Wybucha wojna

Nasza społeczność jest wyjątkowa! Ten dział zapewnia pełną swobodę. Rozmowy o wszystkim i o niczym... bo przecież życie to nie tylko poważne sprawy, ale także mnóstwo zabawy.
Usunięty 5226

Re: Wybucha wojna

Post autor: Usunięty 5226 » 23 mar 2017, 18:03

Śniący pisze:Może hybrydowa, jak ta, we Wschodniej Ukrainie?
a co to znaczy hybrydowa wojna?
Pierwszy raz o czymś takim słyszę...
Prześledź temat to zobaczysz że tu chodzi o wojnę ogółem a nie rozwlekanie na rodzaje.
No, ale zabłysnąłeś :]

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Wybucha wojna

Post autor: Śniący » 23 mar 2017, 18:21

Nie wiesz co to jest "wojna hybrydowa"? To możesz sobie sam poczytać na Wikipedii, co to znaczy.
Tam jest wszystko napisane, i to ze szczegółami.
Ja wiem o tym, ze tu chodzi o wojnę na szeroką skalę, np. taką, jak pierwsza i druga, światowa wojna.

Za kogo Ty mnie masz, kolego?

A "wojna hybrydowa", to jest jedna z wojen, która ma aktualnie miejsce we Wschodniej Ukrainie, w Donbasie, w Doniecku.

O tym wszystkim sobie możesz poczytać na Wikipedii i się dowiesz.

Zresztą, rodzaj takiej wojny, to chociażby terroryzm, taki jak obecnie w krajach zachodnich.
To również mogą być rebelianci, którzy walcząc w jakimś celu i dla korzyści, przygotowują się zbrojnie całą armią do walki z rządem zawsze w jakimś celu.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybucha wojna

Post autor: HELLBRINGER » 23 mar 2017, 19:30

Śniący, waćpan chyba troszkę gadasz od rzeczy, żeby nie powiedzieć że pi****sz głupoty.

Terroryzm to nie wojna, ani rodzaj wojny.
Śniący pisze: O tym wszystkim sobie możesz poczytać na Wikipedii i się dowiesz.
Więc też idź się edukować. :rotfl:

Jaśmin, nie zrozumiałaś mnie trochę, i nie czytałaś moich starych postów.
Tak więc USA jest dla mnie teraz najgorszą zarazą XX i XXI wieku. To kraj bandycki który utrzymuje się z prowadzenia wojen. Wiadomo, historię piszą zwycięzcy dlatego też kreują sami siebie na szeryfa świata, bo "oni wszystkich bronią".

Leah P a co w tym złego? Unormować to trochę bardziej tylko. I porównując to do realiów zachodniej europy. Człowiek który zabił kilkadziesiąt osób, siedzi sobie w 5 gwiazdkowym hotelu, za darmo.

To jest sprawiedliwość. Prawda? :hyhy:

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Wybucha wojna

Post autor: Śniący » 23 mar 2017, 19:56

HELLBRINGER pisze:Śniący, waćpan chyba troszkę gadasz od rzeczy, żeby nie powiedzieć że pi****sz głupoty.

Terroryzm to nie wojna, ani rodzaj wojny.
Śniący pisze: O tym wszystkim sobie możesz poczytać na Wikipedii i się dowiesz.
Więc też idź się edukować. :rotfl:

Jaśmin, nie zrozumiałaś mnie trochę, i nie czytałaś moich starych postów.
Tak więc USA jest dla mnie teraz najgorszą zarazą XX i XXI wieku. To kraj bandycki który utrzymuje się z prowadzenia wojen. Wiadomo, historię piszą zwycięzcy dlatego też kreują sami siebie na szeryfa świata, bo "oni wszystkich bronią".

Leah P a co w tym złego? Unormować to trochę bardziej tylko. I porównując to do realiów zachodniej europy. Człowiek który zabił kilkadziesiąt osób, siedzi sobie w 5 gwiazdkowym hotelu, za darmo.

To jest sprawiedliwość. Prawda? :hyhy:
Nie wiesz o co mi chodzi. Terroryzm to nie jest taka, normalna wojna, jak to było w pierwszej i drugiej wojnie światowej.
Terroryzm jest jedną z form wojny tylko hybrydowej, ale to jest w innym pojęciu. To nie jest całkiem wojna, rozumiesz to?
Poczytaj sobie i to Ty się doedukuj na wolnej encyklopedii w Internecie.

Wojna hybrydowa, to nie jest taka wojna, jaka była kiedyś, światowa. To są poszczególne rejony konfliktu, w jednym lub kilku krajach.

Poczytaj sobie o "wojnie we wschodniej Ukrainie".

Nie obrażaj mnie i Ty.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybucha wojna

Post autor: HELLBRINGER » 23 mar 2017, 19:59

Śniący,
Nie. Terroryzm to nie wojna, ani zwykła, ani hybrydowa.
Śniący pisze: Wojna hybrydowa [...]
To są poszczególne rejony konfliktu, w jednym lub kilku krajach.
Weź naprawdę idź się edukuj i nie pisz pierdół. Ok? Bo to jakieś brednie.
Śniący pisze: Nie obrażaj mnie i Ty.
Wybacz, będę. Mam uczulenie na głupie pie***** :ciacho:

Specjalnie dla Ciebie, definicja z Twojej kochanej wiki.

Kod: Zaznacz cały

Terroryzm - użycie siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Wybucha wojna

Post autor: Śniący » 23 mar 2017, 20:05

HELLBRINGER pisze:Śniący,
Nie. Terroryzm to nie wojna, ani zwykła, ani hybrydowa.
Śniący pisze: Wojna hybrydowa [...]
To są poszczególne rejony konfliktu, w jednym lub kilku krajach.
Weź naprawdę idź się edukuj i nie pisz pierdół. Ok? Bo to jakieś brednie.
Śniący pisze: Nie obrażaj mnie i Ty.
Wybacz, będę. Mam uczulenie na głupie pie***** :ciacho:

Specjalnie dla Ciebie, definicja z Twojej kochanej wiki.

Kod: Zaznacz cały

Terroryzm - użycie siły lub przemocy fizycznej przeciwko osobom lub własności z pogwałceniem prawa, mające na celu zastraszenie i wymuszenie na danej grupie ludności lub państwie ustępstw w drodze do realizacji określonych celów.
Człowieku, to Ty chyba piszesz coś od rzeczy? Poczytaj sobie, i to razem z kolegą, co to jest i na czym polega "wojna hybrydowa"? Jakie są formy i elementy tej wojny. Jesteś w błędzie i przestań bredzić!

Nie wiesz, co to jest za wojna, a się wywyższasz. Wyluzuj.

No i co to ma być?
Ja wiem, co to jest terroryzm i Ty nie musisz mi tego przedstawiać.
I wyobraź sobie kolego, że rodzaje owej "wojny hybrydowej", to jest też forma terroryzmu, właśnie z użyciem siły, okrucieństwa.
Jak myślisz, co dzieje się we wschodniej Ukrainie? Że jaka to jest wojna? A może światowa, co?

Omawiana, hybrydowa wojna różni się od tej, jaka była kiedyś-światowa.
Czy myślisz, że prorosyjscy separatyści nie stosują technik terroru? No pomyśl?
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, 20:13 przez Śniący, łącznie zmieniany 1 raz.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybucha wojna

Post autor: HELLBRINGER » 23 mar 2017, 20:11

Śniący, nie wywyższam się. Tylko pokazuję TWOJE błędy. I ucinam TWOJE wywyższanie się. Które pokazałeś poprzez wysyłanie wszystkich na wiki by się edukowali :cwaniak:

Wiem dobrze czym jest wojna hybrydowa.

I po raz kolejny i ostatni powtórzę, terroryzm to nie wojna.

#Koniec offtopu :hyhy:

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Wybucha wojna

Post autor: Śniący » 23 mar 2017, 20:15

HELLBRINGER pisze:Śniący, nie wywyższam się. Tylko pokazuję TWOJE błędy. I ucinam TWOJE wywyższanie się. Które pokazałeś poprzez wysyłanie wszystkich na wiki by się edukowali :cwaniak:

Wiem dobrze czym jest wojna hybrydowa.

I po raz kolejny i ostatni powtórzę, terroryzm to nie wojna.

#Koniec offtopu :hyhy:
Człowieku, opamiętaj się! Przeczytaj sobie na Wikipedii i wybierz w Google: wojna hybrydowa.
Tam są przedstawione formy takiej wojny i jej elementy.

To jest, inaczej mówiąc, wojna nieregularna, prowadzona różnymi działaniami, również CYBERNETYKA.
Zachowania i działania kryminalne, to jest element terroryzmu i tego chyba nie muszę Ci tłumaczyć?

To nie jest oczywiście terroryzm w wojnie hybrydowej w zachodniej Europie, bo to tak nie wygląda, jak robią i stosują to islamiści.

Taki element terroryzmu występuje lub może występować w walkach, między narodami, jak w przypadku Rosji i Ukrainy obecnie.
W czasach wojny czeczeńskiej za to, że Rosja wysłała swoich żołnierzy do Czeczeni, gdzie wielu Czeczeńców zabito, czasem bardzo okrutnie przez wojska rosyjskie, w odwecie, chyba w 2002 roku, czeczeńscy bojownicy zaatakowali Teatr w Moskwie i wzięli wielu zakładników.

Na szczęście, rosyjskie FSB z grupy "Alfa" zabiło wszystkich bojowników-terrorystów.
To był właśnie terroryzm w odwecie za zabicie wielu Czeczeńców przez wojska rosyjskie. To jest forma terroryzmu.

I nie stawiaj się, ok?
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, 20:33 przez Śniący, łącznie zmieniany 1 raz.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Wybucha wojna

Post autor: Peggy_Brown » 23 mar 2017, 20:30

Śniący pisze:o jest element terroryzmu i tego chyba nie muszę Ci tłumaczyć?
Idąc tym tokiem rozumowania każda wojna będzie zawierała elementy terroryzmu, a terroryzm elementy wojny.

Wojna hybrydowa to strategia. Jak napisane właśnie w wikipedii, czyli sposób prowadzenia wojny. A strategia jest przeważnie ciągiem działań prowadzących do osiągnięcia celu. Terroryzm natomiast to jest coś, działanie, jakieś wydarzenie itd jak pisał kolega wyżej.
Dla mnie te rzeczy również nie są tym samym.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Wybucha wojna

Post autor: Śniący » 23 mar 2017, 20:39

Ale ja powtarzam to raz jeszcze, że to nie jest pełny terroryzm, taki jak obecnie, w zachodniej Europie.
To są tylko elementy terroryzmu i, również strategia.

Czasami mogą to być też pozory terroryzmu, ale nie całkowity terroryzm. Mi nie chodziło o taki terroryzm, jak w zachodniej Europie, stosowany przez islamistów.

A jeżeli ktoś, coś inaczej zrozumiał, to właśnie to wyjaśniam.

Po co to zamieszanie znowu? Trochę luzu.

W wojnie hybrydowej, agresorzy nie zawsze ponoszą odpowiedzialność za swoje czyny i działania agresywne, kryminalne.
Ale to prawda, nie jest to taki sam terroryzm, jak ten, jaki mamy w Europie Zachodniej.

I tu mogłem się pomylić, ale to jest mała pomyłka. Zresztą, separatyści prorosyjscy też stosowali formy terroru.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2017, 20:43 przez Śniący, łącznie zmieniany 1 raz.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Wybucha wojna

Post autor: Peggy_Brown » 23 mar 2017, 20:41

Śniący pisze: że to nie jest pełny terroryzm,
A jest coś takiego jak niepełny terroryzm?
Dla mnie albo coś jest zjawiskiem A, albo nie. Zjawisko B może zawierać elementy zjawiska A, ale nim nie będzie.

Usunięty 5226

Re: Wybucha wojna

Post autor: Usunięty 5226 » 23 mar 2017, 20:45

#offtop alert
Napisałem faktyczny stan rzeczy. Myślałeś że zabłyśniesz, ale niestety nie wyszło.
Jak mam wiedzieć tyle co ty o tym to wolę nic nie wiedzieć. Też zacznę odsyłać do Wikipedii i będę cacy.
Kogo pytasz o rodzaj wojny? V? Który nie zagląda tu od pół roku?

PS: Może już najwyższy czas nauczyć się poprawnego cytowania?
PS2: Nie nazywaj mnie kolegą.
Śniący pisze:I nie stawiaj się, ok?
I ty masz 33 lata? Leżę na podłodze.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Wybucha wojna

Post autor: Śniący » 23 mar 2017, 20:46

Peggy_Brown pisze:
Śniący pisze: że to nie jest pełny terroryzm,
A jest coś takiego jak niepełny terroryzm?
Dla mnie albo coś jest zjawiskiem A, albo nie. Zjawisko B może zawierać elementy zjawiska A, ale nim nie będzie.
No to nazwałabym to: elementem terroru, może być?

Może tu się źle wyraziłem.

Dajmy sobie już spokój z tymi "przepychankami".

-- czw 23 mar, 2017 21:47 --
Suicider pisze:#offtop alert
Napisałem faktyczny stan rzeczy. Myślałeś że zabłyśniesz, ale niestety nie wyszło.
Jak mam wiedzieć tyle co ty o tym to wolę nic nie wiedzieć. Też zacznę odsyłać do Wikipedii i będę cacy.
Kogo pytasz o rodzaj wojny? V? Który nie zagląda tu od pół roku?

PS: Może już najwyższy czas nauczyć się poprawnego cytowania?
PS2: Nie nazywaj mnie kolegą.
Śniący pisze:I nie stawiaj się, ok?
I ty masz 33 lata? Leżę na podłodze.
Człowieku, przestaniesz, czy mam inaczej z Tobą porozmawiać!?

I tu nie chodziło o to, żeby "zabłysnąć", rozumiesz to, czy nie?

-- czw 23 mar, 2017 21:51 --

Chciałem coś znowu wytłumaczyć, w temacie, sprostować i zawsze znajdą się tacy, którym chyba wali coś na głowę?

Można od tego oszaleć.

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybucha wojna

Post autor: HELLBRINGER » 23 mar 2017, 20:51

Śniący pisze: Człowieku, przestaniesz, czy mam inaczej z Tobą porozmawiać!?
Nie strasz nie strasz, bo się...

#Offtop

Dyskusję z panem Śliniącym się, proponuję zakończyć. Bo to nie ma sensu.

Obrazek

Usunięty 5226

Re: Wybucha wojna

Post autor: Usunięty 5226 » 23 mar 2017, 20:53

Śniący pisze:czy mam inaczej z Tobą porozmawiać!?
Najlepiej to chyba inaczej, bo na razie nic nie rozumiem.
Z ani jednego twojego posta.
Miałem usunąć poprzedni, szczery post, no ale odpisałeś.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Wybucha wojna

Post autor: Leah P » 24 mar 2017, 1:23

Leah P a co w tym złego? Unormować to trochę bardziej tylko. I porównując to do realiów zachodniej europy. Człowiek który zabił kilkadziesiąt osób, siedzi sobie w 5 gwiazdkowym hotelu, za darmo.

To jest sprawiedliwość. Prawda? :hyhy:
Uwazam, ze obecny wymiar sprawiedliwosci to cos swietnego, a wiezienia i mozliwosc pracy na rzecz spoleczenstwa w LUDZKICH warunkacj, to najlepsza opcja jaka istnieje z resocjalizacja, bo szanuje ludzkie zycie na tyle, by stwierdzic, ze kazdy na nie zasluguje. Nawet morderca.

Co znaczy unormowac? Za odciecie calej reki grozi kara odciecia tylko polowy? Czy jak bys to widzial? A moze unormowac to tak, zeby wszyscy zostali ukarani oko za oko, ale zebys ty nie musial na to patrzec, ani popelniac zadnych zbrodni, no bo przeciez kazdy chcialby miec czyste raczki. Tylko kto wtedy bedzie wykonawca tych kar. A moze po prostu sady wydawalyby zgode na zwyczajna zemste typu legalnej albanskiej hakmarrji? Czy to jest twoje unormowanie? Tak tylko napomne, ze ludzie nadal sa przez to masowo pol-legalnie wybijani, setki lat po wyjsciowej zbrodni, bo ten zabil kogos z naszej rodziny, my zabijemy kogos z ich rodziny, ale wtedy my zabilismy kogos z tamtej rodziny, wiec on zabije kogos z naszej rodziny, i tak to moze sie ciagnac do konca swiata.

I tak tylko dodam, ze nie wiem ile razy slyszalam o realiach zachodniej europy z 5 gwiazdkowymi hotelami zamiast wiezienia, ale
a) za 5 gwiazdkowy hotel na zachodzie placi sie okolo £250 za noc i nie wiem, jak sobie takie miejsce wyobrazasz, ale wydaje mi sie ze realia 5 gwiazdkowych hoteli wygladaja to lepiej niz twoje wyobrazenia (jesli twierdzisz, ze wygladaja tak samo jak wiezienia)
b) mieszkam na zachodzie (UK), znam kilka osob, ktore mialy to nieszczescie przebywac w wiezieniu i nikt raczej nie chcialby powtorzyc tej wizyty
c) gdyby te wiezienia byly takie super, to prawdopodobnie ci wszyscy bezdomni z Londynu (tysiace ludzi) juz dawno zrobiloby cos karalnego by tam trafic. Ale jakos sie to nie dzieje, wiec moze powiesz mi - dlaczego?
d) czy mozesz przedstawic relacje bylego wieznia, ktory przebywal w takim zakladzie, po ktorym czulby sie jak po pobycie w hotelu?
e) jesli wiezienia sa tak cudowne w srodku, a to tylko nam brytyjskiemu plebsowi wmawia sie, ze wiezienia na zachodzie to jednak straszna rzecz i nie chcemy tam trafic, to dlaczego w ciagu ostatnich 4 miesiecy w wielu zakladach karnych w calym kraju pojawialy sie ogromne zamieszki z udzialem wiezniow probujacych stamtad uciec za wszelka cene? Ale oczywiscie Polacy sa tacy oswieceni i ich od razu poinformowano o procesie budowy takich luksusowych wiezien i oni o tym wiedza, nie to co ci oszukiwani obywatele zachodnich krajow, ktorzy nadal mysla, ze pozbawienie wolnosci w UK to nie jest kara, a wakacje
f) jesli sadzisz, ze jednak wiezienia tak wygladaja, to dlaczego sam nie pojedziesz popelnic jakiegos czynu karalnego wiezieniem, zamiast placic za wakacje?

Serio, dosyc juz mam komentarzy o tych luksusowych, 5 gwiazdkowych wiezieniach, ktorych nikt nigdy nie widzial. Nie tyczy sie to tylko UK, ale innych panstw takze - nikt tych wiezien nie widzial, nikt w nich nie przebywal, ale polaczki wiedza najlepiej, ze na zachodzie luksusy nie wiezienie.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Wybucha wojna

Post autor: Ruta » 24 mar 2017, 2:05

Chłopak naczytał się o systemie więziennictwa w Norwegii pewnie. Ale Norwegowie to jedno z najbardziej rozwiniętych państw jeśli chodzi o prawa człowieka. Nawet jeśli tym człowiekiem jest morderca.

http://pol-nor.com/wiezienia-w-norwegii/

Tylko, że oni uważają, że więzienie ma prowadzić do resocjalizacji, a nie tylko do wykluczenia społecznego...

HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
Posty: 1214
Rejestracja: 31 sie 2010, 14:12
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Warszawa

Re: Wybucha wojna

Post autor: HELLBRINGER » 24 mar 2017, 2:07

Leah P,

Za unormowanie mam na myśli jasno określone przepisy, nie jakieś cięcie ręki czy wyrywanie zębów.
Gwałt / pedofilia = odsiadka + kastracja
Morderstwo = dożywocie / kara śmierci
To tylko luźne propozycje :P

Takie telenowele rodzinne to są chyba popularne w regionach Latynoskich i Arabskich. Możesz podać jakiś przykład do tego? Bo brzmi ciekawie. :ciacho:


a ) Fakt z tym 5 gwiazdkowym hotelem to było wyolbrzymienie. :wstyd:

b ) W to nie wątpię, sam bym nigdy nie chciał trafić. Choć bywały przypadki, że ludzie specjalnie trafiali do więzień. Pewien biedny i mocno schorowany facet nie mógł pozwolić sobie na leczenie, szybko by umarł. Postanowił zrobić "napad" lub coś ukraść ( nie pamiętam ). Grzecznie poczekał na policję. Liczył na darmowy NFZ w więzieniu, ale to tylko luźna historyjka. Tak więzienia są be.

c ) Nie uogólniajmy wszystkiego. jedne więzienia wyglądaja tak
Spoiler:
a drugie tak.
Spoiler:
Oba to więzienia, ale standard jest różny.

d ) Wystarczy pogadać z tym panem :P
Spoiler:
e ) meh meh. Ciężko mi się z Tobą pisze. Wszystko za bardzo uogólniasz i wyolbrzymiasz :P
Mówiąc zachód nie mam też na myśli tylko UK. Przyznam, że o żadnych zamieszkasz nie słyszałem, ale poczytam. Nigdzie nie napisałem, że wszystkie wiezienia na zachód od Odry są wyjebane w kosmos jak pałac prezydencki. Bo oczywiście tak nie jest, są pewnie ciut lepsze jak Polskie i tyle. Istnieją jednak ( może nie w UK ) takie lepsze, przyjemniejsze. I jeśli miałbym dziadować jak moja babcia na rencie, to wolałbym tam trafić. Chyba. :niepewny:


f ) nie jeżdżę na wakacje. :mad:

ps. nie lubię jakoś stwierdzenia polaczki, a jakoś u Ciebie ono wyjątkowo zjadliwie występuje.
Wygląda to tak. "Jaśnie dama wyjechała do UK, a wszyscy co zostali to polaczki i cebulaczki".
Bez obrazy oczywiście, po prostu tak to odbieram, nie tylko od Ciebie, ale i wielu znajomych co wyjechało za granicę.

Ruta, tak, mogłem się tym chyba za bardzo sugerować :P

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Wybucha wojna

Post autor: Leah P » 24 mar 2017, 2:29

ps. nie lubię jakoś stwierdzenia polaczki, a jakoś u Ciebie ono wyjątkowo zjadliwie występuje.
Uzylam go raz :super: Tak, dziwie sie, jak mozna szczerze chciec zostac w Polsce, bo dla mnie ten kraj jest zwyczajnie dnem europy i nie jestem w stanie zrozumiec ludzi, ktorzy majac mozliwosc wyjechania do chociazby minimalnie lepszej jakosci zycia, decyduja sie zostac. A polaczkami podobnie jak wielu innych (niekoniecznie emigrantow) nazywam ludzi, ktorzy sami nic nie widzieli, ale naczytali sie o strasznej Europie i taktuja to jak wiedze pewna, bo tak pisali na jakims portalu. Ale to juz inny temat.

Roznice dotyczace wiezien wynikaja tez z tego, ze roznia sie typem wiezniow w nich przetrzymywanych. Chyba przyznasz, ze dziewczyna, ktora notorycznie podkradala makeup z drogerii i w koncu doczekala sie za to kary, nie powinna przebywac w dokladnie takich samych warunkach, co kobieta, ktora zamordowala swojego szefa 'bo ja zdenerwowal'.

Breivik i jego gry dla 5-latkow na PlayStation + maszyna do pisania i gumowy dlugopis to chyba nie sa jakies super luksusy. Zreszta chyba jedyne, co on tam pisze na tej maszynie to te wypociny na swoj temat i skargi na to, ze straznicy to wrzucaja hurtowo do niszczarki, wiec jak chcesz, to mozesz sobie jego relacje poczytac, jakos szczegolnie zadowolony to chyba nie jest, odizolowanie od innych ludzi z wizja pozostania w takim stanie do konca zycia, to dosyc surowa kara.
He is isolated from the other inmates, and only has contact with health care workers and guards.
In November 2012, Breivik wrote a 27-page letter of complaint to the prison authorities about the security restrictions he was being held under, claiming that the prison director personally wanted to punish him. Among his complaints were that his cell is not adequately heated and he has to wear three layers of clothing to stay warm, guards interfere with his strictly-planned daily schedule, his cell is poorly decorated and has no view, his reading lamp is inadequate, guards supervise him while he is brushing his teeth and shaving and put indirect mental pressure on him to finish quickly by tapping their feet while waiting, he is "not having candy" and he is served cold coffee, and he is strip-searched daily, sometimes by female guards. Authorities only lifted one minor restriction against Breivik; his rubber safety pen, which he described as an "almost indescribable manifestation of sadism," was replaced with an ordinary pen.

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Wybucha wojna

Post autor: Jaśmin » 25 mar 2017, 2:12

HELLBRINGER pisze:Jaśmin, nie zrozumiałaś mnie trochę, i nie czytałaś moich starych postów.
Tak więc USA jest dla mnie teraz najgorszą zarazą XX i XXI wieku. To kraj bandycki który utrzymuje się z prowadzenia wojen. Wiadomo, historię piszą zwycięzcy dlatego też kreują sami siebie na szeryfa świata, bo "oni wszystkich bronią".
Starałam się zrozumieć jak nalepie :swirus:

Zgadzam się z Tobą. Chociaż Europa też nie jest daleko w tyle jeśli chodzi o uzurpowanie sobie prawa do najeżdżania połowy świata pod płaszczykiem "misji pokojowych" :mur:

Leah P pisze:Uwazam, ze obecny wymiar sprawiedliwosci to cos swietnego, a wiezienia i mozliwosc pracy na rzecz spoleczenstwa w LUDZKICH warunkacj, to najlepsza opcja jaka istnieje z resocjalizacja, bo szanuje ludzkie zycie na tyle, by stwierdzic, ze kazdy na nie zasluguje. Nawet morderca.
Zgadzam się w 100%
HELLBRINGER pisze:I jeśli miałbym dziadować jak moja babcia na rencie, to wolałbym tam trafić. Chyba.
A całym szacunkiem ale nie wiesz chyba o czym piszesz... To jest POZBAWIENIE WOLNOŚCI, niezależnie od warunków, musisz robić to co ktoś ci każde i kiedy Ci każe, tracisz swoją wolną wolę i to naprawdę jest już samo w sobie wielką karą.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości