Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Życie po życiu

Troszkę dreszczyku emocji, mrożące krew w żyłach, często zaskakujące tematy. Wszystko co nas ciekawi, fascynuje, jest dla nas zagadką. Ufo, duchy, owiane tajemnicą miejsca - możesz wierzyć lub nie.

Re: Życie po życiu

Postautor: Ruta » śr 13 sty, 2016 22:13

Nie. Nie wierzę w to, że jest raj/piekło, reinkarnacja. Sądzę, że po śmierci nasza życiowa energia "wsiąka" w ziemię, w przestrzeń i stajemy się częścią świata. Ale bez zachowania świadomości. Jest w tym natomiast coś dzikiego, zwierzęcego, gwałtownego, naturalnego.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Patorek » śr 13 sty, 2016 23:44

Ruta pisze:Nie. Nie wierzę w to, że jest raj/piekło, reinkarnacja. Sądzę, że po śmierci nasza życiowa energia "wsiąka" w ziemię, w przestrzeń i stajemy się częścią świata. Ale bez zachowania świadomości. Jest w tym natomiast coś dzikiego, zwierzęcego, gwałtownego, naturalnego.

W ziemię? A nie ulatnia się we wszechświat?
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: aspołeczne.kurczę » czw 14 sty, 2016 00:20

Nie wierzę w przetrwanie tożsamości, "ja" po śmierci. Biorę pod uwagę reinkarnację, pewną zmianę "stanu skupienia" ludzkiego ducha, ale w gruncie rzeczy nie ma to najmniejszego znaczenia. Bo tak czy siak, "mnie" nie będzie. Nawet jeśli to coś, czym byłam odrodzi się jako człowiek, to będzie ktoś inny.

A przecież o to się rozchodzi w pragnieniu życia po śmierci, nie jakieś tam bezosobowe duchy i energie. W marzeniu o raju mieści się chęć unieśmiertelnienia "ja".
Oczywistości są po to, by je podawać w wątpliwość.
aspołeczne.kurczę
Marzyciel

Has thanked: 29 times
Have thanks: 41 times
Medals: 1

Postautor: Ruta » czw 14 sty, 2016 06:34

Patorek, a ja wiem? Sądzą, że jest wchłaniane przesz wszystko co nas otacza, także ciężko określić gdzie dokładnie. :P
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: Patorek » czw 14 sty, 2016 18:59

Ruta pisze:Patorek, a ja wiem? Sądzą, że jest wchłaniane przesz wszystko co nas otacza, także ciężko określić gdzie dokładnie.

Ktoś mądry kiedyś powiedział, że jesteśmy pyłem gwiazd. Z tej energii powstaliśmy i do niej zmierzamy.
Na obecną chwilę podzielam Twoje zdanie. :)
~ Jestem jak alfabet - jest we mnie Biblia, Tora, Koran i Markiz de Sade ~
Awatar użytkownika
Patorek
Moderator

Has thanked: 32 times
Have thanks: 108 times
Imię: Twoje marzenie
Medals: 9

Postautor: rytygier » ndz 17 sty, 2016 19:16

Kiedyś przerażała mnie myśl, że śmierć jest ostatecznym końcem.
Obecnie bardziej przeraża mnie myśl, że tego ostatecznego końca może nie być.
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Has thanked: 35 times
Have thanks: 64 times
Medals: 2

Postautor: cvku » ndz 24 sty, 2016 22:51

Nie wiem co następuje po śmierci człowieka, ale na pewno jest fajnie.
:v

For this message the author cvku has received thanks:
Komiks(pt 29 sty, 2016 06:45)
Awatar użytkownika
cvku
Bujający w obłokach

Has thanked: 21 times
Have thanks: 32 times
Marzenie: by Śniący pojechał na daleką Syberię i tam został

Postautor: Iluminacja » pn 25 sty, 2016 11:48

rytygier pisze:Obecnie bardziej przeraża mnie myśl, że tego ostatecznego końca może nie być.
Mam podobnie.
Lecz diabeł kocha wybrane dzieci i czuwa, by nic nie przeszkodziło w realizacji jego planów.
Awatar użytkownika
Iluminacja
Newbie

Has thanked: 53 times
Have thanks: 41 times
Medals: 7

Postautor: Jeruka » wt 26 sty, 2016 08:58

:oczami: zobaczy się zresztą co t o za różnica u mnie zawsze zimno ciepłe piekiełko i dziewczęta ach cudnie tylko mi te dręczenie przez diabły nie pasuje
skłaniam się ku połączeniu ciała i duszy z kosmosem czyli dusza i ciało przestaje istnieć
i ku panteizmowi mimo to nie chce piekła i nieba jakie jest w islamie i chrześcijaństwie a reinkarnację jaką daje buddyzm oraz tao z taoizmu czyli ścieżki pełnego spokoju i zjednoczenia z równowagą całego wszechświata innymi słowy "JA" czyli duszy bez jej niszczenia by potem wraz z buddyzmem reinkarnować
Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach

Has thanked: 7 times
Have thanks: 6 times
Medals: 1

Postautor: rytygier » sob 30 sty, 2016 15:10

Jeruka pisze:ciepłe piekiełko i dziewczęta ach cudnie tylko mi te dręczenie przez diabły nie pasuje

Jeruka,
Na szczęście po śmierci istnieje szansa na piękne dziewczęta (i to bez uciążliwości jakimi są męki piekielne )!!
Musisz jedynie zostać muzułmaninem i skrupulatnie przestrzegając nauk Koranu. Wtedy trafisz do Dżannah (muzułmańskiej wersji raju ) a tam już czekać będzie na Ciebie nagroda, w postaci wiecznie młodych, pięknych czarnookich dziewcząt (hurys).
Allah jest Wielki, Jeruka, !
Społeczeństwu nie udało się mnie zaakceptować i mnie nie udało się zaakceptować społeczeństwa.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Postautor: Lisek » pt 12 lut, 2016 00:22

Nie. Nie wierzę w to, że jest raj/piekło, reinkarnacja. Sądzę, że po śmierci nasza życiowa energia "wsiąka" w ziemię, w przestrzeń i stajemy się częścią świata. Ale bez zachowania świadomości. Jest w tym natomiast coś dzikiego, zwierzęcego, gwałtownego, naturalnego.

Zapachniało mi tutaj jednym filmem - Avatar (który uwielbiam!)
Według mnie, hmm... po przeczytaniu książki "Życie po życiu" Moody'ego chyba nic mnie już nie zdziwi.
http://lisiepismo.pl - Uśmiech i intryga.
Awatar użytkownika
Lisek
Newbie

Has thanked: 20 times
Have thanks: 8 times
Imię: Piotr
Medals: 3

Postautor: rytygier » sob 13 lut, 2016 20:52

Istnieje teoria wg której religia jest wynikiem ewolucji psychiki człowieka, który ma na celu zmniejszenie lęku przed śmiercią. Zauważmy, że niemal wszystkie religie zbudowane są na fundamencie wiary w to, że śmierć jednostki ludzkiej nie jest jej ostatecznym końcem a jedynie nowym początkiem.
Jednakże ewolucja jest procesem permanentnym i w jakim kierunku rozwijać się będzie psychika człowieka nie wiemy.
Pewne jest, że wbrew koncepcjom wieszczącym ,,śmierć Boga", Bóg nadal w psychice większości ludzi żyje i ma się dobrze.
Wynika to z faktu, że lęk przed śmiercią nadal determinuje sposób myślenia przeważającej części ludzkiej populacji.
Awatar użytkownika
rytygier
Marzyciel

Poprzednia

Wróć do Strefa tajemnic