Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Czy duże kłopoty finansowe usprawiedliwiają prostytucje?

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Re: Czy duże kłopoty finansowe usprawiedliwiają prostytucje?

Postautor: _Magnolia_ » sob 19 sty, 2013 17:30

Pro pisze:W wielu krajach Azji, biedni ludzie właśnie po to mają córki. Nadal bieda jest powodem, który je zmusza do takiego życia.

To już jest inna sprawa bo w Azji uważają że jest nieszczęściem gdy urodzi się dziewczynka i w niektórych Państwach Azji gdy rodzi się dziewczynka to ją zabijają. Myślę że jest lepiej skupić się nad poziomem innych Państw a nie które jeszcze mają zamknięty umysł na pewne rzeczy.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times
Medals: 1

Postautor: Obwarzanek » sob 19 sty, 2013 18:32

_Magnolia_, gdzie zabijają dziś dziewczynki? Serio pytam, bo nie sądziłam, że dziś jeszcze gdzieś takie coś się praktykuje :zdziwko: ale ja z tych naiwnych.

Jeśli idzie pod latarnię, bo naprawdę, naprawdę, naprawdę ma ciężką sytuację, to według mnie usprawiedliwiać się nie musi. Natomiast usprawiedliwianie się trąci mi takim czymś, że poszła się ku*wić, bo nie chciało jej się siedzieć na kasie w Biedronce, tudzież jako prostytutka lepiej zarobi (nie orientuję się w stawkach, ale jeśli ma klientów, to finansowo chyba źle nie stoi?). Może dziwna jestem, ale tak to odbieram, bo dla mnie kobieta z naprawdę kiepską sytuacją finansową i brakiem innych szans na horyzoncie nie musi nikomu się tłumaczyć. Każdy, kogo cechuje odrobina empatii, zrozumie.
...ponieważ bułka.

Tu krzyż przydrożny, tam święty gaj;
jest takie miejsce, taki kraj...
Obwarzanek
Newbie

Has thanked: 23 times
Have thanks: 33 times
Imię: Ignac.
Medals: 6

Postautor: Zgredfil » sob 19 sty, 2013 18:56

Obwarzanek pisze: Każdy, kogo cechuje odrobina empatii, zrozumie.

A jeśli cierpi na niedostatek empatii, to niech protezuje się wyobraźnią zwykłą lub emocjonalną.
W przypadku braku również tej, najefektowniej wypadnie odwołanie się do surowych reguł Koranu. :devil:
Awatar użytkownika
Zgredfil
Bujający w obłokach

Has thanked: 18 times
Have thanks: 12 times

Postautor: _Magnolia_ » sob 19 sty, 2013 20:22

Obwarzanek pisze:_Magnolia_, gdzie zabijają dziś dziewczynki? Serio pytam, bo nie sądziłam, że dziś jeszcze gdzieś takie coś się praktykuje :zdziwko: ale ja z tych naiwnych.

Nie pamiętam gdzie, ale wiem że jeszcze mają taki sposób myślenia i że tak podchodzą gdy rodzi się dziewczynka.
"Tyl­ko dwie rzeczy są nies­kończo­ne: wszechświat oraz ludzka głupo­ta, choć nie jes­tem pe­wien co do tej pierwszej" - Albert Einstein.
Awatar użytkownika
_Magnolia_
Łapacz chmur

Has thanked: 26 times
Have thanks: 18 times

Postautor: samurajjka » śr 11 lut, 2015 11:05

A ja uważam ze to tylko ich sprawa. Są osoby które maja mniej oleju w glowie i nie radzą sobie z problemami.

Gorzej jeśli się zmusza kobiety-nic takich bandziorów nie usprawiedliwia
Awatar użytkownika
samurajjka

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Marzenie: Moja mała tajemnica

Postautor: malamys » czw 19 mar, 2015 11:52

Moim zdaniem nic nie usprawiedliwia.
malamys

Has thanked: 0 time
Have thanks: 0 time
Marzenie: Pojechać do Nepalu

Postautor: Filip » czw 19 mar, 2015 13:27

Jesli nikt nikogo nie oszukuje myśle, że to uczciwy układ.
Tutaj należy rozróżnić prostytutkę, która dostaje kase za swoje usługi i się sprawa kończy. No i k....wa, której ciągle mało jak to często bywa z kochankami. Inna jeszcze odmiana kogoś gorszego od prostytutki to zdradzający.
Awatar użytkownika
Filip
Bujający w obłokach

Has thanked: 2 times
Have thanks: 16 times
Imię: Filip

Postautor: poly » śr 06 sty, 2016 17:58

A ja po części rozumiem takie kobiety. Tzn. zdaje sobie sprawę, że życie czasami zmusza to do pewnych decyzji czy wyborów. I jeśli kobieta ma wybór -albo sprzedać swoje ciało - albo głodzić dziecko, to ja też wybrałabym oczywiste. Jasne, można powiedzieć, że jest sto innych sposobów na pracę. Tylko to powie ktoś, kto nigdy nie szukał pracy. Czasami można mieć problem ze zdrowiem, problem z życiem, partnerem, i temu podobne. Milion różnych sytuacji. Nawet na sprzątaczkę dostać się teraz nie jest łatwo.
I to są właśnie takie sytuacje, w której występuje USPRAWIEDLIWIENIE, bo to już nie jest wybór. Czasami wyboru nie ma, jeśli przekładamy czyjeś dobro nad swoją godność.
Świat cię nie kocha.

For this message the author poly has received thanks:
cayman(śr 06 sty, 2016 22:44)
poly
Newbie

Has thanked: 61 times
Have thanks: 51 times
Imię: Iwona
Medals: 4

Postautor: cayman » śr 06 sty, 2016 22:49

w pełni popieram zdanie pani poly..dodam jako facet iż w galopującej zmianie moralności jaki towarzyszy XXi wiekowi zachowanie człowieczeństwa jest ważne..osoby dokonujące wyboru zdaja sobie sprawe z decyzji i ponoszą tego konsekwencje..czy dokonałbym podobnego wyboru-nie wiem nigdy nie byłem w takiej sytuacji i realnie nie umiem określić swoich decyzji ...
Awatar użytkownika
cayman
Extra marzyciel

Has thanked: 99 times
Have thanks: 13 times

Poprzednia

Wróć do Kontrowersje i tabu