Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Czy mamy wpływ na dziecko?

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Czy mamy wpływ na dziecko?

Postautor: Pytalska » wt 09 gru, 2014 10:44

Chciałabym porozmawiać o tym, czy rodzice mają jakikolwiek wpływ na swoje - narodzone bądź jeszcze nie - dziecko. I mam tutaj na myśli różne aspekty, na których polu jest to wykonalne.
Teoria Gordona mówi, że jeżeli dziecko jak najwcześniej będzie mieć dostarczoną wystarczającą ilość muzyki, to w przyszłości może być w tej dziedzinie bieglejsze. Możliwe, że jest tak też z innymi dziedzinami sztuki, ale pewna nie jestem.
Jest opinia, że jeżeli do brzucha ciężarnej podsunie się muzykę klasyczną, to, co z tego płodu wyjdzie, może w przyszłości zostać geniuszem.
Na pewno jest jeszcze wiele takich faktów. Jeżeli znacie - podzielcie się! Bo nie ukrywam, ostatnio ten temat mnie bardzo zainteresował.
jak po śmierci nic nie będzie to się wkurwię.

Dziecko, ona jest dzieckiem
Które cicho płynie
W łzach na wietrze
Zimno - tak bardzo jej zimno
Ona czuje ciepło
Blisko swojego gardła
Miłość - on mówi o miłości
Jego miłość jest w niej
Awatar użytkownika
Pytalska
Spełniacz Marzeń

Has thanked: 3 times
Have thanks: 9 times
Imię: Joanna

Re: Czy mamy wpływ na dziecko?

Postautor: Dafne » wt 09 gru, 2014 16:27

Czy geniuszem to nie wiem, ale fakt jest taki, że muzyka klasyczna wpływa na dziecko uspokajająco - coś dla mam niesfornych kopaczy. Dziecko, będąc już niemowlakiem bardzo szybko zasypia przy jednostajnych tonach, niekoniecznie cichych, jak np. odkurzacz albo suszarka.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: E_Love » pn 20 kwie, 2015 09:37

Mamy wpływ na dziecko od począcie i dlatego uważam, że słuchanie takiej muzyki może wpłynąc relaksacyjnie dla Naszego malucha w brzuchu.
Awatar użytkownika
E_Love

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Imię: Eliza
Marzenie: Znaleźć miłość swojego życia

Postautor: poly » pn 20 kwie, 2015 17:03

Dafne pisze:Dziecko, będąc już niemowlakiem bardzo szybko zasypia przy jednostajnych tonach, niekoniecznie cichych, jak np. odkurzacz albo suszarka.

To nie jest żadna reguła, bo nie każde. I nie wyjątek potwierdzający regułę, bo bardzo często spotkałam się z tym, że tak nie jest. Spotkałam się już kilka razy z dziećmi koleżanek, które od tego kompletnie odbiegają. Jedno śpi tylko przy ciszy absolutnej, drugie jednostajne tony drażnią, musi być coś różnorodnego. Mimo, że większość z nich stosowana sztuczkę z "jednostajnym dźwiękiem".
Świat cię nie kocha.
poly
Newbie

Has thanked: 61 times
Have thanks: 51 times
Imię: Iwona
Medals: 4

Postautor: Pawian » wt 21 kwie, 2015 03:01

Ja spotkalam sie z tym, ze nowo upieczni rodzice od samego poczatku przyzwyczajaja dziecko do halasu w domu. Tesciowa z bratowa powiedzialy mi, ze jak bede miec dziecko, to nie powinnam chodzic na palcach, tylko robic to, co zwykle bym robila jakby dziecka nie bylo. Brzmi to troche kontrowersyjnie, ale nawet przy nim odkurzac, wlaczac radio, czy zmywac naczynia, jak ono spi. Jak narazie 4 dzieciaki wlasnie tak sie wychowaly i problemow nie bylo. Na moje szczescie pewnie bede miec gowniarza, co bedzie reprezentowac wszystko to, co pokazuja kampanie anty dzieci w internecie :rotfl:
(Pomazany farba Tv, ogolony kot, pomazane sciany, wrzask w nieodpowiednich momentach etc)
Mowi sie, ze takie osoby, ktore lubia zasady i miec wszystko poukladane (takie jak ja), zazwyczaj trafiaja na dzieci reagujace zupelnie odwrotnie. Niby dziecko sie ksztalci od najmniejszego, ale ciezko stwierdzic ile w tym jest wychowania a ile wrodzonego charakteru... (Podobno juz w brzuchu matki jest przypisany jakis charakter do dziecka)
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: fasoi » śr 06 maja, 2015 10:44

Dokładnie, ja również wychowałam 3 na robieniu wszystkiego podczas snu. A kiedy dziecko nie mogło zasnąć wystarczyło włączyć głośniej tv, czy radio.
Awatar użytkownika
fasoi

Have thanks: 0 time
Imię: Gloriana

Postautor: _Magnolia_ » pn 25 kwie, 2016 11:57

Moja Mama jak była ze mną w ciąży słuchała muzyki klasycznej ale i nie tylko, ale zawsze spokojne brzmienia. Urodziłam się i nie byłam rozdartym dzieciakiem drącym się i płaczącym o byle co, i miałam całymi latami zamiłowanie do muzyki poważnej, może to na mnie wpłynęło?
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times
Medals: 1

Postautor: Patorek » pn 25 kwie, 2016 12:04

Tak mają, od żywienia po wypowiadane słowa i nastrój. Wszystko wpływa na dziecko i je kształtuje, ale nie zawsze tak jakbyśmy tego chcieli. :)
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: malinowelody » pn 25 kwie, 2016 23:43

W każdej kwestii i chwili. Nawet wtedy kiedy robi coś wbrew nas.
malinowelody
Początkujący marzyciel

Have thanks: 1 time

Wróć do Kontrowersje i tabu