Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Media - Kreowanie idiotów

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Re: Media - Kreowanie idiotów

Postautor: Jaśmin » czw 12 maja, 2016 19:18

A jaka to jest inteligentna rozrywka? :)

Ja obejrzałam kiedyś Warsaw Shore bo miałam akurat sesję i byłam tak przeładowana milionem egzaminów, że chciałam tylko czegoś głupiego, żeby obniżyć napięcie... A tak ogólnie to telewizji raczej nie oglądam, więc po ciężkich dniach pracy zazwyczaj włączam sobie jakieś zabawne kanały na youtubie, z żartami, gamerów czy coś w tym stylu. Nie tylko oglądam filmy dokumentalne, ale też luźne rzeczy, a nie uważam się za głupią... ale może jestem :swirus:
Fai quello che devi comunque sia. Un cuore, una via.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Has thanked: 52 times
Have thanks: 27 times
Imię: Cornèlia

Postautor: Patorek » czw 12 maja, 2016 23:04

Moim zdaniem trzeba odróżnić coś 'łatwego' do przyswojenia od głupiego. To pierwsze jest czymś naturalnym o czym wyżej pisałyście, natomiast to drugie.. całe usprawiedliwianie tej głupoty zmęczeniem, czy czymkolwiek innym jest tylko zasłoną przed przyznaniem, że nas to interesuje i w jakimś stopniu dotyczy.
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: Dafne » pt 13 maja, 2016 06:37

Warsaw Shore nie oglądałam. Nienawidzę gdy ludzie się w taki sposób do siebie zwracają jak oni i przeklinaja jakby innych słów nie znali. Gdyby nie to, może bym z ciekawości obejrzała. Natomiast to mój jedyny zarzut, bo poza tym, nie robili nic, czego nie robi się na imprezach. A one właśnie tak - albo podobnie - wyglądają. Ludzie się oburzaja, może nigdy nie byli na imprezie w klubie? Choć ja również trochę nie ogarniam szybkości ladowania ze sobą w kiblu. Bo ja bym chyba zwymiotowala. No i mam swoją dumę. Może te laski jej nie mają.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: rytygier » ndz 15 maja, 2016 08:13

W związku z tym tematem nasuwa mi się pytanie: Czy to telewizja manipuluje Nami i kreuje idiotów? A może po prostu telewizja schlebia gustom swych odbiorców i ,dostosowując swą ofertę programową do ich poziomu umysłowego, dostarcza im tego, czego oni oczekują ?
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: aspołeczne.kurczę » ndz 15 maja, 2016 11:08

Rytygier, to działa w obie strony. Ponieważ TV działa na umysł człowieka od dzieciństwa, to najpierw ukształtuje mu gust, a potem będzie mu schlebiał.
Dlatego o ile jest szansa, że osoba względnie młoda sięgając po inne metody spędzania czasu (internet, książki, teatr, kino etc.), zdoła ten gust naprawić, to dla ludzi ze starszych pokoleń, które do książek czy innych rozrywek nie garną, a internet jest dla nich czarną magią, może to być nie lada wyczyn. Szczególnie to dotyczy społeczności wiejskich.

Żeby odczuć, że coś jest kiepskie, trzeba się zetknąć z czymś dużo lepszym, nie wszyscy tego kroku dokonują, z rożnych przyczyn.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 29 times
Have thanks: 41 times
Medals: 1

Postautor: HELLBRINGER » ndz 15 maja, 2016 12:43

rytygier pisze:W związku z tym tematem nasuwa mi się pytanie: Czy to telewizja manipuluje Nami i kreuje idiotów? A może po prostu telewizja schlebia gustom swych odbiorców i ,dostosowując swą ofertę programową do ich poziomu umysłowego, dostarcza im tego, czego oni oczekują ?

Prawie od początku istnienia telewizja slużyła do manipulacji' niby do czego innego? Wystarczy obejrzec kilka blokow wiadomosci roznych stacji by zobaczyvc jak przedstawiana roznie przedstawiana jest ta sama sytuacja. Wezmy na przyklad niedawną wizyte prezydenta Dudy w Chinach. U nas pokazane jako parodia, slizgaie na chinskim murze i ogólnie pojechal zwiedzac jak na wycieczce. Natomiast w chinskiej telewizji, przyjety zostal jak Obama w Polsce z najwyzszymi honorami, ogromna parada wojskowa, uroczyste powitanie w jakims palacu, polskie flagi na ulicach, rozmowy o nowym jedwabnym szlaku, na najwyzszym szczeblu. Jest wszystko na yt. Nie bez przyczyny na media mowi sie czwarta wladza. To oni pokazuja masom jak wyglada swiat i kreuja jego wizerunek.
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 30 times
Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?
Medals: 4

Postautor: rytygier » ndz 15 maja, 2016 13:30

HUNTER, ja bym do budowania nowego jedwabnego szlaku we współpracy z władzami kraju, w którym łamanie podstawowych praw człowieka jest normą, ręki nie przyłożył. A przyjmowanie prezydenta Dudy z najwyższymi honorami, parady i defilady i tłum machający biało-czerwonymi chorągiewkami to typowy, starannie wyreżyserowany spektakl, w starym, komunistycznym stylu.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: Jaśmin » ndz 15 maja, 2016 22:38

To prawda. Ja widzę wiele różnic na przykład pomiędzy polską a hiszpańską telewizją, każdy temat jest podany po wcześniejszym przefiltrowaniu przez lokalny jedyny słuszny punkt widzenia :) Bardzo często tak jest. Choćby sprawa uchodźców, która w Polsce z tego co słyszałam była wielką debatą, w Hiszpanii została podana po prostu informacyjnie. Bez rozstrząsania, bez dłuższej polemiki.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Patorek » pn 16 maja, 2016 23:42

rytygier, moim zdaniem robi jedno i drugie. Przez to, że kreuje pożądane treści automatycznie stają się one tymi pożądanymi..
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: _Magnolia_ » czw 19 maja, 2016 17:45

Patorek pisze:Patrząc na informacje jakie dostarcza nam telewizja, programy rozrywkowe, muzyka, wiadomości itd
ewidentnie można dostrzec kreowanie idiotów, coś co ma odciągnąć uwagę od rzeczy ważnych, co ma ogłupić człowieka, 'zaprogramować' by jadł to i to, robił to i to, a nawet kładł się o tej i o tej godzinie itd ..

Takie są informacje jak prezentuje się ogólne społeczeństwo. Jeżeli ktoś myśli, to będzie drążył tematy jakie go zainteresowały.

Patorek pisze:Świat jest pełen piękna, dobrych rzeczy, ciekawych wydarzeń, a serwują nam same złe wiadomości, które i tak nic nie wnoszą, a jedynie działają na ludzi , którzy później boją się wyjść nawet z domu !

Czy ja wiem czy takie straszne. We włoskiej telewizji słychać jedynie o polityce, kto kogo zabił (najczęściej, że mężczyzna zabił kobietę, bo był o nią zazdrosny) i sport, czyli piłka nożna, oczywiście mogą być podane wiadomości ze świata gwiazd kto z kim się spotyka, kto z kim ma naprawdę dziecko itd. Nigdzie nie ma ideału i myślę, że sposób podania wiadomości jest ściśle związana z kulturą, mentalnością danego narodu.

Patorek pisze:Niszczą nasz umysł,(zwykły przykład, nawet poprzez edukację.. tracimy własne talenty , zatracamy kreatywność, w dodatku musimy wszyscy myśleć tak samo, dopasowywać się w klucz) minimalizują potencjał, trują nas każdego dnia,
rzadko kto jest sobą , kontrolują nas na każdym kroku i z każdym dniem chcą kontrolować bardziej

Nikt nikogo nie będzie zachęcał "a rób to, bo masz talent, a rób tamto, bo rozwiń swoją kreatywność". Jest wolna wola, a jak ktoś się wszystkim zniechęca, to robi na własne życzenie. Rzadko ktoś jest sobą, bo boi się, że nie zostanie zaakceptowany przez grupę, która z kolei też nie jest sobą, ale do tego punktu myśleniowego większość nie dochodzi, bo została na etapie patrzenia tylko i wyłącznie na siebie i na akceptacji, ale to tych osób sprawa, jak sobie zrobią tak będą miały. Jeśli chodzi o kontrolowanie, to przecież sami ludzie robią się publiczni, np. poprzez Facebook. Mówi się, że nie ma prywatności, ale jaka jest prywatność w momencie gdy ktoś dodaje cała masa nieznajomych, publikuje osobiste zdjęcia znajomych, rodziny itd. że właściwie każdy może oglądać?

Patorek pisze:Czy wy też zauważacie że to wszystko nie tak powinno być?

A jak powinno być?
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times

Postautor: Mia » czw 19 maja, 2016 18:34

Krąży legenda, że ludzie z Trudnych Spraw faktycznie mają takie problemy i że one są prawdziwe! :cool:

Media.. ambitny temat, a wszystko wrzucone do jednego kosza jak leci.
Cóż, portale na Internecie, znajome onetki, wp, interyjki i słynna gazeta, ma swoje za uszami.
Telewizja publiczna robi z ludzi idiotów.. ale ejej, to że ktoś ogląda wiadomości, fakty, wydarzenia czy cuś nie znaczy że tymi idiotami są.. takie wrażenie mam, że jak ktoś nie ogląda wiadomości to jest wystawiany na piedestał, a tych od wiadomości z tvp 1 to najlepiej na stos. Bez przesady?

Wiadomo, że telewizja ogłupia, wmawia się to już dzieciom w szkole, wiadomo że ogłupia... w yy.. każdym wieku? Internet tak samo.. kiedyś można tu było serio znaleźć rzetelne informacje, teraz jak chcesz serio wiedzieć o co chodzi na świecie, musisz się przekopać przez stos zbędnych "wiadomości" aby dowiedzieć się jak to jest z USA i Rosją i gdzie w tym wszystkim jest Polska.

W każdym razie, tak pytając się na lajcie, co wam dadzą polityczne wiadomości? Albo wydarzenia ze świata? Twoje życie się zmieni, uczyni Cię bycia lepszym?

Ja np nie oglądam wiadomości, jestem totalnie out z polityką, nie interesuje mnie to.
Możliwe, że lepiej mi się żyje, albo gorzej (interpretacja dowolna) no i?

Siedzenie przed kompem też ogłupia, najlepiej wychodzą z Mediów: radio, książki i prasa.
trzeba tylko wiedzieć jakiego radia słuchać, jakie ksiązki czytać i jaką prasę.. ta da.
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Has thanked: 31 times
Have thanks: 29 times

Postautor: _Magnolia_ » czw 19 maja, 2016 18:47

Muffinka pisze:Krąży legenda, że ludzie z Trudnych Spraw faktycznie mają takie problemy i że one są prawdziwe! :cool:

Padłam :rotfl: . Przyznam się bez bicia, że obejrzałam kilka odcinków i się poważnie zastanawiałam czy to, co pokazują odzwierciedla rzeczywistość i do dziś nie znam odpowiedzi na to pytanie, bo z jednej strony wydaje się niemożliwe, że może być taka głupota, a z drugiej jak nie raz coś usłyszę z życia codziennego, czyli które wydarzyło się na faktach autentycznych, wydaje się możliwe.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times

Postautor: Acid » czw 19 maja, 2016 18:59

Muffinka pisze:Internet tak samo.. kiedyś można tu było serio znaleźć rzetelne informacje, teraz jak chcesz serio wiedzieć o co chodzi na świecie, musisz się przekopać przez stos zbędnych "wiadomości" aby dowiedzieć się jak to jest z USA i Rosją i gdzie w tym wszystkim jest Polska.

Jakby na to nie patrzeć, to akurat informacje na temat Polski na arenie międzynarodowej są, jakby to powiedzieć, dość istotne?
Awatar użytkownika
Acid
Newbie

Has thanked: 15 times
Have thanks: 35 times

Postautor: Mia » czw 19 maja, 2016 19:17

Acid pisze:są, jakby to powiedzieć, dość istotne?

w celu? i tak żyjesz z dnia na dzień, czekasz na piąteczek, na weekend!
co Ci da fakt, gdzie w tym wszystkim Polska, co? jakiś sensowny argument?
Mówią, że to, czego wszyscy szukamy, to sens życia. Myślę, że to czego szukamy, to doświadczenie bycia żywym, wtedy gdy nasze doświadczanie życia, czysto fizyczne, odbija się w środku naszego bytu i naszej najbardziej intymnej rzeczywistości, gdy naprawdę czujemy cud bycia żywym. J.Campbell
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Postautor: Acid » czw 19 maja, 2016 19:27

Wiem, że to zabrzmi, jak jakieś totalne szaleństwo dla Ciebie, ale chociażby ekonomia? Nie rozumiesz, że to są mechanizmy, które się zazębiają i jeden ma wpływ na drugi? To, że np. nie jeździsz samochodem, a rośnie cena benzyny, nie oznacza, że to Cię też nie dotknie. No chyba, że jeszcze żyjesz na garnuszku rodziców, to w sumie taki punkt widzenia całkiem dobrze odpowiada temu, co tu piszesz. I skąd ta pewność, że żyję z dnia na dzień? Jestem oburzony. Halo, Policja? Proszę przyjechać na forum.
Awatar użytkownika
Acid
Newbie

Postautor: Mia » czw 19 maja, 2016 20:02

Ojejku, wcale to tak nie zabrzmiało. Zawiedziony?
Bo każdy z nas żyje z dnia na dzień, przecież nie żyjesz z roku na rok, miesiąc na miesiąc, tylko z dnia na dzień, z minuty na minutę etc.
Jak słusznie zauważył Suicider teraz trwa teraz.

Z wiadomości czerpię to co dla mnie jest najistotniejsze i godne uwagi, resztę wyrzucam w niepamięć.
Mhm, wpływ benzyny ma wpływ na ludzkość i na jej istnienie, no powiedział człowiek czekający na weekend.
W obliczu (jeżeli ta faktycznie nastąpi, kwestia czasu?) wojny - Twój przykład jest tak cienki że o kant potłuc.

Acid pisze:Jestem oburzony. Halo, Policja? Proszę przyjechać na forum.

Mama wie, że siedzisz przed komputerem?
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Postautor: Jaśmin » pt 20 maja, 2016 01:20

Warto chociażby odrobinę wiedzieć o świecie w którym żyjesz, choćby po to by nie dać się aż tak bardzo wydymać tym na górze.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: Acid » pt 20 maja, 2016 15:31

Muffinka pisze:Bo każdy z nas żyje z dnia na dzień, przecież nie żyjesz z roku na rok, miesiąc na miesiąc, tylko z dnia na dzień, z minuty na minutę etc.

O Jezu, Jezu, mam nadzieję, że jeszcze pojawią się jakieś cytaty Paulo Coelho. Ta sama liga. :3

Muffinka pisze:Z wiadomości czerpię to co dla mnie jest najistotniejsze i godne uwagi, resztę wyrzucam w niepamięć.
Mhm, wpływ benzyny ma wpływ na ludzkość i na jej istnienie, no powiedział człowiek czekający na weekend.
W obliczu (jeżeli ta faktycznie nastąpi, kwestia czasu?) wojny - Twój przykład jest tak cienki że o kant potłuc.

No to najwidoczniej mamy zupełnie inne priorytety, jeśli chodzi o informacje. No i jakby nie patrzeć, to ma ogromny wpływ, więc? No ale co ja tam wiem. W końcu nadszedł weekend. I w obliczu wojny, kwestia benzyny, a raczej ropy, będzie mieć jeszcze większe znaczenie niż obecnie. W końcu materiały pędne są potrzebne do robienia kolejnych postępów na froncie. Zaskoczenie, prawda? I jeśli masz kanciatą dupę, to śmiało możesz o nią rozbijać na co masz tylko ochotę. Nie tylko argumenty. :hyhy:

Muffinka pisze:Mama wie, że siedzisz przed komputerem?

Wie! Mam jeszcze 30 minut, zaszalejmy bejbe?

Może zrozumiesz to lepiej czytając post Ailén
Przyznam szczerze, że jednak targają mną ogromne wątpliwości.
Awatar użytkownika
Acid
Newbie

Postautor: Dafne » pt 20 maja, 2016 17:03

Muffinka, troszkę ignorancją się wykazujesz. Jeśli jesteś studentem, ciekawi Cię wszystko, co związane ze studiami. Jeśli jesteś Polakiem, ciekawi Cię, co tam u poczciwej ojczyzny słychać, nawet jeśli siedzisz z kangurami w Australii. W ten sposób budujemy naszą tożsamość.

Jeśli nie ciekawi, to co Cię ciekawi?
dum spiro, spero

Postautor: Mia » pt 20 maja, 2016 18:10

A co znaczy interesować się Polską? I czy Wy bierzecie czynny w tym udział czy jest to oparte tylko na obejrzeniu/przeczytaniu/zrozumieniu?

Zainteresować się czymś to także to praktykować..
To tak jakbym sprawdzała wciąż pogodę w Alpach, z nadzieją że warunki będą na tyle optymalne że wyruszę w narty a w sumie to nigdy nie nastąpi, ale no muszę wiedzieć jaka tam jest pogoda.
To taki tylko przykład..

Ailén pisze:Warto chociażby odrobinę wiedzieć o świecie w którym żyjesz, choćby po to by nie dać się aż tak bardzo wydymać tym na górze.

Dymają nas bez względu na to czy coś wiesz czy nie..
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Postautor: Dafne » sob 21 maja, 2016 05:53

Muffinka pisze:A co znaczy interesować się Polską?
Dokładnie to samo. Zadajesz w tym momencie pytanie jak kilkulatek. Wiesz jak wygląda budowanie więzi? Dowolnej. Mam pewne zboczenie socjologiczne - za dużo tego na moich studiach i później się trochę zapędzam, ale tu jak ulał przykład pasuje. Co robisz, gdy kogoś lubisz? Zapewne chcesz wówczas utrzymać z tą osobą kontakt, wiedzieć, co u tej osoby słychać. Nie ma tu żadnej filozofii, żadnego wielkiego poświęcania (stąd, przeciętny użytkownik internetu przeglądając newsy nie jest jeszcze patriotą). Właściwie, miałam tu jeszcze na kacu świetną metaforę, ale już mi wyleciała z głowy. To było coś o wiedzy. Może sobie przypomnę. O wiem już co chciałam napisać. Tożsamość, to o niej. Skrótowo powiem, bo nie chce mi się teraz rozmyślać: w taki sam sposób, w jaki Ty pozyskujesz wiedzę o dowolnym przedmiocie, może budować się Twoja tożsamość. Nie musi, ale może. Narodowa, etniczna, seksualna, itp. Bez tej wiedzy niewiele możesz.
Muffinka pisze:I czy Wy bierzecie czynny w tym udział czy jest to oparte tylko na obejrzeniu/przeczytaniu/zrozumieniu?
A czemu najpierw nie spojrzysz na siebie, tylko rozglądasz się po sali i... szukasz ofiary? Nie bij, mamo. :swirus:
Muffinka pisze:To tak jakbym sprawdzała wciąż pogodę w Alpach, z nadzieją że warunki będą na tyle optymalne że wyruszę w narty a w sumie to nigdy nie nastąpi, ale no muszę wiedzieć jaka tam jest pogoda.
<facepalm>
dum spiro, spero

Postautor: Mia » sob 21 maja, 2016 06:25

Taaa.. to mi dużo wyjaśniłaś... wiem jak wygląda budowanie więzi, rozwijanie wiedzy na temat interesujących zagadnień czy ich praktykowanie. Nie odpowiedziałaś na moje pytanie, bo analogia w tym przypadku się nie sprawdza.

Co znaczy interesować się Polską? Dokładnie zobrazowałaś to emotikoną, większość ludzi tak właśnie reaguje na to co się tu dzieje od strony politycznej, no bo co można robić innego? Albo się śmiać albo zrobić *facepalm*
Awatar użytkownika
Mia
Extra marzyciel

Postautor: Dafne » sob 21 maja, 2016 11:52

Muffinka pisze:wiem jak wygląda budowanie więzi
Wiesz. I to wszystko, nie czerpiesz z tej wiedzy. To tak jakbyś miała w portfelu 100 zł a bała się wydać, tylko trzymała w portfelu. Wiesz, że masz kasę, ale nie możesz fizycznie tego poczuć poprzez wydanie jej (sorki, taka jest funkcja pieniądza, no chyba że ktoś lubi się w ten sposób katować).

EOT, bo się nie rozumiemy i kompletnie nie to mam na myśli, co Ty myślisz. A emotką (którą może z drugi raz zastosowałam na tymze forum, niesłychane!) wyraziłam to, że zupełnie nie kupuję argumentu o Alpach. Nie trafia do mnie, hm.

Jeśli chodzi o relację ja - polityka: w zupełności wystarczą mi 2 niecałe semestry spędzone na Politologii. To była jakaś udręka dla mnie patrzeć na ludzi skaczących sobie do oczu przez wgląd na swoje poglądy. I wiadomym było, że PiSowców wtedy się gnoiło (rok 2012: Dafne po maturze zmierza w kierunku wrót do polityki :rotfl: ) i nie chodziło z nimi na piwo, a jak już, to POwcy pokazywali swą wyższość między kęsem pizzy a beknięciem i miażdżącym spojrzeniem na przeciwnika. Różnimy się. Niektórzy chcą się za to pozabijać, dlatego się trzymam z daleka od polityki, nienawidzę jej. Nie sprawdzam, nie denerwuję się, ale to nie znaczy, że żyję w błogiej nieświadomości. Wiele rzeczy mnie tu denerwuje, więc się nie zagłębiam. Wystarczy mi minimum. Ale lubię też wiedzieć co słychać w innych dziedzinach, jak kultura. Zresztą, śmieję się, że jeśli ten ktoś na górze chciałby mnie kiedyś ukarać - niech ześle mi z niebios prawdziwego prawicowca, katola albo jakiegoś fana Rydzyka, szalonego ekologa albo gościa od pro-life. Wtedy bym mogła mówić "za jakie grzechy, Buddo". Widziałam takich na studiach, nie dało się z nich nic wyciągnąć oprócz umiłowania do Kaczyńskiego. Teraz pewnie do chóry dołączyłyby jeszcze pieśni pochwalne na cześć Macierewicza. Swoją drogą, mam bekę z kolesia.
dum spiro, spero

Postautor: Patorek » sob 21 maja, 2016 22:17

Muffinka pisze:Dymają nas bez względu na to czy coś wiesz czy nie..

To idealne podsumowanie większości społeczeństwa, dlatego nie dziwię się, że w Polsce jest jak jest.
Tylko osobiście dymałbym wszystkie takie same osoby jeszcze bardziej, bo aż same się o to proszą. (a to łagodna wersja)
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Postautor: Jaśmin » sob 21 maja, 2016 23:21

Muffinka pisze:Dymają nas bez względu na to czy coś wiesz czy nie..

Jeśli nie wiesz to dymają podwójnie :)

Muffinka pisze:Co znaczy interesować się Polską? Dokładnie zobrazowałaś to emotikoną, większość ludzi tak właśnie reaguje na to co się tu dzieje od strony politycznej, no bo co można robić innego? Albo się śmiać albo zrobić *facepalm*

Nawet jeśli polityka twojego kraju zasługuje tylko na *facepalm* to nadal w tym kraju żyjesz, i jego polityka ma wpływ na Ciebie osobiście, im więcej wiesz, im więcej znasz prawa, przepisów, kodeksów, historii i kultury tym lepiej możesz się obronić i lepiej ustawić. Jeśli nie to jesteś tylko owieczką, którą ktoś sobie ustawi tam gdzie JEMU to najlepiej pasuje, a nie Tobie.

Czy wykorzystujemy wiedzę w praktyce? Przyszedł mi taki prosty i obrazowy przykład:
Są takie osobniki jak wizowcy, są to mężczyźni z krajów arabskich (Egiptu, Tunezji, Maroka and so on...) którzy podrywają europejskie turystki w kurortach w swoich krajach, rozkochują je w sobie po to by się ożenić i dostać przepustkę do Europy. Obiecują im wspaniałe życie i miłość do grobowej deski, a tak naprawdę po otrzymaniu europejskiego obywatelstwa biorą nogi za pas. Mają też swoje sposoby na wyłudzanie pieniędzy od tych kobiet.
Dowiedziałam się o tym dzięki wiadomościom, zgłębiłam temat, obejrzałam kilka filmów dokumentalnych, poczytałam fora, porozmawiałam z dziewczynami, które mieszkają w tamtych krajach i teraz już WIEM, że coś takiego istnieje i się na to nigdy nie nabiorę, tak jak bardzo wiele biednych kobiet, które wiedzy na ten temat nie posiadają. To jeden z przykładów.
Wiedza zawsze popłaca, nawet jeśli teoretycznie coś nam się nie przyda to nigdy nie wiadomo.

Może dziś pogoda w Alpach nie jest Ci potrzebna a jutro możesz dostać awans w pracy ze szkoleniem w północnych Włoszech i dzięki temu, że oglądałaś pogodę będziesz wiedziała jak spakować walizkę ;)
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Postautor: nieznany » ndz 22 maja, 2016 09:20

Moim zdaniem media nie kreują idiotów. Kto jest ogarnięty, ten nie da się omamić. Telewizja służy temu, aby jak najmniej ludzi się ocknęło i idiotami być przestało. Oczywiście inaczej jest z dziećmi. Ale tak było już w "moich czasach". To co wciskał dzieciom Daro, to był koniec świata.
Awatar użytkownika
nieznany
Początkujący marzyciel

Has thanked: 0 time
Have thanks: 5 times

Postautor: HELLBRINGER » sob 04 cze, 2016 20:14

nieznany, oj biednyś biednyś. Telewizja służy właśnie sprawie zupełnie odwrotnej. By ludzie trwali w tym letargu niewiedzy i strefie komfortu. Oglądając jak to innym dzieje się źle i słuchając opiniotwórczych aktorek zwanych u nas reporterkami.
Vul­ne­rant om­nes, ul­ti­ma ne­cat

Vanitas vanitatum et omnia vanitas

Im­pa­res nas­ci­mur, pa­res mo­rimur

Mors ma­lum non est, so­la ius aequum ge­neris hu­mani

Nie ma już nadziei.

Nie mam sumienia więc tłumacz się w Niebie,
ja tnę bez wytchnienia więc zetnę i ciebie…!
HELLBRINGER
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 30 times
Have thanks: 25 times
Marzenie: A co to jest marzenie?
Medals: 4

Postautor: Suicider » sob 18 cze, 2016 17:29

O Jezu, Jezu, mam nadzieję, że jeszcze pojawią się jakieś cytaty Paulo Coelho. Ta sama liga. :3

Może nie do końca to zauważyłem. I nie sam do tego doszedłem.
Tak kiedyś napisałem i utożsamiam się z tym, ale to nic odkrywczego.
Nie widzę sensu cytowania :)

Odnośnie tego co media nam serwują na co dzień, te programy przedstawiające ludzkie problemy to wydaje mi się jednak, że odzwierciedlają one popyt społeczeństwa.
Te programy nie powstawały by jak grzyby po deszczu gdyby właśnie nie to.
Ale z drugiej strony do tego nas TV przyzwyczaiła... Ogłupiające reklamy, powtarzające się emisje filmów... Być może było to coś świeżego, namacalnego, taki zwykły świat i zwykłe problemy. I branie było.

Niezobowiązująca rozrywka niewymagająca myślenia. Na podstawie moich obserwacji osoby starszej wnioskuję, że za oglądaniem tego typu rzeczy przemawia też potrzeba oceniania innych.
Być może jest to karmienie i podbudowywanie swojego egoistycznego ego tragediami/nieszczęściem innych. Jestem już w stanie zrozumieć oglądanie powtórek seriali, tam poziom jest jednak o niebo wyższy od tych scripted docu gdzie aktorzy są brani chyba z ulicy, a cały odcinek opiera się na jakiejś tragedii. No jednak jest różnica. Bardzo nie lubię jak ogląda Sędzię Annę Marię i tego drugiego, krzyki i przekleństwa słyszę nawet w moim pokoju.

Jeśli ktoś mi powie że oglądanie tego w jakimś sensie jest normalne to nigdy się nie zgodzę.
Te krzyki, negatywne emocje, jakieś historie z du** budujące stereotypy typu zła żona, zły mąż, ćpiące dziecko, sąsiad zboczenie? Nie widzę sensu zaprzątania sobie takim czymś głowy.
Podobnie mam z wiadomościami, jestem zapoznany z nowymi wydarzeniami, aczkolwiek nie śledzę tego aż tak bardzo. O ile w Polsce wiadomości na temat zabójstw, masakr i innych nie ma jeszcze tak dużo, o tyle w USA tego typu programy są nimi nafaszerowane. Oglądalność wzrasta, kasa leci.
I jak tu się odnieść do filmu Wolny strzelec? Wybujała wyobraźnia, czy jednak realia?

Czego nie mogę najbardziej znieść?
Jak moja babcia siądzie sama przed TV, włączy jakiś kanał informacyjny, te z tymi paskami na dole.
Po pierwsze, czyta te teksty z dołu na głos, ale pal licho.
Jak ktoś wejdzie to od razu o wszystkim informuje, być może jest to potrzeba bycia zauważonym, ważnym? Bo w sumie nie mam o czym z nią rozmawiać, ona by chciała tylko o innych.
Jak są jakieś wywiady z politykami to też gada na głos, jakby to sobie tłumaczyła. Zauważyłem że jest bardzo podatna i łatwowierna, można nią bardzo łatwo manipulować.
Dla niej liczą się tylko słowa, wystarczy że ktoś mówi populistyczne hasełka, że będzie lepiej i już mają jej poparcie.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 24 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Postautor: Jaśmin » ndz 19 cze, 2016 19:03

Wydaje mi się, że starszym ludziom ciężej jest nadążyć za następującymi zmianami. Wielu z nich pozostaje gdzieś tam "w przeszłości" i przez pryzmat tego ocenia teraźniejszość. Ostatnio tak sobie myślałam, że skoro starsi ludzie stanowią większą część obywateli głosujących to populistyczne hasła zdają egzamin. Często tak jest i nie tylko w Polsce, w każdym kraju.
~ Lucrezia Borgia
Awatar użytkownika
Jaśmin
Extra marzyciel

Poprzednia

Wróć do Kontrowersje i tabu