Dlaczego nie lubimy TVNu?

Bądź na bieżąco, dowiedz się jaką nowiną aktualnie żyje świat. Co nowego w polityce, gospodarce, wśród gwiazd. Miejsce na gorące ploteczki, ale także rzeczowe dyskusje!
Usunięty 5938

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Usunięty 5938 » 25 lis 2016, 15:14

Śniący pisze: No może za wyjątkiem telewizji TRWAM, bo to katolicka stacja i tam głoszą cały czas prawdę, a przez to są ataki na tą stację telewizyjną, ponieważ dla niektórych ludzi jest niewygodne, gdy ta stacja mówi o nich prawdę.
Panie Śniący, żarty sobie Pan robisz? A może gładko łykasz Pan to bigoteryjne g...no jakie serwuje wspomniana przez Pana stacja i jest Pan głęboko przekonany, że to prawda objawiona?
To, że jakaś stacja jest KATOLICKA wcale nie oznacza, że głosi całą prawdę i tylko prawdę. Wręcz przeciwnie. Przecież tv Trwam to tuba propagandowa określonej opcji politycznej (radykalnych, klerykalnych prawiczków).

Podzielam zdumienie Leah P, co do faktu braku bana dla Pana Śniącego.

Seer
Bujający w obłokach
Posty: 203
Rejestracja: 22 maja 2012, 10:15
Imię: Marcin

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Seer » 27 lut 2017, 22:01

Dla mnie TVN jest stacją nieco kiczowatą jak Polsat z tymi swoimi wszystkimi paradokumentami. To stacje nastawione na zysk i ciężko przypisywać im specjalnie jakieś ciągoty polityczne - mają się ładnie sprzedawać. Tak się jednak dzieje, że swoje serwisy informacyjne stancje komercyjne mają na lepszym poziomie niż te, które szczycą się tym, że złapały Pana Boga za nogi.

kasza123
Posty: 2
Rejestracja: 15 mar 2017, 11:14
Imię: Rafał
Płeć: Mężczyzna

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: kasza123 » 15 mar 2017, 11:18

Przecież nikt nie każe wam oglądać tej telewizji to, że podają takie wiadomości jakie podają to już ich sprawa wiec nie musicie tych "faktów" oglądać, ale według mnie warto czasem obejrzeć wiadomości z kilku stacji, bo i tak każda stacja daje nam te wieści jak chce, taka jest moja skromna opinia.
Pozdrawiam serdecznie :)

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Śniący » 15 mar 2017, 12:03

rytygier pisze:
Śniący pisze: No może za wyjątkiem telewizji TRWAM, bo to katolicka stacja i tam głoszą cały czas prawdę, a przez to są ataki na tą stację telewizyjną, ponieważ dla niektórych ludzi jest niewygodne, gdy ta stacja mówi o nich prawdę.
Panie Śniący, żarty sobie Pan robisz? A może gładko łykasz Pan to bigoteryjne g...no jakie serwuje wspomniana przez Pana stacja i jest Pan głęboko przekonany, że to prawda objawiona?
To, że jakaś stacja jest KATOLICKA wcale nie oznacza, że głosi całą prawdę i tylko prawdę. Wręcz przeciwnie. Przecież tv Trwam to tuba propagandowa określonej opcji politycznej (radykalnych, klerykalnych prawiczków).

Podzielam zdumienie Leah P, co do faktu braku bana dla Pana Śniącego.
A więc, Panie Rytygier, to właśnie telewizja TRWAM i RADIO MARYJA głosi największą prawdę, ponieważ sprzeciwia się złu, złodziejstwom, oszustom, a wiemy o tym, że Polska nie należy do uczciwych krajów.
Fakt, że w żadnej stacji telewizyjnej nie mówi się całej prawdy i my tak naprawdę nie wiemy, co jest kłamstwem, a co prawdą, bo zwykli widzowie tych stacji tego nie sprawdzą.
Co do TVN-u, niby są takie ataki na tą stację, że to całkowicie zakłamana stacja w Polsce, ale tak chyba nie jest do końca?
Nie jest tak, że w każdej stacji telewizyjnej pokazują same kłamstwa i manipulację.

I tak naprawdę, to nie dotyczy tylko TVN-u, bo w Polsce mamy chyba większość zagranicznych stacji telewizyjnych?
Internet też internautom nie ukazuje całej prawdy i można, chociażby popatrzeć na takie portale, jak: "Onet.pl", "Interia.pl" i "Wirtualna Polska".
Te portale, z tego co wiem też są dość mocno krytykowane przez ludzi, przez internautów.

A jeżeli chodzi o jakiegoś bana dla mnie, to byłby on nieuzasadniony, a jest to tylko "czepianie się" mojej, wolnej wypowiedzi, no ale ja ust komuś na siłę nie zamknę.

Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach
Posty: 356
Rejestracja: 29 cze 2014, 18:36
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Filip » 15 mar 2017, 12:05

Leah P pisze:
No może za wyjątkiem telewizji TRWAM, bo to katolicka stacja i tam głoszą cały czas prawdę, a przez to są ataki na tą stację telewizyjną, ponieważ dla niektórych ludzi jest niewygodne, gdy ta stacja mówi o nich prawdę.
XDDDDDD
Czemu nikt nadal nie zbanowal tego trolla?
Tolerancji koleżance brak. Dlatego domagasz się bana, za dopuszczalną i nikogo nie obrażająca wypowiedź.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Śniący » 15 mar 2017, 12:41

No właśnie ja tego nie rozumiem, że ktoś domaga się zbanowania niewinnego użytkownika, który nikogo nie obraża, jest kulturalny i ma prawo do własnych przemyśleń w wypowiedziach.
Ale akurat ta koleżanka jest chyba złośliwa wobec mnie i ta jej "złośliwość" też nie jest uzasadniona.

Ale wróćmy już do tematu, my, widzowie i tak nie mamy żadnego wpływu na wszelkie manipulacje i zakłamania w telewizji, w radiu i w gazetach.
Oglądamy to, co jest w telewizji i innej telewizji w Polsce nie mamy.
Jestem całkowicie za tym, żeby nie dawać wiary we wszystko, co ukazują w telewizji, w gazetach i trzeba do niektórych informacji podchodzić rozważnie.
Co nie znaczy, że nie mamy oglądać telewizji, informacji, wiadomości. I co ciekawe, mimo tej krytyki, nie tylko na TVN, jakoś wiele stacji w telewizji, niektóre "programy", cieszą się dużą popularnością wśród widzów.

Zdania, jak zawsze na temat telewizji, różnych informacji są różne i przeciwnicy zawsze będą negatywnie i krytycznie nastawieni do niektórych stacji telewizyjnych.
Tylko ja trochę nie rozumiem, dlaczego KATOLICKIE RADIO I TELEWIZJA jest tak krytykowane, i to w samej Polsce przez wielu ludzi, którzy, w sposób negatywny przedstawiają RADIO MARYJA i TELEWIZJĘ TRWAM?
Czy to źle, że ta telewizja i radio sprzeciwia się złu, kłamstwom, pazerności, chciwości i złodziejstwom?
No a to, że np. w "Rozmowach niedokończonych", w TELEWIZJI TRWAM i RADIU MARYJA, zaprasza się różnych gości, przedstawicieli prawa, polityki i rozmawia się z nimi na ważne tematy, dotyczące naszego kraju, to jest źle?
Owszem, nie każdy z zaproszonych gości do ich studia musi o czymś mówić prawdę i tak na pewno jest, a sam oglądam czasem "Rozmowy niedokończone", bo poruszają tam ciekawe i potrzebne tematy, ale czy sam Dyrektor Rydzyk i inni pracownicy-księża, którzy pracują w tych mediach, mają jakikolwiek wpływ na prawdziwość wypowiedzi swoich gości w studiu?
Księża tylko im zadają pytania i ich słuchają, ale co oni odpowiedzą, jak będą się wypowiadali, to na to nie ma się wpływu, bo każdy sam odpowiada za swoje słowa.

Przecież, zarówno sam Ojciec Rydzyk, jak i inni księża w tych mediach też chcą znać prawdę na wiele tematów, domagają się tego i po to istnieje ta telewizja i radio.
Ja bym nie krytykował KATOLICKIEJ TELEWIZJI, tylko bardziej tych, których ta telewizja zaprasza na rozmowy.
Są to media, które służą prawdzie, uczciwości, tylko problem polega na tym, że w samej Polsce jest wielu przeciwników tym mediom, tej telewizji i radiu, są ataki na MEDIA KATOLICKIE, bo komuś się nie podoba, że o kimś się mówi prawdę i wytyka się czyjeś błędy.

A kto się temu sprzeciwia i komu się to nie podoba? Różnego rodzaju krętaczom, złodziejom i takim, którzy stawiają sobie zyski i materializm na pierwszym miejscu, a Boga i wiarę mają daleko w tyle.

Taka jest prawda i tak to wygląda.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Leah P » 15 mar 2017, 13:29

Sniacy, twoje posty zwyczajnie wygladaja jak trolling albo jakbys mial ograniczony poziom inteligencji socjalnej i ciezko sie to czyta. Bo nie wydaje mi sie, by zdrowy czlowiek mogl twierdzic, ze jakakolwiek telewizja lub radio zawsze mowi prawde, a dodatkowo twierdzenie, ze musi tak byc, bo jest to telewizja lub radio zwiazane z religia, jest zwyczajnie idiotyczne. Radio i telewizja to przede wszystkim biznes. Tak samo jak gazety i wszelkie inne media. Wplatywanie w to religii przez same te media jak dla mnie jest zwyczajnie podejrzane i traci grubymi przekretami.

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Śniący » 15 mar 2017, 14:23

Leah P pisze:Sniacy, twoje posty zwyczajnie wygladaja jak trolling albo jakbys mial ograniczony poziom inteligencji socjalnej i ciezko sie to czyta. Bo nie wydaje mi sie, by zdrowy czlowiek mogl twierdzic, ze jakakolwiek telewizja lub radio zawsze mowi prawde, a dodatkowo twierdzenie, ze musi tak byc, bo jest to telewizja lub radio zwiazane z religia, jest zwyczajnie idiotyczne. Radio i telewizja to przede wszystkim biznes. Tak samo jak gazety i wszelkie inne media. Wplatywanie w to religii przez same te media jak dla mnie jest zwyczajnie podejrzane i traci grubymi przekretami.
A czy to nie jest obrażanie drugiego użytkownika, i to niesłusznie?
Bo ja myślę, że to jest obrażanie ze złośliwością innego użytkownika, a ja na to godził się nie będę.

Ale tu nie jest miejsce na sprzeczki i wyjaśnianie bzdur, kierowanych w moim kierunku. :krzeslem:

Usunięty 2094

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Usunięty 2094 » 15 mar 2017, 14:38

To nie jest obraza a stwierdzenie faktu, bo Sniacy akurat jest trollem co robi z siebie ofiarę i jojczy jak to inni go oceniają. Nie karmijmy trolla, ja ignoruje jego wypowiedzi bo to takie bzdury ze glowa mała. :D

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Śniący » 15 mar 2017, 14:43

A dodając coś do tej dyskusji, czy ja twierdziłem, że każda stacja telewizyjna, radio i gazety przekazują całą prawdę widzom?
Bo coś mi się wydaje, że ja nic takiego nie twierdziłem.

Jeszcze należałoby odróżnić w telewizji i w niektórych stacjach, a szczególnie w regionalnych stacjach, takich jak: TVP Warszawa, TVP INFO, niektóre reportaże, dokumenty, które, moim zdaniem są jak najbardziej wiarygodne dla widzów.
Bo uogólnianie wszystkich stacji i reportaży, jakie tam ukazują, że są złe, zakłamane, że manipulują, to chyba na miejscu nie jest.
Ja z wielką chęcią lubię oglądać takie reportaże, właśnie w regionalnych stacjach i programy dokumentalne, jakich w tych stacjach jest najwięcej puszczanych.

Natomiast, jeżeli ktoś używa prawidłowo swojego rozumu i ogląda takie reportaże w tych stacjach regionalnych, ogląda reportaże kryminalne, które się dzieją niemal codziennie wokół nas, to też powinien wiedzieć, że i dziennikarzom, reporterom, którzy ukazują takie dramaty, i policji, prokuraturze nie wolno wszystkiego ujawniać publicznie, bo jest to na etapie dowodów i prowadzonego śledztwa w takich sprawach. Więc widzowie niewiele się dowiedzą w takich sprawach, dramatycznych, kryminalnych.
I w takich przypadkach to nie jest tak, że reporterzy nie chcą powiedzieć, jak to wyglądało, jak było, tylko nie mogą wszystkiego ujawnić publicznie, bo poważne śledztwa są prowadzone anonimowo.

Także, nie wszystko jest nieprawda i manipulacją, ale nikt z widzów i tak nie będzie wiedział, co może być prawdą, a co nie.
Ludzie tylko oglądają i mogą wyciągać wnioski z tego, co widzą i słyszą w mediach.

Co do "biznesu w mediach", to prawda i ja tego nie kwestionuje, bo prawie każda stacja telewizyjna jest finansowana z ogromnych miliardów, a każdy dziennikarz nie zarabia mało, bo pracuje publicznie i sobie liczy za to nie małą stawkę.
I tutaj też miałbym pewne zastrzeżenia, co do zarobków dziennikarzy, bo nie wiadomo tak naprawdę, kto finansuje te media, i czy to jest tak do końca uczciwe.

Ale ja tego nie wiem, bo się na tym w ogóle nie znam.

-- śr 15 mar, 2017 15:51 --
Dafne pisze:To nie jest obraza a stwierdzenie faktu, bo Sniacy akurat jest trollem co robi z siebie ofiarę i jojczy jak to inni go oceniają. Nie karmijmy trolla, ja ignoruje jego wypowiedzi bo to takie bzdury ze glowa mała. :D
Ale ja Ci, dziewczyno nie zabraniam ignorować moich wypowiedzi i jest mi to, szczerze mówiąc, obojętne.
Ja na Twoje wypowiedzi również nie będę zwracał uwagi i będzie sprawiedliwie.
Ale ani Ty, ani druga koleżanka nie macie takiego prawa czepiać się, i to samych bzdur, które nie mają uzasadnienia w moich wypowiedziach.
To jest nie ok i nie w porządku. A jak ktoś sam w sobie nie chce widzieć nieprawidłowości, nie chce się do nich tak normalnie przyznać, tylko jest błędnie przekonany, to czy można na siłę zmienić czyjeś myślenie?
Nie ma w tym żadnej logiki, a powinna być.

Nie chcę też wypowiadać się nie na temat, bo wolę trzymać się regulaminu.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Leah P » 15 mar 2017, 18:40

A dodając coś do tej dyskusji, czy ja twierdziłem, że każda stacja telewizyjna, radio i gazety przekazują całą prawdę widzom?
Bo coś mi się wydaje, że ja nic takiego nie twierdziłem.
No może za wyjątkiem telewizji TRWAM, bo to katolicka stacja i tam głoszą cały czas prawdę, a przez to są ataki na tą stację telewizyjną, ponieważ dla niektórych ludzi jest niewygodne, gdy ta stacja mówi o nich prawdę.
To by bylo chyba na tyle :D

Awatar użytkownika
Śniący
Łapacz chmur
Posty: 833
Rejestracja: 21 wrz 2016, 16:40
Imię: Konrad
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Nieciekawe miejsce...

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Śniący » 16 mar 2017, 9:54

No a wracając jeszcze na krótko do radia MARYJA i telewizji TRWAM, jest tam też audycja, która się nazywa "Po stronie prawdy".
Jak sama nazwa wskazuje, dziennikarze, którzy tam pracują, pokazują ważne sprawy społeczne, dążą do prawdy, do ukazywania wszelkich patologii w naszym kraju, tylko czy im się to udaje?

Wystarczy sobie popatrzeć na tą audycję i jest ona nadawana chyba w każdy wtorek o godz. 17.00 w telewizji TRWAM.
Jakie tam są poruszane sprawy, nieprawidłowości i niesprawiedliwość w Polsce.

A to, czy ktoś będzie wypowiadał prawdziwe słowa, występując w takiej audycji, będzie kręcił, żaden ksiądz nic poradzić na to nie może. Sama telewizja TRWAM i radio MARYJA dążą do ukazywania prawdy w Polsce, ale też są bezsilni wobec wrogów i przeciwników, którzy nie akceptują takiej, katolickiej telewizji.

Natomiast, temat jest głównie o TVN-nie i ja oglądam czasami tą stację w telewizji, ale i mi nie za bardzo się stacja ta podoba. To już wolę bardziej POLSAT.
Ani ja, ani nikt inny w tym kraju, którzy oglądają telewizje, nic nie poradzą na wszelkie manipulację i niektóre kłamstwa, kierowane do widzów.
Można też w ogóle nie oglądać żadnej stacji i telewizji, bo każdy ma taki wybór, ale mogę zapewnić, że Internet również nie będzie informował ludzi o zbyt wiarygodnych sprawach i wydarzeniach.
I można też nie czytać żadnych informacji na stronach internetowych, nie wspominając już o: "Onet.pl", "Interia.pl" i "Wirtualna Polska".

makacel
Posty: 6
Rejestracja: 31 lip 2017, 14:59
Imię: Anna
Płeć: Kobieta

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: makacel » 31 lip 2017, 15:08

TVN jest dość... mało obiektywny. TVP ma odchyły w drugą stronę, a chyba najbardziej rzetelny jest Polsat.

Awatar użytkownika
dimebag
Posty: 5
Rejestracja: 01 wrz 2017, 23:38
Imię: uncountable
Płeć: Mężczyzna

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: dimebag » 02 wrz 2017, 13:51

Wolę Tvn od Tvp, z drugiej strony, jeśli szukam informacji na jakiś temat śledzę wyłącznie serwisy internetowe.
Tvn nie lubię przez reklamy, programy niskiej jakości i zdecydowanie nie interesująca mnie ramówkę w dozinach wieczornych.

Usunięty 6862

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Usunięty 6862 » 04 sty 2018, 21:51

Bo mam dekoder i tani abonament ale widocznie za tani bo nie ma TVN24.Ale jak nie chcą aby ich oglądać to ich strata...niech nadal się szerzy nacjonalizm ...?!

Awatar użytkownika
goodaz
Marzyciel-Gaduła
Posty: 64
Rejestracja: 13 sty 2018, 19:23
Imię: Pati
Płeć: Kobieta

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: goodaz » 15 sty 2018, 21:23

TVN i Polsat dużo się zmieniły od czasu kiedy oglądałam te stacje, czyli ponad 10 lat temu. Teraz jak włączę jak moja mama mnie odwiedza to praktycznie cały dzień lecą Trudne Sprawy, Dlaczego ja i inne tego typu programy.

Kiedyś uwielbiałam oglądać TVN (lub Polsat*), tylko dlatego że puszczali Z archiwum X i W11. :swirus:

*nie pamiętam czy puszczali te programy w TVN czy na Polsacie, chociaż wydaje mi się, że TVN.

kana12
Posty: 3
Rejestracja: 06 mar 2018, 8:37
Imię: Barbara
Płeć: Kobieta

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: kana12 » 06 mar 2018, 9:03

Lubiłam TVN, choć wyczuwałam pewną antypolskość i przeszkadzało mi lansowanie chamstwa.
Obecnie jestem oburzona tą nagonką na ustawę IPN. Na oskarżanie Polaków o holokaust.
Olejnik w rozmowie z naczelnym rabinem w Polsce, aż krzyczała, gdy on coś dobrego powiedział o Polakach.
To jakiś tam minister się myli? to premier się myli? ...po tych słowach, rabin się wycofał...
Pozostali ?
Aż kipieli z wściekłości, że ktoś podważa ich nową wersję historii. Skandal.
Od dziś nie lubię TVN.

Awatar użytkownika
marzanna
Extra marzyciel
Posty: 592
Rejestracja: 30 kwie 2012, 10:45
Płeć: Kobieta

Re: Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: marzanna » 06 mar 2018, 16:11

A ja jestem wierna i Polsatowi i TVN-owi,a ostatnio TV4,czasami skaczę po kanałach jeśli jest coś ciekawego. Co do samego TVN-u , mnie on nie przeszkadza,jeśli leci w nim coś co mnie nie interesuje - nie oglądam,oglądam tylko te programy które mi pasują. A reklamy ? - no cóż one były,są i będą,a że są coraz dłuższe i jedne i te same? - czy my mamy na to jakikolwiek wpływ? po to są te reklamy, ponieważ jak wiemy, telewizja czerpie z nich zyski, zresztą w Niemczech,czy Austrii przerywniki na reklamy są bez przerwy i są naprawdę denerwujące,bo długie. :)

Usunięty 2094

Dlaczego nie lubimy TVNu?

Post autor: Usunięty 2094 » 25 mar 2018, 11:14

Do niedawna jedynym sensownym programem (na tle pozostałych, oczywiście) była Uwaga. Gdzieś niekiedy przy kolejnych odcinkach widziałam jakąś myśl przewodnią opatrzona jakąś moralnością. Obecnie i ten program mnie nieco bulwersuje, gdy przedstawia się go w podkoloryzowany sposób, szukając kozła ofiarnego. W taki sposób i moj zawód jest przedstawiany jako najgorsze zło, co nie jest, jakby to ująć, racjonalne. Slucha się jednej strony, a drugą oskarza lub pomija. Dziecinada... xD

O reszcie programów się nie będę wypowiadać, bo pojawienie się w ramówce takich paździerzy jak Hipnoza czy Iron Majdan określa poziom tej stacji wystarczająco. :P

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości