Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Piwo pod chmurką?

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Piwo pod chmurką?

Postautor: LuCyferKA » sob 05 gru, 2015 10:01

Waszym zdaniem - czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych powinno być legalne?
Zdaniem moim - "delete" wszystkie znaki zapytania w tymże temacie.
Obserwuj, słuchaj, rzadko osądzaj i nie chciej za dużo

No future - future is No[w]

Nie wspominam, nie planuje, nie oceniam, oczekuje.
Martwię się o niewielu, resztą wzgardzam, poniewieram.
Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bujający w obłokach

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times
Marzenie: Własne Bistro, praca w branży IT, podróże...

Re: Piwo pod chmurką?

Postautor: rytygier » sob 05 gru, 2015 10:20

LuCyferKA,
moim zdaniem ludzie zaczęliby przeginać i przesadzać. Nie kończyło by się na jednym czy dwóch piwach a ławki w parkach i na przystankach autobusowych pełne byłyby śpiących, kompletnie narąbanych kolesi.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: LuCyferKA » sob 05 gru, 2015 10:27

rytygier, w Anglii na te przykład, spożywanie w miejscach publicznych jest legalne, a delikwentów będących pod zbyt dużym wpływem odeskortowuje się tam gdzie trzeba. Przesada - zapełniałaby hoteliki nie mało, tak więc i w budżecie by nieco przybyło.

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bujający w obłokach

Postautor: rytygier » sob 05 gru, 2015 10:37

LuCyferKA,
będę z Tobą szczery: ja sam kilka razy w parku narąbałem się do oporu. Gdyby nie obawa , że przyczepi się do mnie policja czy straż miejska, to pewnie by mi się to o wiele częściej zdarzało.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: LuCyferKA » sob 05 gru, 2015 11:01

rytygier, to można zaliczyć na plus. Jednak wypady nad rzeczkę gdy przyjeżdża patrol ni stąd ni z owąd nie brzmi zabawnie, bo i płacenie mandatu takie ni jest. Jednak jest zawsze jeden sposób - alkohol się przelewa, więc nie jest tak źle.

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bujający w obłokach

Postautor: Hinaru » sob 05 gru, 2015 12:25

Ja tam jestem za tym aby było legalne. Mam też podobne obawy do Pana rytygier, gdyż Polska to nie Anglia. Brytyjczycy tyle nie piją. Ale sam lubię z kumplami w jakimś ustronnym miejscu wypić browarka.
Piękna jest miłość,która nie boli
Która spokojny daje sen
Nie zgadniesz : "komu?","kto?" i "dlaczego?"
Miłość potrzebna jest jak tlen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Has thanked: 16 times
Have thanks: 25 times
Imię: Fabian
Marzenie: Nie mam konkretnego

Postautor: Leah P » sob 05 gru, 2015 13:12

Tyle ze Brytyjczycy jednak preferuja picie w pubach lub pubowych ogrodkach niz w przypadkowych parkach. Szczerze mowiac jedyni ludzie pijacy alkohol w miejscach publicznych jakich tu spotkalam to byli Polacy lub Hiszpanie. Nie wydaje mi sie, zeby zmiana prawa w Polsce byla dobrym pomyslem.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: Seer » pn 07 gru, 2015 16:20

W praktyce to wygląda tak, że mandaty płacą studenci, którzy sobie śpiewają i dyskutują pod akademikiem, a ludzie, którzy wyglądają jak z filmu grozy piją sobie spokojnie piwka w autobusach i nikt ich nie rusza. :)
Seer
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 3 times
Imię: Marcin

Postautor: Peggy_Brown » pn 07 gru, 2015 23:58

Ojej, piwo w plenerze to mi się kojarzy z licealnymi czasami, kiedy to w barach nam nie sprzedawano alkoholu :D
Wg mnie spożywanie alkoholu w miejscach publicznych nie powinno być legalne, bo jak zostało wcześniej zauważone Polska to nie Anglia i u nas zrobiłaby się z tego patologia. Np w mojej okolicy ostatnio robi się bardzo niebezpiecznie, poprzez młodzież zażywającą chyba jakieś używki. Jakby im jeszcze pozwolić siedzieć legalnie na ławkach w centrum i pić alkohol to pewnie byłoby jeszcze gorzej niż jest teraz. A teraz zawsze można znaleźć miejsce gdzie się usiądzie i wypije piwo, nawet jeśli miałaby to być ławka pod kościołem lub skwer naprzeciwko kamer policji (niestety moi znajomi wymyślali takie miejsca będąc w liceum). A ta nutka adrenaliny kiedy ktoś przechodzi i czy to czasem nie jest straż miejska :D Jak dla mnie nawet mogłyby być wzmożone te kontrole, a tak, gdyby było to legalne wszędzie walałyby się pozostałości po miejscowych spożywaczach alkoholu
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times
Medals: 4

Postautor: Dafne » wt 08 gru, 2015 00:06

LuCyferKA pisze:Waszym zdaniem - czy spożywanie alkoholu w miejscach publicznych powinno być legalne?
Tak, aczkolwiek unikałabym miejsc, gdzie przebywają dzieci. Takie place zabaw powinny jednak mieć własny regulamin zakazujący spożywania piwa. Ale jak ktoś gdzieś chce rozłożyć sobie kocyk na trawie, w zaciszu przyrody, to proszę bardzo. Sama tak robiłam i pewnie dzisiaj też bym zrobiła, bo nie lubię barów, gdzie śmierdzi wódą, poza tym w grę wchodzi też wyższa cena za kufel. Dużo widzę osób spożywających alkohol w miejscach publicznych, zwłaszcza tych +50 w parkach. Wiedzą, że policja skontroluje młodzież, to sobie piją. Jeśli się nie awanturują, nie zaczepiają, to mi to jedno, czy sobie wypije jedno piwo, czy osiem. Wszystko jest dla ludzi, ale z umiarem. Natomiast wyeliminowałabym totalnie picie pod sklepem, to jednak jest niesmaczne, zwłaszcza, że po piwie chce się sikać. Mam taki przypadek, gdzie facet się rozpina i sika pod mięsnym, bo obok monopolowy, pod którym stoi. Bardzo FUJ.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: Peggy_Brown » wt 08 gru, 2015 00:21

Dafne pisze:Natomiast wyeliminowałabym totalnie picie pod sklepem, to jednak jest niesmaczne, zwłaszcza, że po piwie chce się sikać. Mam taki przypadek, gdzie facet się rozpina i sika pod mięsnym, bo obok monopolowy, pod którym stoi. Bardzo FUJ.
U mnie w domu całe życie był sklep, gdzie pracownice pozwalały spożywać alkohol przed. Zapomnijcie, że latem w spokoju się wieczorem posiedzi. Już nawet policja bywała i nic z tym nie zrobili. Na szczęście już jest spokój bo sklepu nie ma. Nie wiem gdzie piją teraz i nie obchodzi mnie to, ważne że mam cicho. Ja ogólnie jestem uprzedzona do spożywania w miejscach publicznych alkoholu, ale tak jak wspomniałaś jakiś piknik poza miastem powinien mieć swój własny regulamin, który by pozwalał na picie dozwolonej ilości. Ale pod warunkiem porządku i nie robienia zadym. Ale czy dzisiaj społeczeństwo by tego nie nadużywało? Myślę, że w tym by tkwił problem, że jednak robiłyby się z tego powodu rozróby.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times

Postautor: Dafne » wt 08 gru, 2015 10:05

Peggy_Brown pisze:Ale czy dzisiaj społeczeństwo by tego nie nadużywało? Myślę, że w tym by tkwił problem, że jednak robiłyby się z tego powodu rozróby.
Wydaje mi się, że głównie nieletnia młodzież by robiła takie rozróby. Dorośli chyba mają większą świadomość, że pozostawienie puszek po piwie nie jest eleganckie.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: Seer » wt 08 gru, 2015 15:53

Dafne - prawda. W takim razie powinni rozdawać pijącym chuliganom mandaty za zaśmiecanie, a ludziom, którzy poszli wypić grzecznie piwko nic.
Seer
Marzyciel-Gaduła+

Have thanks: 3 times
Imię: Marcin

Postautor: rytygier » wt 08 gru, 2015 17:33

Seer,
Tylko, że tych pijanych chuliganów policja woli obchodzić szerokim łukiem. Żulom z kolei wlepianie mandatów nic nie da, bo i tak ich nie zapłacą
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: Hinaru » wt 08 gru, 2015 19:46

rytygier, Najbardziej policja lubi czepiać się, właśnie takich nieszkodliwych żulików, ludzi bezdomnych oraz bardzo często nieszkodliwych studentów.
Piękna jest miłość,która nie boli
Która spokojny daje sen
Nie zgadniesz : "komu?","kto?" i "dlaczego?"
Miłość potrzebna jest jak tlen
Awatar użytkownika
Hinaru
Marzyciel

Has thanked: 16 times
Imię: Fabian
Marzenie: Nie mam konkretnego

Postautor: Maciek » wt 08 gru, 2015 20:52

Co do tematu to uważam, że nie powinno się pić w miejscach publicznych, a jeśli już to tak żeby nikt nie widział. Ale to głównie ze względu na dzieci, które nie powinny czerpać inspiracji z takich "widoków".
Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Imię: Maciek

Postautor: Basia Komarek » śr 09 gru, 2015 22:39

na pewno nie przy dzieciach koło placy zabaw czy podwórek gdzie ich jest pełno, bo patrza na to, a później chcą spróbować tego co piją starsi bo nie wiedzą co to jest
Awatar użytkownika
Basia Komarek
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 1 time

Postautor: HELLBRINGER » ndz 27 gru, 2015 22:59

Na ulicach, nie bardzo mi to pasuje. Jeśli by zrobić wydzielone miejsce w których jest pozwolenie to byłoby super.
Jak plaża na wisłą w Warszawie w sezonie letnim. Kto nie był, polecam. Nawet przejechać się z daleka ( może trochę przesada :D )
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 30 times
Marzenie: A co to jest marzenie?

Postautor: poly » pn 04 sty, 2016 23:11

Nie, nie, nie.
Doskonale wiemy, że nie należy dawać nikomu przesadnie dużo praw, bo potem jest tylko mało,mało i mało. Jeśli ktoś chce wypić piwo, może to zrobić w domu, w barze. Nie musi publicznie chlać na środku miasta, tłuc butelki czy urządzać awantury.
Świat cię nie kocha.

For this message the author poly has received thanks:
Komiks(wt 02 lut, 2016 15:47)
poly
Newbie

Has thanked: 61 times
Have thanks: 51 times
Imię: Iwona

Postautor: justynianka » sob 23 sty, 2016 20:59

Zależy, super siąść sobie nad rzeką w letni wieczór i wypić browara w spokoju.
Ale też spójrzmy na to, że żule i menele już by się po krzakach nie chowały tylko łoiły gdzie popadnie
Awatar użytkownika
justynianka

Have thanks: 0 time
Imię: Justyna
Marzenie: Polecieć na Kubę, być bogata i wolna

Postautor: reniutka88 » pn 01 lut, 2016 20:17

A ja jestem za, uwielbiam w lato na plazy ochlodzic sie browarkiem.
Awatar użytkownika
reniutka88

Have thanks: 0 time
Imię: Renia
Marzenie: wygrana w lotka

Postautor: rytygier » wt 02 lut, 2016 12:34

reniutka88, tyle tylko, że część plażowiczów nie poprzestała by na jednym browarku , tylko narąbała się po uszy i ochoczo wskakiwała by ,, pod wpływem" do wody a to przysporzyłoby dodatkowej pracy ratownikom/ służbie medycznej .
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: Jaśmin » czw 28 kwie, 2016 15:17

Leah P pisze: Szczerze mowiac jedyni ludzie pijacy alkohol w miejscach publicznych jakich tu spotkalam to byli Polacy lub Hiszpanie.

Hiszpanie mają swoją tradycję botellón, czyli spotykanie się grupkami (czy dużymi grupami) w parkach, na plażach i w innych miejscach publicznych na wspólne picie. Taka kultura - kultura ulicy. Na ulicach się spotyka, je, pije, tańczy i bawi. Choć z tego co kojarzę to w Hiszpanii chyba TEORETYCZNIE picie w miejscach publicznych jest zabronione?

Moim zdaniem nie powinno być dozwolone publiczne picie, właśnie dlatego, że ludzie traciliby kontrolę. A jeśli jest to nielegalne to chociaż trochę się pilnują i piją bardziej "kulturalnie".
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: molek » pt 18 lis, 2016 10:36

Ailén pisze:Moim zdaniem nie powinno być dozwolone publiczne picie, właśnie dlatego, że ludzie traciliby kontrolę. A jeśli jest to nielegalne to chociaż trochę się pilnują i piją bardziej "kulturalnie".

Takie osoby, które podczas picia alkoholu tracą nad sobą kontrolę, robią to niezależnie od tego czy jest zakaz czy go nie ma.
Awatar użytkownika
molek

Have thanks: 2 times

Wróć do Kontrowersje i tabu