Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Porażenie przysenne

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Re: Porażenie przysenne

Postautor: rytygier » sob 30 kwie, 2016 16:50

Suicider, nie jesteś odosobnionym przypadkiem. Porę moich kumpli, po kilku głębszych, również opowiadało mi o swoich doświadczeniach z sennym dusicielem o czarnych oczach.
Wielu mówiło mi o nim szeptem, jakby się obawiali, że może ich usłyszeć i zrobić im coś naprawdę paskudnego.

Jeśli zaś chodzi o przyczynę uczucia duszenia we śnie to może chodzić o tzw. klątwę Ondyny czyli rzadką chorobę która może spowodować zatrzymanie oddechu we śnie i śmierć.
Jako miłośnikowi horrorów bardziej odpowiadać może ci wersja, że dusi Cię nordycka boginka Ondyna (Undyna) od której imienia choroba ta wzięła nazwę.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 67 times
Medals: 2

Postautor: aspołeczne.kurczę » ndz 01 maja, 2016 10:02

Miewam czasami porażenia przysenne, ale raczej nie widuję żadnych postaci, tylko po prostu jestem wybudzona, ale nie mogę otworzyć oczu, poruszać ciałem ani wydobyć z siebie głosu i wydaje mi się, że się duszę. Bywało, że działo się w ramach snu - np. śniło mi się, że jestem w jakimś labiryncie i zaczyna brakować powietrza i wtedy właśnie się wybudziłam z porażeniem przysennym. Zauważyłam, że porażenie przysenne pojawia się głownie wtedy, kiedy śpię na plecach. Zapobiegawczo unikam tej pozycji.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 29 times
Have thanks: 41 times
Medals: 1

Postautor: Suicider » ndz 01 maja, 2016 13:15

Czytałem, że skoro ruszam się w tym stanie to najprawdopodobniej opuszczam ciało.
Zazwyczaj też nie mogę krzyczeć, np. pamiętam jak usiłowałem złapać to coś za ręce i obudzić innego domownika. Ostatnio mogłem mówić i krzyczeć.
Podobno w snach za każdym razem wychodzimy z ciała przekraczając tym samym granice czasu i przestrzeni.

Nie wiem od czego to zależy, a raczej nie wiążę tego z jakąś pozycją.
A jeśli już to raczej wg mnie byłaby to pozycja gdy śpię na brzuchu.
Jak paraliże się zaczęły to były kilka razy pod rząd, potem sporadycznie, naprawdę rzadko. No a teraz jakiś miesiąc temu znów 2 się zdarzyły i na razie spokój.
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Suicider
Extra marzyciel

Has thanked: 38 times
Have thanks: 24 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Poprzednia

Wróć do Strefa tajemnic