Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Praca w policji.

Twój temat nie pasuje do innych działów? Umieść go tutaj!

Praca w policji.

Postautor: Śniący » sob 21 sty, 2017 19:01

Kolejny temat, jaki sobie zakładam, ale myślę, że warto.

Czy praca w policji jest ciekawa i zapewnia dobre zarobki? Czy warto zainteresować się pracą w tych kręgach?
Pytam, ponieważ chciałbym poznać zdanie innych użytkowników.

Jeżeli chodzi o moje zdanie na temat policji, akurat ja się od młodych lat interesuje policją i zawsze lubiłem i lubię nadal polskie seriale kryminalne, opowiadające o policji kryminalnej i wydziału zabójstw, a takich seriali w telewizji mieliśmy kilka i to było najlepsze, kryminalne seriale, które już zostały zakończone na antenie.
No ale nie chodzi tylko o seriale fikcyjne ( chociaż w każdym takim serialu jest trochę prawdy ), ale też, a może przede wszystkim o prawdziwą policję i ich pracę.

Mnie bardzo interesuje policja cywilna - kryminalna, wydział zabójstw i sprawy niewyjaśnione, czyli: Archiwum X w KOMENDACH WOJEWÓDZKICH.
Służba cywilna policji działa na innej zasadzie, niż policja mundurowa: patrolowa i prewencja.

Sam niekoniecznie chciałbym być w policji, bo w rzeczywistości jest to bardzo trudna praca i nie każdy się do niej nadaje. :wsciekly:
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Re: Praca w policji.

Postautor: Ruta » sob 21 sty, 2017 19:57

Niestety mam raczej negatywne skojarzenia przez zbyt wielką biurokrację i układy.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 72 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Patorek » ndz 22 sty, 2017 12:15

Ruta pisze:Niestety mam raczej negatywne skojarzenia przez zbyt wielką biurokrację i układy.

To raz. Dwa, że zarobki są marne. Trzy, że nawet ktoś o silnej psychice po jakimś czasie pęka i przeżywa kryzys. A co najgorsze Polską policję niszczy statystyka - wierze, że to kiedyś się zmieni.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Śniący » ndz 22 sty, 2017 17:13

No niestety.
Praca w policji jest trudna i wyczerpująca psychicznie i za to nie mają dobrych pensji w policji, ale...są pewne wyjątki.
Najmniej mają płacone w wydziałach prewencyjnych i patrolowych, czyli w policji mundurowej, mimo że oni też wykonują ciężką i trudną pracę, stykając się z patologiami, różnym menelstwem, pijakami i muszą się z nimi użerać.
Jeżeli chodzi o policje cywilną, to też zależy od stopnia policyjnego, bo stopnie: sierżant, spirant to najniższe stopnie w policji i zarobki mają najniższe. Natomiast wyższe stopnie, takie jak: podkomisarz, komisarz, nadkomisarz i jeszcze wyższe stopnie inspektorskie, to już trochę wyższe pensje, ale te trzy stopnie: podkomisarz, komisarz i nadkomisarz, to tacy policjanci też nie dostają aż tak dobrych pensji, mając takie stopnie, ponieważ, w wydziałach cywilnych wykonują oni pracę w terenie.

Więcej pensji zawsze mają policjanci, siedzący za biurkiem, informatycy policyjni i analitycy, ale i naczelnicy poszczególnych wydziałów, którzy kierują grupą policjantów.
Zawsze ci, którzy kimś kierują i mają większą odpowiedzialność na danych stanowiskach, mają większe pensje.
A warto też zauważyć, że niektórzy policjanci, a może wielu z nich nigdy nie dostaje wyższych stanowisk w komendach policji i nie każdy ( a to dotyczy zarówno służby cywilnej, jak i mundurowej ) dostaje też wyższe stopnie policyjne z różnych przyczyn i to też zależy od wydziałów.
Są tacy policjanci, którzy wykonują policyjną pracę przez kilkanaście lat i są cały czas na tym samym stopniu policyjnym i mają jedną i tą samą pensję, ponieważ przełożeni, komendanci wojewódzcy nie podnoszą im pensji.
Także, starać się do pracy w policji można, jeżeli kogoś taka praca interesuje, ale to już zależy, do jakich wydziałów kogoś przydzielą i czy ktoś będzie się nadawał na konkretny wydział, a z tym już jest różnie.

Najniższe stopnie w policji ( najczęściej są takie stopnie w wydziałach prewencji i patrolowych w mundurowej policji ), to są zwykłe stopnie i, aby pracować w takich wydziałach mundurowych, wystarczy mieć szkołę średnią i maturę, aby już mogli przyjąć do takiej pracy, ale oczywiście pod pewnymi warunkami, jakie trzeba spełnić.

Stopnie wyższe, czyli: podkomisarz, komisarz, nadkomisarz i aż na samą górę, to już są stopnie oficerskie i już trzeba mieć ukończoną Wyższą Szkołę Policyjną w Szczytnie, w Legionowie albo wyższe studia, które są pokrewne policji, np. resocjalizacja, prawo i po takich kierunkach też można starać się o pracę w wydziałach cywilnych, a może to być wydział: kryminalny, Centralne Biuro Śledcze Policji i pozostałe wydziały, jakich teraz jest sporo w policji cywilnej. :rozpacz:
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Postautor: Peggy_Brown » czw 09 lut, 2017 00:36

Śniący pisze:Mnie bardzo interesuje policja cywilna - kryminalna, wydział zabójstw i sprawy niewyjaśnione, czyli: Archiwum X w KOMENDACH WOJEWÓDZKICH.
Żeby się tam dostać to i tak najpierw chyba trzeba prewencję przejść. Więc to nie jest takie hop siup z wydziałem kryminalnym.
Poza tym z tego, co słyszałam zarobki nie są satysfakcjonujące, a wcześniejsze emerytury poucinane. Ale to w wielu mundurówkach, a nie tylko w policji.

Śniący pisze:Najniższe stopnie w policji ( najczęściej są takie stopnie w wydziałach prewencji i patrolowych w mundurowej policji ), to są zwykłe stopnie i, aby pracować w takich wydziałach mundurowych, wystarczy mieć szkołę średnią i maturę, aby już mogli przyjąć do takiej pracy, ale oczywiście pod pewnymi warunkami, jakie trzeba spełnić.
Trzeba jeszcze przejść odpowiednie szkolenie bądź szkółki, dostać się tam, przejść testy sprawnościowe i egzaminy w szkole.
Śniący pisze:Stopnie wyższe, czyli: podkomisarz, komisarz, nadkomisarz i aż na samą górę, to już są stopnie oficerskie i już trzeba mieć ukończoną Wyższą Szkołę Policyjną w Szczytnie, w Legionowie albo wyższe studia, które są pokrewne policji, np. resocjalizacja, prawo i po takich kierunkach też można starać się o pracę w wydziałach cywilnych, a może to być wydział: kryminalny, Centralne Biuro Śledcze Policji i pozostałe wydziały, jakich teraz jest sporo w policji cywilnej. :rozpacz:
a z kolei tam jest też dość istotne, by znać kogoś na tych stanowiskach. Ciężko się dostać bez znajomości po samej szkole.

Akurat ten temat jest u mnie na porządku dziennym. Znam osobę z jednej z wymienionych szkół, jak i kogoś z prewencji. Po samej resocjalizacji ciężko o pracę w policji. Również kończony był ten kierunek przez osobę ze szkoły policyjnej.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Śniący » śr 22 lut, 2017 11:55

No i to prawda.
Trzeba jednak mieć jakieś znajomości w kręgach policyjnych, żeby móc się dostać do pracy w policji, szczególnie do takich wydziałów, jak: kryminalny, czy CENTRALNE BIURO ŚLEDCZE POLICJI.
Na ogół tak jest, że, aby pracować w wydziałach cywilnych w policji, nie tylko w kryminalnej, trzeba najpierw popracować w policji mundurowej, w prewencji na przykład i wielu tak zaczynało pracę w tych szeregach.
Jeśli ktoś się nadaje do wydziałów cywilnych, do poszczególnych wydziałów, a pracuje w mundurowej policji, ma do tego pewne predyspozycje, bo to jest istotne, aby pracować w wydziałach cywilnych, to ma szansę być przeniesiony do służby cywilnej i o tym to już decyduje Komendant Wojewódzki policji w każdym województwie.

Można ukończyć Wyższą Szkołę Policyjną i dostać stopień oficerski podkomisarza i nie pracować w wydziałach cywilnych, bo akurat ktoś nie miałby takich predyspozycji, a tylko mógłby pracować w wydziałach mundurowych.
Także, samo ukończenie SZKOŁY POLICYJNEJ to jeszcze nie gwarancja, że przyjmą do takich, cywilnych wydziałów, o ile w ogóle przyjmą do policji.
Raz, że przydają się dobre znajomości w policji i kontakty, a dwa, że nie każda KOMENDA POLICJI ma wolne etaty dla nowych ludzi.
I to nie tylko nie zawsze są wolne etaty w tych małych KOMENDACH, powiatowych, Miejskich, ale nawet i w wojewódzkich, a te KOMENDY są już duże, gdzie jest najwięcej, różnych wydziałów.

Co do wykształcenia, nie tylko po SZKOLE POLICYJNEJ można ( o ile ma się dobre szczęście ) dostać się do pracy w policji, bo i po resocjalizacji, po kierunku prawa, ale to też zależy od znajomości i wolnych etatów.
I zawsze tak jest, że, mając takie, czy inne wykształcenie, pokrewne do pracy w policji, muszą być testy i psychologiczne i sprawnościowe i każdy, nowy "kandydat" w policji to przechodzi, ale nie każdy to zalicza.

Bo jak ktoś takich testów nie zaliczy, obleje na czymś ( przeważnie jest tak na testach psychologicznych ), to mogą nie przyjąć do pracy w policji, a oni też wybierają najlepszych, tych, którzy się najlepiej nadają do takiej pracy.
No chyba że ktoś ma dobre znajomości w policji, ma jakąś rodzinę, znajomych w policji, wtedy może być łatwiej dostać się do policji, nawet do tej cywilnej. To też różnie bywa.
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Wróć do Rozmówki marzycieli