Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Jakie są Twoje poglądy filozoficzno-religijne? ANKIETA

Wiara, Kościół, Bóg, poglądy filozoficzne. Dział trudny, kontrowersyjny. Zastanawiasz się czasem co spotka Cię po śmierci? Jak powstał świat? Czym jest dusza? Masz odwagę podzielić się swoimi spostrzeżeniami?

Jakie są Twoje poglądy filozoficzno-religijne?

agnostycyzm
4
5%
ateizm
18
23%
buddyzm
0
Brak głosów
chrześcijaństwo
34
44%
hinduizm
1
1%
islam
1
1%
judaizm
0
Brak głosów
monizm
1
1%
neopogaństwo
0
Brak głosów
new age
0
Brak głosów
panteizm
1
1%
satanizm
2
3%
szamanizm
0
Brak głosów
taoizm
0
Brak głosów
inne
16
21%

Liczba głosów : 78

Re: Jakie są Twoje poglądy filozoficzno-religijne? ANKIETA

Postautor: cayman » czw 31 gru, 2015 10:37

panie leonie chciałbym rozwinąc pański wpis..jest pan facetem ale nie czuje sie facetem..czeka pan aż ludzie panu powiedzą ze jest pan facetem..tak interpretuje pana wpis..wierzy pan w Boga,ale nie wierzy w to co głosi wiara chrześcijańska..?
btw//jestem chrześcijaninem i wierzę w Boga..
Awatar użytkownika
cayman |X|
Extra marzyciel

Has thanked: 99 times
Have thanks: 13 times
Medals: 1

Postautor: Lionheart » czw 31 gru, 2015 11:43

Wierzę w Boga - Jakiegoś Boga, nie takiego, który gada do ludzi z chmur czy przez płonące krzaki :P Po prostu wierzę że istnieje coś 'wyższego'. Nie wierzę w żadne niebo czy piekło, wierzę że po śmierci nie ma po prostu nic. Czytałem Biblię, zabierałem się za Koran, ale jak dla mnie to po prostu książki. Nie wiem za bardzo skąd to wrażenie, że nie czuję się facetem, bo napisałem jedynie w co wierzę
Can you tell me what is real?
Cause I’ve lost my way again
Can you tell me how to feel?
Cause I don’t feel anything
Awatar użytkownika
Lionheart |X|
Marzyciel-Gaduła

Has thanked: 5 times
Have thanks: 2 times
Imię: Leon
Marzenie: Dokończyć pisać powieść

Postautor: Dafne » czw 31 gru, 2015 11:52

Lionheart, po prostu jesteś deistą... i tyle. Nie łączyłabym tego na siłę z wyznaniem.
dum spiro, spero

Has thanked: 89 times
Have thanks: 131 times
Medals: 10

Postautor: rytygier » czw 31 gru, 2015 11:59

Ja, mimo mych napastliwych postów wymierzonych w religijny obskurantyzm , obłudę sług bożych i ich popleczników, nie jestem ateistą- Wierzę bowiem, w istnienie Najwyższej Istoty, będącej sensem i celem istnienia. Bycie gorliwym chrześcijaninem już przerabiałem. Także etap młodzieńczego, prymitywnego, subkulturowego neopoganizmu mam już dawno za sobą
Obecnie poszukuję religii w której bym się odnalazł i która zaspokajałaby moje duchowe potrzeby.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier |X|
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 65 times
Medals: 2

Postautor: cayman » czw 31 gru, 2015 13:37

Lionheart pisze:. Czytałem Biblię, zabierałem się za Koran, ale jak dla mnie to po prostu książki.

pierwszy raz jak Ją czytałem to tez była tylko książką ..ale za drugim razem czytałem wolniej i analizowałem to co autor chciałby abym wywnioskował..powiem panu szerze..Biblia jest w kilku wersach bajka ale przekaz w niej zawarty jest jasny dla ludzi o otwartym umyśle i chłonnych wiedzy ..nawet gdy ona wydaje sie mało realna..Biblia zaskakuje ale czy życie .los też tego nie czyni..to co dla pana jest przysmakiem dla innych jest ochydne..tak samo jest z czytaniem..można czytac i nic nie wyczytać..zachęcam pana do przeczytania wersji po angielsku zobaczy pan jak wiadome wersje bardzo się róznia..
BTW koran zachęcam do przeczytania z jednego powodu..porówna pan sobie interpretację Boga..
Awatar użytkownika
cayman |X|
Extra marzyciel

Postautor: Dafne » czw 31 gru, 2015 13:45

U mnie sprawa wygląda tak, że chciałabym wierzyć... tylko chyba już nie jestem w stanie. Gdzieś tam jest u mnie pewna tęsknota za Bogiem, za dawnym uczuciem do tego "kogoś". Tak jakbym straciła kogoś bliskiego. Tak chyba cierpi dziecko za rodzicem czy coś w tym stylu, nie wiem. Nie mniej jednak, uważam się za ateistę, kiedyś katoliczkę... obecnie czuję się jak "wyklęta", "zbrukana" i "nieczysta", niegodna tej wiary.

Coraz mocniej czuję w sobie potrzebę sięgnięcia po Biblię.
dum spiro, spero

Postautor: rytygier » czw 31 gru, 2015 17:03

Dafne pisze:. Nie mniej jednak, uważam się za ateistę, kiedyś katoliczkę... obecnie czuję się jak "wyklęta", "zbrukana" i "nieczysta", niegodna tej wiary.

Coraz mocniej czuję w sobie potrzebę sięgnięcia po Biblię.

Bez obaw Droga Dafne, powrót na łono religii katolickiej zawsze jest możliwy.

W Piśmie jest bowiem wyraźnie napisane:
,, Powiadam wam: w niebie większa będzie radość z jednego grzesznika, który się nawraca, niż z dziewięćdziesięciu dziewięciu sprawiedliwych, którzy nie potrzebują nawrócenia.'' (ŁK 15).
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier |X|
Marzyciel

Postautor: aspołeczne.kurczę » sob 02 sty, 2016 10:06

Od dłuższego czasu odrzuciłam opowiadania się za lub przeciw istnieniu Boga, ale nie jest to "chłodny" agnostycyzm, tylko takie szamotanie się między jednym i drugim. Zamiast powiedzieć, że nie wierzę ani w jedno, ani w drugie, raczej powiedziałabym, że wierzę w jedno i drugie, zależy od dnia, pory oku i przyjętego przeze mnie kąta widzenia. Można powiedzieć, że fakt (nie)istnienia Boga stał się dla mnie filozoficznie obojętny. Świat jest jaki jest, ew stwórca niczego nie zmienia. Wiele osób odrzuca Boga ze względu na to, jak wygląda świat - nie jest dobry, ani doskonały. A ja nie widzę sprzeczności, bo Bóg przecież nie musi być dobrym lub doskonałym Bogiem. Dlatego mimo mojego pesymizmu egzystencjalnego nawet nie mam potrzeby uśmiercania hipotezy Boga.
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
aspołeczne.kurczę |X|
Marzyciel

Has thanked: 29 times
Have thanks: 41 times

Postautor: Dafne » sob 02 sty, 2016 10:15

rytygier pisze:Bez obaw Droga Dafne, powrót na łono religii katolickiej zawsze jest możliwy.
Problem w tym, że NIE WIEM, czy chcę wracać. Nie podoba mi się kierunek, w którym zmierza ta wiara. Coraz częściej widzę w niej jakiś fanatyzm, którego przedtem nie było (aż tak dużo). Aczkolwiek brak mi trochę pewnego moralnego drogowskazu i sądzę, że kiedyś nadejdzie taki dzień powrotu na łono wiary. Nie jestem pewna, czy to będzie katolicyzm. Wolałabym być członkiem innego kościoła, ale w dalszym ciągu tego, u którego podstaw jest Chrystus, Bóg i Maryja (choć ta ostatnia nie jest mi do niczego potrzebna).
dum spiro, spero

Postautor: rytygier » sob 02 sty, 2016 10:40

Dafne pisze:. Aczkolwiek brak mi trochę pewnego moralnego drogowskazu i sądzę, że kiedyś nadejdzie taki dzień powrotu na łono wiary. Nie jestem pewna, czy to będzie katolicyzm. Wolałabym być członkiem innego kościoła, ale w dalszym ciągu tego, u którego podstaw jest Chrystus, Bóg i Maryja (choć ta ostatnia nie jest mi do niczego potrzebna).

Pozostaje zatem prawosławie Dafne,
A jeśli jesteś gotowa zrezygnować z kultu maryjnego to w grę wchodzi też protestantyzm.
Awatar użytkownika
rytygier |X|
Marzyciel

Postautor: Dafne » sob 02 sty, 2016 10:57

rytygier, takie zmiany w życiu nie są łatwe. Szczerze mówiąc, najbliżej mi chyba do luteranizmu, jeśli już miałabym decydować.
dum spiro, spero

Postautor: Hinaru » sob 02 sty, 2016 18:08

Dafne, To tak jak mi. Mi też chyba najbardziej podoba się literanizm.
Piękna jest miłość,która nie boli
Która spokojny daje sen
Nie zgadniesz : "komu?","kto?" i "dlaczego?"
Miłość potrzebna jest jak tlen
Awatar użytkownika
Hinaru |X|
Marzyciel

Has thanked: 16 times
Have thanks: 25 times
Imię: Fabian
Marzenie: Nie mam konkretnego

Postautor: Laurelin » wt 05 sty, 2016 20:55

Agnostycyzm. Najpierw zmuszoną byłam być chrześcijanką, potem stwierdziłam, że nie wierzę, ale nie byłam pewna. Teraz najbliżej mi do agnostyka.
Exstasowa muzyka

"Fuzzy Wuzzy was a bear. Fuzzy Wuzzy had no hair. Fuzzy Wuzzy wasn't very fuzzy was he."

Moje gg: 823139
Awatar użytkownika
Laurelin |X|
Moderator

Has thanked: 3 times
Have thanks: 6 times
Marzenie: 1000cc

Postautor: Jeruka » czw 07 sty, 2016 08:53

Lionheart rozumiem cię co prawda nie czytałem koranu o tyle nie moge uwierzyć że Bóg istnieje modlę się bardzo rzadko praktycznie wcale interesowałem się taoizmem jak i animaizmem czemu nie może być tak jak wierzę czyli panteizm Bóg jest wszystkim wszystko jest Bogiem tj : energia która przenika wszystko i wszystkich będąca w każdej materii w tym nieożywionej ona daje nam energię jest tym filarem który kontynuje wszystko i rządzi każdym procesem biologicznym jak i chemicznym oraz\ fizycznym wiem herezja ale dla mnie to tak wygląda w szintoizmie czy animaizmie jak juzmówiłem przedmioty maja duszę
z opisu na necie czytałem o jednej wróżce która przezyła śmierć kliniczną i widziała coś zupełnie innego
z tego wynika iż każdy widzi to co chce czyli to w co wierzy my żaś znikamy bezpowrotnie energia życiowa wykańcza się a mózg umiera chciałbym wierzyć w coś innego ale towydaje się najbardziej sensowne czekam na niepochlebne komentarze :popcorn:
Awatar użytkownika
Jeruka |X|
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 6 times

Postautor: rytygier » czw 07 sty, 2016 12:47

Jeruka,

słyszałem już podobną koncepcję. Moja znajoma tłumaczyła mi, że Bóg jest Energią, która jest wszędzie i we wszystkim. Wg niej tak pojęty Bóg jest przyczyną, sensem i celem istnienia wszystkiego.
Mówiła, że bez tej Energii życie byłoby niemożliwe a tworząc człowieka bóg tchnął w niego cząstkę swojej życiodajnej Energii.

Ostatni przeczytałem też, że :
,,Einstein wierzył w to, że cała przestrzeń jest wypełniona niewidzialną substancją, "eterem".. Jest to koncepcja zaproponowana jeszcze przez Arystotelesa. Założenie, że przestrzeń jest pusta musi być błędne, ponieważ wtedy wszystkie znane nam prawa fizyki takie jak grawitacja czy propagacja światła, po prostu nie mogłyby istnieć. Dusza może być zatem częścią tej energii i po śmierci zostaje ona przeniesiona do innego stanu."
Awatar użytkownika
rytygier |X|
Marzyciel

Postautor: cayman » ndz 10 sty, 2016 10:10

rytygier pisze:
słyszałem już podobną koncepcję. Moja znajoma tłumaczyła mi, że Bóg jest Energią, która jest wszędzie i we wszystkim. Wg niej tak pojęty Bóg jest przyczyną, sensem i celem istnienia wszystkiego.
Mówiła, że bez tej Energii życie byłoby niemożliwe a tworząc człowieka bóg tchnął w niego cząstkę swojej życiodajnej Energii.
"

cos w tym jest..lub musi być..słyszaałem o przypadkach osób bardzo wrażliwych i o delikatnej naturze,które szzybko rozwijały sie duchowo..znaczy sie chciały szybko sie rozwijac czytają wszystko co miało im pomóc się rowijac w efekcie po jakims czasi słuszeli głos Boga....oczywistym jest ze ateiści agnostycy czy innnej maści pseudo religijne osoby tego nigdy nie doświadczą,..
Awatar użytkownika
cayman |X|
Extra marzyciel

Postautor: rytygier » śr 13 sty, 2016 15:42

cayman pisze: "

cos w tym jest..lub musi być..słyszaałem o przypadkach osób bardzo wrażliwych i o delikatnej naturze,które szzybko rozwijały sie duchowo..znaczy sie chciały szybko sie rozwijac czytają wszystko co miało im pomóc się rowijac w efekcie po jakims czasi słuszeli głos Boga....oczywistym jest ze ateiści agnostycy czy innnej maści pseudo religijne osoby tego nigdy nie doświadczą,.

No tak Panie cayman, tylko obawiam się, że żyjemy w czasach, w których osoby twierdzące, że słyszą głos Boga są leczone psychiatrycznie, faszerowane psychotropami a ci najbardziej niepoprawni lądują w psychiatrykach.
W tych, na wskroś przesiąkniętych racjonalizmem i materializmem, czasach nie ma miejsca na osoby szczególnie uduchowione, zdolne dostrzegać w otaczającym w ich świecie coś więcej, aniżeli tylko szarą, przyziemną rzeczywistość.
Awatar użytkownika
rytygier |X|
Marzyciel

Postautor: Syropek » pt 19 lut, 2016 12:15

A ja jestem chrześcijaninem mimo, iż byłem ateistą. Wynika to z tego, iż ateizm jest dla mnie niezwykle nielogiczny :swirus:
Awatar użytkownika
Syropek |X|

Has thanked: 0 time
Have thanks: 1 time
Imię: Anna
Marzenie: Skoczyć na Bungee z jakiegoś mostu!

Postautor: Ruta » pt 19 lut, 2016 15:26

Syropek pisze:ateizm jest dla mnie niezwykle nielogiczny

Czemu? I czemu bardziej logiczne jest chrześcijaństwo?
Awatar użytkownika
Ruta |X|
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: rytygier » pt 19 lut, 2016 18:42

Syropek pisze:A ja jestem chrześcijaninem mimo, iż byłem ateistą. Wynika to z tego, iż ateizm jest dla mnie niezwykle nielogiczny

Syropek, ale to właśnie religia często wykracza poza kategorie logicznego (czysto rozumowego) myślenia! Choćby chrześcijańska metafizyka, która definiuje wiarę jako cnotę nadprzyrodzonego (teologalnego) pochodzenia. Istotą zjawisk nadprzyrodzonych jest zaś to, że nie da się ich wyjaśnić/ wytłumaczyć w sposób naukowy a więc i w drodze logicznego myślenia.
Awatar użytkownika
rytygier |X|
Marzyciel

Postautor: krokusik01 » pt 22 kwie, 2016 07:52

aim pisze:Zaznaczyłem monizm bo do tego jest mi najbliżej, ale to nie jest wcale takie jednoznaczne. Lepiej pasowałoby gdyby była opcja teizm, czyli przeświadczenie o bycie najwyższym, ale nie zdefiniowanym jako monizm czy ogólnie jakaś wizja religijna związana z daną wiarą.

Monizm w ogóle nie powinie być wymieniany w jednym rzędzie z ateizmem, chrześcijaństwem, buddyzmem czy czymkolwiek w tym stylu. Monistą można być będąc zarówno ateistą, jak i osobą religijną. Ankieta była robiona przez kogoś, komu "coś gdzieś dzwoni" w kwestii stanowisk filozoficznych, ale nie za wiele wie.

Ruta pisze:
Syropek pisze:ateizm jest dla mnie niezwykle nielogiczny

Czemu? I czemu bardziej logiczne jest chrześcijaństwo?

Ani ateizm, ani chrześcijaństwo nie jest bardziej logiczne. Logika to wyłącznie system formalny - cokolwiek nie wepchniemy w ramach przesłanki, o ile postępujemy zgodnie z regułami wnioskowania, będzie to logiczne. Logika nie rozstrzyga prawdziwości zagadnień światopoglądowych czy etycznych - może co najwyżej badać ich koherentność. \

Ja sam jestem ateistą. Zawsze nim byłem i tak już zostało.
Awatar użytkownika
krokusik01 |X|

Have thanks: 0 time

Postautor: rytygier » pt 22 kwie, 2016 09:32

krokusik01 pisze:Ja sam jestem ateistą. Zawsze nim byłem i tak już zostało.

Szanowny krokusik01, mam pytanie: jak , jako ateista i człowiek o pewnym zacięciu filozoficznym odnosisz się do koncepcji tzw. chrześcijaństwa ateistycznego (bezreligijnego) wypracowaną przez teologię protestancką ? Czy jego postulaty tj usunięcie ,,roboczej hipotezy Boga", etyczną (bezreligijną) interpretacje tradycyjnych pojęć biblijnych i całej dogmatyki chrześcijańskiej oraz propozycję życia chrześcijańskiego jako ,,życia dla innych" znajdują uznanie w Twoich oczach?
Awatar użytkownika
rytygier |X|
Marzyciel

Postautor: Jessica_126 » śr 17 sie, 2016 21:48

Ja wybrałam chrześcijaństwo.
Pamiętaj, zawsze znajdzie się ktoś, kto Ci kibicuje
Wierzę, że po każdej burzy kiedyś wyjdzie słońce
Nie powiem, jak mi Ciebie brak, bo nie ma takich słów
Awatar użytkownika
Jessica_126 |X|
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 1 time
Imię: Karola
Marzenie: żeby życie było beztroskie :)

Postautor: ironova » pt 02 wrz, 2016 20:18

Jestem ateistką, nie czuję potrzeb duchowych. Nie uznaję istot wyższych, moim zdaniem wszystko zostanie wyjaśnione dzięki postępowi nauki. To, że czegoś nie znamy i nie potrafimy wyjaśnić, nie oznacza, że nie będzie to możliwe w przyszłości.
ironova |X|
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: Suicider » sob 03 wrz, 2016 10:57

Akasha. pisze: To, że czegoś nie znamy i nie potrafimy wyjaśnić, nie oznacza, że nie będzie to możliwe w przyszłości.

Np. taka komunikacja z wyższymi istotami? Nie znamy ich i nie potrafimy wyjaśnić.
Nie uznajesz tych istot, znaczy nie wierzysz, czy nie chcesz widzieć?
To 2 różne sprawy.

Dzisiejsza nauka to obszar kontrolowany przez bogaczy.
Wiele rzeczy i dokumentów zatajono lub zniszczono bo mogłyby zaszkodzić planom i interesom.
Ta nauka jest ślepa. Tu nie ma mowy o rozwoju. To będzie zagłada.

Są dostępne źródła gdzie nauka uzupełnia się ze światem duchowym.
Gdzie jedno nie przeczy drugiemu. Wręcz przeciwnie. Językiem naukowym wyjaśnione są zjawiska ,,paranormalne''.
Wybór, czy chcesz się zapoznać jest twój.

Chyba że opierasz swe przekonania na doświadczeniach z religiami.
Bóg karzący, Bóg nawołujący do wojny, Bóg miłosierny dla tych co sypną pieniążkiem...

Możesz napisać coś więcej na ten temat?
I co masz na myśli mówiąc o braku potrzeb duchowych? Mówisz o modlitwie?
Powyższy post wyraża opinię autora w dniu dzisiejszym.
Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym, ani każdym innym następującym po tym terminie.
Autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów bez podawania przyczyny.
Awatar użytkownika
Suicider |X|
Extra marzyciel

Has thanked: 37 times
Have thanks: 24 times
Marzenie: spieprzyć do ekowioski

Postautor: nieznany » sob 03 wrz, 2016 11:06

aspołeczne.kurczę pisze: Można powiedzieć, że fakt (nie)istnienia Boga stał się dla mnie filozoficznie obojętny

Tak bym to ujął. Nie mam czasu i chęci się nad tym porządnie zastanowić.
Awatar użytkownika
nieznany |X|
Początkujący marzyciel

Have thanks: 5 times

Postautor: ironova » sob 03 wrz, 2016 11:30

Suicider pisze:Np. taka komunikacja z wyższymi istotami? Nie znamy ich i nie potrafimy wyjaśnić.
Nie uznajesz tych istot, znaczy nie wierzysz, czy nie chcesz widzieć?
To 2 różne sprawy.

Nie wierzę. Póki co. Jeżeli będzie udowodnione, że istnieje jakaś istota wyższa - okej. Póki co, opierając się na doświadczeniu, wolę mieć otwarty umysł na nowe odkrycia naukowe i nie zamykać się na jednym niewidzialnym przyjacielu.
Jeżeli okaże się, że jest jakiś bóg, to będzie zapewne połączenie bogów wszystkich znanych religii. A ja prawdopodobnie nie zmienię zdania, że nie widać powodu, by podporządkowywać życie swoje - a tym bardziej innych - tej jednej istocie.
Suicider pisze:Są dostępne źródła gdzie nauka uzupełnia się ze światem duchowym.
Gdzie jedno nie przeczy drugiemu. Wręcz przeciwnie. Językiem naukowym wyjaśnione są zjawiska ,,paranormalne''.
Wybór, czy chcesz się zapoznać jest twój.

Nawet jeżeli tak jest - chociaż nie widziałam żadnych źródeł dotyczących tych informacji - to ludzie tak czy siak sami się zniszczą. Przez wojowanie w imieniu bogów. Przez narzucanie innych swoich poglądów. Również przez niszczenie środowiska.
Suicider pisze:Chyba że opierasz swe przekonania na doświadczeniach z religiami.
Bóg karzący, Bóg nawołujący do wojny, Bóg miłosierny dla tych co sypną pieniążkiem...

Bezpośrednie doświadczenie mam z jedną religią. W takim sensie, że byłam wyznawcą chrześcijanizmu. I opieram swoje zdanie na czytaniu Biblii (do ksiąg innych religii nie miałam dostępu), jak i na wiedzy ze świata nauki.
Suicider pisze:I co masz na myśli mówiąc o braku potrzeb duchowych? Mówisz o modlitwie?
Między innymi. Nie potrzebuję modlitwy, spowiedzi i innych sakramentów. Wiem, że to dużo pomaga w trudnych sytuacjach, ale nauczyłam się radzić sobie sama lub korzystając ze wsparcia bliskich.
To, że nie wierzę w boga, nie oznacza, że nie wierzę w ludzi.
ironova |X|
Marzyciel-Gaduła+

Postautor: molek » pt 18 lis, 2016 10:44

Ja jestem atestom. Kiedyś bardziej zajmowały mnie te sprawy, obecnie zobojętniałam na tego typu dyskusje.
Awatar użytkownika
molek |X|

Have thanks: 2 times

Postautor: realeesta » ndz 20 lis, 2016 17:12

Nie ma dowodów na coś "więcej" a mozg płata ciągle figle. Opieranie się na domysłach jest błędem, wszystko przez system uwagi chroniący przed drapieżnikami a przerodził się w poczucie cudzej obecności, ktoś dodał do tego mitologie, inny rzekome cuda i ruszyła ta lawina co do dziś zbiera po drodze ofiary :(
Awatar użytkownika
realeesta |X|

Imię: Piotr

Postautor: Ruta » ndz 04 gru, 2016 21:50

realeesta, można i odbić piłeczkę. Że nie ma też dowodu na to, że osoby, które wierzą czy odczuwają coś więcej, się mylą. To kwestia doświadczeń w sferze emocji, uczuć. Nie można tego po prostu bagatelizować.
Awatar użytkownika
Ruta |X|
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

PoprzedniaNastępna

Wróć do Religia i filozofia