Doping - legalny, czy nie?

Nasze forum dyskusyjne zrzesza ludzi w różnym wieku. Część z nas uprawia różne sporty. Inni - kochają podróżować. Lubimy aktywny tryb życia. Opowiedz nam o tym!
Awatar użytkownika
Patorek
Spełniacz Marzeń
Posty: 4865
Rejestracja: 22 lis 2011, 11:44
Imię: Twoje marzenie

Re: Doping - legalny, czy nie?

Post autor: Patorek » 28 sty 2016, 23:53

cayman, patrzysz z góry, a nie widzisz, że masz klapki na oczach i wieje od Ciebie ignorancją. Po pierwsze doping jest zakazany. Po drugie handel tymi środkami jest karalny. Po trzecie z toną środków w 2 miesiące nie zrobisz z siebie Arnolda. Po czwarte jest cała masa przykładów z życia publicznego osób, które są lub były wiele lat(dekad) na środkach dopingujących, a są okazami zdrowia i w dodatku często są o wiele bardziej sprawni fizycznie i psychicznie od swoich rówieśników. Na koniec najważniejsze.. nikt nie umniejsza szkodliwości tych środków, ale problemy z nimi związane wynikają nie z samego faktu brania ich, a z niewiedzy, niedoinformowania i porywania się na coś o czym nie mamy pojęcia.

Syropek
Posty: 5
Rejestracja: 19 lut 2016, 12:00
Imię: Anna
Płeć: Kobieta

Re: Doping - legalny, czy nie?

Post autor: Syropek » 19 lut 2016, 12:10

V pisze:Doping jest dla ciot.
Zgadzam się w zupełności. Lepiej korzystać z naturalnego dopingu, takiego jak np. surowy burak który działa rewelacyjnie. Do tego sok z czarnego bzu działanie ma zabójcze i chroni organizm przed infekcjami.

Osobiście uważam, że szczególnie sport powinien być wolny od dopingu. Bo tak naprawdę co jest ciekawego w takich zawodach? Wygra nie ten, który osiągnie szczyt swoich możliwości tylko ten, którego dalej poniesie technologia...
Ostatnio zmieniony 20 lut 2016, 3:15 przez Anonymous, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Usunęłam link.

Usunięty 1337

Re: Doping - legalny, czy nie?

Post autor: Usunięty 1337 » 20 lut 2016, 3:14

Przeyznam się, że nie jestem specem od sterydów, ale niektórzy to tu przedstawili je jako największe zło świata.
Właściwie o sterydach najwięcej słyszałam w medycynie - jako lekarstwo. Czy dobre, czy złe, tego już nie wiem.
Ogólna ich zasada działania to wspomaganie procesów biologicznych, to nie robienie z siebie cyborga, a motywowanie organizmu. Czasem nawet są dopełnieniem tego co brakuje nam, tu bardziej wchodze w hormony.
Oczywiście, że wszystko brane bez umiaru szkodzi i tak jak wszystko ma skutki uboczne. Organizm to delikatna rzecz.

A więc pytanie czy powinny być legalne? Czemu nie. Znaleźliby się kandydaci do selekcji naturalnej ale to już raczej wybór indywidualny. Jeśli ktoś chce bawić się w naukowca na własnym organiźmie to niech się bawi.

Jarumare
Początkujący marzyciel
Posty: 24
Rejestracja: 12 lut 2016, 11:31
Imię: Jaruś
Płeć: Mężczyzna

Re: Doping - legalny, czy nie?

Post autor: Jarumare » 25 kwie 2016, 12:50

Po co oszukiwać, przecież i tak zarabiają niektórzy sportowcy taką kasę, że nikt z nas nie ma nawet 1/4.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości