Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Problem rozwodów w Polsce.

Intryguje Cię kwestia relacji między ludźmi? Zależności i stereotypów?

Re: Problem rozwodów w Polsce.

Postautor: adelia » ndz 06 lis, 2016 20:00

Leah P, może i tak, ale jak dla mnie, to wcale nie byłoby mi potrzebne i mówię tutaj tylko i wyłącznie o moim własnym spojrzeniu na intercyzę. Bo jak ja wchodzę w związek to mam takie podejście trochę, że co moje, to i jego.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: Leah P » ndz 06 lis, 2016 20:22

Z takiego myslenia pojawia sie calkiem sporo problemow w pozniejszych etapach zwiazku. Ja tez tak myslalam na poczatku, ale jednak po pewnym czasie doszlam do wniosku, ze bardzo cenie sobie swoja niezaleznosc finansowa, to ze nie rozliczam sie z tego, co wydalam, ani tez nie martwie sie o to, ze nie bede miala jak wrzucic polowy wyplaty na konto oszczednosciowe w przyszlym miesiacu, bo na karcie meza jest minus. Dodatkowo rozne rzeczy dzieja sie w zyciu - zawsze mozna odnalezc jakies dlugi, niesplacone naleznosci, ktore czesto moga nawet nie byc z winy malzonka, albo takie, o ktorych on nie wiedzial (ile razy widzieliscie w tv, gazetach artykuly o rosnacych dlugach, o ktorych istnieniu ktos nie wiedzial?). Zawsze lepiej sie w ten sposob zabezpieczyc. Nawet jesli znasz jakas osobe bardzo dobrze, zawsze musisz zostawic ten margines bledu drugiej osoby.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: Śniący » ndz 06 lis, 2016 20:43

No ale nie ma żadnego przymusu, żeby z kimś tworzyć małżeństwo, bo to jest dobrowolna decyzja ludzi. Bez małżeństwa można żyć, funkcjonować, bo są osoby, które nigdy nie były w małżeństwach z jakichś przyczyn i nie załamywali się z tego powodu, tylko żyli.

W Polsce powstało takie przekonanie ( i nie wiem skąd się wzięło ), że ludzie powinni zawierać związki małżeńskie, bo żyją w katolickim kraju, są katolikami, jakby te "małżeństwa" były jakąś świętością w tym kraju. Ale to bardziej Kościół Katolicki tak to postrzega, bo Polska jest określana, jako "kraj rodzinny" i każdy jeden człowiek powinien tworzyć z kimś rodzinę, a wcale nie musi.
To moim zdaniem są takie mity, które głosi Kościół, a rzeczywistość wygląda inaczej.
Niektórych ludzi w Polsce nie musi interesować to, że tutaj ważna jest rodzina, że wypada być w małżeństwach, bo tak robią katolicy.
Nie każdemu odpowiada rodzina, bo mamy przykłady na to, że jest wielu ludzi, którzy nie chcą rodzin i wola życie kawalera/panny.

Inna sytuacja, to, jeżeli już są związki małżeńskie, to też nie wypada nie mieć w nich dzieci i jest to kolejne przekonanie Kościoła Katolickiego, że małżeństwa bez dzieci, to nie prawdziwe małżeństwa.

Jest to według mnie jakaś przesada w tym kraju i niezbyt dobre przekonanie.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Postautor: Leah P » ndz 06 lis, 2016 22:15

Sniacy, napisales to wszystko juz trzy razy. Naprawde, nie musisz powtarzac tego samego, my umiemy czytac.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah
Medals: 1

Postautor: adelia » ndz 06 lis, 2016 22:24

Leah P, a ja nie lubię generalizowania, że z takiego czy innego myślenia mogą pojawiać się problemy, bo to, że np. podpiszę intercyzę nie spowoduje, że te problemy się nie pojawiają, po prostu postawią mnie na innej pozycji. Taki mój światopogląd, takie jest moje nastawienie w związku, nie lubię gdybania, a co jeśli. Bo takich opcji jest mnóstwo i równie dobrze, mogłabym zapytać się siebie, a co jeśli pojawi się i inna kobieta i nie brać ślubu, tak w ramach marginesu.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: Śniący » ndz 06 lis, 2016 22:53

Ja sam nie lubię generalizować.

Nic tutaj, co napisałem, nie było generalizowaniem i nie chce być źle zrozumiany.
Mam kilka swoich marzeń, ale nie wiem czy choćby jedno z nich mi się spełni...
Awatar użytkownika
Śniący
Extra marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 14 times
Imię: Konrad
Marzenie: Wyjechać i zwiedzić USA, Rosje, daleką Syberię.

Poprzednia

Wróć do Relacje międzyludzkie