Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Nasza społeczność jest wyjątkowa! Ten dział zapewnia pełną swobodę. Rozmowy o wszystkim i o niczym... bo przecież życie to nie tylko poważne sprawy, ale także mnóstwo zabawy.
V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: V » 13 maja 2014, 18:03

Ruta pisze:A ja uważam, że mnie się nie da zastąpić.
Mógłbym powiedzieć, że się mylisz, ale to i tak nic nie da, więc skoro to ci pomaga, to spoko.
Dafne pisze:Co nie znaczy, że jeśli zżyłam się po przyjacielsku - powiedzmy - z niektórymi userami, to nie będzie mi ich brakować, gdy odejdą.
Na początku pewnie tak.
Dafne pisze:Jeśli przyszliby "nowi", podczas gdy nie byłoby już "starych", to nie jestem pewna, czy utrzymanie takiego ogólnego ładu, byłoby możliwe.
Stworzyliby nowy ład. Inny. Starzy odchodzą, nowi przychodzą, wszystko się zmienia. Przepraszam, że się powtarzam.
Dafne pisze:No i jednak powinieneś sam siebie docenić, tak. Mimo że to forum dyskusyjne i nikt Cię tu nie trzyma na siłę, włożyłeś sporo pracy i czasu dla niego. Prowadzenie audycji, pisanie artykułów, dbanie o porządek o forum. Pewnie nikt nie wybuduje Ci pomnika za to... , jednak fakty takie są, że włożyłeś część Siebie do tej społeczności. Swego czasu.
Racja. Co nie znaczy, że mógł to zrobić ktoś inny. Co nie znaczy, że ktoś inny, może to kontynuować, wznowić. To wszystko może wrócić. Bo jestem do zastąpienia.
Ruta pisze:Ja tęsknię za Obwarzankiem, mimo, że jej już długo tu nie ma. Są userzy, którzy tęsknią za she, mimo, ze też już od dawna nie wchodzi. Są inny ludzie, z którymi rozmawiamy, wchodzimy w dyskusje. Ale cały czas wspomina się tamtych.
Ja też z sentymentem wspominam she. Ale to normalne, że kogoś wspominamy. Jak widać forum nie ucierpiało na ich nieobecności. Jest tylko mniej tłoczno.
Ruta pisze:Jeśli V uważa, ze jest do zastąpienia, to cóż widać w jego mniemaniu zbyt mało zrobił dla forum i jego ludzi.
Zrobiłem więcej niż 10 stałych userów razem wziętych. To nie znaczy, że forum upadnie, jak mnie nie będzie. Bo zawsze pozostaje ta dziesiątka. Albo zarejestruje się nowy dupek i będzie walczył z uszczypliwymi uwagami junior admin.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 13 maja 2014, 18:13

V pisze:Mógłbym powiedzieć, że się mylisz, ale to i tak nic nie da, więc skoro to ci pomaga, to spoko.
Czemu od razu zakładasz, że ma mi to pomóc? Ty masz swoje zdanie, ja mam swoje, ot co.
V pisze:Ja też z sentymentem wspominam she. Ale to normalne, że kogoś wspominamy. Jak widać forum nie ucierpiało na ich nieobecności. Jest tylko mniej tłoczno.
Ale czemu utożsamiać brak kogoś na forum jako automatyczne "ucierpienie" forum? Ja tak tego nie traktuję. Uważam, że są osoby bez których da się po prostu nie wyobrażać sobie forum. Część osób, gdy ktoś odejdzie same odchodzą lub redukują swoje bycie tu, bo to już nie to samo. A forum przecież dalej istnieje i może nie ucierpieć, bo przecież dalej ktoś jest i pisze, dba o rozwój forum.
V pisze:Zrobiłem więcej niż 10 stałych userów razem wziętych.
Zależy których. ;-)

V
Newbie
Posty: 3491
Rejestracja: 10 kwie 2011, 17:41
Imię: Eljot
Płeć: Mężczyzna

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: V » 14 maja 2014, 13:36

Ruta pisze:Czemu od razu zakładasz, że ma mi to pomóc?
Pomaga ci wmawianie sobie, że tak bardzo jesteś tu potrzebna.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 14 maja 2014, 13:44

V, nigdzie nie pisałam, że "tak bardzo jestem tu potrzebna". Uważam tylko, że jestem nie do zastąpienia. Podobnie jak wiele innych osób. Nie da się ich nikim zastąpić, bo są wyjątkowi, charakterystyczni. I jasne, odejdą ze swoich stanowisk, będą inni. Ale nie będą tacy sami, więc nikt ich nie zastąpi. Niepotrzebnie utożsamiasz bycie niezastąpionym, z byciem potrzebnym. Nie zawsze jedno oznacza drugie.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: adelia » 14 maja 2014, 13:46

Jak to napisała Pawlikowska-Jasnorzewska: lecz widać można żyć bez powietrza. Na początku może nam się wydawać, że ktoś jest niezastąpiony i jakieś miejsce czy w ogóle życie bez kogoś, nie będzie miało sensu albo nie może istnieć, jednak potem okazuje się, że wcale tak nie jest i bez tej osoby jest inaczej, co nie oznacza, że gorzej. Może być nawet lepiej. Mimo że brakuje kogoś, kto kiedyś był, a teraz nie ma, to forum dalej istnieje. I tego nie zmieni odejście użytkowników. Ludzie przychodzą, odchodzą, są dłużej albo krócej - bywają tacy świetni, charakterystyczni, którymi większość się zachwyca, a potem i tak nic z tego nie ma. Nie ma sensu.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 14 maja 2014, 13:52

adelia, to też zależy od osoby. Byli userzy, którzy mieli swoją paczkę. Nagle ważnego elementu paczki zabrało i cała paczka sobie poszła. Widać niektórzy naprawdę sobie nie wyobrażają forum bez kogoś.
Ale masz rację, że brak kogoś nie ma od razu zawalić całości. Będzie inaczej, czasem gorzej, czasem lepiej... kto wie. I np. spróbuj sobie wyobrazić to forum, jakby jednego dnia, każdy aktywny przestał wchodzić. Zakładam, że wchodziliby sami jednopostowcy, aż w końcu forum by zamknięto. Nie jedno forum padło właśnie przez to.

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: adelia » 14 maja 2014, 14:12

Ruta pisze:Nagle ważnego elementu paczki zabrało i cała paczka sobie poszła. Widać niektórzy naprawdę sobie nie wyobrażają forum bez kogoś.
Jesteś pewna powodu ich odejścia? To, że jedna osoba poszła, to wcale nie musi świadczyć o tym, że inni poszli za nią.
Ruta pisze:I np. spróbuj sobie wyobrazić to forum, jakby jednego dnia, każdy aktywny przestał wchodzić. Zakładam, że wchodziliby sami jednopostowcy, aż w końcu forum by zamknięto. Nie jedno forum padło właśnie przez to.
A wyobrażasz sobie to? To chyba musieliby się umówić, że przestają wchodzić i pisać. Nie jest też pewne, że wśród tych sporadycznych, nie znalazłby się ktoś, kto by pisał więcej. Nawet ci jednopostowi czasem potrafią rozruszać dyskusję.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 14 maja 2014, 14:16

adelia pisze:To, że jedna osoba poszła, to wcale nie musi świadczyć o tym, że inni poszli za nią.
Co innego kiedy ostentacyjnie mówią o tym. ;-)
adelia pisze:Nawet ci jednopostowi czasem potrafią rozruszać dyskusję.
Owszem, ale jednopostowiec niestety sam nie pociągnie dyskusji. Niestety ktoś zaangażowany musi ciągnąć za język.
Pisałam na jednym forum tematycznym. I zabrakło tych zaangażowanych. Aktualnie adminka chce oddać komuś forum i nikt nie chce.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Pawian » 14 maja 2014, 20:58

Mysle, ze kluczowym elementem jest ta charakterycznosc, o ktorej wspomniala Ruta, poszczegolnych ludzi. Mysle, ze to jest nie do zastapienia.

Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie
Posty: 3245
Rejestracja: 28 maja 2011, 11:26
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: bułgarskie centrum chujozy

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Iluminacja » 14 maja 2014, 22:29

Ruta pisze:Co innego kiedy ostentacyjnie mówią o tym. ;-)
A kto tak powiedział?

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 14 maja 2014, 22:33

Iluminacja, na naszym forum np. Obwarzanek miała dylematy ze swoimi powrotami (które jak widać się nie udały). Byli kiedyś userzy, których lubiła, ale jak poszli to i Obwarzankowi się odechciało. Wchodziła, znikała.. mówiła, że nie obieca, że wróci, bo kiedyś było inaczej. To tak na naszym forum.

Ale na innych forach też są takie sytuacje.

Usunięty 2094

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Usunięty 2094 » 14 maja 2014, 22:44

Ruta pisze:Obwarzanek miała dylematy ze swoimi powrotami
O, to tak jak ja xD.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Patorek » 15 maja 2014, 12:06

Dafne pisze:
Ruta pisze:Obwarzanek miała dylematy ze swoimi powrotami
O, to tak jak ja xD.

Co to za dylematy? Masz ochotę wchodzisz i piszesz. Nie masz? Nie wchodzisz i nie piszesz.. proste. :hyhy:

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 15 maja 2014, 14:05

Patorek pisze:Co to za dylematy?
Jeśli są ludzie, którzy np. za Tobą tęsknią, których lubisz, ale jednak "to już nie jest tak samo", to możesz mieć dylematy. :P

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Pawian » 16 maja 2014, 15:45

No to mozna utrzymywac z nimi kontakt prywatnie. Wiadmo, bylo sie jakis dluzszy czas na forum, wiele do niego sie wnioslo, to ma sie wyrzuty sumienia odchodzac. Mysle jednak, ze tak naprawde nic tu nikogo nie trzyma. Nawet praca na forum to wolontariat, tak? Oczywiscie wedlug mnie wszyscy co odeszli powinni worcic, ale jezeli juz sobie poszli to trudno. Szkoda, ale bez jakiejs urazy.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 16 maja 2014, 15:47

Pawian, oczywiście. To tylko forum, więc bez presji czy musu. Ale fakt jest faktem. ;)

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Jaśmin » 20 mar 2017, 3:29

W tym momencie nie wyobrażam sobie tego forum bez QueenDream, Leah P, Ruty, Sue, Borcejna, Śniącego, Pawian. To osoby które w ostatnim czasie najwięcej treści i dyskusji tutaj wnoszą. Polubiłam was bardzo i na pewno przykro by było gdyby któreś z was postanowiło odejść.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 20 mar 2017, 10:48

Jaśmin, ej, mnie by tu mogło nie być. I by się jakoś kręciło. I tak już mniej tu mnie.

Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Patorek » 20 mar 2017, 12:18

Ruta, zostań. :zabawa:

Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator
Posty: 30323
Rejestracja: 18 gru 2008, 19:08
Imię: Aldona
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Kraina Marzeń

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: QueenDream » 20 mar 2017, 14:48

Ruta, niby mniej, ale zawsze w jakimś tam stopniu jesteś ;)

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 20 mar 2017, 14:59

QueenDream, jasne, że tak.

Patorek, ależ nie zamierzam sobie stąd iść (nie na zawsze przynajmniej).

Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel
Posty: 783
Rejestracja: 18 kwie 2016, 1:01
Imię: Cornèlia
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Granada, ES

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Jaśmin » 21 mar 2017, 2:12

Niby mniej ale jednak nadal widać Cię tutaj i wnosisz treść, którą się zapamiętuje.

Usunięty 2094

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Usunięty 2094 » 22 mar 2017, 10:50

Sądzę, że nie ma ludzi niezastąpionych. Nie ja, to ktoś inny by tu przyszedł i jakoś by hulało.

Przychodzę tu z sentymentu, ale mam świadomość, że kiedyś przestanę.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 22 mar 2017, 12:06

Ja mam podobnie jak Sue. Przychodzę z sentymentu. Czy kiedyś przestanę.. nie wiem. Być może jak NM upadnie całkowicie.

Usunięty 2094

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Usunięty 2094 » 22 mar 2017, 23:59

Pod tym, że stąd z czasem pójdę kryje się perspektywa pracy czy założenia rodziny.
Sądzę, że forum pójdzie w odstawkę wtedy, bo wielu tu było userów, którzy usamodzielniali się i o forum zapominali. Ja mimo wszystko, czuję się jakąś częścią tej społeczności i tak całkowicie to nigdy o NM nie zapomnę.
Bywały lepsze i gorsze czasy, bardziej kłótliwi userzy i ci również nie sprawili, że stąd odeszłam (jednemu prawie się udało parę lat temu). Forum to jest na tyle fajne, że każdy może dołączyć do dyskusji, o ile wnosi coś ciekawego, jakiś swój punkt widzenia, podczas gdy na innych forach ciężko przebić mur, którym są otoczeni stali bywalce. Tutaj nie ma tego jednoznacznego podziału: nowi vs starzy.

Na pewno brakowałoby mi kilka nicków, bo lubię niektórych ludzi czytać, czerpać od nich i mieć tę świadomość, że i oni ode mnie czerpią. Jednak gdyby postanowili tu nie wchodzić - trudno, życie. Kiedyś wydawało mi się, że forum będzie niczym bez dż., a jednak pojawiły się nowe twarze i jakoś się o niej zapomniało. Wiele wnosiła do tematów, ale jak widać, NM dalej się trzyma. Czasem tylko mi jej brakuje, bo wnosiła wymowę filozoficzną do tematów i było to u niej charakterystyczne. Wnosiła też sporo ciepła, gdzie mi by się tego nie chciało uskuteczniać, chociaż chyba się starałam. Już tak nie jest.

Wiele się zmieniło odkąd tu przyszłam prawie 6 lat temu, po pierwsze, ja sama, a po drugie, tutejsza społeczność. No i profil forum wyraźnie skręcił z tematyki marzycielskiej na społeczno- polityczną. Dziś niewiele ma wspólnego z marzeniami.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 23 mar 2017, 10:02

Sue, jest tu sporo osób, które się usamodzielniło i jednak dalej piszą.

Usunięty 2094

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Usunięty 2094 » 23 mar 2017, 11:36

Ruta, dż. jednak się usamodzielniła i co - pyk, ni ma.
Pawiana też jakoś mniej...

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Ruta » 23 mar 2017, 12:14

Sue, mnie, ale nie znaczy, że w ogóle
poza tym co do dż. nie wiem czy wiesz, ale były problemy by się tu mogła zalogować. tak jakby jej IP odrzucało.. na innych forach ją widziałam..
teraz ma dużo nauki no i doszło nowe maleństwo.. (ostatnio z nią pisałam). Ale tu znajdziesz też mężatki i osoby mające rodzinę... i mają czas wpaść i popisać.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Peggy_Brown » 23 mar 2017, 20:39

Rodzina nie jest wyznacznikiem spędzania czasu w internecie. Podobnie jak praca. Wszystko zależy od osoby, która chce coś w nim zrobić.
Ale to prawda, że wiele osób odeszło osiągając już pewien wiek. Pamiętam kilka osób, z którymi chętnie wymieniłabym teraz wiadomości, a jedyny sposób na to to gadu gadu, którego nawet nie pamiętam. I oni pewnie też go nie używają. Było wiele takich osób. O Dż mi teraz przypomniałyście i fajnie słyszeć, że ma drugie maleństwo. Dobrze wiedzieć czasami jak się zmienia życie niektórych ludzi.

Ale teraz wydaje mi się, że nie ma takiej osoby bez której sobie nie wyobrażam forum. Może dlatego, że nie spędzam na nim wiele czasu, że nie znam na tyle użytkowników i jest mniej rozmów na Sb. Ludzie są, odchodzą. Tak jak w życiu. Też kiedyś nie sądziłam, że przyjdzie czas, że w moim życiu nie będzie kilku osób, a jednak się doczekałam. I co? Życie płynie dalej, tak samo jak będzie płynęło forum.

Sądzę też, że przyjdzie czas, że sama już tak na dobre przestanę tu zaglądać. A takich chwilowych przerw było wiele. Ale właśnie przyjdzie moment, w którym odpuszczę wszystkie takie zajmowacze czasu.

Usunięty 2094

Re: Bez kogo nie wyobrażacie sobie tego forum? ^ ^

Post autor: Usunięty 2094 » 23 mar 2017, 21:12

Ja oczywiście nie twierdzę, że gdy ktoś zakłada rodzinę, automatycznie rezygnuje całkowicie z forów. Przeczy temu chociażby wielki boom na fora kobiece (których jestem przeciwniczką z pewnych względów :oczami: ). Jednak częstotliwość wpadania i udziału w dyskusji może być mniejsza. Co innego wpadać, co innego dyskutować. Z kolei, gdy wpada się po dłuższej przerwie, jest się czym pochwalić. Mi samej byłoby miło wpaść po dłuższej przerwie i mówić jak fajnie mi się wiedzie albo słuchać o tym jak komuś się dobrze powodzi.
Peggy_Brown, to zależy jaką kto ma pracę... jeśli ktoś pracuje po 12 godzin, ciężko o aktywność w necie. Sama mam znajomą piszącą na jednym forum, ale z powodu pracy, do której chodzi 7 dni w tygodniu, nie ma czasu na częste wpadanie tam.

Poza tym, mi się wydaje, że trochę priorytety się zmieniają, kiedy ktoś np. żyje tylko pracą i rodziną.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości