Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Poznajecie?

Jeśli muzyka jest całym Twoim światem, bądź znaczącym jego elementem, wprowadź nas do niego i sam sprawdź w jakich dźwiękach jest nasz.

Poznajecie?

Postautor: CzechThisOut » ndz 23 mar, 2014 11:28

Pamiętam, że jeszcze kiedy sam nie zacząłem interesować się szukaniem muzyki, która by mi odpowiadała, jako dzieciak (podobnie jak inne dzieciaki w szkole) oglądałem sobie Idola. Ci, którzy pamiętają pierwszą edycję na pewno kojarzą Panią Flintę, a także jedną z bardziej znanych jej piosenek.

A dlaczego o tym piszę?

Będąc sobie na przerwie obiadowej w mojej ulubionej budce z kebabem, usłyszałem w radio dokładnie ten sam utwór, tyle tylko że...w języku czeskim :D

Tekst dość podobny, tytuł znaczy "Świetny pomysł" - pełnego tłumaczenia nie robię, chyba że ktoś będzie chętny.

To wszystko przypomniało mi jeszcze o tym, że Serbska wokalistka - Ana Stanić również nagrała taki utwór:D

Tytułu nie trzeba tłumaczyć chyba :) Jeśli kogoś interesuje tekst, to mogę pokusić się o przetłumaczenie.

No ale do samego tematu, co myślicie o takim powielaniu piosenek? Miło, że polska piosenka spodobała się tak bardzo, że powielono ją dwa razy. Chociaż fajnie by było, gdyby artyści mówili o tym, skąd piosenka właściwie pochodzi.

Ps. Polacy też często powielają utwory. Takie kawałki jak "Ostatnia Nocka" czy "Miasto budzi się" - są coverami piosenek z krajów byłej Jugosławii :)
Do you think what I'm thinking?
I think that they're thinking that we care about what they think.
But don't you think that their thinking about all this thinking a little too much?
CzechThisOut
Bujający w obłokach

Has thanked: 2 times
Have thanks: 8 times
Imię: Olaf

Re: Poznajecie?

Postautor: gonzo84 » pn 24 mar, 2014 09:36

Ewelinę Flintę jeszcze jakiś czas temu można było usłyszeć w radiu, a teraz jakby zupełnie znikła. Szkoda bo ma bardzo fajny głos. A utwór całkiem fajny :)
gonzo84
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Romek

Re: Poznajecie?

Postautor: Leah P » pt 10 mar, 2017 13:34

O, mozna by wykorzystac ten temat do przypomnienia sobie innych piosenek. Pamietacie jakies hity sprzed lat, o ktorych wszyscy zapomnieli? Podzielcie sie :D
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah
Medals: 1

Wróć do Muzyka