Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Marzy mi się syn

Marzenia towarzyszą nam każdego dnia, ale czy warto marzyć? Czy w dzisiejszym świecie jest jeszcze miejsce i czas na marzenia?

Re: Marzy mi się syn

Postautor: aspołeczne.kurczę » wt 16 lut, 2016 14:10

Znam takich ludzi, ale po prostu próbuję zwrócić uwagę na to, ze pomiędzy Ferdynandem Kiepskim a Zuckenbergiem jest bardzo dużo miejsca. Ja bym się obraziła, gdyby mnie ktoś zestawił z którąkolwiek z tych skrajności.

Dlatego tak podkreślam, ze życie nie nastawione na sukcesy i realizacje marzeń nie musi oznaczać bezmyślnej egzystencji zombiaka.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 47 times
Medals: 1

Postautor: Pawian » wt 16 lut, 2016 16:28

aspołeczne.kurczę pisze:Dlatego tak podkreślam, ze życie nie nastawione na sukcesy i realizacje marzeń nie musi oznaczać bezmyślnej egzystencji zombiaka.

Ja osobiscie wole nie kolegowac sie z takimi ludzmi, bo z doswiadczenia nie rozumieja oni tego co przechodze i ogolnie nie mam ochoty wciaz sie tlumaczyc z tego co robie.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 56 times
Have thanks: 70 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: aspołeczne.kurczę » wt 16 lut, 2016 18:29

Ja unikam wspomnianych skrajności. Zombiaków dlatego, że z reguły są osobnikami o niezbyt wyrafinowanym intelekcie, czułabym się przy nich jak w towarzystwie dzieci, czyli beznadziejnie. A sukcesowców dlatego, że są w moim odczuciu bardzo płytcy, mimo że nie brakuje im inteligencji, mogę z nimi znaleźć wspólny język tylko w wąskim obszarze, np. zawodowym. O filozofowaniu, rozmowie refleksyjnej mogę sobie pomarzyć i w przypadku pierwszych, i drugich. Oczywiście mówię tu o skrajnościach. Zdaję sobie sprawę z tego, że ktoś kto jest skupiony na sukcesie, może być przy tym w jakimś stopniu typem refleksyjnym. Ale szczerze powiedziawszy, niewiele znam takich osób.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
Awatar użytkownika
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 47 times
Medals: 1

Postautor: never » sob 06 sie, 2016 15:24

Na macierzyństwo czy ojcostwo powinniśmy decydować się wtedy, gdy mamy odpowiedniego partnera i czujemy się na tyle dojrzali, żeby wychować małego człowieka. Czasem dzieje się to, gdy mamy 25, a czasem dopiero wtedy, gdy mamy 35 lat. Dzisiaj też pojawia się dużo problemów medycznych, coraz częściej się słyszy o problemach z poczęciem, więc jeśli tylko znajdujemy osobę, z którą planujemy spędzić życie, to warto chyba rozpocząć starania, bo nie wiadomo, ile one potrwają.
Awatar użytkownika
never

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Marzenie: zdrowie, rodzina

Poprzednia

Wróć do Strefa Marzeń