona. Teraz możemy w końcu zacząć żyć wspólnie, a nie każde po swojemu. Jedyne co to musiałam zamienić plan mieszkania na dom, ale co z tego wyjdzie to zobaczymy. Teraz tak myślę, że kończyć związek z ta błahego powodu byłoby trochę przegięciem, ale z drugiej strony tak całkowicie robić w życiu cokolwiek wbrew sobie też nie jest dobre.

Awatar użytkownika
herex77
Posty: 3
Rejestracja: 13 lis 2017, 15:13
Imię: Dariusz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Skorzęcin

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: herex77 » 13 lis 2017, 15:26

Moja była była egoistką i nie miała czasu dla nas oboje. Dziwię się, że w ogóle byliśmy z sobą pięć lat, skoro tak słabo to wyglądało.

Awatar użytkownika
Borcejn
Smyraj suty
Administrator
Posty: 735
Rejestracja: 04 mar 2012, 18:02
Płeć: Kobieta
Kontakt:

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Borcejn » 19 lis 2017, 23:32

Brak pasji do oboju. :swirus:

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Patorek » 22 gru 2017, 11:02

Myślę, że otoczenie najbliższych z jej strony. Zawsze była podatna na innych, ale chciałem wierzyć, że umie na końcu zawsze wybrać dobrze. Niestety w czasie kryzysu, co jest normalne w każdym związku zamiast próbować walczyć podpuszczona i z chęcią zrobienia mi na złość narobiła głupot plus utworzyła mur nie do przebicia.

Usunięty 5545

Re: Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Usunięty 5545 » 16 lut 2018, 18:50

Czy komuś z Was zwiazek zniszczył brak seksu, bądź niedopasowanie seksualne?

Mia
Początkujący marzyciel
Posty: 32
Rejestracja: 27 mar 2019, 21:51
Płeć: Kobieta

Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Mia » 27 mar 2019, 22:22

Śniący pisze: 23 kwie 2017, 13:33 Ja też myślę i uważam, że związek może się rozpaść przez głupią i przesadną zazdrość.
Tak to prawda!

Nigdy nie chciałam nikogo zranić, bo z natury nie jestem osobą która czuje się dobrze raniąc innych, jednak po pewnym czasie bycia uwiązanym jak pies na łańcuchu, szantażami i tym podobnymi rzeczami człowiek ma coraz większą ochotę z tego łańcucha się zerwać. Tym bardziej jak widzi, że ta druga strona dużo wymaga, a sama nie jest fair. A później to już leci jak lawina...

Za dużo by tutaj pisać, ale z perspektywy czasu w mojej głowie jestem w stanie sobie wypunktować co, jak i dlaczego - i doskonale wiem, że wina leży po dwóch stronach, a każdy mój "zły" ruch nie był spowodowany tym, że jestem złym człowiekiem, tylko tym, że ktoś postępował ze mną po prostu źle. Ale jeśli miałabym napisać w jednym wielkim skrócie, to... byłam za młoda i zbyt niedojrzała na jakiekolwiek "związki". Podobnie druga strona. Do tego dochodziło jeszcze niskie poczucie mojej własnej wartości i myśl, że pewnie i tak nikt mnie już nigdy nie zechcę, co zaowocowało jedną wielką katastrofą, gdybym mogła cofnąć czas to bym nie chciała mieć chyba żadnego związku do pewnego momentu mojego życia, bo jak sobie przypomnę co i jak to... nie wiem czy się śmiać czy płakać. ;)

Awatar użytkownika
kick
Bujający w obłokach
Posty: 362
Rejestracja: 26 lip 2018, 3:16
Płeć: Mężczyzna

Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: kick » 27 mar 2019, 23:14

Domi pisze: 05 paź 2009, 6:48 a wiec tak jak w temacie Co zniszczyło wasze związki ????
Była niereformowalna, słuchała każdego, tylko nie mnie, a przez to popełniała wielkie błędy. Wybaczałem, znosiłem, aż się wkurwiłem.

Awatar użytkownika
Malina
Posty: 2
Rejestracja: 26 mar 2020, 16:04
Imię: Malina
Płeć: Kobieta

Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: Malina » 27 mar 2020, 18:29

Przesadna i patologiczna zazdrość partnera, brak zaufania.

iwona.mal95
Posty: 4
Rejestracja: 10 cze 2020, 21:55
Płeć: Kobieta

Co zniszczyło wasze związki ??

Post autor: iwona.mal95 » 10 cze 2020, 22:11

u mnie odległość po 2 latach związku na miejscu

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości