Witamy na Forum Wielotematycznym, Marzycielskim

Witamy na Forum Wielotematycznym, Forum Marzycielskim, z nami nie będziesz się nudził.
Załóż konto już dziś a na pewno nie pożałujesz!
Śledź forum na bieżąco!

Outing

Poważne i kontrowersyjne tematy nam nie straszne. Podyskutuj z nami o tym co Cię nurtuje.

Re: Outing

Postautor: Seer » czw 08 sty, 2015 16:48

kalomateusz - no jaki świadomy wybór. :) Orientacji się nie wybiera. Za to można ją zaakceptować, albo liczyć na jakąś terapię elektrowstrząsową, ale oprócz zjarania mózgu, to raczej niczego nie gwarantuje. Postawa wobec gejów i lesbijek pozostaje za to całkowicie w kwestii wyboru. ;)
Seer
Marzyciel-Gaduła+

Has thanked: 0 time
Have thanks: 3 times
Imię: Marcin

Postautor: Pawian » pt 09 sty, 2015 15:05

Osobiscie nie znam ani jednego geja lub lesbijki, ktora by poszla na taka parade, ale za to znam pelno hetero, ktorzy na takiej paradzie byli i w niej uczestniczyli :) Ciekawe.
nie, nie mam polskich znakow.
Awatar użytkownika
Pawian
Marzyciel

Has thanked: 55 times
Have thanks: 66 times
Marzenie: Zostaly tylko dwa do spelnienia!
Medals: 5

Postautor: pakot » śr 26 sie, 2015 19:10

Outując się swoim znajomym byłam świadoma, że to pójdzie w świat. I poszło. Czy byłam zła? Raczej nie, ale bywały momenty kiedy miałam dosyć, zwłaszcza kiedy znajdowałam się w towarzystwie nowych ludzi, którzy i tak wiedzieli,że jestem lesbijką. Albo kiedy dowiaduję się, że ludzie przedstawiają mnie jako ich "tęczową przyjaciółkę". Nie mam problemów ze swoją orientacją i nie powiem, czasem taki zewnętrzny outing ułatwia wiele, to jednak fajnie byłoby móc decydować o tym kto wie, a kto nie.
Jestem szaraczkiem, więc mi to wielkiej krzywdy nigdy nie wyrządziło, ale są osoby, którym wywrócił się przez to cały świat. Takich rzeczy się nie robi. Bądźmy ze sobą fair.
-1 notes
pakot
Newbie

Have thanks: 0 time

Postautor: Ruta » śr 26 sie, 2015 19:34

pakot, w sensie sama się ujawniłaś, czy ktoś Cię ujawnił?
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: pakot » śr 26 sie, 2015 19:55

Ruta, najpierw ujawniłam się sama kilkorgu znajomym, a oni ujawniali mnie bez mojej wiedzy i zgody innym. Wielokrotnie spotykałam się z ujawnianiem mnie w mojej obecności. Coś na zasadzie: no, paktot, jak tam sprawy z dziewczynami? bo wiesz, X, ona jest lesbijką. Po latach nie robi to na mnie wrażenia, ale za czasów pierwszych relacji było to dla mnie mocno bolesne.
-1 notes
pakot
Newbie

Postautor: Ruta » śr 26 sie, 2015 20:20

pakot, no, niestety to jest trochę taka ciekawostka dla wielu. Nikt nie mówi "to Maryśka, jest heteroseksualna".
Ale chyba trzeba się z tym pogodzić, bo mniejszości nadal są czymś "wow".
Ja akurat się totalnie nie wstydzę swojej orientacji, ale chyba też bym się dziwnie czuła, jakby ktoś mnie przedstawiał mówiąc "Hej, poznaj Martę, jest biseksualna, a to jest Kryśka...." :rotfl: ale jestem na tyle dorosła, że jakoś umiem przejść ponad tym jak to w życiu jest. No i mam chyba ten komfort, że jestem w kilkuletnim związku z facetem, więc kiedy są związkowe rozmowy, to zwykle mówię "a mój Jarek..." więc mało kto by podejrzewał, że lubię też dziewczyny.
Awatar użytkownika
Ruta
Newbie

Has thanked: 70 times
Have thanks: 176 times
Medals: 13

Postautor: malynaaaaa » czw 27 sie, 2015 18:25

Osoby należące do LGBT często ukrywają się, bo prócz strachu mają również inne powody, dla których nie chcą się ujawniać. Robienie tego za kogoś i ujawnianie nie jest fajne, bo rani często i może spowodować wiele problemów. To jak rozpowiadanie czyjejś tajemnicy, zdrada najczęściej "przyjaciela", bo skoro mimo ukrywania się, ktoś decyduje się nam wyznać prawdę to chyba uważa nas za bliską osobę, której ufa. Każdy z nas to kiedyś przeżył i ogólnie wiadomo, że nikomu przyjemnie nie było.

Nie ma co sugerować się stereotypami ludziska. Każdy człowiek ma prawo być szczęśliwy i żyć tak jak mu się podoba. Jeśli tylko nie krzywdzi przy tym innych, to w czym problem?
To czy ktoś jest lesbijką, katolikiem, czy czarnoskórym jakie ma znaczenie? Wszyscy są ludźmi, każdego należy traktować jak równego sobie, bo na to zasługuje.
` Im więcej jest rzeczy,
w które potrafisz wierzyć,
tym bardziej interesujące jest Twoje życie.
malynaaaaa
Początkujący marzyciel

Imię: Emilka
Marzenie: marzę, by marzenia się spełniały...

Poprzednia

Wróć do Kontrowersje i tabu