Po co zakładamy temat powitalny?

Psychotesty, nasz charakter i wygląd. Uwaga: dostęp od 20 postów.
Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Pytalska » 25 sie 2014, 19:57

Do rozpoczęcia tej dyskusji zainspirowała mnie dyskusja na PW z pewnym użytkownikiem.
Sądzę osobiście, że takie się przydają. Bo żeby kogoś poznać, nie wystarczy tylko czytać jego posty i poznawać się na jego poglądach, opiniach, lękach itp. Bo każdy z nas poza tym chciałby poznać bliżej nowicjusza z własnej perspektywy, co ułatwia możliwość zadawania pytań w temacie powitalnym jakiegoś delikwenta.

Awatar użytkownika
Maciek
Bujający w obłokach
Posty: 426
Rejestracja: 09 sie 2014, 12:14
Imię: Maciek
Płeć: Mężczyzna

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Maciek » 25 sie 2014, 19:59

Dla mnie ten temat nie ma jakiegoś głębszego sensu, bo to jakby drążyć dlaczego Chiny są wielkie :)

Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Pytalska » 25 sie 2014, 20:00

Dla mnie ma, to temat do dyskusji jak każdy inny, bo pokazuje też samym sobą, że są różne opinie i na ten temat.

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Ruta » 26 sie 2014, 9:25

Ja i w tym zakresie jestem, że tak powiem - wybredna.
Nie każdy temat powitalny mnie zainteresuje. Zależy co i jak ktoś tam napisał.

Ale sądzę, że napisanie takiego wątku, w którym zawrze się informacje o sobie, nawet takie pierdoły jak to czy się woli morze od gór, bywa fajne, bo.. mogę już sobie wstępnie powiedzieć, czy nowy user mnie zainteresował sobą. Jak już wielokrotnie pisałam... bardziej interesują mnie poglądy ludzi, jak sami ludzie i ich doświadczenia. Więc jeśli ktoś napisze fajny wstępniak na forum, to albo mnie zniechęci do czytania siebie, albo zachęci. Oczywiście inne posty także czytam, bo właściwie czytam prawie wszystkie posty na forum, jakie się pojawiają. Ale ten powitalny temat, to taki.. dodatkowy bodziec. Coś co sprawia, że bardziej się skupiam na czytaniu danego usera.
Choć jak wiadomo, pierwsze wrażenie może być mylne i tak czy siak w czasie czytania postów, ktoś zainteresuje mnie tym co gdzieś napisał.

Usunięty 2094

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Usunięty 2094 » 26 sie 2014, 9:57

Mało kiedy zaglądam do tematów powitalnych całkiem nowych userów, bo zwyczajnie mnie nie ciekawią. Za to lubię się bawić w archeologa i zaglądać do tematów powitalnych stałych userów, ostatnio tak czytając kilka archiwalnych tematów powitalnych nieźle się ubawiłam. Mój też jest całkiem zabawny, z perspektywy czasu to, co tam pisałam wydaje mi się takie odległe, sporo rzeczy się zmieniło.

Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń
Posty: 1489
Rejestracja: 31 lip 2010, 12:04
Płeć: Kobieta

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Pytalska » 26 sie 2014, 12:03

lubię się bawić w archeologa i zaglądać do tematów powitalnych stałych userów,
Ja mam tak samo. To dla mnie nie tylko dobra zabawa. To równocześnie sposób na to, by chociażby porównać informacje w takim temacie zawarte z tym, co sobie wykreowaliśmy w wyobraźni na temat danego użytkownika.

Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel
Posty: 3706
Rejestracja: 08 sty 2013, 19:23
Płeć: Kobieta

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Pawian » 26 sie 2014, 13:56

Ja przestalam interesowac sie tymi tematami miedzy innymi z tego wzgledu, ze wiele nowych ludzi przychodzi z hukiem (zaklada temat powitalny) i nagle znika. Mysle, ze warto zalozyc temat powitalny po jakims czasie, z jakas iloscia postow na koncie. Dlaczego? Bo swoja aktywnoscia daje sie znac innym o swojej obecnosci, a kiedy inni zwroca uwage na to, ze jest jakas nowa osoba na forum, warto sie tez dowiedziec kto to taki.
Ci co sie przedstawili i znikneli kojaza mi sie z takimi lovelasami w barze. Podejdzie jakis, pusci oczko, zamowi drinka i nagle mowi, ze idzie do toalety i nigdy nie wraca.


:oczami: tak.

Śniąca
Marzyciel-Gaduła
Posty: 99
Rejestracja: 05 lip 2014, 2:01
Płeć: Kobieta

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Śniąca » 26 sie 2014, 18:03

To może opiszę jedno z bardziej "niekonwencjonalnych" zastosowań tematów powitalnych, jaki zaobserwowałam raz na jednym z forów.

Na niektórych forach temat powitalny jest wymagany po to, by admin wiedział, że to konto osoby, która jest w stanie zabrać głos na forum (i przeczytać regulamin hyhyhy :hyhy: ) i by odróżnić te konta od "kont-widm", które są usuwane po kilku dniach od rejestracji :D

Awatar użytkownika
Ruta
Spełniacz Marzeń
Posty: 12074
Rejestracja: 13 mar 2011, 17:57
Płeć: Kobieta

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Ruta » 26 sie 2014, 18:05

Śniąca, moim zdaniem to chyba bardziej zniechęca jak zachęca do pozostania.

Śniąca
Marzyciel-Gaduła
Posty: 99
Rejestracja: 05 lip 2014, 2:01
Płeć: Kobieta

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Śniąca » 26 sie 2014, 18:27

Moim zdaniem takie "obowiązki" też są bez sensu :P bo niektórzy ludzie nie przeczytali jeszcze regulaminu, chcieli tylko poprzeglądać forum, a za parę dni może się bardziej zagłębić i może zacząć wypowiadać dopiero wtedy, wchodzą za parę dni, a tu zonk- konta nie ma :d
Albo napiszą ten jeden wątek i potem nic :D więc i tak żadna właściwie korzyść dla forum. No i nie mówiąc już o jakości tych tematów powitalnych- większość ludzi nie wysilała się na więcej, niż zwykłe "cześć" :D i ten dział miał największą liczbę tematów, a na reszcie działów pustki... Ale cóż, można i tak : d

adelia
Newbie
Posty: 2853
Rejestracja: 19 cze 2012, 19:10
Płeć: Kobieta

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: adelia » 26 sie 2014, 18:51

Kiedyś czytałam tematy powitalne, ostatnio coraz rzadziej. Rzadko kiedy mnie ktoś zainteresuje. Jak czytałam wszystko, to lubiłam dowiedzieć się paru podstaw od razu, ile ktoś ma lat, czym się interesuje i np. jakiej muzyki słucha. To daje jakieś początkowe tematy rozmów. Także idąc tym tropem, zakładam temat powitalny po to, by inni minimalnie zorientowali się, kim w ogóle jestem.

Awatar użytkownika
SNOWDOG
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 175
Rejestracja: 03 cze 2016, 15:33
Płeć: Mężczyzna

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: SNOWDOG » 29 lip 2016, 11:32

Ja tam zakładam po to, żeby się przywitać i ogarnąć, czy jest tu ktoś znajomy - bo z racji, że nazwę tematu daję taką jak mój nick, to wiem, że owi znajomi od razu ogarną, że taki temat został założony.

Usunięty 5226

Re: Po co zakładamy temat powitalny?

Post autor: Usunięty 5226 » 29 lip 2016, 11:38

Zazwyczaj nie czytam tematów powitalnych jak widzę nicki typu: aga96 czy coś takiego.
Często takie nicki mają spamerzy, którzy tylko po to zakładają temat.
Jak ktoś ustawia avatar i podpis to już inaczej to wygląda.

Nie lubię jak ktoś też pisze coś krótko o sobie i znika.
Typu: Hej, i to na dodatek w nie swoim temacie, tylko podpina się pod czyjś.

Ja o dziwo założyłem tu temat powitalny, chyba pierwszy raz odkąd jestem na forach.
Zwyczajnie tego zazwyczaj nie robię, a tu nie wiem czemu zrobiłem wyjątek.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości