Smerfy

Dzieciństwo jest jedyną porą, która trwa w nas całe życie - pisał niegdyś Ryszard Kapuściński. Przypomnij nam, jak to było z Tobą. Opowiedz o swoich fantastycznych przygodach z lat młodości. :)
Awatar użytkownika
niam
Extra marzyciel
Posty: 511
Rejestracja: 09 cze 2013, 17:03
Imię: Katarzyna
Płeć: Kobieta
Lokalizacja: Białystok

Re: Smerfy

Post autor: niam » 31 sie 2013, 21:37

Szalona_Kotka pisze:Lubilliscie tę bajkę?
Oh, God! Nie! Nie lubiłam, tak samo jak Muminków - nudziłam się przy tych bajkach...
Szalona_Kotka pisze:Kogo najbardziej ze smerfnej doliny?
Nikogo! ...
Szalona_Kotka pisze:Co uwazaliscie o Gargamelu i Klakierze?
... No może oprócz Gargamela i Klakierka. :3

inanna
Marzyciel-Gaduła+
Posty: 196
Rejestracja: 30 mar 2013, 9:21
Imię: ...

Re: Smerfy

Post autor: inanna » 02 wrz 2013, 13:09

Smerfy też lubiłam i bardzo podobał mi się ich świat. Oni tacy mali, małe domki - po prostu wszystko małe i tylko dla nich. Oczywiście najbardziej lubiłam Marudę i Smerfetkę, chociaż Zgrywus też był fajny. Jedynie Papa Smerf wydawał mi się zbyt poważny dawnej, bo był ich opiekunem. :p Każdy z nich miał w sobie coś fajnego.

kamiledi15
Marzyciel-Gaduła
Posty: 65
Rejestracja: 06 paź 2015, 15:21
Imię: Kamil
Płeć: Mężczyzna

Re: Smerfy

Post autor: kamiledi15 » 07 paź 2015, 19:33

Dziwne jest to, że twórca sam nie mógł się zdecydować, czego tak naprawdę Gargamel chce od Smerfów. W komiksach chce z nich zrobić złoto, ale czasami zachciewa mu się, żeby je zjeść. W serialu już chyba jest skupiony tylko na jedzeniu ich, co jest moim zdaniem dość głupim pomysłem. Z kolei w filmie chce je wykorzystać, żeby zdobyć potężną magiczną moc i ta motywacja wydaje się być najbardziej sensowna. Ogólnie jest sporo różnic między komiksem a serialem, albo między serialem a filmem.

Peggy_Brown
Marzyciel
Posty: 8625
Rejestracja: 02 maja 2009, 21:11

Re: Smerfy

Post autor: Peggy_Brown » 08 paź 2015, 19:14

Smerfy się fajnie ogląda po niemiecku :serce:
To pierwsza bajka, którą w tym języku oglądałam (z wyjątkiem teletubisi w podstawówce na lekcjach) i naprawdę fajnie się ją oglądało.

Usunięty 5938

Re: Smerfy

Post autor: Usunięty 5938 » 11 paź 2015, 17:08

Mało kto pamięta, że twórca smerfów Peyo był oskarżany o propagowanie ideologii komunistycznej.
Smerfy żyły bowiem w komunistycznej wspólnocie a Papa Smerf, w swoich czerwonych spodenkach, z czerwoną czapeczką i długą, białą brodą, miał być celowo stylizowany na Karola Marksa(!)

Awatar użytkownika
Basia Komarek
Marzyciel-Gaduła
Posty: 50
Rejestracja: 13 lis 2015, 17:31

Re: Smerfy

Post autor: Basia Komarek » 05 gru 2015, 21:59

Smerfy, Muminki i Pszczółka Maja uwielbiane bajki z młodości, chętnie bym nadal je oglądała Wy też?

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Smerfy

Post autor: LuCyferKA » 06 gru 2015, 9:17

rytygier, o tym nigdy nie słyszałem, choć w duchu zawsze czyniłem podśmiechujki na ten temat. Najzabawniejsze jest jednak włączenie w tę ideologię smerfetki - aż uśmiech sam wstępuje na oblicze.
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

Usunięty 5938

Re: Smerfy

Post autor: Usunięty 5938 » 06 gru 2015, 10:07

LuCyferKA,

Towarzyszka Smerfetka to bardzo ciężko pracująca kołchoźnica- tyle seksualnie wygłodniałych Smerfów a ona sama jedna...

Awatar użytkownika
LuCyferKA
Bigiel
Bujający w obłokach
Posty: 262
Rejestracja: 12 lis 2015, 11:44
Płeć: Mężczyzna

Re: Smerfy

Post autor: LuCyferKA » 06 gru 2015, 10:28

rytygier, natłok roboty, a wynagrodzenie wciąż to samo... I jeszcze przybywać będzie, oj będzie rąk do pracy :]
Lubimy towarzystwo, ale nie możemy znieść ludzi cały czas koło siebie. Więc gdzieś się gubimy, potem wracamy i znów znikamy w diabły.

oczko
Posty: 15
Rejestracja: 25 lip 2015, 16:46
Płeć: Kobieta

Re: Smerfy

Post autor: oczko » 06 gru 2015, 14:07

rytygier pisze:LuCyferKA,

Towarzyszka Smerfetka to bardzo ciężko pracująca kołchoźnica- tyle seksualnie wygłodniałych Smerfów a ona sama jedna...
o matko co za pomysły :hyhy: pewnie chłopacy radzą sobie jak mogą :szok:

Usunięty 2886

Re: Smerfy

Post autor: Usunięty 2886 » 09 lut 2016, 2:21

Panie Staszku, o co chodzi? Ja mam cały dom w grzybie...
Kocham oglądać!

Awatar użytkownika
Jeruka
Bujający w obłokach
Posty: 253
Rejestracja: 23 mar 2015, 18:30

Re: Smerfy

Post autor: Jeruka » 09 lut 2016, 9:14

nie bardzo mi podchodziły w dzieciństwie choć ciekawe wolałem tabalugę warto pamietać że peyo który zrobił smerfy oraz asterixa i obelixa był polskim żydem który wyemigrował do francji

Usunięty 5938

Re: Smerfy

Post autor: Usunięty 5938 » 10 lut 2016, 11:55

Ostatnio znów podniosły się głosy, że Smerfy przesiąknięte są odniesieniami do reżimów totalitarnych.
O zawartych w Smerfach odniesieniach do komunizmu pisałem wcześniej.
Istnieje jednak pogląd, że w Smerfach znajdują się także ukryte wątki nawiązujące do niemieckiego nazizmu:
Papa Smerf to dyktator, Gargamel jest żydem a Smerfetka to blondwłosa Aryjka.

ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości