Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Każdy z nas lubi dobrze zjeść od dań ostrych, przez słone, aż po ulubione słodkości. Niejeden łasuch pewnie jest wśród nas. Podobno ''przez żołądek do serca'', więc jeśli masz jakiś niebanalny przepis - podziel się nim z nami.
ANIOŁ
Sponsor
Posty: 952
Rejestracja: 24 sty 2013, 14:26
Imię: Jerzy
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: ANIOŁ » 06 lut 2013, 14:25

Kuchenka zdecydowanie, chociaż myślę sobie sprawić jakąś mikrofale dla bezpieczeństwa :cool: jakby ktoś się włamał to jak wiesz co wtedy podgrzać to masz BOOM! :]

aenimaa
Marzyciel-Gaduła
Posty: 61
Rejestracja: 11 sty 2013, 14:21
Imię: Anna

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: aenimaa » 07 lut 2013, 13:16

Zwykła kuchenka. Do podgrzewania odkąd pamiętam używam po prostu garnka z pokrywką lub patelni. Mikrofali używam tylko w pracy.

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Makaron » 01 maja 2013, 20:56

Zdecydowanie mikrofala - oszczędność czasu.
W rodzinie, u znajomych jestem znany z produkcji niesamowicie smacznego ciasta czekoladowego z mikrofali ( skromny ) :3

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Pro » 02 maja 2013, 22:19

markos1995, a jak robisz to ciasto?

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: she » 03 maja 2013, 0:26

Ja znam taki przepis.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Pro » 03 maja 2013, 7:22

Muszę spróbować coś takiego zrobić, ale nie dziś, bo dziś wszyscy są w domu i jak mi się nie uda to będę pośmiewiskiem...

Makaron
Łapacz chmur
Posty: 835
Rejestracja: 07 lut 2013, 23:46
Imię: Berkano
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Astral

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Makaron » 03 maja 2013, 9:00

4 łyżki stołowe mąki - czubate;
4 łyżki stołowe cukru - jak wyżej;
2 łyżki kakaa ( najlepiej prawdziwego - nie słodkiego );
1/2 łyżeczki proszku do pieczenia;
Wszystko zamieszać;
Następnie dodajemy:
2 łyżki stołowe oleju;
2 łyżek stołowych mleka;
1 całe jajko;
Całość dokładnie mieszamy;
Wstawiamy do mikrofali na 3.5 minuty ( najwyższa moc );
Jemy :}

// Ja osobiście lubię jak jest ono jeszcze trochę niedopieczone - w środku zostaje jakby czekoladowa polewa - jeszcze nikogo brzuch po "niedopieku" u mnie nie bolał - wystarczy skrócić czas do 3 minut i zamiast 2 łyżek stołowych mleka wlać 4 :>

Shinto
Bujający w obłokach
Posty: 413
Rejestracja: 13 mar 2013, 12:02
Lokalizacja: Zielona Wyspa

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Shinto » 06 maja 2013, 9:40

Jako kucharz powiem,że używanie mikrofalówek to prawdziwa zbrodnia.
Kto się chce truć jego sprawa...u mnie pracy nie używamy mikrofali bo od razu da się wyczuć smak danego dania podgrzanego w mikrofali,a zadowolony klient u Nas jest priorytetem.

Luck316
Extra marzyciel
Posty: 709
Rejestracja: 09 gru 2011, 17:15
Imię: Łukasz
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Luck316 » 11 cze 2013, 16:20

Ja nigdy nie jem jedzenia z mikrofali. Nie wiem, czy jest jakaś różnica w smaku, bo ostatni raz mikrofalowe jedzenie spożywałem chyba w wieku pięciu lat.

Awatar użytkownika
niam
Extra marzyciel
Posty: 511
Rejestracja: 09 cze 2013, 17:03
Imię: Katarzyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: niam » 07 lip 2013, 14:57

Preferuję oczywiście zwykłą kuchenkę, ponieważ z tym jest więcej zabawy i więcej radości z przygotowania. :) Natomiast czasami potrzeba zrobić coś na szybko, np. podgrzać mleko na kakao czy też zrobić sobie takie warzywka, które można zrobić tylko w mikrofali, wtedy oczywiście korzystam z mikrofalówki.

Też słyszałam, że mikrofala nie jest zdrowa, na pewno jedzenie z mikrofali jest bardziej suche, niż takie przyrządzone na kuchence.

Ajsza
Bujający w obłokach
Posty: 214
Rejestracja: 12 lip 2013, 10:17
Imię: Ajsza
Płeć: Kobieta

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Ajsza » 14 lip 2013, 9:41

Zdecydowanie zwykła kuchenka. Jeśli chodzi o mikrofalówkę, to jak większość z Was, używam jej jedynie na szybko, najczęściej by odgrzać coś przygotowanego wcześniej lub na potrawy kupione, które wystarczy tam wsadzić, 3 minutki i gotowe. Zdarza mi się od czasu do czasu zrobić też w niej popcorn, najlepiej taki maślany z odrobiną soli. Za to w ogóle nie lubię odgrzewanych ziemniaków z mikro, są strasznie twarde, tak jak suche są schabowe.

Thor
Extra marzyciel
Posty: 675
Rejestracja: 18 gru 2012, 14:34
Imię: Jarek
Płeć: Mężczyzna

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Thor » 14 lip 2013, 9:51

Z mikrofali tylko dobre grzanki z serem na szybko, oczywiście te z kuchenki o wiele lepsze(kanapki typu ser z grilla) poza tym w kuchence można upiec :ciacho: a mikrofali wyjdzie z tego tylko zwykły pasztet :P

Ajsza
Bujający w obłokach
Posty: 214
Rejestracja: 12 lip 2013, 10:17
Imię: Ajsza
Płeć: Kobieta

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Ajsza » 14 lip 2013, 10:50

Thor pisze:Z mikrofali tylko dobre grzanki z serem na szybko, oczywiście te z kuchenki o wiele lepsze(kanapki typu ser z grilla) poza tym w kuchence można upiec :ciacho: a mikrofali wyjdzie z tego tylko zwykły pasztet :P
dokładnie. No ja w mikrofalówce od czasu do czasu robię sobie bułki na ciepło, z szynką, czosnkiem i żółtym serem. Potem jak wyciągnę wsadzam jeszcze pomidor...pycha:)

Awatar użytkownika
niam
Extra marzyciel
Posty: 511
Rejestracja: 09 cze 2013, 17:03
Imię: Katarzyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: niam » 17 lip 2013, 15:54

Ajsza pisze:
Thor pisze:Z mikrofali tylko dobre grzanki z serem na szybko, oczywiście te z kuchenki o wiele lepsze(kanapki typu ser z grilla) poza tym w kuchence można upiec :ciacho: a mikrofali wyjdzie z tego tylko zwykły pasztet :P
dokładnie. No ja w mikrofalówce od czasu do czasu robię sobie bułki na ciepło, z szynką, czosnkiem i żółtym serem. Potem jak wyciągnę wsadzam jeszcze pomidor...pycha:)
To dobry sposób na "czerstwe" bułki. :D Przynajmniej ja zazwyczaj tak je wykorzystuję.
Ja osobiście rozkrawam bułkę na pół, smaruję masłem, kładę szynkę, na to przeważnie dwa plasterki sera. Po wyjęciu z mikrofali smaruję ketchupem pomieszanym z sosem czosnkowym. :serce:

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: adelia » 17 lip 2013, 15:58

Mikrofalówka, jak zależy mi na oszczędzeniu czasu, czasem nie chce mi się czekać, aż coś się przygotuje w zwykłej kuchence.

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Pro » 17 lip 2013, 20:33

Pro pisze:Muszę spróbować coś takiego zrobić, ale nie dziś, bo dziś wszyscy są w domu i jak mi się nie uda to będę pośmiewiskiem...

Zrobiłem, lekko zmodyfikowałem przepis i było naprawdę dobre. Przyznam szczerze, że do końca nie wierzyłem, że się uda.

e: ale zacytowałem :wstyd: chodziło mi oczywiście o ten placek z mikrofali.

she
Newbie
Posty: 14136
Rejestracja: 05 gru 2010, 17:56
Imię: Patrycja
Lokalizacja: z polskowłoslandi ;)

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: she » 23 lip 2013, 20:30

Jak zmodyfikowałeś?

Pro
Newbie
Posty: 1853
Rejestracja: 04 sie 2012, 17:14
Imię: Hubert
Płeć: Mężczyzna
Lokalizacja: Polska B

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Pro » 24 lip 2013, 19:57

she, mąkę dałem orkiszową(nie wiem czy to ma znaczenie), zmniejszyłem ilość cukru, a zwiększyłem kakao - wolę po prostu bardziej czekoladowe, a mniej słodkie. Zamiast proszku do pieczenia dałem sodę i wrzuciłem w to wszystko owoce(za pierwszym razem czereśnie, potem truskawki, a ostatnio maliny). Tyle modyfikacji - przepis nie bardzo skomplikowany, więc nie było za bardzo co zmieniać :P

Usunięty 6091

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Usunięty 6091 » 16 cze 2016, 8:20

dawno dawno temu jak rodzice budowali kuchnię to chcieli mieć kuchnię indukcyjną i dorzucić mikrofalę, ale wtedy przyjaciel rodziny powiedział że mikrofala to zło i kuchnia indukcyjna też, stąd że pierwotni ludzie gotowali na ogniu i tak powinno to zostać po wsze czasy, po to że ogień sam w sobie jest energią (żywiołem) a nie iść ślepo za nowinkami technologicznymi, bo szybciej, bo lepiej bo coś tam, więc mają do tej pory kuchnię gazową na prąd, widać ogień ale nie korzystają z butli gazowej (takie typowe kuchenki mieli wcześniej i chcieli jednak jakiejś zmiany), raz w życiu jadłam z mikrofali (rok 2014) i poczułam że popełniam grzech i nie jestem człowiekiem.. tak mi się to ukorzeniło jako dziecko i faktycznie coś w tym jest, mikrofala zawsze kojarzyła mi się z wysoko przetworzonym jedzeniem.

Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
attention whore
Marzyciel
Posty: 1369
Rejestracja: 24 sie 2014, 20:58
Płeć: Kobieta

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: aspołeczne.kurczę » 16 cze 2016, 9:33

Nie polecam mikrofalówki. Niby jej zaletą jest szybki podgrzanie jedzenia, ale to jedzenie szybko stygnie, a jak się źle dobierze czas i moc podgrzewania to trzeba być gotowym na wyjęcie gumowego kapcia zamiast np. kotleta. :swirus:
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.

Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur
Posty: 978
Rejestracja: 12 paź 2012, 20:11
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Warszawa

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: _Magnolia_ » 22 cze 2016, 19:07

aspołeczne.kurczę pisze:Niby jej zaletą jest szybki podgrzanie jedzenia, ale to jedzenie szybko stygnie, a jak się źle dobierze czas i moc podgrzewania to trzeba być gotowym na wyjęcie gumowego kapcia zamiast np. kotleta. :swirus:
No właśnie, dlatego czasem lepiej wsadzić na patelnię i podgrzać. Niestety nie wszystkie jedzenia wychodzą tak samo dobre przy użyciu mikrofalówki :/ .

Często używam, bo mam jedzenie wcześniej przygotowane, bo gotować każdy posiłek od początku i codziennie byłoby męczące.

Leah P
Marzyciel
Posty: 1017
Rejestracja: 02 gru 2015, 19:46
Imię: Leah
Płeć: Kobieta

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: Leah P » 01 lis 2016, 15:45

Kiedys nie wyobrazalam sobie kuchni bez mikrofali, ale przez ostatnie 3 lata jej nie mialam i jakos przezylam :swirus:

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Mikrofalowa vs zwykła kuchenka

Post autor: adelia » 04 lis 2016, 11:30

Mam mikrofalę u siebie, ale przez dwa lata użyłam jej chyba tylko do zrobienia popcornu, nie lubię jedzenia odgrzewanego w mikrofali, więc wszystko przygrzewam na normalnej kuchence.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości