Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Imiona naszych połówek

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów?

Imiona naszych połówek

Postautor: Dafne » pt 15 lis, 2013 11:08

Tak sobie szperam po tematach i nie ma nic o imionach naszych połówek. Pamiętacie imiona swoich byłych partnerów? Jak ma na imię Wasz partner? :>
Czy w wyborze partnera kierowaliście się również jego imieniem? Posiadacie jakąś niechęć do danego imienia i w związku z tym, czy macie tak, że nie chcielibyście, aby Wasz przyszły partner miał właśnie tak na imię? Np.: "Nigdy nie spotykałabym się z żadnym Filipem." Czy można zauroczyć się w danym imieniu, a potem dopiero w człowieku? ;) Czy imię może być powodem, dla którego zwrócicie na kogoś uwagę?

Tak bardziej ogólnie: czy imiona mają dla Was znaczenie "magiczne"? W sensie, czy uważacie, że imię w znacznej mierze oddaje nasz charakter oraz to, jacy jesteśmy?

+ pytanie bonusowe: Co sądzicie o tatuowaniu sobie imienia drugiej połówki na ciele?
dum spiro, spero
Marzyciel

Has thanked: 88 times
Have thanks: 130 times
Medals: 10

Re: Imiona naszych połówek

Postautor: Punishment » sob 16 lis, 2013 09:45

Dafne pisze:Pamiętacie imiona swoich byłych partnerów?

Z tymi co byłem tak na poważnie to tylko Sylwia i Justyna. :P Reszty imion nie będę rzucał bo to były przelotne związki. :D

Dafne pisze:Czy w wyborze partnera kierowaliście się również jego imieniem? Posiadacie jakąś niechęć do danego imienia i w związku z tym, czy macie tak, że nie chcielibyście, aby Wasz przyszły partner miał właśnie tak na imię?

A co ma imię do tego czy się ktoś podoba czy nie. Dla mnie to jakoś niema znaczenia czy to będzie Gertruda, Julka lub Monika, ważne żeby mi się podobała z charakteru. xD Chociaż posiadam małą niechęć do jednego imienia, to i tak to jest bez znaczenia przy wyborze partnerki.

Dafne pisze:Co sądzicie o tatuowaniu sobie imienia drugiej połówki na ciele?

Głupota bo związek może nie potrwać długo i potem co? Niezła pamiątka...
Where'd you go?
Where's your home?
How'd you end up all alone?
Can you hear me now?

There's no light,
There's no sound,
Hard to breathe when you're underground,
Can you hear me now?
Hear me now!
Punishment
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times

Postautor: Pro » sob 16 lis, 2013 11:58

Ania, Karina, Ewa. Oczywiście, że pamiętam. Aż taki stary nie jestem :P Przy doborze partnerki jej imię nie ma raczej żadnego znaczenia. Naprawdę, to chyba ostatnia rzecz, która mogłaby kogoś zdyskwalifikować w moich oczach.

Jeśli chodzi o tatuaże, to ja bym sobie nie zrobił, ale jeśli ktoś uważa, że to wielki dowód miłości, to droga wolna. Zawsze potem można to na coś przerobić, ale jak dla mnie taki "prezent" jest dość mocno tandetny.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: ajwenhou » ndz 17 lis, 2013 12:41

Dafne pisze:Pamiętacie imiona swoich byłych partnerów?

Oczywiście, że tak. Było ich tylko dwóch. Jakub i Paweł.

Dafne pisze:Czy w wyborze partnera kierowaliście się również jego imieniem? Posiadacie jakąś niechęć do danego imienia i w związku z tym, czy macie tak, że nie chcielibyście, aby Wasz przyszły partner miał właśnie tak na imię? Np.: "Nigdy nie spotykałabym się z żadnym Filipem."

Nie.
Posiadam niechęć do wielu imion, ale nie zauważyłam, żeby ta niechęć przekładała się na to, czy z danym człowiekiem będę się zadawała czy nie. Zachowanie chyba bardziej mnie odrzuca, niż imię czy wygląd.

Dafne pisze:Czy można zauroczyć się w danym imieniu, a potem dopiero w człowieku? Czy imię może być powodem, dla którego zwrócicie na kogoś uwagę?

Hmm, imiona wydają urocze, uwodzicielskie. Mogą przyciągać, ale zauroczeniem tego nie nazwę. I tak, imię moze być powodem dla którego zwrócę uwagę na kogoś, chociażby dlatego, że może mi się dobrze kojarzyć albo być po prostu niespotykane. Ale nie traktuję takich ludzi inaczej niż reszty :P
Przykład, mam kumpla którego imię bardzo źle mi się kojarzy. Wszystkich Szymonów których poznałam nigdy nie darzyłam sympatią, a tego lubię bardzo, chociaż na początku mnie strasznie złościł i irytował.

Dafne pisze:Co sądzicie o tatuowaniu sobie imienia drugiej połówki na ciele?

Idiotyzm.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Dafne » śr 20 lis, 2013 23:14

Dla mnie imiona mają moc magiczną, o czym wielokrotnie już tutaj pisałam. Imię nas określa, daje pewne cechy, wyobrażenie dla kogoś, kto nas poznaje.
Należę do osób, które dorabiają sobie znaczenie danego imienia wskutek obcowania z osobami o danym imieniu. Przykładowo, Filipa nie lubię, bo kojarzy mi się z kimś, kogo nie lubiłam i kto narobił wielu szkód. Bywa, że zakochuję się w imionach, a są to: Julian, Korneliusz, Matylda, Alina.
Gdy myślę o moim gniazdku, to jest tam mały Kornel lub mały Julek. Kiedyś byłam zakochana w Adamie, jako małe dziecko zwracałam się tak do wszystkich przechodniów płci męskiej. To pewnie przez słabość do kuzyna, którego swego czasu uwielbiałam. Miałam 4 lata albo mniej...
Teraz jednak żaden Adam nie wchodzi w grę, bo już jeden mi obrzydził to imię.

A tak bardziej do tematu: kiedyś miałam jakąś urazę do imienia, jakie nosi mój luby. Wydawało mi się nijakie, ale ukochałam sobie pewne zdrobnienie. Zwracam się nim do Mojego oraz do pewnego uroczego prawie 5- letniego dzieciaczka, którego chętnie bym zaadoptowała :D. Obserwuję, jak rośnie, jak się rozwija, mam niebywałą słabość do niego. Dlatego w tych dwóch przypadkach tylko to zdrobnienie.
dum spiro, spero
Marzyciel

Postautor: Makaron » sob 23 lis, 2013 16:45

Dafne pisze:Dla mnie imiona mają moc magiczną, o czym wielokrotnie już tutaj pisałam. Imię nas określa, daje pewne cechy, wyobrażenie dla kogoś, kto nas poznaje.

Też tak mam :)

Dafne pisze:Należę do osób, które dorabiają sobie znaczenie danego imienia wskutek obcowania z osobami o danym imieniu.

Również pojawia się i u mnie, ale często ma to negatywne skutki przy poznawaniu nowej osoby, gdyż od początku nie jesteśmy obiektywni i każdy gest możemy odebrać w sposób subiektywny.

Dafne pisze:Tak sobie szperam po tematach i nie ma nic o imionach naszych połówek. Pamiętacie imiona swoich byłych partnerów? Jak ma na imię Wasz partner? :>

Dużo ich nie było, Marta - i tu lista się kończy :P.

Dafne pisze:Posiadacie jakąś niechęć do danego imienia i w związku z tym, czy macie tak, że nie chcielibyście, aby Wasz przyszły partner miał właśnie tak na imię?

Od razu miałem wątpliwości gdy poznałem jej imię, na szczęście słuszne, co nie musiało być regułą, ale męczące jest nie raz analizowanie wszystkiego od podstaw, nie posługując się jakimiś wyobrażeniami/wzorcami -> wersja dla ambitnych i nie styranych owocami dnia poprzedniego :P.
Pragniesz mych ust - jeszcze drgają
Od bluźnierstw słów krwawiących, bezsilnych protestów
Choć niewidoczna jesteś, ponad wszelką wątpliwość
Czuję Cię każdym włóknem napiętego ciała.
Jesteś...
Twe delikatne dłonie osaczają mnie coraz bezwstydniej...
Makaron
Łapacz chmur

Has thanked: 91 times
Have thanks: 13 times
Imię: Berkano

Postautor: Krzyszy » ndz 24 lis, 2013 11:59

Zauważyłem że często imiona pasują idealnie do jakiś osób. Że do kogoś idealnie pasuje np. Magda, a dla innej osoby pasuje idealnie Mariusz. Nie wiem czemu.

A co do imion strasznie nie lubię imienia Paulina. Ale gdyby to był jedyny minus tej osoby, to bym nie zerwał znajomości.
Ale najważniejsze, to że kiedy zamknę oczy,
kiedy zamknę oczy nic nie zaskoczy mnie.
Krzyszy
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 0 time

Postautor: Dafne » ndz 24 lis, 2013 14:58

Moja świętej pamięci złota rybka, którą hodowałam przez 6 lat (swoją drogą, ryby zazwyczaj tak długo nie żyją, co świadczy o tym, że zapewniłam jej idealne warunki), została pewnego dnia ochrzczona mianem Paulinka... Z kolei chomiczka/ chomiczek (do tej pory nie jestem pewna co do płci) nosił aż trzy imiona: Kubuś, Emilka oraz Tuptuś. To dziwne, ale mam po dziś dzień sentyment do tych trzech imion :3.
dum spiro, spero
Marzyciel

Postautor: Peggy_Brown » ndz 24 lis, 2013 19:28

Oczywiście, że pamiętam imiona chłopaków, z którymi byłam i tych, z którymi się spotykałam/. Są częścią mojego życia, a jak można zapomnieć takie istotne elementy?
Co do imion to nie chciałabym żadnego Nikodema, bo to szatany są :) Dzieciom też nie nadam tego imienia, ale tak poważnie, to nie zastanawiałam się nad tym z kim się nigdy nie umówię. Imiona czasami zdradzają trochę charakteru ale nie wszystko, więc imię nie powinno być wyznacznikiem spotkań.
Peggy_Brown
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 55 times

Postautor: powidlo » pn 25 lis, 2013 21:30

Imię mi się podobało, ale w zasadzie to naprawdę nie miało nic do rzeczy w kwestii tego, czy się z partnerem obecnym zejdę czy nie.

Jeśli chodzi o imiona "niechciane", to mam jakiś konkretniejszy uraz do Danielów (Danieli?). Niestety jeszcze nie spotkałam Daniela, który byłby zdolny się wykazać samooceną adekwatną do swojej osoby (a nie tą zawyżoną...). Szkoda, ale wierzę głęboko, że gdzieś ci poczciwi, dobrzy, nie zadufani w sobie Daniele istnieją... Aczkolwiek kiedy słyszę o tym imieniu, to nie jestem pozytywnie nastawiona, mój błąd.

Tatuaże z imieniem... W pewnym momencie skrajnego zauroczenia zastanawiałam się, co w tym właściwie jest złego. Sęk w tym, że ja jestem osobą która no cóż, może poświęcić kawałek skóry, życia czy serca innej osobie, chyba dosłownie. Wychodzę z założenia, że osoby które w znaczący sposób się w naszym życiu zapisały mogą się zapisać i na naszej skórze.
Sama tatuażu nie mam, nie planuję, przyznam również, że można dopiero z perspektywy czasu ocenić na ile ta osoba była ważna dla nas, może dalej jest.
arytmia uczuć
powidlo
Newbie

Has thanked: 95 times
Have thanks: 43 times
Imię: Olga

Postautor: Krzyszy » pn 25 lis, 2013 22:29

Krzyszy pisze:A co do imion strasznie nie lubię imienia Paulina. Ale gdyby to był jedyny minus tej osoby, to bym nie zerwał znajomości.

I dziś poznałem Paulinę i jakoś negatywnie nie poszedłem do tej osoby :)
Ale najważniejsze, to że kiedy zamknę oczy,
kiedy zamknę oczy nic nie zaskoczy mnie.
Krzyszy
Marzyciel-Gaduła

Postautor: ćma » pt 29 lis, 2013 19:42

Pamiętacie imiona swoich byłych partnerów?
Pamiętam, a jakże: Szymon i Adrian.

Czy w wyborze partnera kierowaliście się również jego imieniem?
Nie, to nie miało w ogóle znaczenia.

Posiadacie jakąś niechęć do danego imienia i w związku z tym, czy macie tak, że nie chcielibyście, aby Wasz przyszły partner miał właśnie tak na imię?
Jest kilka takich imion, które źle mi się kojarzą. Jak kogoś poznaję i dowiaduję się, że jego imię jest jednym z TYCH imion, to jakoś tak mniej życzliwie patrzę na tę osobę. Wiem, że to ma mało sensu, ale to silniejsze ode mnie.

Czy można zauroczyć się w danym imieniu, a potem dopiero w człowieku? ;)
Nigdy mi się to nie zdarzyło.

Czy imię może być powodem, dla którego zwrócicie na kogoś uwagę?
Pewnie może, wcale nie byłoby to jakieś dziwne.

czy imiona mają dla Was znaczenie "magiczne"? W sensie, czy uważacie, że imię w znacznej mierze oddaje nasz charakter oraz to, jacy jesteśmy?
Myślę, że trochę tak. Znam kilku np. Pawłów, którzy mają bardzo podobne charaktery, każda Paulina jaką poznałam ma jakieś cechy wspólne ze mną, jest takie ogólne wrażenie, że jest do mnie podobna.

Co sądzicie o tatuowaniu sobie imienia drugiej połówki na ciele?
Jeżeli ktoś uważa, że kocha właśnie tę osobę najbardziej na świecie i że to miłość na całe życie - proszę bardzo, nie mam nic przeciwko.
all right, but fuck you
ćma
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 0 time
Imię: Paulina

Postautor: Dafne » pt 29 lis, 2013 20:23

Dziwne, że wszyscy konsekwentnie omijają jedno pytanie. :niepewny:
dum spiro, spero
Marzyciel

Postautor: Pawian » pt 29 lis, 2013 23:49

Dafne pisze:Dziwne, że wszyscy konsekwentnie omijają jedno pytanie. :niepewny:

Bo wszyscy chyba tutaj mysla, ze to idiotyzm i tyle :P
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: rybkam » ndz 29 gru, 2013 17:27

Lukasz :)
Awatar użytkownika
rybkam

Has thanked: 0 time

Postautor: Jaśmin » pn 07 lis, 2016 13:33

Nie powiem, że imię mojego partnera jest dla mnie jakoś specjalnie ważne, no ale w jakiś sposób wiąże się ono z całokształtem tego jak postrzegam jego osobę.
Moi byli jakoś pięknymi imionami nie grzeszyli, niestety :) Pierwszy były - Thibaud, drugi były - Andrea. Natomiast obecny ma na imię José Antonio (w skrócie Józek). Nie trafił mi się żaden romantyczny Alessandro czy Paolo :hyhy:

Natomiast jeśli chodzi o tatuowanie imienia to... w ogóle bym sobie raczej nic nie wytatuowała, więc głównie o to chodzi, natomiast gdybym miała tatuaże to w sumie... dlaczego nie? Jeśli komuś to się podoba czy uważa, że to ważne iż ma imię swojej ukochanej osoby zawsze przy sobie to proszę bardzo. Różne głupsze rzeczy ludzie sobie tatuują, IMO.
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Leah P » pn 07 lis, 2016 17:13

Andrea to calkiem fajne imie. Wszyscy chlopcy o tym imieniu, jakich spotkalam, byli calkiem calkiem :swirus: Ale za to kobiety o imieniu Andrea juz jakos nie.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: Jaśmin » pn 07 lis, 2016 18:35

Mnie się właśnie kojarzy to imię z babskim więc... ;)
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Leah P » pn 07 lis, 2016 19:01

Bo wszedzie na swiecie oprocz Wloch jest to imie kobiece :D
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: Jaśmin » pn 07 lis, 2016 20:34

Tak, w Hiszpanii to na przykład bardzo popularne imię, tylko właśnie kobiece... :)
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: adelia » czw 10 lis, 2016 23:06

Mój były chłopak miał na imię Radek i teraz znowu mam Radka. Akurat mnie to nawet cieszy, bo podoba mi się to imię i nie mam z nim jakichś brzydkich czy smutnych skojarzeń. Czasem, jak rozmawiam z przyjaciółką tylko są problemy ze zrozumieniem o którego Radka chodzi. :niepewny: Mój pierwszy facet miał na imię Edgar, nie przepadałam za tym imieniem, wszyscy mówili na niego Edek, co mi się bardzo nie podobało :D

Nigdy nie zwracałam zbyt dużej uwagi na imiona, na jakieś ich znaczenie, jest to dla mnie obojętne, wiadomo, że jedne lubię mniej, inne bardziej, ale nie w takim stopniu, żebym unikała związku z kimś o takim imieniu.

Nie chciałabym wytatuować sobie imienia ukochanego, ale to też poniekąd dlatego, że nie chciałabym mieć tatuażu jakoś za bardzo. Moja znajoma ma wytatuowaną pierwszą literkę imienia na palcu serdecznym, w miejscu pierścionka zaręczynowego, a jej narzeczony mam jej literkę. Całkiem urocze :D
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Wróć do Relacje międzyludzkie