Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Czego szukamy w muzyce?

Jeśli muzyka jest całym Twoim światem, bądź znaczącym jego elementem, wprowadź nas do niego i sam sprawdź w jakich dźwiękach jest nasz.

Re: Czego szukamy w muzyce?

Postautor: Iluminacja » wt 19 cze, 2012 10:54

ho pisze:Kiedy odkrywa przede mną dźwięki, których nie znałam, kiedy słowa rysują myśli uciekające gdzieś po kątach.
Dokładnie coś takiego, czego nie można uchwycić.
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 53 times
Have thanks: 41 times
Medals: 7

Postautor: Punishment » sob 02 lis, 2013 21:01

Odświeżę trochę ten temat. Muzyka jest dla mnie pewno formą ucieczki od nudnego życia, więc szukam albo kawałków z dobrym przekazem, lub takiej, która poderwie moją muzyczną duszę w jakikolwiek sposób. xD
Where'd you go?
Where's your home?
How'd you end up all alone?
Can you hear me now?

There's no light,
There's no sound,
Hard to breathe when you're underground,
Can you hear me now?
Hear me now!
Punishment
Newbie

Has thanked: 3 times
Have thanks: 4 times

Postautor: metanoied » sob 02 lis, 2013 23:48

W sumie dobrze, że ktoś odkopał ten temat. Zauważyłem u siebie wielką zmianę od poprzedniego postu. Zwracam dużo większą uwagę na tekst. Za czasów mojego poprzedniego postu w tym temacie słuchałem dużo skomplikowanej technicznie muzyki. A teraz? Cóż, nadal tak jest, ale w pewnym sensie to się jednak zmieniło - techniczne zawiłości w muzyce ograniczyły się już tylko do połamanych metrum, nietypowych akcentów. Ogólnie do nietypowych podziałów metrycznych i rytmicznych. Natomiast muzyka, której ostatnio słucham raczej już nie ma trudniejszych partii gitarowych. Teraz to głównie wypełnienie przestrzeni dźwiękami, w których odnajduję siebie. I tekst nabrał wielkiego znaczenia. Być może przez ostatnie wydarzenia i przez fakt, że zacząłem ostatnio wielbić Comę nad wszystko.

W sumie myślę, że to zmiana na plus. Naprawdę odnajduję w tym siebie.
powstań wewnątrz siebie, uwolnij swój umysł
wznieś pięść by zaznaczyć

że stoisz na przekór nienawiści i podstępu

http://www.rainymood.com/ + http://endlessvideo.com/watch?v=7bW75OwVXZI = godlike
metanoied
Newbie

Has thanked: 16 times
Have thanks: 6 times
Imię: Damien
Medals: 2

Postautor: Dafne » sob 28 gru, 2013 17:25

Ostatnio szukam pewnej mądrości, delikatności, spokoju. To aż dziwne, bo jeszcze do nie dawna słuchałam tylko rocku i metalu. Teraz jednak nie widzę świata poza muzyką alternatywną. Kari Amirian, Lykke Li, Fismoll, Hana Pestle. Będzie tego więcej niebawem, o wiele więcej.
dum spiro, spero
Marzyciel

Has thanked: 88 times
Have thanks: 130 times
Medals: 10

Postautor: PCouter » wt 31 gru, 2013 14:07

Jak myślicie, czego szukają w muzyce współcześni ludzie?
Współcześni ludzie zapewne szukają tego samego co Ci niewspółcześni czyli w zależności od charakteru czegoś innego.
Po co słuchamy, po co tworzymy?
Mi sprzyjają ku temu różne cele. Czasem po prostu potrzebuję się odprężyć. Czasem znów lubię sobie wyobrażać z muzyką w tle. Czasem potrzebuję się wyszaleć. Przy pracy bądź nauce również lubię słuchać muzyki.

Czego Wy szukacie w muzyce? I czy znajdujecie to?
Wyżej napisałem co szukam i oczywiście, że znajduję :)
Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.
~Steve Jobs
PCouter
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 11 times
Have thanks: 3 times
Imię: Paweł
Marzenie: Wieść ciekawe życie

Postautor: jagodab » pn 06 sty, 2014 18:07

Przyjemnej muzyki łatwo wpadającej w ucho.
Awatar użytkownika
jagodab

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time

Postautor: Pro » pt 21 lut, 2014 16:03

To zależy. Najczęściej szukam w muzyce emocji. Dźwięk otwiera mój umysł na nowe światy, o których istnieniu nie miałem pojęcia. Muzyka sama w sobie jest bardzo pojemna, a do tego każdy jako słuchacz ma możliwość jej interpretowania i wyciągania z niej tego czego właśnie szuka. To jest w niej najpiękniejsze. Oczywiście emocje to nie wszystko. Czasami lubię po prostu posłuchać dobrej muzyki, ładnego śpiewu, chwytliwych tekstów. Innym razem mam ochotę na jakiś benger i po prostu trochę rozrywki.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: Saya » śr 02 kwie, 2014 19:07

Zależy od stanu w jakim jestem, równie dobrze moge szukać czegoś co zagłuszy myśli albo co przekieruje je na inny tor, a czasem po prostu rozrywki
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times
Medals: 5

Postautor: laude » śr 02 kwie, 2014 19:11

Mnie muzyka musi łapać za serce, za dusze. Najlepiej jak podczas jej słuchania czuję ciarki na całym ciele. To znaczy, że to, czego słucham idealnie do mnie pasuje i wywołuje we mnie naprawdę silne emocje. Uwielbiam to uczucie!
laude
Początkujący marzyciel

Has thanked: 1 time
Imię: Tosia

Postautor: Offline » śr 02 kwie, 2014 19:38

Pierwsze wrażenie. Nawet nie chodzi o tekst, ale sama muzyka musi mnie pociągnąć za ucho, wskoczyć w nie i powędrować szybko do serduszka. :) Potem słowa. Lubię takie, które opowiadają o czymś ze mną związanym, jakby część mojej historii i odczuć. Chyba każdy zwraca na to uwagę. :) Ale chwytają mnie też nieraz "mało ambitne" utwory pod względem technicznym albo nawet z bardzo słabym tekstem ("oooh, babyy, come to me tooniight, oooh, let's daance in staarliiightt, UMC UMC UMC" xD ), ale przy których można sobie poskakać i pokręcić radośnie ciałkiem (nawet jeśli wychodzi to makabrycznie ;D ).
Extra marzyciel

Has thanked: 10 times
Have thanks: 11 times
Imię: Dominika
Medals: 5

Postautor: Lisek » czw 31 lip, 2014 16:28

Muzyka ma w sobie niesamowitą "moc", która pomaga nam w tych najgorszych chwilach, daje popalić kiedy trzeba.
Jest najważniejsza w moim życiu. Moja pierwsza i jedyna miłość. :oczami:
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Postautor: roko » pt 01 sie, 2014 11:09

Ja często w muzyce szukam odskoczni od problemów, lubie założyć słuchawki, włączyć głosno muzyke i odleciec :)
Awatar użytkownika
roko

Postautor: Róża13 » ndz 24 sie, 2014 20:21

Dla mnie najważniejsza w muzyce jest prawda, potem miłość i interesujący tekst.
Awatar użytkownika
Róża13
Marzyciel-Gaduła

Have thanks: 1 time

Postautor: Pytalska » ndz 24 sie, 2014 20:22

A prawda czasem nie objawia się w tekście?
jak po śmierci nic nie będzie to się wkurwię.

Dziecko, ona jest dzieckiem
Które cicho płynie
W łzach na wietrze
Zimno - tak bardzo jej zimno
Ona czuje ciepło
Blisko swojego gardła
Miłość - on mówi o miłości
Jego miłość jest w niej
Pytalska
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 3 times
Have thanks: 9 times
Imię: Joanna

Postautor: KarOl21 » czw 13 lis, 2014 09:37

Mnie muzyka uspakaja posiada fantastyczną siłę, która daje mi generalnie bardzo dużo. Jest niebywałym pomocnikiem w moim życiu :)
Awatar użytkownika
KarOl21

Postautor: Dafne » ndz 17 kwie, 2016 11:36

Ruta pisze:Czego Wy szukacie w muzyce? I czy znajdujecie to?
To zależy od nastroju i od tego, co w danym momencie potrzebuję. Dawniej, w okresie wczesnej młodzieńczości, muzykę traktowałam jak balsam na rany, miało być mrocznie i miało być katharsis. Teraz wyłącznie jako forma relaksu, rzadziej jako poszukiwanie treści i sensu (dlatego mało kiedy sięgam po rap, mimo wszystko). Co do rapu... wiele młodych osób fascynuje się Zeusem ze względu na filozoficzny wymiar tekstów. Dla mnie, to, o czym on rapuje, jest mi wiadome od dawna (wartości, poglądy) i odbieram go jako rapera dla młodych osób poszukujących tego sensu. Ja ten sens mam. Jak dotąd, takie wypełnienie co do potrzeb, doznaję w przypadku Brodki, Pauli i Karola czy Kari Amirian, także Natalii Przybysz. Reszta jest, bo jest, czasem posłucham, ale nie zapełnia niczego, nie zaspokaja moich trudnych do sprecyzowania potrzeb. Na pewno inne są potrzeby nastolatki, a inne dwudziestolatki. Więc już nie sens, a bardziej pewne zatrzymanie się, relaks, kojenie stresów.
dum spiro, spero
Marzyciel

Has thanked: 88 times
Have thanks: 130 times
Medals: 10

Postautor: rytygier » ndz 17 kwie, 2016 14:09

Muzyka pomaga mi uciec od rzeczywistości i problemów z nią związanych. Czyni mój umysł podatnym na zanurzenie się w świat iluzji i fantazji. Dzięki muzyce odrywam się od codzienności i odpływam w krainę ,powstających w mej wyobraźni , ciągu obrazów, które odzwierciedlają me nierealne pragnienia.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.

For this message the author rytygier has received thanks:
Jeruka(pn 18 kwie, 2016 07:48)
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 64 times
Medals: 2

Postautor: Jeruka » pn 18 kwie, 2016 07:51

to proste ukojenia lub sily do walki swoistej medytacji dla ciala i duszy wtedy muzyka staje sie calym swiatem przenoszac nas w rozne stany swiadomosci muzyka uzaleznia jak narkotyk kto raz jej sluchal nigdy nie przestanie to by bylo na tyle
Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 6 times
Medals: 1

Postautor: _Magnolia_ » pn 25 kwie, 2016 10:47

Nie wiem czego szukają w muzyce współcześni ludzie z tego względu, że z nikim na ten temat nie rozmawiałam ani tym bardziej nie zorientowałam się w temacie.

Osobiście w muzyce szukam czegoś, w zależności od mojego humoru. Jeżeli jestem nerwowa, szukam spokoju, jeżeli jestem smutna, szukam radości. Mam swoje piosenki na moje humory, a nawet jeden cały album. Trudno mi połączyć muzykę z robieniem czegoś innego, jak np. z rysowaniem, ponieważ tak się skupiam nad tym, co robię, że muzyki nieomal nie słyszę w ogóle, aczkolwiek gdy nie słucham muzyki, a mimo wszystkim coś robię, gdzieś nieświadomie zawsze wypałuję różne dzwięki i na nie reaguję.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times

Postautor: jowitka » czw 28 kwie, 2016 16:58

ja osobiście w muzyce szukam przede wszystkim rozrywki ale również chill outu, odciecia sie od calej rzeczywistosci
Awatar użytkownika
jowitka

Postautor: Mia » ndz 08 maja, 2016 22:25

Myślenia, zrywu do działania, idei, natchnienia.. ale też niczego.
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 29 times

Postautor: Leah P » wt 30 sie, 2016 12:15

Ja szukam glosow, ktore mnie relaksuja. Sa wokalisci, ktorych glos slyszy sie pierwszy raz i brzmia znajomo, nawet jesli nigdy nie spotkalo sie nikogo z podobnym glosem. Lubie meskie glosy duzo bardziej niz zenskie. Wielu albanskich wokalistow ma cudowny glos, ktory uspokaja mnie nawet w chwilach najwiekszego stresu. Szczegolnie Flori Mumajesi (https://www.youtube.com/watch?v=7QfdJja1jnY), chociaz Ledri Vula tez nie jest zly.
Awatar użytkownika
Leah P
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 35 times
Imię: Leah

Poprzednia

Wróć do Muzyka