Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Liczba postów pod awatarem

Masz jakiś pomysł? A może znalazłeś błąd? Możesz napisać o tym tutaj.

Czy jesteś za wprowadzeniem liczby postów pod avatarem ?

Tak.
8
44%
Nie.
5
28%
Nie mam zdania/Jest mi to obojętne
5
28%

Liczba głosów : 18

Liczba postów pod awatarem

Postautor: Redo26 » śr 08 lut, 2017 18:40

Jako nowy user mam pewne trudności z przyjęciem hierarchii i pozycji userów na forum, nie wiem kto się udziela więcej, a kto mniej. Na niektórych forach bardzo pomocnym wskaźnikiem jest liczba postów pod awatarem. Dlaczego na naszym forum ona nie istnieje ? Mogłaby być to bardzo fajna i pomocna zmiana dla nowych użytkowników. O ile żaden z userów nie zacząłby spamować aby tylko nabić jak największą liczbę postów :)

Z góry dziękuję Szanownym Administratorom za rozpatrzenie prośby.

Pozdrawiam
"Ale dosyć już o mnie. Mów, jak Tobie mija
czas - i czy czas coś znaczy,
gdy się jest Tobą."

Stanisław Barańczak ~ "Widokówka z tego świata"
Awatar użytkownika
Redo26
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 4 times
Have thanks: 0 time
Imię: Radosław

Re: Liczba postów pod awatarem

Postautor: Dafne » śr 08 lut, 2017 19:10

Redo26, posty usera oraz ich liczbę możesz zobaczyć klikając na profil danego usera.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: Redo26 » śr 08 lut, 2017 19:15

Dafne pisze:Redo26, posty usera oraz ich liczbę możesz zobaczyć klikając na profil danego usera.

Sugeruję, że wprowadzenie ich liczby pod awatarem będzie dużo wygodniejsze :)
gdy się jest Tobą."

Awatar użytkownika
Redo26
Marzyciel-Gaduła

Postautor: Suicider » śr 08 lut, 2017 19:21

Redo26, ten temat był już wielokrotnie poruszany, jedni byli za, inni przeciw.
I tak w sumie to mi jest to obojętne.
Wyznacznikiem ,,stażu'' są raczej bardziej listy podziękowań :D

Np. patrzysz na rangę i liczbę otrzymanych podziękowań u Dafne i już wiesz że jest tu bardzo, bardzo długo :D
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 24 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Postautor: Mia » czw 09 lut, 2017 10:26

Redo26 pisze:Na niektórych forach bardzo pomocnym wskaźnikiem jest liczba postów pod awatarem.
wiesz kiedyś też tak myślałam, ba, sama wyszłam z taką propozycją w innym temacie, przytoczę odpowiedzi:

Mia pisze:przepraszam, nie trafiłam nigdzie na zmiany dotyczące... hmm, braku liczby postów pod danym użytkownikiem.. obecnie są takie suche dane "rejestracja, lokalizacja, podziękowania, płeć, marzenia, itd "
a liczba napisanych postów? trzeba wejść specjalnie w czyjś profil żeby wiedzieć ile osoba ma postów.. czemu to zostało usunięte? nie rozumiem.. co w tym takiego jest złego i niedobrego, że liczba postów nie ma znaczenia? i czy to wróci?!

QueenDream pisze:Usunięte to zostało ze względu na to, żeby nowi userzy nie czuli się niekomfortowo, patrząc na ludzi którzy mają po kilka tysięcy postów.
Dzięki temu w pewnym sensie wyjadacze są na równi ze zwykłymi userami.

Mia pisze:jacy nowi userzy? czy wpłynęło takie zażalenie? serio?
yy..jak tu przyszłam w styczniu to były te posty i elegancko, znacznie później tu przychodzę i co..
nie umiem się oswoić.. tak dziko wręcz.. tylko dzięki licznikowi u góry wiem ile napisałam postów..

QueenDream pisze: tak, były takie zażalenia jakiś czas temu(w sensie jeszcze jak na forum udzielało się więcej osób).

Ruta pisze:Jak ja to kocham, że przychodzi jakaś osoba i narzeka, że czegoś nie ma. Albo, że coś jest. Nie da się dogodzić wszystkim naraz.
A włączanie czy wyłączanie co chwilę jakiś dodatkowych opcji mija się z celem.

i teraz z perspektywy czasu podpisuję się rękami i nogami pod tym co kiedyś napisała QuennDream,
na początku faktycznie było mi dziko, pewnie tak jak teraz Tobie, ale wiesz co, właśnie na innych forach ten licznik postów praktycznie zawsze jest, po co to komu? sama Quenn ma ich (już czy jeszcze?:P) 30 tys postów.. a ja słaba trzycyfrowa liczba :P a jednak bez tego licznika jest zdecydowanie dużo lepiej, bo każdy jest równy, nikt nie patrzy na liczbę postów i to serio nie jest najważniejsze bo najważniejsze jest to co napisała Pawian:

Pawian pisze:Jako typowy forumowicz, ktory nie ma tutaj ambicji zwiazanych z tym forum, wolacy po prostu sobie troche podyskutowac.... w sumie wszystko o czym dyskutujecie by "ulepszyc forum" jest dla mnie bardzo nie istotne. Najwazniejsze sa dyskusje, wazne by byly, by mozna bylo sie wbic w temat i wrzucic swoje 5 groszy. Mozecie zmienic kolory na rozowo srakowaty, ale jezeli nadal beda dyskusje w tematach, to nadal bede sie udzielac.
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 29 times

Postautor: Ruta » pt 10 lut, 2017 00:09

Mia pisze:bez tego licznika jest zdecydowanie dużo lepiej, bo każdy jest równy, nikt nie patrzy na liczbę postów i to serio nie jest najważniejsze

O to.
Na małych forach aż tak się to nie rzuca w oczy, natomiast na forum z takim stażem i wieloletnimi userami... sama czułabym niemałą presję gdybym weszła na forum starych wyjadaczy.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Krzysiekkk » pt 10 lut, 2017 03:56

Ruta pisze: sama czułabym niemałą presję gdybym weszła na forum starych wyjadaczy.

Ja i bez tych liczb świadczących o tysiącach napisanych postów czuję ogromny respekt i bojaźń przed starymi wyjadaczami i doświadczonymi wyjadaczkami :zawstydzony:
Awatar użytkownika
Krzysiekkk
Początkujący marzyciel

Imię: Krzysiek
Marzenie: Wiele

Postautor: Dafne » pt 10 lut, 2017 08:46

Krzysiekkk, stałych userów nie musisz się obawiać, mają takie same prawa jak nowicjusze, podlegają temu samemu regulaminowi... Jeśli przyjrzysz się naszej społeczności, zauważysz, że tutaj nie ma tak zwanego TWA, lizania tyłków i słodzenia. A to sprawia, że nowicjusz ma szansę się przebić. ;)
dum spiro, spero

Postautor: Borcejn » pt 10 lut, 2017 12:02

Dafne pisze:Jeśli przyjrzysz się naszej społeczności, zauważysz, że tutaj nie ma tak zwanego TWA, lizania tyłków i słodzenia. A to sprawia, że nowicjusz ma szansę się przebić. ;)
A przez co ma się przebijać, skoro żadnego TWA nie ma? :swirus:

Ja myślę, że ten licznik mógłby być i mogłoby go nie być, a jeśli chcemy upierać się przy tym, że mamy na forum demokrację, to w głosowaniu powinny wziąć udział więcej niż trzy osoby. Pokażcie, że ta sprawa jest dla Was ważna!
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Has thanked: 71 times
Have thanks: 28 times

Postautor: Ruta » pt 10 lut, 2017 15:09

Podpisuję się pod Dafne.Też uważam, że każdy powinien być tu równy i nie powinien się przejmować dystansem stażu czy ilości postów.
Jak dla mnie pod avem mogłoby nie być nawet i nic. Raczej się tym nie sugeruję tutaj. Są po prostu osoby z którymi lubię dyskutować lub niekoniecznie.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Dafne » pt 10 lut, 2017 16:38

Borcejn pisze:A przez co ma się przebijać, skoro żadnego TWA nie ma?
Już się nie czepiaj. Przebić się przez grono stałych wyjadaczy nie jest u nas trudno. Wystarczy spojrzeć na Ailen czy Leah. Dość szybko się zadomowiły, zaczęły dyskutować i są rozpoznawalne. Więc dla chcącego nic trudnego, a takie jojczenie, że są stali userzy, ojejciu. No wszędzie są! Ale czy trzeba chować głowę w piasek, bo widzi się kilka (dosłownie) stałych nicków?

Zagłosowałam na Nie. Dlaczego? Nie są mi potrzebne posty, żeby ocenić kto jest nowy a kto się u nas zadomowił.
Poza tym ilość postów nie świadczy o ich jakości.
dum spiro, spero

Postautor: Borcejn » pt 10 lut, 2017 22:38

A ja zagłosowałem na tak, żeby bardziej zdopingować ludzi do głosowania w ankiecie. :swirus:
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Postautor: _Magnolia_ » sob 11 lut, 2017 12:09

Mnie wisi czy ktoś ma 1000 czy 1 post, najważniejsze, żeby taka osoba pisała ciekawie.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times
Medals: 1

Postautor: Leah P » sob 11 lut, 2017 13:41

Zaglosowalam na nie, bo uwazam, ze nie jest to potrzebne. Na kazdym innym forum, na ktorym bylam, przeszkadzalo mi to na poczatku, pisalam tez posty tylko po to, by zobaczyc wiekszy numerek przy swoim profilu. Duzo lepiej czuje sie, piszac bardziej swobodnie, bez nacisku na liczby.

For this message the author Leah P has received thanks:
Mia(pn 13 lut, 2017 09:01)
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Have thanks: 36 times
Imię: Leah

Postautor: Gully Foyle » pn 13 lut, 2017 10:35

Leah P pisze:Zaglosowalam na nie, bo uwazam, ze nie jest to potrzebne. Na kazdym innym forum, na ktorym bylam, przeszkadzalo mi to na poczatku, pisalam tez posty tylko po to, by zobaczyc wiekszy numerek przy swoim profilu. Duzo lepiej czuje sie, piszac bardziej swobodnie, bez nacisku na liczby.

Zdecydowanie zgadzam się z Leah P, dlatego głosuję na nie. Gdyby każdy widział ile kto ma postów to mogło by dojść do rozpoczęcia praktyk sztucznego ich nabijania w celu śrubowania swojego wyniku. A bez tego każdy może obejrzeć sobie profil danego usera i trochę lepiej go poznać. Wszyscy powinni umieć stwierdzić czy ktoś jest tu długo czy dopiero zaczyna. Z kolei jeśli nikt nie będzie znał ilości postów, to nadal będzie istniała pewna "równość" i nie będzie traktowania innych osób ze swoistą wyższością przez wzgląd na ilość postów.
“Gully Foyle is my name
And Terra is my nation.
Deep space is my dwelling place,
The stars my destination.”

― Alfred Bester, The Stars My Destination
Awatar użytkownika
Gully Foyle
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times
Marzenie: To make all dreams come true

Postautor: shrek » pn 13 lut, 2017 10:48

Ale po co ta liczba postów? Pod avatarem wystarczy tylko płeć żeby w razie czego było wiadomo jak się do kogoś zwracać i tyle. Reszta zbędne cyferki.
Awatar użytkownika
shrek
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 8 times

Postautor: rytygier » sob 18 lut, 2017 18:28

Nie wiem o co tyle hałasu . Mnie jest zupełnie obojętne czy liczba postów powinna być widoczna pod awatarem czy nie. Jak byłem ,,świeży" na tym Forum zupełnie nie interesowało mnie i nie zwracałem uwagi na to, ile kto napisał postów. Dziwię się, że na kogoś może to działać deprymująco. Przecież nie ilość a jakość się liczy. Pogoń za postami (,,nabijanie postów") też jest dla mnie pozbawiona sensu. Jak mam coś do powiedzenia na dany temat to piszę. Jak nie , to milczę. A tzw. ,,Starzy Userzy" pomogli mi ogarnąć to Forum i ogólnie są, moim zdaniem, ,,w porządku".
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: Jaśmin » pn 20 lut, 2017 01:20

Nie ma dla mnie znaczenia liczba postów, tym bardziej, że jeśli ktoś jest na forum lata to raczej logiczne jest, że ma ich więcej. Rejestruję się i piszę, nie mam poczucia niższości :swirus:

Ale... zagłosowałam na tak, bo jestem ciekawskim babskiem i lubię wiedzieć z kim piszę, a wchodzenie za każdym razem w profil, żeby sprawdzić liczbę postów doprowadza mnie do szewskiej pasji. Tak samo jak wiek i miejscowość, lubię to wiedzieć o osobie z którą piszę, może dlatego, że wtedy jakoś lepiej sobie mogę taką osobę wyobrazić i łatwiej mi poskładać myśli. No ale... Jak nie będzie to też się nie rozpłaczę :rozpacz:
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia

For this message the author Jaśmin has received thanks:
Redo26(czw 02 mar, 2017 15:02)
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Mia » pn 20 lut, 2017 10:36

Ciekawe co na to wszystko, ma do powiedzenia pani biolog QueenDream, w sumie to jej głos jest decydujący? Ta ankieta w ogóle się kiedyś kończy czy tak będą się pojawiać posty w tym temacie przez kolejny miesiąc?
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Have thanks: 29 times

Postautor: Redo26 » czw 02 mar, 2017 15:04

Ankietę dopiąłem do tematu tylko poglądowo, nie ustawiałem nigdzie żadnego czasu trwania.
gdy się jest Tobą."

Awatar użytkownika
Redo26
Marzyciel-Gaduła

Postautor: QueenDream » czw 02 mar, 2017 22:15

Mia, jak widzicie zdania są bardzo podzielone, nie ma tak, że zdecydowana większość udzielających się userów jest na tak(bo w zasadzie tych niezdecydowanych można podpiąć po prostu pod nie), a myślę że jakiś czas temu po coś ta zmiana nastąpiła jednak.
Ale zobaczymy, jak temat rozwinie się z czasem, jeśli rzeczywiście trafią się nowi userzy, którzy woleliby jednak mieć tę informację pod avatarem, to pomyśli się nad zmianą.
"Tak jak obłok zstąpił z nieba podał rękę, tak jak ptak mi dziś zaśpiewa swą piosenkę, tak jak szczęście trwa już wiecznie, trwa dziś dłużej, tak on szczęście mi przyniesie, białe róże...."
Awatar użytkownika
QueenDream
Administrator

Has thanked: 51 times
Have thanks: 39 times
Imię: Aldona
Marzenie: Być szczęśliwą i spełnioną mężatką.

Postautor: Jaśmin » sob 04 mar, 2017 02:17

QueenDream pisze:bo w zasadzie tych niezdecydowanych można podpiąć po prostu pod nie

Albo pod tak :swirus:

Niezdecydowanych można tak podpiąć jak się komu podoba. Równie dobrze możemy podzielić głosy na tych, którym liczba postów pod avatarem przeszkadza i tych, którym nie przeszkadza. Niezdecydowani będą w grupie, której zasadniczo nie przeszkadza, bo równie dobrze mogłaby ta informacja według nich być pod avatarem. A więc tych, którym to rzeczywiście przeszkadza i którzy zdecydowanie NIE chcą licznika postów to tylko 5 osób.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Gully Foyle » ndz 05 mar, 2017 21:36

QueenDream pisze:Mia, jak widzicie zdania są bardzo podzielone, nie ma tak, że zdecydowana większość udzielających się userów jest na tak(bo w zasadzie tych niezdecydowanych można podpiąć po prostu pod nie), a myślę że jakiś czas temu po coś ta zmiana nastąpiła jednak.
Ale zobaczymy, jak temat rozwinie się z czasem, jeśli rzeczywiście trafią się nowi userzy, którzy woleliby jednak mieć tę informację pod avatarem, to pomyśli się nad zmianą.

A nie można tego wprowadzić na okres próbny powiedzmy 2 tygodnie? Zobaczy sie jak to hula i ewentualnie zostawi. Jak będzie drażnić, to się usunie. Chyba, że to niewykonalne i można dać raz na amen. Nie znam się na budowie forum więc nie mam takich informacji.
“Gully Foyle is my name
And Terra is my nation.
Deep space is my dwelling place,
The stars my destination.”

― Alfred Bester, The Stars My Destination
Awatar użytkownika
Gully Foyle
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times
Marzenie: To make all dreams come true

Postautor: Ruta » ndz 05 mar, 2017 21:38

No a jak ocenić czy 'działa'?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Borcejn » ndz 05 mar, 2017 21:55

Gully Foyle dobrze prawi. Dajmy ten licznik i zróbmy nową ankietę pod tytułem "komu to przeszkadza"? Od strony technicznej nie ma żadnego problemu.;)
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Postautor: ceem » ndz 05 mar, 2017 22:16

Może być bo i tak jest widoczna w profilu użytkownika :)
Awatar użytkownika
ceem
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Marzenie: Pokonać nieśmiałość

Postautor: Ruta » ndz 05 mar, 2017 22:31

Mnie zastanawia tylko jak miarodajna będzie ta ankieta z 'przeszkadzaniem'. Przecież to dokładnie to samo co ta, tylko stawia odwrotne pytanie. A wynik widzi każdy kto zagłosował. Po co kolejna?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Postautor: Borcejn » ndz 05 mar, 2017 22:54

Chociażby po to, żeby Cię wk***ić. Myślę, że warto. :swirus:
Awatar użytkownika
Borcejn
Opiekun

Postautor: Ruta » ndz 05 mar, 2017 23:22

Borcejn pisze:Chociażby po to, żeby Cię wk***ić. Myślę, że warto. :swirus:

:ok:

Super podejście, inni pewnie Ci przyklasną z tym Twoim gówniarskim zachowaniem.

For this message the author Ruta has received thanks:
Borcejn(ndz 05 mar, 2017 23:51)
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Wróć do O forum