Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Bo historia krwią pisana jest. +18

Interesujesz się historią i lubisz o niej dyskutować? To idealny dział dla Ciebie!

Bo historia krwią pisana jest. +18

Postautor: HELLBRINGER » pt 12 sie, 2016 10:25

Bo ludzie to bestie i potwory. Takimi byli, są i będą. Ludzkie ciało natomiast to tylko kruchy wór pełen mięsa i krwi.


#1 Wojna Japońsko - Chińska ( masakra w Nankinie )

7 lipca 1937 japońskie oddziały sprowokowały tzw. „incydent na moście Marco Polo”, który miał być pretekstem do rozpoczęcia kolejnego etapu wojny. Po bitwie Japończycy zajęli Szanghaj, Nankin i południowe Shanxi.

Masakry dopuściła się Cesarska Armia Japońska, pod dowództwem generała Iwane Matsui na przełomie grudnia 1937 i stycznia 1938 roku. Szacuje się, że w tym okresie zginęło do 400 tysięcy Chińczyków.

Przez prawie sześć tygodni w mieście grupy zdemoralizowanych i pijanych żołnierzy siały powszechny terror. Również dowódcy japońscy nie mieli zamiaru położyć kresu rzezi.
Japończycy potraktowali mieszkańców miasta z niezwykłym okrucieństwem. W niektórych przypadkach (dotyczy to głównie wziętych do niewoli żołnierzy chińskiej armii rządowej) egzekucje były przeprowadzone na wyraźny rozkaz. Według niektórych danych zmasakrowano ok. 100 tys. chińskich jeńców wojennych. Większość z nich została rozstrzelana nad brzegami rzeki Jangcy, za pomocą karabinów maszynowych. Wrzucone do rzeki zwłoki płynęły z prądem aż do Szanghaju. Jednak to ludność cywilna poniosła najwięcej ofiar. Japończycy urządzali nawet zawody polegające na ścinaniu głów samurajskim mieczem. Inną formą egzekucji było zakłuwanie bagnetem. Żołnierze ćwiczyli w ten sposób pchnięcie bagnetem, zarówno na żywych ludziach, jak i na zwłokach. Inne ofiary zginęły wskutek podpalenia lub zakopywania żywcem.

Japończycy dopuścili się od 20 tys. do 80 tys. gwałtów. Większość kobiet stała się przedmiotem brutalnych gwałtów zbiorowych. Nie oszczędzono nawet małych dziewczynek. Wielokrotnie do zgwałceń dochodziło w trakcie dnia, często na oczach członków rodziny. Po każdym stosunku ofiara była okaleczana lub mordowana.

Japończycy rewidowali i okradali każdego przechodnia. Kto nie miał żadnych kosztowności, był po prostu zabijany. Włamania do mieszkań i obrabowywanie ich były na porządku dziennym. Miasto zostało doszczętnie splądrowane. Jedna trzecia zabudowań została zniszczona wskutek podkładanego przez Japończyków ognia. Tłoczący się na drogach miasta uchodźcy byli ostrzeliwani przez japońskie lotnictwo.

Tutaj trochę zdjęć z archiwum. Słabym nie polecam.
Spoiler:
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani


Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
 
Rejestracja: wt 31 sie, 2010 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Have thanks: 25 times
Płeć: Mężczyzna
Marzenie: A co to jest marzenie?
Medals: 4
Posty: 1214

Re: Bo historia krwią pisana jest. +18

Postautor: Filip » pt 12 sie, 2016 11:47

Nie wspomniałeś jeszcze o tym, że tworzono przymusowe burdele. gdzie średnio jedna kobieta obsługiwała około 30 żołnierzy na dobę.
Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach
 
Rejestracja: ndz 29 cze, 2014 18:36
Has thanked: 3 times
Have thanks: 16 times
Imię: Filip
Płeć: Mężczyzna
Posty: 356

Re: Bo historia krwią pisana jest. +18

Postautor: HELLBRINGER » ndz 21 sie, 2016 19:49

Filip, można by takie przykłady mnożyć w nieskończoność. Podałem w miarę ogólny zarys sytuacji w tamtym okresie.

#2 Konflikty na Bliskim Wschodzie czasy współczesne

1956-58: Doktryna Eisenhowera utrzymywała, że Stany Zjednoczone "są przygotowane na użycie broni aby wspierać" jakiekolwiek państwo na Bliskim Wschodzie "proszące o takie wsparcie przeciwko zbrojnej agresji ze strony jakiegokolwiek państwa kontrolowanego przez międzynarodowy komunizm". W przełożeniu na angielski oznaczało to, że nikomu nie wolno dominować lub mieć znaczący wpływ na Bliskim Wschodzie z jego polami naftowymi, poza Stanami Zjednoczonymi, i że ktokolwiek tylko spróbuje tego dokonać, natychmiast zostanie okrzyknięty komunistą. Posługując się taką polityką USA dwukrotnie próbowały obalić rząd syryjski, przeprowadziły kilka akcji pokazowych na Morzu Śródziemnym, aby zastraszyć ruchy niechętne rządom wspieranym przez USA w Jordanii i Libanie, wysłały 14.000 żołnierzy do Libanu i spiskowały w celu obalenia lub zamordowania w Egipcie Nassera z jego kłopotliwym blisko-wschodnim nacjonalizmem.

1981-89: Libia nie zgodziła się na pełnienie funkcji właściwego państwa klienckiego Waszyngtonu na Bliskim Wschodzie. Przywódca państwa, Muamar el-Kadafi nie przestrzegał reguł. Musiał zostać ukarany. Samoloty amerykańskie zestrzeliły dwa samoloty libijskie na obszarze, który Libia uważała za swoją przestrzeń lotniczą. USA zrzuciły też na kraj bomby, zabijając co najmniej 40 osób, między innymi córkę Kadafiego. Pojawiły się też inne próby zgładzenia tego człowieka, operacje mające na celu jego obalenie, potężna kampania dezinformująca, sankcje ekonomiczne oraz oskarżenie Libii za jej domniemaną rolę w zbombardowaniu samolotu Pan Am 103, bez przedstawienia wystarczających dowodów.

Co się działo natomiast w tym kraju ostatnio chyba mówić nie trzeba. Obalenie rządów Kadafiego, stabilny bogaty kraj zamieniony w ruinę. Ropa się zgadza. Tysiaca ofiar. Muzułmańska wiosna ludów to wspaniały pomysł, prawda? :super:

lata 90-te: Nieustające bombardowania przez ponad 40 dni i nocy przeciwko jednemu z najbardziej rozwiniętych narodów na Bliskim Wschhodzie, które zniszczyły jego starożytno-nowoczesną stolicę; na ludność Iraku spadło 177 milionów funtów bomb - najbardziej skoncentrowany powietrzny mord w historii świata; broń ze zubożonym uranem pali ludzi, wywołuje raka; rozwalanie magazynów broni chemicznej i biologicznej oraz urządzeń naftowych; zatruwanie atmosfery do poziomu, który prawdopodobnie nigdzie wcześniej nie był spotykany; umyślne grzebanie żywcem żołnierzy; zniszczenie infrastruktury ze strasznymi konsekwencjami dla zdrowia; sankcje trwające do dzisiaj, jeszcze bardziej pogarszając sytuację zdrowotną; na razie umarło w następstwie wszystkich tych działań około miliona dzieci i jeszcze więcej dorosłych.

Irak był najsilniejszym pod względem militarnym państwem arabskim. To mogła być ich zbrodnia. Noam Chomsky napisał: "Główną, dominującą doktryną USA w polityce zagranicznej od 1940 roku było to, że potężne, nie mające swojego odpowiednika, zasoby energetyczne w rejonie Zatoki będą stopniowo zajmowane przez Stany Zjednoczone i ich klientów i, przede wszystkim, żeby żadna niezależna siła w tamtym rejonie nie została dopuszczona do tego, aby mieć jakiś znaczny wpływ na zarządzanie produkcją ropy naftowej i jej cenę.

Ostatni HIT sezonu czyli Państwo Islamskie. Sztucznie wychodowany twór, dozbrajany "niewiadomo" skąd. Gdyby tylko NATO chciało dawno zmiotło by ten śmiesny twór. Jednak nie ma tym żadnego interesu. Interes jest w braku stabilności w tym regionie. Kraje zrobiły się zbyt niezależne. Ciężko mi teraz znaleźć dokładne dane ile mniej wiecej ludzi zginęło w regionie od 2000 roku. Jednak ta liczba idzie już w miliony, a wszystko się rozkręca. Jednak ważniejsze jest zwierzątko zastrzelone w zoo i pokemony. Mediom znudził się ten temat więc praktycznie nic o tym nie słychać, pomimo tego, że nieprzerwanie trwa tam wojna o ropę i walka o życie zwykłych ludzi. Ostatnio Rosjanie zdecydowanie wkroczyli w Syrii wspomóc siły rządowe. Więc pojawiło się sporo nowych nagrań w sieci. Wszystko jest w spojlerze i jak zwykle. Słabym nie polecam.

Obrazek


Bo ludzie to bestie i potwory. Takimi byli, są i będą. Ludzkie ciało natomiast to tylko kruchy wór pełen mięsa i krwi.
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani


Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń
 
Rejestracja: wt 31 sie, 2010 14:12
Lokalizacja: Warszawa
Has thanked: 31 times
Have thanks: 25 times
Płeć: Mężczyzna
Marzenie: A co to jest marzenie?
Medals: 4
Posty: 1214

Re: Bo historia krwią pisana jest. +18

Postautor: rytygier » wt 20 wrz, 2016 12:02

#3. Wikiński rytuał ,,Krwawego Orła"

,,Krwawy orzeł" był to rodzaj kary śmierci połączony ze szczególnym udręczeniem ofiary.
Sam rytuał przebiegał następująco :

Związaną ofiarę kładziono twarzą do dołu, a na jej plecach wycinano orła. Następnie toporkiem odcinano żebra od kręgosłupa i rozciągano je na boki, tak by tworzyły „skrzydła”. Rany posypywano solą, po czym wyjmowano płuca i rozkładano na „skrzydłach”. Tak zmasakrowane ciało tworzyło coś na wzór orła, który był gotowy by odlecieć do Odyna..

Ten krwawy rytuał jest motywem przewodnim teledysku metalowego zespołu Antrax: „Blood Eagle Wings”:

https://www.youtube.com/watch?v=LuLvfm5yDlw
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel
 
Rejestracja: ndz 16 sie, 2015 17:30
Has thanked: 37 times
Have thanks: 68 times
Płeć: Mężczyzna
Medals: 2
Posty: 1106

Re: Bo historia krwią pisana jest. +18

Postautor: Leah P » wt 20 wrz, 2016 12:24

Bylo w Wikingach, rytygier :P
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel
 
Rejestracja: śr 02 gru, 2015 19:46
Has thanked: 31 times
Have thanks: 36 times
Imię: Leah
Płeć: Kobieta
Medals: 1
Posty: 1017

Re: Bo historia krwią pisana jest. +18

Postautor: rytygier » wt 20 wrz, 2016 15:42

Leah P,

nie oglądałem tego serialu. Ale oglądałem clip Antrax-u (polecam!)
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel
 
Rejestracja: ndz 16 sie, 2015 17:30
Has thanked: 37 times
Have thanks: 68 times
Płeć: Mężczyzna
Medals: 2
Posty: 1106


Wróć do Historia

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość