Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Świat książek. Potrafisz 'pożreć' książkę w jedną noc? Podaj tytuł, niech inni też nie mogą zasnąć bez dowiedzenia się co będzie w następnym rozdziale.

Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Postautor: Dafne » pt 15 lis, 2013 16:24

Jak to z Wami jest, czy czytacie książki/ czasopisma od deski do deski, czy pomijacie nudniejsze fragmenty? Czy kiedyś przeczytaliście daną książkę po łebkach, bo nie chciało Wam się jej czytać albo termin gonił do biblioteki? Czy wówczas takie czytanie ma sens?
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 105 times
Have thanks: 140 times
Medals: 10

Re: Czytacie książki/ czasopisma od deski do deski?

Postautor: Pro » pt 15 lis, 2013 16:33

Dafne pisze:Czy kiedyś przeczytaliście daną książkę po łebkach, bo nie chciało Wam się jej czytać albo termin gonił do biblioteki?

Jak nie chce mi się czytać jakiejś książki, po prostu ją odkładam i sięgam po kolejną. Po co się męczyć z nudną książką, skoro ma się pod ręką inne? Jeśli chodzi o czasopisma, to staram się ocenić artykuł po tytule i tematyce. Jeśli mnie nie zaisteresuje, omijam i przechodzę do następnego.
Pro
Newbie

Has thanked: 24 times
Have thanks: 60 times
Imię: Hubert
Medals: 9

Postautor: adelia » śr 20 lis, 2013 16:00

Czasami zdarza mi się, że książka mnie maksymalnie nudzi, ale raczej jej od razu nie odstawiam na półkę, tylko staram się pomęczyć ją jeszcze, bo może się okazać, że będzie ciekawa. Niektóre strasznie się długo rozkręcają. Czytam od deski do deski.
Szukam możliwości ekspresji.
Miasto tętni życiem, ale to tylko ruch mięśni.
Muszę czuć we krwi puls, a nie siłą inercji
Kulić ogon kiedy krzyczą: „Biegnij”.
Pieprzyć, mogę być trupem,
Dla wielu nie będę szczurem, u celu nie czuję presji.
Chcą mnie umniejszyć, z pogardą wzrok,
To nie imadło, to chamstwo i nic ponadto, ziom.

Bisz-Serce musi bić
adelia
Newbie

Has thanked: 35 times
Have thanks: 33 times
Medals: 6

Postautor: Pawian » śr 20 lis, 2013 17:35

Czytajac 50 shades pomijalam sceny lozkowe :spi: Wiem, ze te momenty dla tej ksiazki byly najwazniejsze, ale mnie kompletnie nudzily.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 56 times
Have thanks: 70 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: Bogini Śmiechu » śr 20 lis, 2013 21:28

Albo czytam całą książkę albo jak uznam ją za nudną, odkładam. Nigdy nie robię tak, że czytam, trochę omijam, czytam, znów omijam, itd.
Czasopism nigdy nie czytam od deski do deski. Czytam interesujące mnie artykuły, resztę ewentualnie przeglądam.
Siedzę na ławce, sięgam głową do chmur...
A niebo jest gładkie i nie ma w nim dziur...
Siedzę na ławce, w głowie wino i śpiew...
A w dole po trawce nogom brykać się chce...
Bogini Śmiechu
Newbie

Has thanked: 0 time
Have thanks: 3 times
Imię: Sylwia
Medals: 2

Postautor: ajwenhou » śr 20 lis, 2013 21:59

Bogini Śmiechu pisze:Albo czytam całą książkę albo jak uznam ją za nudną, odkładam. Nigdy nie robię tak, że czytam, trochę omijam, czytam, znów omijam, itd.
Czasopism nigdy nie czytam od deski do deski. Czytam interesujące mnie artykuły, resztę ewentualnie przeglądam.

też tak mam. książki po prostu odkładam jeśli mi się nie podobają. chociaż chyba ostatnią część Twilight w większości ominęłam, nie pamiętam już.
w gazetach wybieram tylko interesujące mnie artykuły.
happy?
ajwenhou
Newbie

Has thanked: 2 times
Have thanks: 11 times
Imię: Ania
Medals: 4

Postautor: Makaron » sob 23 lis, 2013 18:43

Pomijam fragmenty, gdy czytam coś po raz drugi. Nie ma sensu czytać czegoś z pomijaniem stron, bo prowadzi to do różnych abberacji w odbiorze, zakłamania i jest stratą czasu, bo aby wyrobić sobie własną opinię trzeba raz jeszcze to przeczytać :).
Pomijam również linijki w programie telewizyjnym, ale to chyba nie ma wpływu :P. xD
Pragniesz mych ust - jeszcze drgają
Od bluźnierstw słów krwawiących, bezsilnych protestów
Choć niewidoczna jesteś, ponad wszelką wątpliwość
Czuję Cię każdym włóknem napiętego ciała.
Jesteś...
Twe delikatne dłonie osaczają mnie coraz bezwstydniej...
Makaron
Łapacz chmur

Has thanked: 91 times
Have thanks: 13 times
Imię: Berkano

Postautor: Dafne » sob 23 lis, 2013 19:20

Pawian, nie dziwi mnie, że pomijasz (sceny łóżkowe to dla mnie strata czasu w książce i niezmiernie mnie nudzą), za to dziwi mnie, że czytasz tę książkę :P.
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Postautor: Pawian » sob 23 lis, 2013 20:56

Dafne, Moja kuzynka kazala mi sie za nia zabrac. Mowila, ze musze przeczytac. Czytalam, czytalam i w sumie nie wiem w czym ta sensacja. Moze chodzi o to, ze ten facet po prostu jest stanowczy, ze robi to co niemal kazda z nas by chciala, ale z dumy nigdy o to nie poprosi? Chyba o to chodzi. Ogolnie kobiety nie lubia byc pytane lub zmuszone do proszenia, tym bardziej do inicjowania pewnych sytuacji.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 56 times
Have thanks: 70 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!

Postautor: Krzyszy » ndz 24 lis, 2013 12:11

Pro pisze:Jak nie chce mi się czytać jakiejś książki, po prostu ją odkładam i sięgam po kolejną. Po co się męczyć z nudną książką, skoro ma się pod ręką inne?

Tak jak tu. Ale:

adelia pisze:Czasami zdarza mi się, że książka mnie maksymalnie nudzi, ale raczej jej od razu nie odstawiam na półkę, tylko staram się pomęczyć ją jeszcze, bo może się okazać, że będzie ciekawa. Niektóre strasznie się długo rozkręcają. Czytam od deski do deski.

I tak jak tu, ale w późniejszym okresie. Po niektóre książki sięgałem trzykrotnie, dopiero kończąc 3 próbę przeczytaniem jej. Zazwyczaj nie żałowałem tego.
Ale najważniejsze, to że kiedy zamknę oczy,
kiedy zamknę oczy nic nie zaskoczy mnie.
Krzyszy
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 3 times
Have thanks: 0 time

Postautor: Effy » ndz 24 lis, 2013 14:00

Książki od deski do deski. Po prostu zaczęłam to kończę, a nuż okaże się, że jednak nie jest aż takie nudne, jak wydawało się na początku. Książki nudne, ze specyficznym stylem (który nie zawsze odpowiada), to przesuwam na bok i dawkuje w małych ilościach. Nie muszę mieć skończonej jednej książki, aby rozpocząć następną. Tak, czytam kilka naraz książek.
Zazwyczaj pomijam przypisy. Gdy nie rozumiem danego słowa, i jest wyjaśnione w przypisie, to oczywiście przeczytam.
Ponoć zawsze istnieje wyjątek od reguły, to i w tym przypadku tak jest. Z tego co pamiętam to pominęłam kilka z stron z Ferdudurke, a także Pamiętnik Narkomanki z kilka ostatnich stron. Po łebkach to jednak tylko czasopisma czytam - wybieram to co mnie interesuje.
Effy
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 13 times
Have thanks: 20 times

Postautor: Saya » wt 17 gru, 2013 00:15

Książki staram się czytać od początku do końca, choć ostatnimi czasy zdarzyło się kilka pozycji które zacząłem ale nie dokończyłem, głównie z powodu początkowego znudzenia.
Natomiast odnosnie czasopism, nie czytam wszystkich artykułów tam zawartych, na każde czasopismo jakie czytam trafi się jeden czy dwa artykuły które mnie totalnie nie interesują, a bywa tak ze kupuje gazetke aby przeczytać jeden artykuł a reszte nie ma dla mnie wartości
Saya
Newbie

Has thanked: 14 times
Have thanks: 7 times

Postautor: goldi » śr 18 gru, 2013 08:53

To zależy, jak mi się książka spodoba to czytam w całości, a jeśli nie to odkłada na kiedyś tam ;)
Awatar użytkownika
goldi

Postautor: PCouter » czw 19 gru, 2013 22:54

Książki czytam dopóki uznaję to za sensowne, znów czasopisma to zwykle wybiórczo.
Wasz czas jest ograniczony, więc nie marnujcie go, żyjąc cudzym życiem. Nie wpadajcie w pułapkę dogmatów, żyjąc poglądami innych ludzi. Nie pozwólcie, żeby hałas cudzych opinii zagłuszył wasz własny wewnętrzny głos. I najważniejsze – miejcie odwagę kierować się sercem i intuicją.
~Steve Jobs
PCouter
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 11 times
Imię: Paweł
Marzenie: Wieść ciekawe życie

Postautor: Anaru » wt 18 sie, 2015 17:50

Czasopisma zaczynam od tych najciekawszych artykułów, a potem to zależy od tego czy naprawdę jakiś temat mnie weźmie po pierwszych zdaniach. Zazwyczaj jednak nie czytam wszystkich artykułów. No chyba że właśnie jestem w podróży i nie mam nic innego :)
Książki zawsze od deski do deski. :)
Chcę szukać w starych miastach i starych krajach zapachu dawnych czasów, który się tam jeszcze unosi.
~ Przeminęło z wiatrem - M. Mitchell
Anaru
Bujający w obłokach

Imię: Anna
Marzenie: Zwiedzić całą Polskę, a potem resztę świata
Medals: 1

Postautor: malynaaaaa » wt 18 sie, 2015 18:05

Anaru pisze:Czasopisma zaczynam od tych najciekawszych artykułów, a potem to zależy od tego czy naprawdę jakiś temat mnie weźmie po pierwszych zdaniach. Zazwyczaj jednak nie czytam wszystkich artykułów. No chyba że właśnie jestem w podróży i nie mam nic innego :)
Książki zawsze od deski do deski. :)

Mam tak samo. Czasopisma przeważnie przeglądam i wybieram co lepsze, później jak się nudzę to czasami wracam do pozostałych artykułów, chociaż praktycznie zawsze coś zostaje nietknięte.
W książce nie potrafię czegoś ominąć. Jedynie lektury w szkole zdarzało mi się przeglądać co ciekawszy fragment, bo przeważnie mało mnie interesowały :D
` Im więcej jest rzeczy,
w które potrafisz wierzyć,
tym bardziej interesujące jest Twoje życie.
malynaaaaa
Początkujący marzyciel

Imię: Emilka
Marzenie: marzę, by marzenia się spełniały...

Postautor: Anaru » wt 18 sie, 2015 19:48

malynaaaaa pisze:Jedynie lektury w szkole zdarzało mi się przeglądać co ciekawszy fragment, bo przeważnie mało mnie interesowały :D

Hahaha dokładnie! I zazwyczaj u mnie było to spowodowane tym, że są to lektury a nie mój własny wybór. Teraz chętnie przeczytam jakąś z lektur, bo nikt mnie do tego nie zmusza. :P
Chcę szukać w starych miastach i starych krajach zapachu dawnych czasów, który się tam jeszcze unosi.
~ Przeminęło z wiatrem - M. Mitchell
Anaru
Bujający w obłokach

Imię: Anna
Marzenie: Zwiedzić całą Polskę, a potem resztę świata

Postautor: malynaaaaa » czw 20 sie, 2015 18:56

Mi również zdarza się teraz nadrabiać zaległości ;) z wiekiem człowiek staje się ciekawszy i z własnej nieprzymuszonej woli robi to, co kiedyś powinien.
` Im więcej jest rzeczy,
w które potrafisz wierzyć,
tym bardziej interesujące jest Twoje życie.
malynaaaaa
Początkujący marzyciel

Imię: Emilka
Marzenie: marzę, by marzenia się spełniały...

Postautor: Lisek » pt 12 lut, 2016 00:26

Jeżeli czytam to całość, bez omijania. Nikt nie powiedział, że w "nudniejszych" fragmentach nie znajdzie się nic ciekawego.
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Postautor: marigot » pn 22 lut, 2016 09:09

Książki czytam od deski do deski. Nie lubię mieć jakieś niezakończone.
Z czasopismami różnie... z reguły jednak czytam tylko te artykuły które mnie interesują
marigot
Bujający w obłokach

Has thanked: 1 time
Have thanks: 2 times

Postautor: rytygier » wt 15 mar, 2016 13:25

Ja czytam książkę od deski do deski tylko wtedy gdy mnie nie nudzi a jej lektura sprawia mi satysfakcję.
Czytanie jest dla mnie, przede wszystkim, intelektualną rozrywką. Gdy jakaś książka mnie rozczarowuje porzucam ją bez żalu i sięgam po następną .
Jeśli chodzi o czasopisma to ja tak jak marigot, z reguły czytam tylko kilka wybranych artykułów które mnie intrygują i interesują.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 68 times
Medals: 2

Postautor: _Magnolia_ » wt 26 kwie, 2016 10:27

Książki zawsze czytam od deski do deski, włącznie z podziękowaniami, bo nie raz można się dowiedzieć czegoś ciekawego jak książka powstawała. Nie widzę sensu czytania książki unikając jej różnych fragmentów, bo może coś jest w nich wartego uwagi, czy stwarzają odpowiednią atmosferę... Po prostu nigdy nie czytam książki byle się jej pozbyć, bo traci się wartość jak i sens czytania.

Czasopism dawno nie kupuję, ostatecznie bardzo dużo rzeczy można znalezć jak nie na Internecie to w książkach (z gatunków lit. podróżnicza, faktu itd.), i wszystkich artykułów nie czytałam, ponieważ mnie w ogóle nie interesowały.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times

Postautor: Dafne » czw 23 cze, 2016 23:11

Ostatnio częściej, ale zależy jaka to książka - czy akademicka, czy rozporządzenie, czy magazyn Zwierciadło, który zbieram. Kiedyś zbierałam magazyn psychologiczny, ale strasznie się zepsuł. Charaktery początkowo to była klasa, zachwycałam się mając 14-15 lat - format był duży, nieporęczny, najlepiej czytało się w fotelu. Teraz to dramat - zmniejszyli format, widzę, że jest często wciśnięty w jakieś durne gazetki o poradnictwie. Czyli dobry magazyn psychologiczny stał się poradnikiem, bo 40-50 latki się nudzą.

Moim zdaniem, nie istnieje magazyn dla studentów czy pracowników nauk społecznych- psychologicznych, który byłby:

a) o przystępnej cenie b) zawierał w miarę dobre treści c) był dostępny w kioskach.

Znam czasopisma dedykowane pracownikom służb społecznych, można je dostać w mojej Usiowskiej bibliotece. Ale nie można wziąć do domu, bo magazynów się nie wypożycza. Ciężko więc śledzić zmiany, które są w pobliżu - korzystam z rozporządzeń, czasem jak mi wpadnie w ręce jakiś inny akt prawny "wyguglowany", czasem zerkam na stronę Ministerstwa...

To, co czytam od deski do deski - teraz: fantasy i obyczajowe, dotyczące "działów", którymi się interesuję. Ale Wiedźmina jeszcze nie skończyłam, zajmę się nim, gdy będę mieć już w miarę spokojnie (czyli: skończę Diagnozę do mojej promotorki, a reszta to pryszcz).
tysiące twarzy
setki miraży
Awatar użytkownika
Dafne
Spełniacz Marzeń

Postautor: ironova » śr 03 sie, 2016 15:37

To zależy jakie książki. Te, które czytałam i czytam sama, a nie z przymuszonej woli, czytam od początku do końca, wraz z podziękowaniami, opisami na koniec, słowniczkami itp. Za to z lekturami w szkole bywało gorzej. Nie czytałam całych, bo byłam zmuszana do czytania, czytałam tylko ważniejsze fragmenty lub leciałam na opracowaniach.
Co do czasopism, to zależy, jakie. Te, które leżą w domu kupione przez kogoś innego, jakieś plotkarskie lub ze wzruszającymi historiami ludzi, omijam szerokim łukiem. Jak już zerknę, to wtedy, gdy serio coś mnie zaintryguje lub będzie wydawało się tak głupie, że stwierdzę że muszę sprawdzić. Jeżeli chodzi o te, które kupuję, tj. CD Action i National Geographic, to czytam wszystko. Notki od redaktorów, recenzje, konkursy i artykuły.
ironova
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 5 times

Postautor: Seer » czw 04 sie, 2016 16:02

Książki od początku do końca - bo właściwie, jak można czytać je inaczej. Chyba, że chodzi o podręczniki.

Gazety i czasopisma za to zupełnie dowolnie. Zaczynam od ulubionych rubryk, a na koniec szukam, czego jeszcze nie czytałem.
Seer
Marzyciel-Gaduła+

Imię: Marcin

Postautor: HELLBRINGER » czw 04 sie, 2016 16:35

Gazetki rozumiem. Można czytać po części. Czy też ominąć mało interesujący artykuł.

Jednak jeśli czytać książkę to całą. Tylko i wyłącznie. Nigdy nie przeskakiwałem kawałków książki. Można zaprzestać całkowicie czytania danego tytułu. Jednak omijanie rozdziałów czy fragmentów powinno być karane :krzeslem: Taki człowiek nie powinien się zabierać za czytanie.
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 31 times
Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?

Wróć do Literatura